مفید بود؟

در دنیایی که تکنولوژی اینگونه ب سرعت در حال پیشرفت است و افراد بسیاری در اینترنت در حال جستجو برای عناوین متفاوت می باشند، مفهوم سئو( SEO) و کاربرد آن پررنگ تر خواهد شد.

ممکن است بپرسید به طور دقیق سئو چیست و کاربرد آن به چه صورت است؟ در این مقاله کرد به بررسی سئو و کاربرد آن در طراحی سایت میپردازیم.

سئو چیست؟

سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو به مجموعه اقداماتی گفته می شود که معمولا در طراحی سایت، تولید محتوا و… صورت می گیرد تا در نتایج جستجو مرورگرهای مختلف از جمله یاهو، گوگل و… جایگاه بهتری کسب شود و نهایتا بازدیدکننده ی بیشتری برای سایت داشته باشیم.

سئو(SEO ) مخفف عبارت search engine optimization است که به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد. اغلب کاربران اینترنتی موضوعات مورد نیاز خود را از طریق مرورگرهای به نام و معروف از جمله گوگل، یاهو جستجو می کنند. اینجاست که سئو خود را نشان می دهد که چقدر می تواند تاثیر گزار باشد و نهایتا به جذب بازدیدکننده از سایت شما ختم شود. مردم بیشتر از اینکه به تبلبغات شما اعتماد کنند، به سایت شما اعتماد می کنند و درست همین موقع متوجه می شویم که سئو چقدر می تواند در کسب وکار و ارائه خدمات موثر واقع شود.

سئو سایت و یا بهینه سازی سایت از وظایف سئوکار محسوب می شود. گوگل دارای بیش از 200 معیار به منظور رتبه بندی سایت ها می باشد. از این رو سئوکار باید این معیارها را بشناسد و به منظور بهینه سازی سایت از آنها استفاده کند.

اهداف سئو چیست؟

بازدید بیشتر از وب سایت

1.باعث ایجاد برند می شود.

2.افزایش ترافیک سایت

3.داشتن رتبه و جایگاه بهتر سایت در نتایج موتورهای جستجو

4.افزایش فروش و ارائه خدمات و در نتیجه رونق کسب وکار

5.از جمله کارآمدترین روش ها و ابزارها برای تبلیغات سایت

تکنیک های موثر و کارآمد برای بهبود سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو:

1.لینک های خارجی استفاده شده در سایت را افزایش دهید.

2.اسم فایل ها را تغییر دهید.

3.ایجاد لینک یک طرفه

4.استفاده زیاد و مناسب از کلمات کلیدی(key words)

5.استفاده از meta tag

متا تگ به عنوان توضیحی برای صفحه به شمار می رود. از متا تگ های معروف و شناخته شده می توان به Description، title، robot اشاره کرد. این متا تگ ها فقط در کدهای HTML قرار می گیرند و در ظاهر صفحه مشخص نمی شوند.

6.استفاده از ربات

7.بهینه سازی محتواهای استفاده شده در سایت و البته ارزشمند بودن مطالب

8.انتخاب عنوان مناسب که باعث کسب نرخ کلیک بالاتری از نتایج جستجو می شود.

روش های بهینه کردن سایت:

سه روش متفاوت به نام کلاه سفید، کلاه سیاه و کلاه خاکستری وجود دارد که برای بهینه کردن سایت می توان از آنها استفاده کرد که در زیر در مورد آنها توضیح داده خواهد شد.

کلاه سفید(White Hat SEO)

کلاه سفید روش قانونی و در واقع مبتنی بر قوانین و اصول می باشند. این روش بهترین و ماندگارترین روش بهینه سازی سایت است که سایت بهینه شده در اولین نتایج جستجو قرار می گیرد.

از جمله تکنیک های سئو کلاه سفید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی

2.لینک گرفتن از سایت های محبوب و پرطرفدار

3.ایجاد محتواهای با کیفیت و جذاب برای مخاطبان

باید در نظر داشت که بهینه سازی سایت از طریق روش کلاه سفید زمان بر می باشد و در اصل یک نوع سرمایه گذاری طولانی مدت و ماندگار می باشد و جزو بهترین روش های سئو محسوب می شود.

کلاه سیاه( Black Hat SEO)

در اصل سئو کلاه سیاه یعنی فریب الگوریتم های گوگل برای بهبود سایت. این روش جزو سریعترین روش ها برای بهبود سئو می باشد. در سئو سیاه هدف فقط جلب رضایت گوگل است و مخاطبان و کاربران اهمیت چندانی ندارند.

از جمله تکنیک های کلاه سیاه می توان به استفاده زیاد از کلمات کلیدی و لینک سازی بسیار اشاره کرد. البته در صورت متوجه شدن گوگل، سایت شما جریمه ی زیادی را متحمل خواهد شد و در اصل از نتایج جستجو گوگل به طور کل حذف خواهید شد.

سئو کلاه خاکستری( Gray Hat SEO)

در واقع روش سئو خاکستری چیزی مابین سئو سفید و سئو سیاه است. استفاده درست از سئو خاکستری برای بهبود سایت بسیار مهم و حیاتی می باشد. البته باید حتما توسط کارشناسان سئوکار انجام گیرد. در صورتی که سئو خاکستری توسط کارشناس مربوطه و به درستی انجام گیرد، قطعا موجب بهبود سایت شما و افزایش ترافیک سایت شما خواهد شد. کلاه خاکستری از روش های لینک سازی زیاد ولی طبیعی، افزایش ترافیک سایت، استفاده از ربات و… استفاده می کند.

استفاده از سئو کلاه خاکستری باعث بهینه سازی وب سایت شما خواهد شد و البته در کوتاه مدت جوابگو می باشد ولی در مدت زمان طولانی ممکن است از طرف گوگل به عنوان سئو کلاه سیاه در نظر گرفته شود و سایت شما را متحمل جریمه کند.

بررسی سئو و کاربرد آن جزو مهم و جدا نشدنی طراحی سایت می باشد و می تواند در رونق کسب وکار شما و افزایش مخاطبان شما تاثیر بسزایی داشته باشد. شرکت پدیده تجارت در اصفهان با بهره گیری از کارشناسان سئوکار و با تجربه می تواند در امر سئو برای بهینه سازی وب سایتتان به شما دوستان عزیز کمک شایانی کند. منتظر حضور سبزتان خواهیم بود.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.