مقالات آموزشی

کاربرد و اثرگذاری دیجیتال مارکتینگ حرفه ای

مفید بود؟

بازاریابی در ۱۰ سال اخیر بیش از ۱۰۰ سال گذشته تغییر کرده است و ما را از عصر تبلیغات تلویزیونی و تبلیغات چاپی خارج کرده و وارد عصر وبسایت‌ها، ویدیوهای آنلاین، رسانه‌های اجتماعی و گوگل کرده است. امروزه مصرف کنندگان 24 ساعته به اینترنت متصل هستند. بزرگسالان در حال حاضر بیش از ۶ ساعت از روز خود را صرف رسانه‌های دیجیتال می‌کنند و جالب است که این آمار شامل افرادی نمی‌شود که شغل آنها به اینترنت وابسته است. شما می‌توانید با بهره‌گیری از خدمات دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای این کاربران را تبدیل به مصرف کننده محصولات و خدماتتان کنید. در حال حاضر، وبسایت شما بدون شک مهمترین دارایی شما محسوب می‌شود و باید به عنوان نماینده آنلاین به صورت 24 ساعته و 7 روزه محصولات شما را به فروش برساند.

به چه خدماتی خدمات دیجیتال مارکتینگ گفته می شود

به تمامی خدماتی که توسط شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ برای رساندن شما به اهدافتان انجام می‌پذیرند خدمات دیجیتال مارکتینگ می‌گویند. این خدمات به ترتیب اهمیت به شرح زیر هستند:

بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو)

خدمات سئو سایت همیشه در بالای فهرست خدمات دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای قرار می‌گیرد. این موضوع به این دلیل است که سئو بر تمامی استراتژی‌های بازاریابی آنلاین شما تأثیر می‌گذارد. سئو برای اطمینان از نمایش وبسایت شما در جستجوهای آنلاین بسیار مهم است. بدون سئو موثر، مشتریان احتمالی هرگز نمی‌توانند شما را در اینترنت به راحتی پیدا کنند. دلیل این امر این است که موتورهای جستجو بر اساس الگوریتم‌های پیچیده‌ای که معیارهای متعددی را بررسی می‌کنند تصمیم می‌گیرند که آیا وبسایت شما همان چیزی است که جستجوگر به دنبال آن است یا خیر.

بازاریابی موتورهای جستجو

استراتژی‌های بازاریابی موتورهای جستجو شامل پرداخت به یک موتور جستجو برای قرار دادن وبسایت شما در برابر مشتریان است. شما کلمات کلیدی مرتبط با محصولات و خدمات خود را انتخاب می‌کنید و آنها شما را تبلیغ می‌کنند. هر بار که شخصی مطلبی را جستجو می‌کند، موتور جستجو تصمیم می‌گیرد که کدام تبلیغات را به او نشان دهد. آنها این کار را با استفاده از فرمول پیچیده‌ای انجام می‌دهند که در ارتباط با مبلغ پیشنهادی شما برای یک کلمه کلیدی و نمره کیفیت تبلیغ شما است.

 

استراتژی وب سایت

وب سایت شما ویترین فروشگاه اینترنتی کسب و کار شما است. به این ترتیب، این مهمترین بخش تلاش‌های بازاریابی آنلاین شما است. موارد زیادی در مورد وبسایت شما وجود دارد که می‌تواند به سئو و اعتبار آنلاین شما آسیب برساند. تصاویر، سرعت بارگذاری و پیوندهای کاربردی تنها تعدادی از مواردی هستند که به سایت شما ارزش می‌دهند. یک آژانس دیجیتال مارکتینگ خوب وبسایت شما را با دقت بررسی می‌کند و اطمینان می‌دهد که تمامی جنبه‌های سایت به نفع شما عمل می‌کند. یکی از مهمترین اهداف هر وبسایت افزایش فروش است. یک آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای با آموزش سئو محصولات فروشگاه به شما یا بر عهده گرفتن آن می‌تواند به شما اطمینان دهد که مشتریان به طور یکپارچه به سمت خرید کالاها و خدمات شما هدایت می‌شوند.

بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی

از خدمات دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای می‌توان به استفاده از رسانه‌های اجتماعی به عنوان پلتفرمی مملو از مصرف کنندگان بالقوه اشاره کرد. شبکه‌های اجتماعی متنوع برای مخاطبان مختلف جذابیت دارد بنابراین شما می‌توانید با مشتریان مطابق با اهداف کسب و کار خود ارتباط برقرار کنید. حدود 3 میلیارد کاربر رسانه‌های اجتماعی در سراسر جهان وجود دارد که مخاطبان زیادی برای کالاها و خدمات شما هستند. بازاریابی رسانه‌های اجتماعی شامل افزایش آگاهی از نام تجاری شما با به اشتراک گذاری محتوا و تعامل با این مخاطبان است.

تولید محتوا و بهینه سازی

تمرکز اصلی دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای بازاریابی محتوا است که در حالی که برای مشتریان ارزش قائل می‌شود خدمات خود را بصورت محرمانه به عنوان راه حلی برای سوالات آنها ارائه می‌دهد. بازاریابی محتوا معمولاً به شکل فیلم، تصاویر، وبلاگ، اینفوگرافیک و پست‌های رسانه‌های اجتماعی است. استراتژی‌های بازاریابی محتوا آن‌قدر زیادند که اگر از همه آن‌ها استفاده کنید، به سرعت روند رشد و دیده شدن را مشاهده می‌کنید. استراتژی‌هایی مانند تولید محتوای باکیفیت برای بلاگ سایت و تولید رپورتاژ آگهی برای سایت‌های میزبان دیگر از جمله مؤثرترین تکنیک‌های بازاریابی دیجیتال هستند.

لینک سازی با کیفیت

پیوندسازی بخش مهمی از هر استراتژی سئو است و برای افراد ناآگاه کاری خطرناک به شمار می‌رود. گوگل مجازات سنگینی را برای پیوندهای ناخواسته در نظر می‌گیرد و حتی می‌تواند وبسایت شما را در صورت مشکوک بودن به تخلف متوقف کند. از خدمات دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای می‌توان دریافت پیوندهای معتبر از سایت‌های حرفه‌ای اشاره کرد. وقتی وبسایت‌های دیگر به وب‌سایت شما پیوند می‌دهندبه افزایش اعتبار شما در موتورهای جستجو و همچنین کاربران اینترنت کمک می‌کند.

بازاریابی وابسته

این یک نوع بازاریابی مبتنی بر عملکرد است که در آن شما هزینه برای دریافت ترافیک هزینه پرداخت می‌کنید. نحوه عملکرد این نوع بازاریابی این است که شما از یک وبلاگ نویس حرفه‌ای یا صاحب وبسایت پر بازدید و یا اینفلوئنسر اینستاگرام استفاده می کنید تا محصولات خود را به مخاطبان مورد هدف عرضه کنید. هر بار که از این منابع محصولی می‌فروشید، درصدی از سود را به این افراد می پردازید. بازاریابی وابسته نوعی نسخه مدرن از فروش خانه به خانه است.

 

خدمات دیجیتال مارکتینگ در ایران شامل چه مواردی است؟

در حال حاضر شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ در ایران خدمات حرفه‌ای خود را بر روش B2B متمرکز کرده‌اند. از زمان شیوع و همه‌گیری کروناویروس اهمیت فناوری و دیجیتال مارکتینگ و ضروریت سازگاری با آن به همه اثبات شده است؛ به طوری که تمامی خدمات ذکر شده در قالب بسته‌های اقتصادی در دسترس صاحبان مشاغل قرار گرفته‌اند تا بتوانند به کسب و کار خود در این وضعیت اقتصادی رونق دهند.
آژانس خلاقیت و نوآوری دیجیتال وبتو در کنار شماست تا با ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای، کسب و کار شما را ارتقا بخشد و به شما کمک کند تا در مسیر پرفرازونشیب دیجیتالی شدن، آسوده خاطر حرکت کنید و صدای خود را به گوش مخاطبان و مشتریان‎‌تان برسانید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.