مقالات آموزشی

بکارگیری تکنیک روانشناختی برای فروش بیشتر در فروشگاه اینترنتی

مفید بود؟

در ابتدا برای باز کردن موضوع از یک تجربه فردی که ممکن است برای هر شخصی اتفاق افتد، شروع می کنیم.
من به تازگی شروع به آموزش جوجیتسو که یک ورزش رزمی می باشد، پرداختم. در روز اول کلاس، هنگامی که بر روی تشک رفتم، با تعدادی از کار آموزان با تجربه روبرو شدم.
بعد از مدت کوتاهی مربی به ما ملحق شد و ما شروع به گرم کردن بدن، قبل از تمرین پرداختیم.
برخلاف کارآموزان دیگر حرکات من خیلی غیر ماهرانه بود. من ناامیدانه فقط به حرکات کارآموزان دیگر نگاه می کردم که چگونه یک تکنیک را اجرا می کنند و سپس به همان شکل آنها را اجرا می کردم.

به این پدیده ثبات اجتماعی گفته می شود. در واقع کار و یا چیزی که همه ما بدون اینکه حتی آنرا درک کنیم، انجام می دهیم.

ما می توانیم با نگاه کردن به دیگران، سعی کنیم بهترین تصمیم و اقدامات را در مکان و شرایط نا آشنا انجام دهیم.

از انتخاب غذا در رستوران یک شهر تا خرید آنلاین کالایی، ما می توانیم هنگامی که دچار شک و تردید هستیم، با نگاه و بررسی مراحلی که دیگران انجام داده اند، راهنمایی و کمک بگیریم.
به عنوان یک کار آفرین کسب و کار اینترنتی، این تکنیک روانی باید هر جایی از سایت های فروشگاه اینترنتی اعمال شود.

1- نمایش تعداد مشترکین و کاربران عضو شده در سایت

امروزه، داشتن فقط یک پیشنهاد خاص بر روی فروشگاه اینترنتی و یا وب سایت، مانند یک مسابقه هیجان انگیز و یا راهنمای آموزش رایگان جهت بدست آوردن یک چشم انداز خوب، کافی نمی باشد.
اگر شما واقعا بخواهید از شک و تردید مشتریان خود جلوگیری کنید، باید سعی کنید تعداد مشترکین فعلی در فروشگاه اینترنتی و یا وب سایت خود را به نمایش بگذارید تا توجه بازدیدکنندگان جدید را جلب نمایید.
وبلاگ نویسان ماهر و زرنگ هر زمان که کاربری به مشترکین خبرنامه آنها اضافه می شود، آن را در وبلاگ خود به نمایش می گذارند. به عنوان مثال می نویسند 5321 امین فرد به عضویت مشترک خبرنامه در آمد.

2- استفاده از ضریب اعتبار بیشتر

همه ما تاکنون درمورد اعتبار (مرجعیت، موثق بودن یا قابل اعتماد بودن) صفحات وب سایت شنیده‌ایم و میدانیم که تاثیر مثبتی بر سئو سایت و خرید از فروشگاه اینترنتی خواهد داشت.
صفحات یک محصول در طراحی یک فروشگاه اینترنتی به عنوان یکی از بخش ها و قسمت های مهم فروشگاه می باشد. چنانچه صفحات محصول فروشگاه اینترنتی تان برای مشتری زیاد قانع کننده نمی باشد، قاعدتا هیچ خریدی صورت نخواهد گرفت.
شاید فکر کنید که قدیمی بودن مطالب بر اعتبار صفحه بیافزاید، خیر. روزنامه‌ای را تصور کنید که سه ماه از تاریخ انتشار آن میگذرد، آیا مطالب آن برای شما قابل استناد است یا ارزش مطالعه را دارد؟ بروزرسانی مرتب صفحه و ایجاد تغییرات در آن اعتبار صفحه شما را افزایش میدهد.
تعیین میزان اعتبار صفحه کار مشکلی است زیرا عوامل زیادی برآن تاثیرگذارند و نمیتوان تنها یک عامل را در آن موثر دانست. محتوای متنی مناسب، لینک‌های خارجی به صفحه و تگ تصاویر بیشترین اهمیت را در اعتبار صفحه خواهند داشت.

اشتراک گذاری مطالب سایت در شبکه‌های اجتماعی و لینک سازی داخلی صفحات سایت نیز میتواند اعتبار صفحه‌های شما را افزایش دهد.

3- نمایش تعداد خرید برای هر کالا

شما می توانید با قرار دادن یک واحد شمارشی کنار هر محصول که نشان می دهد این محصول تا بحال به چه تعدادی فروخته شده است، اعتماد مشتریان و بالطبع فروش خود را افزایش دهید. البته اگر این تعداد برای کالا یا کالاهایی کم باشد، نتیجه عکس خواهد داشت.
چنانچه یک مشتری هنگام خرید یک محصول مشاهده کند افراد دیگری به تعداد 100، 1000 و یا 5000 نفر، از این محصول خرید کرده اند، مقدار زیادی از نگرانی و تردید هایش در رابطه با خرید محصول کاهش پیدا می کند.
یک وب سایت خارجی مشهور به نام ” Groupon ” برای اولین بار ایده ایی منتشر کرد به نام ایجاد سایت های تخفیف گروهی.
این نوع از وب سایت ها، کالا و خدماتی را برای مدت محدود با تخفیف بالا در سایت قرار می دهند و اگر تعداد مشخصی از افراد، آن کالا یا خدمات را خریداری کنند، آن تخفیف به خریداران تعلق می گیرد.

4- استفاده از توصیفات بصری

همه ما در رابطه با قدرت توصیف و توضیح به صورت کامل می دانیم. مشکل مردم این است که نسبت به توصیف و توضیحات یک محصول شک و تردید دارند.
به عنوان یک کار آفرین کسب و کار اینترنتی، باید درنظر داشته باشید فروشگاه اینترنتی و صفحات اینترنتی اجتماعی شما باید دارای تصاویری از مشتریان تان باشد که در حال استفاده از محصولات شما هستند.
در واقع مشتریان خود را به ارسال هرگونه تصویری که نشان دهنده استفاده آنها از محصولات شما می باشند، تشویق کنید. چرا که این موضع باعث افزایش ثبات اجتماعی شما و فروشگاه اینترنتی شما می شود.
توضیحات تصویری در مقابل توضیحات صرفا فقط متنی، می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد و صرفا اگر توضیحات متنی باشد، باعث می شود مشتریان در هنگام تصمیم برای خرید، هیچگونه اعتمادی نداشته باشند.
دلیلش هم این است که مشتریان مجبور نیستند به متنی که توسط شما نوشته شده است، استناد کنند و می توانند افرادی که از این محصول استفاده می کنند را ببینند.

چنانچه شما فقط به اجرای این 4 تکنیک در سایت خود اقدام نمایید، ما به شما تضمین افزایش تعداد مشترکین، مشتریان و خرید را خواهیم داد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.