مفید بود؟

سئو کلاه سیاه به مجموعه روش هایی اطلاق می شود که برای افزایش رتبه سایت یا صفحه در موتورهای جستجو استفاده میشوند. این روش های؛ از طریق ابزارها و روش هایی انجام میشوند که شرایط خدمات موتورهای جستجو را نقض می کنند. اصطلاح “کلاه سیاه” در فیلمهای غربی ایجاد شد تا “افراد بد” را از “بچه های خوب” که کلاه سفید بر سر دارند تشخیص دهد.این اصطلاح در این سالها، بیشتر برای توصیف هکرهای رایانه ای، سازندگان ویروس و افرادی که اقدامات غیراخلاقی با رایانه انجام می دهند ، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

در این مقاله یاد خواهید گرفت:

سئو کلاه سیاه چیست

تاکتیک ها و تکنیک هایی که به عنوان سئو کلاه سیاه شناخته می شوند

سئو کلاه سیاه چگونه می تواند بر شما و وب سایتتان تأثیر بگذارد

این نکته ی خیلی مهم را بهتر است بدانید که اجرای تکنیک های کلاه سیاه، هر چند در ظاهر به سایتتان کمک میکند، ولی باعث میشود در دراز مدت، موتورهای جستجو شما را جریمه کنند و رتبه ای به شما اختصاص ندهند.

به هر حال سئو کلاه سیاه چیست؟

سئوی کلاه سیاه معمولاً به عنوان یک عمل مخالف تعریف می شود که با این وجود می تواند رتبه یک صفحه را در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) افزایش دهد. ولی بر خلاف شرایط خدمات موتور جستجو است. بنابراین می تواند منجر به جریمه  سایت از طرف موتور جستجو و سایت های وابسته شود.  این نکته را هم بهتر است بدانیم که لیستی از تاکتیک ها و استراتژی های به کار گرفته شده توسط متخصصین سئو کلاه سیاه در دستورالعمل های مدیران وب گوگل و دستورالعمل های مدیران وب بینگ به طور علنی مورد انتقاد قرار گرفته است.

“آیا کارهایی که من انجام می دهم به کاربر ارزش می بخشد یا این کار را فقط برای مشاهده موتورهای جستجو انجام می دهم؟” این یک آزمایش ثابت است که آیا تاکتیک SEO مغایر با دستورالعمل مدیر وب سایت موتورهای جستجو است یا خیر. اگر هیچ ارزشی به کاربر اضافه نشود ، اما رتبه بندی افزایش یابد ، به احتمال زیاد تصمیمات شما کلاه سیاه است. همین آزمایش را می توان برای شیوه های جستجوی پولی نیز به کار برد تا مشخص شود آیا فعالیت های پرداخت به ازای هر کلیک یا  ppc کلاه سیاه محسوب می شود یا خیر.

تاکتیک های سئو کلاه سیاه

تاکتیک های زیر SEO کلاه سیاه تلقی می شود و اگر نمی خواهید از گوگل و دیگر موتورهای جستجو سرپیچی کنید ، به هیچ وجه نباید از آن استفاده کنید:

محتوای خودکار

صفحات درگاه

متن ها یا پیوندهای مخفی به طور مثال همرنگ با پس زمینه

استفاده بیش از حد کلمات کلیدی

گزارش رقیب (یا سئوی منفی)

ریدایرکت های مخفیانه

کلاکینگ

شبکه های ارسال پست مهمان

خرید لینک یا رپورتاژ

کش دادن نوشته ها بدون اینکه مطلب مفیدی بگویید

مزرعه های لینک سازی

Rich Snippet Markup Spam

کوئری های اتوماتیک به گوگف

ایجاد صفحات ، زیر دامنه ها یا دامنه ها با محتوای تکراری

صفحات دارای رفتارهای مخرب مانند فیشینگ ، ویروس ها ، تروجان ها و سایر بدافزارها

سئو کلاه ساه

چرا باید از سئو کلاه سیاه خودداری کنید؟

تاکتیک های سئوی کلاه سیاه می تواند وب سایت شما را بودن در نتایج گوگل و دیگر موتورهای جستجو محروم کند.

اگرچه ممکن است موفقیت های کوتاه مدت از طریق افزایش ترافیک به سایتتان به دست آورید، اما مجازات های گوگل روز به روز پیچیده تر می شوند و می توانند تأثیرات مخربی بر رتبه و ترافیک شما داشته باشند. خب… فقط مجازات ها نیستند که پیشرفت میکنند… هوش گوگل برای پیدا کردن سایت های متخلف هم بیشتر میشود!!

اسم جریمه ی گوگل: پنالتی است! در مسابقه فوتبال، پنالتی یک جریمه است که ممکن است منجر به گل خوردن تیم متخلف شود. ولی پنالتی گوگل کمی فرق دارد!! گوگل به دروازه که دروازه بان دارد پنالتی نمیزد!! گوگل به دروازه ی خالی پنالتی میزند پس حتما گل میخورید!!

نحوه گزارش سئو کلاه سیاه

به دو دلیل می توانید سئو کلاه سیاه را گزارش دهید. یا وب سایت شما از طریق هک مخرب ، ویروس یا کمپین سئو منفی و لینک های ناخواسته مورد حمله قرار بگیرد، یا نتایج وب اسپم را در یک کلمه کلیدی رقابتی مشاهده می کنید که وب سایت شما در آن رتبه گرفته است. برای مورد دوم ، می توانید گزارش وب اسپم را از طریق Google Webmaster Tools ارسال کنید. لطفاً از این ابزار با احتیاط استفاده کنید.

در صورتی که وب سایت شما از طریق هک ، ویروس یا بدافزار مخرب مورد حمله قرار گرفته باشد ، پس از حذف کد مخرب ، درخواست بازبینی بدافزار را درخواست کنید.

در صورتی که وب سایت شما هدف کمپین سئو منفی لینک های اسپم باشد، پس از تلاش برای تماس با مدیران وب که این پیوندها را برای حذف آنها از وب سایت شما نشان می دهند ، از ابزار Disavow Links در Google Webmaster Tools استفاده کنید.

آیا تکنیک های سئو کلاه سیاه برای شما مناسب است؟

بستگی دارد: آیا میخواهید یک تجارت طولانی مدت داشته باشید؟ یا فقط برای مدتی کوتاه در صدر نتایج باشید؟ اگر پاسخ شما مثبت است ، باید به هر قیمتی از سئوی کلاه سیاه اجتناب کنید. در عوض، باید به دنبال روش های جایگزین برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو باشید. این روش های جایگزین ممکن است کمی زمان بخواهند و سخت باشند. ولی ریسک جریمه شدن توسط گوگل را ندارند!!

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.