مفید بود؟

معرفی کاملی از فریم ورک بوت استرپ؛ طراحی و ساخت سایت و برنامه های تحت وب نیاز به ظاهری زیبا و منظم دارد! که این کار از طریق بوت استرپ انجام می گیرد. فریم ورک بوت استرپ در میان انواع فریم بوت ها به دلیل مزیت های فوق العاده از جمله روش گرید بندی که مربوط به چیدمان مجموعه صفحات یک وب می شود، بسیار محبوب و پرطرفدار است.

در مقاله ای که پیش رو داریم قصد داریم تا معرفی کاملی از فریم ورک بوت استرپ داشته باشیم. طراحی و ساخت سایت و برنامه های تحت وب نیاز به ظاهری زیبا و منظم دارد که این کار از طریق بوت استرپ انجام می گیرد. فریم ورک بوت استرپ در میان انواع فریم بوت ها به دلیل مزیت های فوق العاده از جمله روش گرید بندی که مربوط به چیدمان مجموعه صفحات یک وب می شود، بسیار محبوب و پرطرفدار است.

گاهی ساخت ظاهر یک سایت یا در واقع انجام فیچر و کد گذاری های صفر تا صدی برای خود شخص دشوار و زمان بر است اما استفاده از فریم ورک بوت استرپ به ما کمک می کند تا توابع مختلف را در کدهای مورد نظر جاگذاری کنیم و در زمان خود صرفه جویی کنیم. برای آنکه بدانید فریم ورک بوت استرپ چیست؟ دارای چه ویژگی هایی است و موارد استفاده آن کجاست و آموزش آن به چه نحوی است، با ما همراه باشید.

فریم ورک بوت استرپ چیست؟

در توضیح فریم ورک بوت اسپرت چیست؟ می توان گفت در بازار داغ طراحی سایت انواع فریم ورک ها استفاده می شود که به دلیل کارایی بالا، فریم بوت از نوع استرپ بسیار محبوب و قابل پسند است. فریم ورک بوت های استرپ موجب می شوند تا ریسپانسیو در طراحی و ساخت وب سایت به راحتی انجام گیرد.

در واقع با توجه به اندازه هر دستگاهی، این قابلیت را برای ما فراهم می کند که ریسپانسیو مناسب را انتخاب کنیم. به عنوان نمونه اگر بخواهیم یک نوع طراحی برای گوشی همراه انجام دهیم می توانیم با توجه به دامنه وسیع بوت استرپ سایز گوشی را در نظر می گیریم و تنظیمات دقیق را برای آن انجام دهیم.
در واقع فریم ورک بوت استرپ دارای انواع کلاس هستند که ساخت وطراحی سایت را برای انواع دستگاه ها با سایزهای متنوع مانند موبایل، لپ تاپ و دیگر سیستم عامل ها انجام می دهند.

بوت استرپ باعث می شود تا به جای نوشتن کدهای متعدد، یک کلاس مناسب را انتخاب کرده و در کد مربوط به html از آن استفاده نماییم. گاهی برای شما این اتفاق رخ می دهد که برنامه ای را در یک دستگاه طراحی می کنید که به راحتی در برخی مرورگرها باز می شود اما هنگامی که می خواهید در مرورگر دیگری آن را باز کنید به مشکل برمی خورید. این اتفاق هنگام می افتد که ما از فریم ورکی غیر از بوت استرپ استفاده نمایید.

زیرا این فریم ها قابلیت آن را دارند که در تمام دستگاه ها توسط همه مرورگرها باز شوند. همچنین فریم ورک بوت استرپ ها از بخش های زیر پشتیبانی می کند:

  • Html
  • Java
  • CSS
  • Button
  • تب
  • فرم
  • LESS
  • Sass

موارد استفاده فریم ورک بوت استرپ

فریم ورک ها می توانند تمام بخش هایی که مورد نیاز ما است با کدهای آماده در اختیار ما قرار دهند تا برنامه یا سایت خود را به نحو احسن پیش ببریم. موارد استفاده فریم ورک بوت استرپ برا انواع پروژه های کوچک و بزرگ کاربرد دارد.

اکثر استفاده فریم ورک ها از نوع استرپ برای مواردی است که دارای فیچرهای متعددی هستند که ما قصد داریم از آن ها را بسازیم. اما با توجه به زمان زیادی که از ما می گیرد، به دنبال بوت استرپ می رویم. می توان گفت فریم ورک بوت استرپ بخش عظیمی از ساخت فیچر را برعهده دارد. اکثر افرادی که در زمینه functionality فعالیت دارند و می دانند که اگر به دنبال ساخت انبوه فیچر بروند زمان زیادی از دست خواهند داد از بوت استرپ استفاده می کنند.

چرا که فریم ورک بوت استرپ می تواند بیش از 80 درصد طراحی سایت آن ها را انجام دهد و این افرادتمرکز اصلی خود را با خیال راحت بر پروژه خود قرار دهند. با توجه به قابلیت های فراوان استرپ، برنامه نویسان می دانند که ظاهر و ساختار سایت آن ها به خوبی توسط بوت استرپ انجام می شود. از طرفی هنگامی که سایتی طاراحی می کنیم، نیاز به فیچرهای گوناگون به صورت اشتراکی است. فیچرهایی همچون دروپ، داون، کروسر و …. که برای آن ها می توان به جای کدنویسی از فریم ورک بوت استرپ استفاده نمود.

مطالب مرتبط: نحوه ی انتخاب بهترین فونت در طراحی سایت

روش های نصب فریم ورک بوت استرپ

برای آنکه برای پیش بردن اهداف طراحی سایت خود از فریم استرپ استفاده کنیم دو شیوه برای نصب کاربرد دارد. یکی از روش های نصب فریم ورک بوت استرپ حالت بیسیک است. بیسیک به عنوان پایه به نوبه خود دارای دو نوع CDN و BOOTSTROP می باشد.

CDN به معنای آن است که کتابخانه های مختلف مربوط به بوت استرپ، به صورت host در می آیند و ما به عنوان یک کاربر می توانیم از طریق لینک ها به این لایبرری ها دست پیدا کنیم. بازدید از سایت های گوناگون با توجه به مسیری که بوت استرپ فراهم می کند به راحتی انجام می گیرد که این ویژگی به دلیل به کارگیری یا نصب CDN می باشد.
ای عمل سرعت لود شدن سایت را افزایش می دهد و ما می توانیم به راحتی لبه صفحات وب دسترسی داشته باشیم و در پروژه ها از اطلاعات آن ها استفاده کنیم. در حالت دوم روش نصب برای افراد حرفه ای کارایی دارد که در حالتADVANCE می باشد.

این افراد یا برنامه نویسان حرفه ای می توانند از این روش نصب از LESS و SASS بهره مند شوند و در بسیاری از پروژه های کوچک و بزرگ از قابلیت های فریم ورک بوت استرپ استفاده کنند.

مطالب مرتبط: راهنمای جامع طراحی رابط کاربری

آموزش کامل فریم ورک بوت استرپ

همان گونه که تاکنون متوجه شده اید فریم ورک های بوت استرپ برای راحتی در طراحی سایت نصب می شوند و پروسه طولانی ساخت و طراحی وب سایت را برای ما آسان می کنند. دوره های آموزش کامل فریم ورک بوت استرپ در سایت های معتبربرای کاربران مشتاق یادگیری و نصب این فریم به صورت فایل های صوتی و تصویری و همچنین مقالات جامع برگزار می گردد.

این آموزش به نحوی است که صفر تا صد طراحی سایت توسط فریم ورک بوت استرپ را در برمی گیرد و متقاضیان یادگیری کاملا با برتری آن نسبت به دیگر فریم ها آشنا می شوند. برتری هایی از جمله کاهش هزینه، صرفه جویی درزمان طراحی سایت، صرفه جویی در انجام پروژه های کوچک و بزرگ، به کار بردن پیش پردازنده ها و … که مجموعا توسط افراد ماهر و متخصص آموزشگاه های رسمی کشور انجام می گیرد.

برای مطالعه بیشتر از مقالات طراحی سایت دیدن فرمایید.

بوت استرپ در نوع 4 و البته در نسخه های قبلی با توجه به نیاز و علاقه کارآموزان به آن ها یاد داده می شود. تمام مباحث مربوط به فریم ورک بوت استرپ ها در نسخه های قبلی و امروزی مقایسه می شوند تا بهترین نوع ممکن آموزش داده شود. فاکتورهایی که برای بوت استرپ نیاز است و همچنین تسلط کامل بر اجرایی شدن این فریم از اهداف اصلی آموزش فریم ورک بوت فریم در آموزشگاه ها می باشد تا بعد از یادگیری این مباحث با طراحی یک سایت سبک و اصولی از طریق تم فارست دانشجویان علاقه مند پروژه ای قابل قبول را ارائه دهند.

آشنا شوند. فریم بوت ها به صورت واکنش گرا برای طراحی سایت کاربرد دارند و به دلیل چارچوب خاص و منظم کد نویسی مسیری آسان برای طراحی و اسکلت سایت را فراهم می کند. پشتیبانی که مرورگرهای مختلف از بوت استرپ دارند نشاندهنده قابلیت بالای این برنامه می باشد.سپس پروژه های بزرگتر و حرفه ای تر با راهنمایی اساتید توسط هنرجویان انجام می شود تا با روند کار به خوبی فناوری و تکنولوژی است.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.