مقالات آموزشی

بررسی همه چیز درباره نرم افزار گوگل ترندز و توجه به آن

مفید بود؟

امروزه با کمک نرم افزار گوگل ترندز، وبمسترها توانستند تا رشد وب سایت خود را در کمترین زمان ممکن مشاهده کنند. نرم افزار گوگل ترندز، کاربردهای بسیار زیادی دارد که قصد داریم تا در این مقاله، به برخی از آنها که از مهمترین کاربردهای گوگل ترندز هستند، رونمایی کنیم.
اگر شما به عنوان یک وبمستر قصد دارید تا در کمترین زمان ممکن رشد سایت خود را مشاهده کنید و یا اگر به دنبال ایده ای برای تولید محتوا هستید، باید با نرم افزار گوگل ترندز آشنایی کامل داشته باشید و پس از آن، قادر خواهید بود تا با استفاده از آن، اقدام به تولید محتوا برای سایت خود کنید.

 

چه قشری می‌تواند از گوگل ترندز استفاده کند؟

به جرات می‌توان گفت تمامی اقشار در سراسر دنیا قادر خواهند بود تا از نرم افزار google trends برای انجام کارهای خود استفاده کنند.
در این مقاله، اول باید به این موضوع پرداخت که گوگل ترندز چیست و چه کاربردی دارد و پس از آن، آموزش‌های لازم در رابطه با کار کردن با نرم افزار گوگل ترندز را یاد بگیرید.
در ادامه، به شما یاد خواهیم داد که چگونه می‌توان از ابزار گوگل ترندز استفاده کرد.

کاربرد نرم افزار گوگل ترندز برای وبمستران

گوگل ترندز نام ابزاری است که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا روندهای مهم حال حاضر اینترنت را مشاهده کنید. این موضوع می‌تواند برای همه افراد جذاب باشد.
همانطور که ذکر شد، با استفاده از نرم افزار گوگل ترندز، قادر خواهید بود تا ترندهای جدید در سطح اینترنت را مشاهده کنید. هر زمانی که وارد نرم افزار گوگل ترندز از طریق آدرس اینترنتی آن می‌شوید، با کلمات کلیدی جدیدی روبرو خواهید شد که در دنیا در حال مطرح شدن هستند.

لازم به ذکر است که این کلمات کلیدی، صرفا کلمات کلیدی با جستجوی کم نیستند، یا اینکه این کلمات / جملات بسیار پرطرفدار هستند و یا اینکه در حال رشد وسیعی هستند.الان شما می‌توانید روند رشد کلمه کلیدی بورس، بیت کوین، کسب درآمد اینترنتی، فارکس و… را در گوگل ترندز مشاهده کنید و ببینید چه زمانی رشد داشتند.

کلمه کلیدی بورس در گوگل ترندز

همانطور که مشاهده می‌کنید، دقیقا کلمه کلیدی بورس در ایران، در اوج جستجوی خود قرار گرفته بود و امروز، افراد کمی این موضوع را جستجو می‌کنند.
یکی از دلایلی که این موضوع پیش آمده است، ریختن بازار بورس در یک سال پیش بوده است و امروز نسبت به سال قبل، کمتر افرادی حاضر هستند تا در بورس سرمایه گذاری کنند.

کلمه کلیدی قیمت دلار در گوگل ترندز

قیمت دلار، چیزی است که همیشه در ایران و دنیا مطرح است. همانطور که می‌بینید، در طی 12 ماه گذشته / یک سال اخیر، همیشه میزان جستجوی کلمه کلیدی قیمت دلار در نرم افزار گوگل ترندز تقریبا بالا بوده است.
همه دلشان می‌خواهد بدانند که در حال حاضر چه چیزی در دنیا مطرح است و مخصوصا در ایران، چه چیزی در حال جستجو شدن است.

موضوعات بازاریابی

این موضوع می‌تواند برای مردم عادی، وبمستران، محققین، دانش آموزان و دانشجویان بسیار موثر باشد.
از نظر مردم عادی، این موضوع که چه چیزی در حال مطرح شدن است، می‌توان جذاب باشد.
از نظر وبمستران و صاحبین سایت، این موضوع که با استفاده از نرم افزار گوگل ترندز می‌توانند چه موضوعاتی را تولید کنند که مورد پسند مردم باشد، می‌تواند جذاب باشد

=

از نظر محققین، دانش آموزان و دانشجویان، این موضوع که در حال حاضر چه چیزی در ایران و دنیا مطرح است می‌تواند جذاب باشد و برای کلاس‌های درسی خود و یا اینکه موضوعات بازاریابی و راه اندازی کسب و کار، از آن استفاده کنند.

آموزش کار با نرم افزار گوگل ترندز

یکی از مسائل مهم برای استفاده از نرم افزار گوگل ترندز، یاد گرفتن آن است. یادگیری این ابزار، بسیار ساده است، به گونه ای که شما به عنوان اولین ورود خود به گوگل ترندز، قادر خواهید بود تا به راحتی از این ابزار، استفاده کنید.
اول از هر چیزی، نرم افزار گوگل ترندز، به صورت آدرس اینترنتی می‌باشد. شما اگر در گوگل به فارسی کلمه کلیدی گوگل ترندز را جستجو کنید و یا اگر به صورت انگلیسی Google Trends را جستجو کنید، اولین لینکی که مشاهده خواهید کرد، لینک گوگل ترندز خواهد بود.
لازم به ذکر است که برای ورود به نرم افزار گوگل ترندز، نیاز به هیچ گونه نرم افزارهای عبور از تحریم نیست.

  • آدرس اینترنتی نرم افزار گوگل ترندز:

https://trends.google.com/trends
با کلیک کردن بر روی این لینک و یا کپی کردن آن در نوار جستجو، قادر خواهید بود تا وارد سایت گوگل ترندز شوید.

صفحه اصلی گوگل ترندز

پس از اینکه وارد سایت گوگل ترندز شدید، با یک نوار جستجوی بزرگی روبرو خواهید شد، با استفاده از آن نوار جستجو، قادر خواهید بود تا کلمه کلیدی دلخواه خود را وارد کنید و میزان سطح جستجوی آن در دنیا و ایران را مشاهده کنید.
اگر چیزی در نوار جستجو وارد نکنید، می‌توانید به قسمت پایین سایت مراجعه کرده و در بخش Recently trending – Global، جدیدترین ترندهای حال حاضر دنیای اینترنت را مشاهده کنید.
حال به نوار جستجو برمیگردیم و کلمه کلیدی خرید بیت کوین را در آن وارد می‌کنیم.

کلمه کلیدی خرید بیت کوین در گوگل ترندز

به هنگامی که یک کلمه کلیدی را وارد می‌کنید، بخش‌های مختلفی برای شما نمایان می‌شود که در ادامه برای شما آنها را توضیح خواهیم داد.

توضیح ابزارهای نرم افزار گوگل ترندز

آنجا که نوشته شده است Compare، با کلیک کردن بر روی آن، قادر خواهید بود تا مقایسه‌هایی در رابطه با چندین کلمه کلیدی با هم انجام دهید.ممکن است شما بخواهید دو کلمه کلیدی خرید بیت کوین – خرید ارز دیجیتال را با یکدیگر مقایسه کنید و ببینید کدام یک از اینها، برای مقاله شما مناسب است. بنابراین باید در اینجا از گزینه Compare یا به فارسی مقایسه استفاده کرد.

 Worldwide

پس از آن، گزینه Iran را مشاهده می‌کنید، شما می‌توانید با کلیک کردن بر روی آن، گزینه Worldwide را انتخاب کنید تا ببینید کل افرادی که در سراسر دنیا (یعنی با استفاده از وی پی ان که برای کشور دیگری ثبت می‌شود) به چه میزان کلمه کلیدی شما را جستجو کردند.همچنین می‌توانید این تنظیمات را برای کل دنیا و یا کشورهای خاص اعمال کنید.

دسته بندی کلمه کلیدی

در گزینه Past 12 months، می‌توانید مشخص کنید در چه بازه زمانی، نتایج جستجو را به شما نشان دهد.
در بخش Categories می‌توانید برای بررسی تخصصی کلمه کلیدی خود، دسته بندی کلمه کلیدی خود را مشخص کنید.در بخش Web Search، می‌توانید مشخص کنید که آیا می‌خواهید نتایج را در سطح جستجوی وب مشاهده کنید و یا اینکه می‌خواهید جستجوی خود را در سطح یوتیوب ببینید.اگر به پایین صفحه بیایید، که با تصویر زیر روبرو خواهید شد.

ایده تولید محتوا برای بیت کوین

در تصویر بالا، می‌توانید ایده تولید محتوا، محتواهای برتر و همچنین استان‌هایی که بیشترین جستجو را برای آن کلمه کلیدی داشتند مشاهده کنید.
با استفاده از خدمات رایا مارکتینگ، قادر خواهید بود تا محتواهای مطرح را برای سایت خود تولید کنید. با به کارگیری از خدمات کارخانه تولید محتوا رایا مارکتینگ، می توانید اقدام به ثبت سفارش تولید محتوا متنی، تولید محتوا تصویری، اینفوگرافیک، پادکست

و… کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.