مقالات آموزشی

توجه به ۱۱ وبلاگ شگفت انگیز بازاریابی وابسته

مفید بود؟

آیا می‌خواهید از طریق بازاریابی وابسته (affiliate marketing) درآمد کسب کنید؟ پس شما به یک استراتژی نیاز دارید. شما باید یاد بگیرید که چگونه این کار را با یک وبلاگ عالی بازاریابی وابسته انجام دهید. از اواخر دهه 1990، بازاریابی وابسته به عنوان یک واژه مهم در اینترنت مطرح شده است. درست است این نوع بازاریابی جدید نیست، اما بازاریابی وابسته همچنان یک ابزار قوی است. شما می‌توانید با تمرکز بر استراتژی بازاریابی شرکت‌های وابسته، با تفکر و هوشمندانه کسب و کار خود را ارتقا دهید.

بازاریابی وابسته چیست؟

  • اگر با بازاریابی وابسته آشنا نیستید، باید بگوییم این مفهوم بسیار ساده است:
  • محصولات یا خدمات یک فروشنده را در وبلاگ خود تبلیغ کنید.
  • لینک‌های ویژه ای را در محتوای خود برای محصولات یا خدمات آن اضافه کنید.
  • هنگامی‌که خوانندگان شما روی آن لینک‌ها کلیک می‌کنند (محصولات را پس از کلیک بر روی لینک‏ها، خریداری می‌کنند)، شما از این فروشنده سود دریافت می‌کنید.

به عبارت دیگر، بازاریابی وابسته شباهت زیادی به فروش سفارشی سازی شده دارد. تفاوت این نوع بازاریابی با فروش سفارشی در این است که شما ارتباطات بین مشتری و فروشنده را هدایت می‌کنید و مشتریان از طریق پست‌های وبلاگ شما به سمت وب‌سایت فروشنده یا تبلیغ دهنده هدایت می‏شوند.

اگر این کار درست انجام شود خیلی خوب است. توجه کنید که این روش، یک ابزار سریع برای ثروتمند شدن نیست. شما با استفاده از این استراتژی، باید برای به دست آوردن پول بیشتر، تلاش کنید. شما باید مزایا و معایب اصلی این روش بازاریابی را بررسی کنید تا مطمئن شوید این مسیر راهی است که برای حرکت در آن آماده هستید.

 

مزایا و معایب بازاریابی وابسته

مزایا و معایب عمده بازاریابی وابسته (affiliate marketing) شامل:

مزایا:

  • این ابزار یک روش عالی برای کسب درآمد مناسب است:

اگر به طور تمام وقت روی وبلاگ خود کار نمی‌کنید، لینک‏های شرکت‌های وابسته و پست‌های وبلاگ ابزار خوبی برای کسب درآمد هستند. با ترکیب صحیح سئو و نوشتن مطالب جذاب و صادقانه، می‌توانید به دنبال کسب یک درآمد مناسب باشید.

  • به تجربه بازاریابی نیاز ندارید:

برای انجام بازاریابی وابسته به تجربه بازاریابی نیاز ندارید، هرچند که داشتن اندکی دانش در مورد سئو و نوشتن مقاله همیشه مفید است.

  • می‌توانید در اوقات فراغت خود این کار را انجام دهید:

فقط با کمی وقت و سرمایه گذاری در زمینه راه اندازی وب‌سایت، شروع به کار سایت با برنامه های وابسته و تولید محتوا با لینک‏های وابسته، می‌توانید درآمدزایی کنید.

بیشتر بخوانید: هزینه تولید محتوا

معایب:

  • شما بر پیشنهادات، محصولات یا خدمات هیچ کنترلی ندارید:

شما نیازی به دخالت در فرآیند ارائه محصولات یعنی تولید، توزیع و فروش ندارید؛ اما در عین حال، هیچ کنترلی بر کالا و خدماتی که تبلیغ می‌کنید، ندارید.

  • این نوع بازاریابی می‌تواند رقابتی باشد:

بازاریابی شرکت‌های وابسته نسبتاً ساده است، بنابراین تعداد زیادی از شرکت‌های وابسته دیگر برای قرار دادن لینک‏ها و هدایت مشتریان به شرکت‏های درخواست دهنده تبلیغ، در حال رقابت هستند. حتی برخی از آن‌ها در این زمینه تجربه زیادی دارند.

  • کلاهبرداری وجود دارد:

بازاریابان وابسته باید مراقب کلاهبرداری و روش‏های فریب آمیز برنامه های وابسته متقلب باشند.

اکنون که با مزایا و معایب این نوع بازاریابی آشنا شدید، اگر همچنان به بازاریابی وابسته علاقمند هستید، وقت آن است که جستجو کنید و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

در ادامه این مقاله، 11 وبلاگ بازاریابی وابسته برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شیوه دستیابی به یک شرکت متقاضی این نوع بازاریابی، ارائه شده است.

معرفی 11 وبلاگ بازاریابی وابسته که همه آنچه را باید بدانید به شما آموزش می‌دهند

1. Pat Flynn(Smart Passive Income Blog)

Pat Flynn یکی از شرکت‌های آسیب دیده از رکود اقتصادی در سال 2008 است؛ اما با تبدیل این شرکت به یک وب‌سایت توانست درآمد مناسبی را کسب کند.

این شرکت در وبلاگ خود، ابزارها و تکنیک‌های خود را برای کسب درآمد مناسب از طریق بازاریابی وابسته و همچنین استراتژی‌های بازاریابی آنلاین مؤثر، به اشتراک می‌گذارد.

 

2. John Chow

در دنیای بازاریابی وابسته، John Chow یک سوپراستار است. در طی دو سال، این شرکت توانست درآمد وبلاگ خود را از صفر به 40 هزار دلار در ماه افزایش دهد. اگر می‌خواهید بازاریابی شرکت‌های وابسته خود را ارتقا دهید، خواندن توصیه ‌ها و نکات آن مفید است.

 

3. Matthew Woodward

برای دریافت راهنمایی‌های عملی، مطالعات موردی و نکاتی در مورد بازاریابی آنلاین و وابسته، Matthew Woodward بهترین گزینه است. این وبلاگ نحوه راه اندازی یک وبلاگ، افزایش بازدید از طریق جستجو، بهبود سئوی سایت و موارد دیگر را به شما نشان می‌دهد. در آرشیو این وبلاگ مطالعات موردی وبلاگ نویسی بسیار مفید وجود دارد.

 

4. Luke Kling

Luke Kling از سال 2004 یک وبلاگ بازاریابی وابسته بوده است و یکی از بزرگترین برندهای این صنعت محسوب می‏شود. این وبلاگ طراح Afflift (یک فروم بازاریابی وابسته که بسیار توصیه می‌شود) و Fptraffic)، یک ابزار مدیریت صفحه فیسبوک) است. مدیر این وبلاگ قبلاً وبلاگ Lukepeerfly.Com را اداره می‌کرد تا اینکه در ژوئیه 2019 Peerfly Affiliate Network متوقف شد. این وبلاگ هنوز هم تعداد زیادی محتوای بازاریابی وابسته را در Afflift منتشر می‌کند.

 

5. Shawn Collins(وبلاگ بازاریابی وابسته)

Shawn Collins از سال 1997 به عنوان بازاریاب وابسته فعالیت می‌کند که در این حوزه یک برند بزرگ محسوب می‏شود. همچنین این وبلاگ میزبان یک پادکست مربوط به بازاریابی وابسته است. این وبلاگ اطلاعات روز صنعت بازاریابی وابسته را در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

6. Missy Ward

Missy Ward مدیرعامل و بنیانگذار Affiliate Summit است. او چند کتاب در مورد کسب درآمد از طریق وبلاگ نویسی نوشته است، از جمله “با وبلاگ وردپرس خود درآمد کسب کنید”. منابع بازاریابی وابسته رایگان او در یک نشریه چاپی رایگان و کانال Youtube وجود دارند. این وبلاگ جای خوبی برای شروع وبلاگ نویسی است.

 

7. Charles Ngo

Charles Ngo یک وبلاگ بازاریابی وابسته موفق است که از طریق کسب و کار خود هفت نوع کسب و کار را ایجاد کرد. وی در وبلاگ خود، نکات و تکنیک‌هایی را برای جستجو در فضای بازاریابی وابسته مدرن به اشتراک گذاشته است.

8. Zac Johnson

Zac Johnson بیش از 20 سال است که در صنعت بازاریابی وابسته فعالیت می‌کند و تأثیرات آن را می‌داند. این وبلاگ را دنبال کنید تا از نکات اصلی و راهنماهای گام به گام آن برای راه اندازی وبلاگ استفاده کنید و راه‌های بیشتری را برای رشد درآمد خود پیدا کنید.

 

9. Mobidea Academy

آکادمی Mobidea یکی از شاخه‏های یادگیری شبکه Mobidea Affiliat است. این وبلاگ بازاریابی وابسته را دنبال کنید تا در جریان روندهای جدید این صنعت قرار بگیرید. از متخصصان برتر مشاوره بگیرید و مهارت‌های خود را ارتقا دهید.

 

10. I Am Attila

I Am Attila یک وبلاگ بازاریابی وابسته کاربردی است که راهنمایی گام به گام، مطالعات موردی و موارد دیگر را ارائه می‌دهد. همچنین این وبلاگ ابزارهایی را ارائه می‌دهد که می‌توانید از آن‌ها برای پیشرفت کسب و کار خود استفاده کنید.

 

این وبلاگ عالی است و باید حداقل یک‌بار از آن استفاده کنید.

11. Spencer Haws(Niche Pursuits)

Spencer Haws یک کارآفرین آنلاین موفق است که از طریق ساختن وب‌سایت‌های جذاب و بازاریابی وابسته موفقیت کسب کرده است. وی در وب‌سایت خود، نه تنها بازاریاب‌های وابسته، بلکه هر کسی را که می‌خواهد از یک وب‌سایت درآمد کسب کند راهنمایی می‏کند و مطالعات موردی خود را در اختیار آن‏ها قرار می‌دهد.

 

در پایان بازاریابی وابسته (affiliate marketing) یک فرصت بزرگ است؛ اما فقط باید بدانید که چه کاری را می‏خواهید انجام دهید. درست مثل هر نوع صنعت دیگر، بدون آشنایی با این نوع بازاریابی، نمی‌توانید موفق شوید. از طریق این وبلاگ‌های برتر می‌توانید در مورد بازاریابی وابسته تحقیق کنید. سپس می‏توانید گزینه مورد علاقه خود را برای افزایش درآمد خود انتخاب کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.