مقالات آموزشی

قوانین و پیشنهادات نام شرکت کامپیوتری

مفید بود؟

پیشنهاد نام شرکت کامپیوتری برای ثبت یکی از مهم ترین کارهایی است که یک تیم باید وقت کافی برای آن بگذارد. انتخاب نام شرکت یکی از مسائل بسیار مهمی است که در صورت عدم توجه به آن ممکن است در آینده با مشکلات زیادی روبرو شوید. شاید از خود بپرسید که دقیقا چه مشکلی می تواند گریبانگیر شرکت های امروزی شود. در صورتی که خیلی راحتی نام خود را تغییر می دهند. مطمئنا کسانی که از تیم یا وب سایت های مختلف به منظور پیشنهاد نام شرکت کامپیوتری استفاده نکردند با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند.

البته شاید به ظاهر چیزی عوض نشده باشد اما در دراز مدت عدم انتخاب اسم مناسب می تواند اعتبار شما را زیر سوال ببرد و یا نام شما را نامربوط کند. در این مقاله سعی می کنیم که یکی از معتبرترین وب سایت ها را مورد نقد و بررسی قرار دهیم. که شاید از زمان تاسیس تا کنون فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشته است. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پیشنهاد نام شرکت کامپیوتری با ما همراه باشید.

منظور از پیشنهاد نام شرکت کامپیوتری چیست؟

پیشنهاد نام شرکت کامپیوتری در این مقاله می تواند به کسب و کار و حوزه ی کاری شما بسیار کمک کند. فرض کنید که شما در حوزه ی خدمات کامپیوتری یا طراحی وب سایت فعالیت می کنید. اگر اسم انتخابی سخت و دشوار باشد. از طرفی مشتری نتواند با آن به درستی ارتباط برقرار کند مطمئنا در انتخاب برند شما برای دریافت خدمات بسیار تاثیر می گذارد.

بنابراین اگر در شرکت تیم خوبی در اختیار دارید. پیشنهاد نام شرکت کامپیوتری را جدی بگیرید و با هم به صحبت و بحث و گفتگو بپردازید. بدین صورت بعد از جلسات پی در پی می توانید به یک نقطه نظر مشترک دست پیدا کنید.

انتخاب نام مناسب و پیشنهاد نام شرکت کامپیوتری

پیشنهاد نام شرکت کامپیوتری و کلا انتخاب نام مناسب برای شرکت از آنجایی شروع شد که تعداد رقبا افزایش پیدا کرد. وجود رقبا در عرصه ی دیجیتال باعث شده که انتخاب نام مناسب برای شرکت کمی سخت تر از گذشته باشد.  هر چقدر تعداد رقبا افزایش پیدا کند به همان میزان باید نام مناسب تری انتخاب شود.

شما شرکت بزرگ دیجی کالا را در نظر بگیرید که به عنوان فروشگاه اینترنتی موفق در ایران شناخته می شود. همانطور که از نام این شرکت پیدا است. به معنی فروش کالای دیجیتال است. اما در عمل چنین چیزی را مشاهده نمی کنید. شاید از خود بپرسید که آیا ما این شرکت را زیر سوال می بریم؟

این شرکت در اوایل کار خود اگر آینده نگری می کرد شاید می توانست نام مناسب تری برای فروشگاه خود در نظر بگیرد. چون این شرکت در حال حاضر کالای فیزیکی عرضه می کند نه کالای دیجیتال. بنابراین در برهه ای از زمان بر روی کالا بسیار تاکید داشتند. به طوری که قسمت دوم لوگو یعنی کالا را به رنگ قرمز در آورده بودند.

از کجا بفهمیم نام مناسب برای شرکت انتخاب کردیم؟

پیشنهاد نام شرکت کامپیوتری و سایر شرکت های حال حاضر فعال در هر عرصه، به وسیله تفکر و تحقیقات بسیار به دست آمده است. در متن های بالا در خصوص نام Digikala صحبت کردیم. اما سوال این است که چطور می توانیم نام مناسب برای شرکت خود انتخاب کنیم. هدف ما این است که در آینده به مشکل برنخورده و به راحتی کسب و کار خود را گسترش دهید.

به عنوان مثال شما قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی مانند فروشگاه اینترنتی بزرگ امروز دارید. قطعا در زمان شروع باید از یک کالای تخصصی کار خود را آغاز کنید. آیا نام انتخابی باید از محصولات انتخابی باشد؟

مطمئنا در زمان انتخاب نام شرکت باید دقت لازم انجام شود تا در آینده معنی و مفهوم کسب و کار شما با نام شرکت مغایرت نداشته باشد. بنابراین پیشنهاد و انتخاب  نام شرکت باید بسیار محتاطانه و موشکافانه انجام شود. مهم ترین اصل این است که نام بسیار زیبا، آسان و قابل فهم برای شرکت خود در نظر بگیرید.

نحوه انتخاب و پیشنهاد نام شرکت کامپیوتری

پیشنهاد نام شرکت کامپیوتری و انتخاب نام شرکت بستگی به زمینه ی کاری شما دارد. در واقع زمانی که صحبت از موفقیت شرکت های کوچک می شود نام اهمیت بسیاری پیدا می کند. به عبارت ساده تر اگر نام انتخابی شما اشتباه باشد ممکن است شرکت شما را به سمت پایین بکشاند.

اما اگر نام شرکت را درست انتخاب کنید مطمئنا راه درست پیشرفت را انتخاب کردید. بنابراین بهتر است قبل از انتخاب و بررسی این موضوع یکسری از قوانین مربوط به انتخاب نام شرکت را رعایت نمایید. در ادامه به معرفی بخشی از این قوانین می پردازیم تا با رعایت آن بتوانید یک نام درست برای شرکت خود انتخاب کنید.

قوانین و مقررات انتخاب نام شرکت

قبل از پیشنهاد نام شرکت کامپیوتری بهتر است با قوانین و مقررات پایه انتخاب نام شرکت آشنا شوید. قوانینی که به شما در انتخاب نام مناسب برای شرکت کمک خواهد کرد. بنابراین قبل از هر چیز بهتر است نام های زیر مورد نقد و بررسی قرار بگیرند که به شرح زیر می باشند.

  • بهتر است چند کلمه ای اول مخفف نباشید.
  • نام انتخابی شما باید ریشه ی کاملا فارسی داشته باشد به عبارت ساده تر از نام های خارجی استفاده نشود.
  • اسم شرکت نباید با قوانین کشور مغایرت داشته باشد.
  • از نام های مشهور اعم از نام های کاشفان و دانشمندان و حتی نام شهر نباید استفاده شود. مگر سایت های خبرگذاری که مجوز اخبار آن منطقه را داشته باشد.
  • نام انتخاب شده باید کاملا منحصر به فرد و خاص باشد.
  • حتما به غیر تکراری بودن اسم توجه بسیار شود. برخی از افراد بعد از انتخاب نام شرکت به جستجو در اینترنت می پردازند. و در هنگام ثبت متوجه می شوند که از قبل نام مورد نظر رزرو شده است.
  • از اعداد استفاده نشود.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.