مقالات آموزشی

اتصال صفحات به اینستاگرام در وب سایت فروشگاهی

مفید بود؟

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اتصال صفحات به اینستاگرام در ادامه این مقاله همراه ما باشید. اتصال صفحات به اینستاگرام میتواند معانی مختلفی داشته باشد و در موارد متعددی مورد استفاده قرار بگیرد. در این مقاله بیشتر به مواردی چون اتصال صفحات وب سایت فروشگاهی به اینستاگرام، اتصال فیسبوک به اینستاگرام، اتصال استوری به وب سایت سخن گفته ایم.

تاثیر اتصال صفحات به اینستاگرام

اتصال صفحه یا صفحات به اینستاگرام تاثیرات مثبت فراوانی را به همراه خواهد داشت. نخستین و مهمترین اثر آن روی سئوی وب سایت است. یکی از تاثیراتی که اینستاگرام، فیسبوک یا هر شبکه اجتماعی دیگر میتواند روی سئوی وب سایت داشته باشد به لینک سازی link building مربوط میشود.

در صورتی که صفحات وب سایت شما به اینستاگرام متصل باشند کاربران تنها با یک کلیک میتوانند شما را در این اپلیکیشن بزرگ و جهانی بیابند. با توجه به این که افراد ساعت های زیادی را روزانه در اینستاگرام سپری میکنند وجود پیج اینستاگرام در صفحه آن ها میتواند نقش مثبتی در فراموش نشدن وب سایت داشته باشد.

به علاوه فعالیت و توسعه اینستاگرام میتواند تاثیر مثبتی روی بازاریابی و شناخته شدن وب سایت داشته باشد. این تاثیر دو سویه است به این صورت که اتصال صفحات به اینستاگرام میتواند تاثیر مثبتی روی افزایش فالوورها داشته باشد. همچنین قرار دادن لینک سایت روی پیج اینستاگرام یا استوری نیز میتواند موجب افزایش ترافیک سایت شود.

اتصال صفحات به اینستاگرام در وب سایت فروشگاهی

خرید و فروش در اینستاگرام بسیار متداول است، به صورتی که تقریبا همه تجربه خرید از آن را تجربه کرده اند. به همین دلیل اینستاگرام برای راحت تر کردن کار برای کاربران ویژگی هایی را اضافه کرده است که افراد میتوانند از طریق این برنامه به درگاه های پرداخت متصل شوند و جنس مورد نظرشان را خریداری نمایند. همچنین امکان اضافه کردن قیمت و اطلاعات اجناس روی تصویر وجود دارد.

به صورتی که افراد تنها با تپ کردن روی صفحه میتوانند اطلاعات مربوط به محصول مورد نظر را مشاهده نمایند. پست های این چنینی با یک آیکون خرید کوچک از سایر پست ها متمایز میشوند. اگر روی تگی که در نتیجه ضربه زدن روی عکس باز شده است کلیک کنید به صفحه مربوط به آن محصول انتقال میابید. در این صفحه امکان خرید و مشاهده تصویر بزرگتر محصول برای شما فراهم است. کافی است روی گزینه shop now کلیک کنید.

در نظر داشته باشید که این قابلیت برای اکانت هایی که ip آن ها متعلق به ایالات متحده آمریکاست در دسترس میباشد. البته اگر شما اینستاگرام را در آمریکا دانلود و نصب کرده باشید هم میتوانید به ایجاد چنین حساب هایی اقدام نمایید. همچنین برخی کشورهای مورد تائید اینستاگرام میتوانند از این قابلیت استفاده کنند. ایران جزء این کشورها نیست.

حساب تجاری و یا حساب حرفه ای اینستاگرام

استفاده از حساب اینستاگرام برای وب سایت را میتوان در دسته استفاده های حرفه ای قرار داد. همچنین برای اتصال صفحات به اینستاگرام در سایت های فروشگاهی لازم است که اینستاگرام شما یک حساب حرفه ای باشد. اگر حساب اینستاگرام مرتبط با وب سایت شما حرفه ای نیست میتوانید به سادگی آن را به یک حساب تجاری تبدیل کنید. برای این کار ابتدا به قسمت پروفایل اکانت مورد نظر رفته و روی آیکون سه خط کلیک نمایید. از منوی باز شده گزینه تنظیمات یا setting را انتخاب کرده و به بخش حساب یا account بروید.
در این بخش لازم است روی گزینه Switch to Professional Account تپ کنید تا فرآیند تبدیل کردن حساب به یک حساب حرفه ای آغاز شود. در مرحله بعد باید از میان گزینه های creator  و business گزینه business را انتخاب نمایید. در بخش های بعدی اینستاگرام شما را با برخی از ویژگی های حساب تجاری آشنا میکند. برای عبور از این مراحل کافیست روی گزینه next کلیک نمایید. سپس در بخش select category دسته ای که در آن فعالیت دارید را مشخص نمایید.

در قسمت بعدی اطلاعات مربوط به تماس را وارد نمایید تا مخاطبان از این طریق امکان ارتباط گرفتن با شما را داشته باشند. مرحله آخر نیز مربوط به اتصال حساب اینستاگرام به فیسبوک است. اگر قصد اتصال به اینستاگرام را دارید دقت کنید که انجام این مرحله ضروری است. با داشتن این اکانت امکان آنالیز فعالیت ها و مشاهده میزان اینتراکشن دریافتی نیز برای شما فراهم خواهد بود. و این مسئله اهمیت زیادی از نظر بازاریابی دارد. در تبدیل اکانت معمولی به بیزینس اکانت توجه داشته باشید که باید نسخه مورد استفاده شما بروز ترین نسخه باشد.

نحوه اتصال صفحات به اینستاگرام

استفاده از شبکه های اجتماعی امروزه بخش مهمی از روز را در بر میگیرد. به همین دلیل تقریبا تمام سایت ها بخشی برای معرفی شبکه های اجتماعی و اتصال صفحات به اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی در نظر گرفته اند. اتصال صفحات به اینستاگرام به هیچ عنوان کار سختی نیست.  هرچند بهتر است برای انجام این کار از یک برنامه نویس و یا کسی که در زمینه طراحی سایت تخصص دارد کمک بگیرید.
برای اتصال صفحات به اینستاگرام ابتدا لازم است به نسخه تحت وب اینستاگرام بروید. و لینک آن را کپی نمایید. در مرحله بعدی به سراغ کد اصلی وب سایت بروید و بخشی که در آن آیکون اینستاگرام را قرار داده اید پیدا کنید. با استفاده از  href=”link” در تگ مربوطه به سادگی میتوانید لینک اینستاگرامتان را وارد نمایید. اگر این بخش در سایت شما وجود ندارد لازم است از طراح فرانت اند وب سایت تان بخواهید آیکون های مربوط به شبکه های اجتماعی را در صفحه اصلی سایت بگنجاند.

اگر از سایت های وردپرسی استفاده میکنید میتوانید با استفاده از افزونه ها این کار را انجام دهید. روشی که در این قسمت ذکر شد نحوه اتصال کلی به پیج اینستاگرام است. گاه ممکن است بخواهید در محتواهای منتشر شده در وب سایت تان به پست خاصی در اینستاگرام لینک دهید. در این صورت هم میتوانید از روشی که در بالا ذکر کرده ایم استفاده نمایید.

آموزش اتصال صفحات به اینستاگرام در استوری

شاید شما هم استوری هایی را مشاهده کرده باشید که در آن ها لینک وب سایت یا صفحه ای قرار گرفته است. در ابتدا این ویژگی برای پیج های بزرگ با فالوورهای بالا در دسترسی بود. اما مدتی است که این قابلیت برای همه در دسترس قرار گرفته است. برای این کار ابتدا لینک صفحه یا سایت مورد نظر را کپی کنید. سپس باید استوری مورد نظرتان را آماده کنید. صفحه استوری را رو به بالا بکشید تا ابزارهای اینستاگرام مثل منشن، نظر سنجی، باکس پرسش و … برای شما قابل مشاهده شوند.

از میان این ابزارها link را انتخاب نمایید. در آیکون مربوط به لینک تصویر یک سنجاق قرار گرفته است که معنی الصاق و اتصال را میدهد. با انتخاب این آیکون صفحه ای باز میشود که باید در آن آدرسی که از پیش کپی کرده اید را paste کنید. البته میتوانید آدرس را خودتان به صورت دستی وارد نمایید. سپس روی گزینه done کلیک کنید. با این کار لینک مورد نظر ذخیره میگردد و کاربران میتوانند با کلیک روی آن به صفحه مربوطه بروند.

استفاده از لینک سبب میشود تا دسترسی کاربران به سایت ساده تر شود و با صرف زمان کمتری محصول مورد نظر خود را بیابند. همچنین میتواند مانند یک بک لینک معتبر و قوی برای سایت عمل کرده و نظر گوگل را جلب نماید. ممکن است بنا به دلایلی کاربران متوجه لینکی که شما قرار داده اید نباشند؛ پس بهتر است در استوری مربوطه به قرار گرفتن لینک اشاره نمایید و یا با استفاده از فلش ها و استیکرهایی که اینستاگرام در اختیارتان قرار میدهد آن را هایلایت کنید.

اتصال صفحات به اینستاگرام در فیسبوک

با اتصال صفحات فیسبوک به اینستاگرام اگر پستی را در اینستاگرام منتشر نمایید به صورت خودکار در پیج فیسبوک هم منتشر میشود. اگر اکانت شما یک اکانت کاری باشد احتمالا اهمیت این مسئله را درک خواهید کرد. زیرا تاثیر به سزایی در هماهنگی و افزایش سرعت دارد.

اتصال صفحات فیسبوک به اینستاگرام در هنگام نصب اینستاگرام ممکن است اما اگر این کار را در آن زمان انجام نداده اید به بخش پروفایل در حساب کاربری تان بروید و روی آیکون سه خط تپ کنید و به بخش تنظیمات بروید. سپس به بخش account رفته و گزینه  linked Accounts را انتخاب نمایید. سپس از میان گزینه های موجود facebook را انتخاب نمایید. و روی continue کلیک نمایید. در این مرحله لازم است ورود به فیسبوک را انتخاب کنید.

استفاده از نسخه تحت وب اینستاگرام

اینستاگرام نسخه تحت وب خود را هم توسعه داده است. با اینکه از نظر انجام کارهایی مثل انتشار پست و استوری در نسخه تحت وب این برنامه محدودیت وجود دارد اما انجام برخی کارها از جمله بررسی پیج اینستاگرام و مانیتورینگ آن با استفاده از نسخه تحت وب سریع تر و راحت تر قابل انجام است. همچنین برخی از قابلیت های اینستاگرام تنها در نسخه تحت وب در دسترس است.

برای رفتن به نسخه تحت وب اینستاگرام کافی است به آدرس https://www.instagram.com

   بروید و در حساب کاربری تان لاگین کنید. در پایان امیدواریم مقاله اتصال صفحات به اینستاگرام برای شما مفید واقع شده باشد و بتوانید از آن در جهت ارتقا و بهبود کیفیت سایت تان استفاده نمایید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.