مقالات آموزشی

ایجاد یک برنامه برای تولید محتوا و مدیریت پیج اینستاگرام

مفید بود؟

تولید محتوا و مدیریت پیج اینستاگرام به یکی از مهم‌ترین فعالیت‌ها تبدیل شده است. امروزه استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام برای بهبود کسب‌وکارها به یک فرایند مهم و پیچیده تبدیل شده است.

با استفاده از یک پیج اینستاگرامی مناسب می‌توانید به راحتی یک کسب‌وکار خوب را راه‌اندازی کنید. برای این کار باید فرآیند تولید محتوای مناسب برای اینستاگرام را به خوبی انجام دهید.

 

چگونه یک برنامه برای تولید محتوا و مدیریت پیج اینستاگرام خود ایجاد کنیم؟

مرحله اول- برای اینستاگرام اهداف تعیین کنید

تولید محتوا و مدیریت پیج instagram برای یک کسب‌وکار ممکن است برای شما سخت باشد. شما باید در ابتدا نگاهی به اهداف متداول اینستاگرام و نحوه دستیابی به آن‌ها بیندازید. به همین دلیل موارد زیر را در نظر بگیرید:

• افزایش تعداد دنبال کنندگان: شما می‌توانید در فرآیند تولید محتوا و مدیریت پیج اینستاگرام از هشتگ های مناسب استفاده کنید. با این کار می‌توانید کاربران بیشتری را جذب کسب‌وکار خود کنید.

• جامعه هدف را بسازید: مخاطبان هدف خود را بشناسید و محتوایی ارسال کنید که احساس واقعی و اعتماد را افزایش دهد.

• مشارکت بیشتر داشته باشید: سؤال بپرسید، به دنبال کنندگان الهام ببخشید و آن‌ها را به تعامل دعوت کنید تا نظرات و لایک های بیشتری دریافت کنید.

• ترافیک وب‌سایت را افزایش دهید: محتوایی ایجاد کنید که علاقه را برانگیزد و دنبال کنندگان را تشویق کند که روی پیوند بیوگرافی شما کلیک کنند یا روی لینک‌های استوری های شما کلیک کنند.

• بهبود فروش: شما می‌توانید برای اینکه فروش خود را بیشتر کنید یک لینک از فروشگاه خود را در بخش بیو اینستاگرام خود قرار دهید. همچنین می‌توانید محصولات خود را در صفحات با استفاده از برچسب‌های قیمت برچسب‌گذاری کنید.

آیا با فرآیند تولید محتوا- جذب مخاطب و کاربر نهایی با محتوا آشنایی دارید؟

مرحله دوم- تقویم بازاریابی خود را برای تولید محتوا و مدیریت پیج اینستاگرام ایجاد کنید

حال می‌دانید که می‌خواهید در اینستاگرام به چه چیزی برسید؛ اما برای رسیدن به این اهداف چه چیزی باید پست کنید؟ از تقویم بازاریابی به عنوان یک ابزار مناسب برای مدیریت پیج اینستاگرام استفاده نمایید. مواردی از این قبیل را یادداشت کنید:

• عرضه محصول یا خدمات جدید

• رویدادهای آنلاین یا آفلاین

• فروش فصلی و تخفیف

• تعطیلات و جشن‌ها

 

مرحله سوم- در مورد تم‌های محتوای اینستاگرام تصمیم بگیرید

تولید محتوا و مدیریت پیج اینستاگرام نیاز به ابتکارات بازاریابی مناسبی دارد. به‌طور طبیعی، فالوورهای شما احتمالاً از پست‌های تکراری و تبلیغاتی مداوم خسته می‌شوند. پس چگونه باید بقیه تقویم اینستاگرام خود را پرکنید؟

جواب این سؤال به کسب‌وکار شما بستگی دارد. شما باید بر اساس کسب‌وکار خود به برخی از مضامین توجه ویژه داشته باشید. سپس آن‌ها را در تقویم اینستاگرام خود قرار دهید. شما باید محتواهای خوبی را در طول هفته و یا برای اینستاگرام خود منتشر کنید. موضوعات محتوایی مانند:

• پست‌ها و مواردی که اثبات کنند مشتریان شما از برند شما راضی هستند.

• ارسال پست‌هایی که به مخاطبان و دنبال کنندگان شما چیزهای جدیدی آموزش دهد.

• محتوایی که باعث شود کاربران و دنبال کنندگان شما به خوبی از پشت‌صحنه کار شما و چالش‌های کار شما باخبر شوند.

• ارسال پست‌های تعاملی که دنبال کنندگان را تشویق می‌کند تا با محتوای شما تعامل داشته باشند

• شما می‌توانید از نقل‌قول‌های مناسب که در زمینه کسب‌وکار شما گفته شده است استفاده نمایید.

مرحله چهارم: در فرآیند تولید محتوا و مدیریت پیج اینستاگرام باید به خوبی مخاطبان خود را در اینستاگرام بشناسید

نکته مهم در تولید محتوا و مدیریت پیج اینستاگرام مدیریت مخاطبان شما است. اگرچه صفحه اینستاگرام شما باید تماماً در مورد تجارت شما باشد، اما مخاطبان شما ستاره واقعی کسب‌وکار شما هستند. در واقع محتوای ارسالی باید با دنبال کنندگان صحبت کند و از آن‌ها بخواهد که درگیر شوند. در نتیجه باید یک محتوای عالی برای درگیر کردن مخاطبان خود ایجاد کنید.

 

بنابراین چگونه محتوایی را ایجاد می‌کنید که مخاطب شما را درگیر کند؟

1. با شناختن آن‌ها شروع کنید. برای این کار Instagram Insights را در اکانت اینستاگرام خود باز کرده و به تجزیه‌وتحلیل مخاطبان بروید. در آنجا می‌توانید محدوده سنی، جنسیت و مکان دنبال‌کنندگان خود را ببینید.

2. در اپلیکیشن اینستاگرام، نگاه دقیق‌تری به مخاطبان خود بیندازید. شما باید کاربران خود را بررسی و آن‌ها را پیمایش کنید. ببینید چه افرادی بیشتر پست‌های شما را دنبال می‌کنند.

3. اطلاعات کاربری (بیوگرافی کاربران) را بخوانید تا متوجه شوید چه کسی برند شما را دنبال می‌کند. آیا آن‌ها کسب‌وکار هستند یا مصرف‌کننده؟ آیا عناوین شغلی یا رشته‌های حرفه‌ای مشابهی دارند؟ پدر و مادر هستند؟

مرحله پنجم- در فرآیند تولید محتوا و مدیریت پیج اینستاگرام باید سبک بصری برند خود را در اینستاگرام مشخص کنید

اینستاگرام به عنوان یک پلتفرم انتشار عکس و ویدئو، یک اپلیکیشن بسیار بصری است. در فرآیند تولید محتوا و مدیریت پیج اینستاگرام، ایجاد یک سبک بصری که برند شما را جذب کند و برای مخاطبان شما جذاب باشد، ضروری است. ظاهر پست‌های خود را از قبل مشخص کنید تا تیم شما بتواند محتوایی را ایجاد کند که کاملاً متناسب با نام تجاری شما باشد.

برای ایجاد یک سبک بصری در اینستاگرام باید به نکات زیر توجه کنید:

• رنگ‌ها: رنگ‌بندی سرد یا گرم به برند شما می‌آید؟ آیا پست‌های شما باید شامل رنگ‌های برند شما باشد؟

• متن: آیا پست‌های شما باید فقط شامل تصاویر باشد؟ یا اینکه محتوای شما معمولاً شامل همپوشانی متن است؟

• الگوها: آیا ترجیح می‌دهید همه پست‌های شما کاملاً اصلی به نظر برسند؟ یا می‌خواهید از قالب‌ها برای دسته‌بندی‌های مختلف پست استفاده کنید؟

 

مرحله ششم- در فرآیند تولید محتوا و مدیریت پیج اینستاگرام باید راهنمای استایل اینستاگرام خود را ایجاد یا به روز کنید

در فرآیند تولید محتوا و مدیریت پیج اینستاگرام فقط قرار دادن پست‌ها دیگر کاربردی نیست. شما باید برای پست‌های خود یک راهنما ایجاد کنید. در واقع سبک برند شما به‌تنهایی فراتر از تصاویر بصری است. به‌طور طبیعی، شما می‌خواهید کپشن های اینستاگرام شما برند شما را منتقل کنند و از لحن ثابتی استفاده کنند که فالوورها آن را آشنا می‌دانند.

برای ایجاد یک سبک و راهنما در پست‌های اینستاگرام خود باید این جنبه‌ها را در نظر بگیرید:

• سبک: به مخاطبان خود چه می‌گویید؟ آیا اظهارنظر می‌کنید یا سؤال می‌کنید؟ آیا از کلمات، عبارات، اختصارات و اصطلاحات عامیانه خاصی استفاده می‌کنید؟

• لحن: چگونه با فالوورها صحبت می‌کنید؟ آیا لحن شما دوستانه، گستاخانه، مقتدرانه یا به شکل دیگری به نظر می‌رسد؟

• قالب‌بندی: آیا کل عنوان شما در یک بلوک متنی قرار می‌گیرد؟ یا برای زیرنویس‌های طولانی‌تر از شکستگی خط استفاده می‌کنید؟

• ایموجی ها: آیا برند شما طرفدار یا ضد ایموجی است؟ آیا ایموجی‌هایی وجود دارند که می‌خواهید در هر پست اضافه کنید یا برخی از آن‌ها را به‌طور کامل ممنوع کنید؟

 

مرحله هفتم- در فرآیند تولید محتوا و مدیریت پیج اینستاگرام از انواع محتوا استفاده کنید

تولید محتوا و مدیریت پیج اینستاگرام فقط شامل پست‌های عکسی و یا ویدئویی نمی‌شود. شما باید انواع محتواها را ایجاد و ارسال کنید. اینستاگرام به عنوان یک پلتفرم اجتماعی مبتنی بر عکس شروع به کار کرد، اما امروزه گزینه‌های زیادی برای نمایش خلاقیت شما ارائه می‌دهد. آیا برای امتحان نوع جدیدی از محتوا به انگیزه بیشتری نیاز دارید؟ اگر طیف وسیع‌تری از رسانه‌ها را در اینستاگرام منتشر کنید، احتمالاً تعامل بهتری خواهید داشت. در تقویم خود محتوایی خود انواع محتواها را قرار دهید.

این محتواها شامل موارد زیر می‌شوند:

• عکس‌ها: پست‌های عکس برای نمایش تصاویر محصول، به اشتراک‌گذاری نقل‌قول‌ها و الهام گرفتن، یا آموزش دنبال کنندگان عالی هستند.

• فیلم‌ها: زمانی که می‌خواهید محصولات، تیم یا کسب‌وکار خود را در عمل نشان دهید، ویدیوها انتخاب خوبی هستند.

• استوری ها: اگر چیز کوتاه‌تری در ذهن دارید، استوری های اینستاگرام بسازید که ویدیوهای 15 ثانیه‌ای هستند که می‌توانند شامل چندین کلیپ باشند.

 

برای تولید محتوا و مدیریت پیج اینستاگرام به دنبال یک سازنده محتوا هستید؟

امروزه برای تولید محتوا و مدیریت پیج اینستاگرام باید از اشخاص حرفه‌ای استفاده کرد. شرکت‌های بزرگ با این کار می‌توانند به خوبی صفحه اینستاگرام خود را مدیریت کنند. شما می‌توانید برای تولید محتوا و مدیریت پیج اینستاگرام خود به راحتی از خدمات ارائه‌شده در رایا مارکتینگ استفاده نمایید. این مجموعه با داشتن بیشترین تعداد نویسنده در ایران می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن تمام نیازهای شما را در زمینه تولید محتوا و مدیریت پیج اینستاگرام به راحتی برطرف کند. برای آشنایی بیشتر با خدمات ارائه‌شده توسط این مجموعه می‌توانید به سایت رایا مارکتینگ مراجعه کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.