مفید بود؟

پاپ آپ ها شیوه های تبلیغاتی از نوع تبلیغات آنلاین است  و در بسیاری از وب سایتها استفاده می شوند .آنها پنجره های بازشونده کوچک در وب سایتها هستند که کاربران و بازدیدکنندگان سایت را به اهداف مختلفی که در پس آن پنجره کوچک است می تواند هدایت کند.اگر به دنبال نوشته ای مانند “استفاده از پاپ آپ ها 100درصد تاثیر مثبتی در رتبه و رنک وب سایتتان دارد” هستید, اشتباه آمده اید, المان های مختلفی در خوب بودن و در عین حال بد بودن استفاده از پاپ آپ در وب سایتها وجود دارد که ما در این مقاله, پاپ آپ POP-UP چیست مطالب مفیدی برای آگاهی بیشتر شما جمع آوری کردیم تا به درک صحیحی در استفاده از این قابلیت داشته باشید و تصمیم نهایی با شما, اهداف وب سایت و سازمان شما است.

مفهوم پاپ آپ POP-UP چیست؟

اصطلاحpop-up دو معنی مرتبط با رایانه دارد. یکی به پنجره اشاره دارد و دیگری نوعی منو است.

1-پنجره بازشو: نوعی پنجره مزاحم است که بدون انتخاب “پنجره جدید” توسط کاربر در سایت از فهرست پرونده برنامه باز می شود. پنجره های بازشو اغلب توسط وب سایت هایی تولید می شوند که شامل تبلیغات بازشو هستند. آنها معمولاً هنگام بازدید کاربر از صفحه یا بسته شدن یک پنجره ظاهر می شوند. برخی از تبلیغات پاپ آپ در مقابل پنجره اصلی نشان داده می شود ، در حالی که برخی دیگر در پشت پنجره اصلی مرورگر ظاهر می شوند. به تبلیغاتی که در پشت پنجره های باز نشان داده می شود ، تبلیغات   pop-under  نیز گفته می شود.

2-منوی پاپ آپ : نوعی از منو در اپلیکیشن های موبایل و نرم افزارهای اندروید است که با کلیک کاربر بر روی آن ، روی صفحه ظاهر می شود. همچنین می توان آن را یک منوی جمع شونده نامید .منوهای پاپ آپ دسترسی سریع به عملکردهای رایج برنامه را فراهم می کنند و توسط اکثر سیستم عامل ها و برنامه های اندروید مورد استفاده قرار می گیرند.

در این مقاله هر جا اصطلاح پاپ آپ به کار رفته است منظورهمان پنجره های بازشو  یا پنجره مزاحم می باشد .

 

پنجره های بازشونده (pop-up) چیست؟

پنجره های بازشو یکی از متنوع ترین ابزاری است که توسط بازاریابان دیجیتال برای افزایش نرخ تبدیل در صفحات وب مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان یک تجارت الکترونیکی ، با استفاده صحیح از pop-up ، می توانید بانک مشترکان ایمیل خود را افزایش دهید ، و در نتیجه آن مقدار متوسط ​​سفارشات خود را افزایش دهید .

انواع مختلف پاپ آپ ها و نحوه استفاده از آنها را در این مقاله مرور خواهیم کرد:

انواع مختلف پنجره های بازشو وب سایت (یا “نمایش در سایت”)

1. خوش آمدید / پنجره های ورود Welcome/Entry Popups

یکی از متداول ترین انواع صفحه نمایش در سایت – از کاربر در وب سایت شما استقبال می کند. این همان پاپ آپ است که شما می خواهید هنگامی که کاربر می خواهد به محض مراجعه به صفحه شما آن را ببیند این واقعاً باید لحن مارک تجاری شما را تعیین کند

2. خداحافظ / خروجی پنجره ها  Goodbye/Exit Popups

شما تلاش می کنید تا از بازدید کنندگان خود استقبال کنید ، بنابراین احتمالاً می خواهید آنها دور هم جمع شوند ، درست است؟ پنجره های خروجی هنگامی شروع می شوند که کاربر نشانگر خود را به سمت آن دکمه بستن مزاحم در پنجره شما حرکت دهد. این کمپین ها باید آنقدر چشم نواز باشند که بتوانند نظرشان را تغییر دهند ، یا حداقل قبل از رفتن ایمیل آنها را بگیرند .

3. پاپ ها را اسکرول کنید Scroll Popups

وقتی کاربر به نقطه خاصی از صفحه اسکرول می کند ، این کمپین ها شروع می شوند.

4. پنجره های مبتنی بر زمان  Time-Based Popups

مشابه پنجره های پیمایشی که توسط اسکرول  راه اندازی می شوند ، بازدیدهای مبتنی بر زمان برای جذب بازدیدکنندگانی که به سایت شما علاقه نشان داده اند با مدت زمان معینی در یک صفحه ، طراحی شده اند. ممکن است پس از 10 ثانیه ، 30 ثانیه پاپ آپ ظاهر شود.

5. پنجره های مبتنی بر تعامل  Interaction-Based Popups

این پاپ آپ مبتنی بر رفتار، پس از بازدید کاربر از یک صفحه یا محصول خاص آغاز می شود. این ممکن است یک پیشنهاد ویژه برای انواع محصولاتی که به نظر می رسد به آنها علاقه دارند ، یا یک پاپ آپ که تشخیص دهد شخص از کجا آمده است .

چرا پاپ آپ مهم است؟

POP-UP ها ابزاری چند منظوره است که می تواند به شما کمک کند بازدیدکنندگان وب سایت خود را به اهداف بازاریابی تبدیل کنید. در اینجا یک لیست کوتاه از عملکردهای اصلی یک پنجره بازشو pop-up وجود دارد:

– ایجاد مشتری جدید  

بگویید وب سایت شما بازدید کننده زیادی دارد و شما نمی دانید که چگونه آنها را در ارتباط با نام تجاری خود مشارکت دهید. یک فرم اشتراک پاپ آپ که در آن کاربران می توانند آدرس ایمیل خود را ثبت کنند ، این کار را انجام می دهد. به شما امکان می دهد لیست پستی خود را رشد دهید ، از طریق ایمیل با مخاطبان ارتباط برقرار کرده و سفر خریدار را تسریع کنید.

– ایجاد محتوای خاص

اگرچه هدف اصلی از پنجره های بازشو تولید لید است ، شما می توانید کتاب الکترونیکی ، راهنما یا مطالعه موردی مربوط به صفحه بازدید کننده را تبلیغ کنید. این تخصص شما را در این زمینه نشان می دهد و به مخاطبان شما کمک می کند تا مشکلات خود را حل کنند.

– جلو گیری از  پنجره های اغراق آمیز

این معیار نشان می دهد که کاربر با چه سرعتی از سایت شما خارج می شود. برای کاهش پنجره های اغراق آمیز ، بسیاری از بازاریاب ها از یک پاپ آپ استفاده می کنند و درخواست می کنند آدرس ایمیل ، شماره تلفن یا سایر اطلاعات را برای برقراری ارتباط بیشتر به اشتراک بگذارند. چنین پنجره ای معمولاً هنگامی ظاهر می شود که کاربر قصد بستن برگه یا خروج از وب سایت را دارد.

 

بهترین شیوه های استفاده  ازپاپ آپ

1) در صورت لزوم از پاپ آپ استفاده کنید use pop-ups when necessary

پنجره های بازشو کار می کنند. گرچه کارکردن آنها آسان نیست ، اما غلبه بر مفهوم مرسوم که پنجره های بازشو آزار دهنده هستند آسان نیست. از این روش فقط برای هدف خوب استفاده کنید. مردم بیشتر بدون خواندن مطالب شما تا انتها جست و خیز می کنند. در این حالت ، فرم پاپ آپ راه حلی است که ممکن است ارتباطات شما را به سطح بالاتری برساند.

2) تجربه کاربر را غنی کنید ، آن را قطع نکنید Enrich user experience, don’t interrupt it

گفتن آسان تر از کار است ، اما هنوز هم روش های زیادی وجود دارد که باعث می شود پنجره های بازشو بدون آسیب رساندن به تجربه کاربر کار را انجام دهند. حتی اگر آنها صفحه را تا انتها بخوانند ، احتمالاً کاربران پس از یافتن آنچه که به دنبال آن بوده اند ، آنجا را ترک می کنند. بنابراین ، چرا یک پنجره بازشو نشان نمی دهد که امکان برقراری ارتباط از طریق ایمیل را فراهم می کند؟ به هر حال ، این یک برد-برد برای شما و مشتریان آینده است.

3) پاپ آپ خود را از نظر بصری سبک کنید Make your pop-up visually lightweight

پنجره های بازشو را برای دستگاه های تلفن همراه بهینه کنید. پنجره های بازشو مناسب تلفن همراه برای تبدیل ترافیک تلفن همراه بسیار مهم هستند. پنجره های بازشو پاسخگو که برای نسخه دسک تاپ وب سایت شما طراحی شده اند ، ممکن است UX موبایل بهینه ارائه ندهند. در این صورت ، ایجاد یک نسخه موبایل ضروری است که برای UX موبایل بهینه شده و به تدریج خود را با نسخه دسک تاپ وب سایت سازگار می کند.

4) پاپ آپ زمان دار درست کنید  Create a timed pop-up

هیچ استراتژی متناسب با همه ، به جز “آزمون ، آزمون و آزمون” وجود ندارد. اگر فکر می کنید یک پنجره بازشو ارزش افزودن دارد ، چارچوب های زمانی مختلفی را برای نمایش یک پنجره بازشو امتحان کنید. به داده های واقعی اعتماد کنید ، نه به فرضیات محض.

5) انگیزه بدهید  Motivate 

از پنجره های بازشو استفاده کنید که به محتوای اصلی ارزش افزوده می دهند. به عنوان مثال ، هنگامی که یک کاربر مقاله ای در مورد مواد برای بهسازی منزل می خواند ، ارائه راهنمای ویدئو در مورد چگونگی شروع بهسازی خانه بسیار مفید است.

 

معایب استفاده از پاپ آپ

1) آزار دهنده  Annoying  

این بزرگترین اشکال استفاده از پنجره های بازشو است. مردم یا آنها را دوست دارند یا از آنها بیزار هستند.

2) مسدودکننده های پاپ آپ  Pop-Up Blockers 

با انتشار اخباری مبنی بر اینکه گوگل قصد دارد سرکوب تبلیغات پاپ آپ را آغاز کند ، ممکن است مجبور شوید پس از نصب مجدداً در مورد آنها تجدید نظر کنید.

3) هرزنامه   Spammy

قرار دادن بیش از حد  پاپ آپ در سایت خود باعث خارج شدن افراد می شود زیرا آنها نمی توانند از ابتدا به اطلاعاتی که برای آن خواسته اند برسند. اغلب اوقات ، چندین پاپ آپ را برای یک پیشنهاد مشابه مشاهده می کنید که اضافی ، ناخواسته و آزار دهنده است.

آیا POP-UP بر SEO تأثیر می گذارد؟

از 10 ژانویه 2017 ، Google وب سایت هایی را که دارای “محتوای بینابینی مزاحم” هستند مجازات می کند. این موضوع به این معنی است که اگر یک پاپ آپ شما هیچ ارتباطی با محصولات شما ، نام تجاری شما یا چیزی که تجربه مشتری را بهبود می بخشد نداشته باشد ، تأثیر منفی در رتبه بندی گوگل و رنک (Rank) وب سایت شما خواهد داشت.

مطالعات مختلف نشان می دهد که پاپ آپ ها در به دست آوردن نرخ تبدیل مشتریان, تاثیر بسیاری دارند. همانطور که قبلاً می دانید ، جلب توجه بازدیدکننده ای که به وب سایت شما می آید دشوار است. اینجاست که نیاز به پنجره های بازشو یا همان pop-up ها ظاهر می شود.

اگرچه طراحی پاپ آپ در صفحه ی سایت از  جذابیت بالایی برخوردار است، اما ممکن است از تجربه کلی کاربر یا UX وب سایت شما بکاهد. شما باید در مورد زمان نمایش و نحوه نمایش آن به بازدیدکنندگان وب سایت بسیار مراقب باشید!

برای گسترش موضوع ، انواع مختلفی از سرکوب های پاپ آپ مانند پنجره بازشو وجود دارد که بسیاری از مرورگرها مانند Google Chrome و Firefox را قادر می سازد تا آنها را به طور خودکار متوقف کند تا تجربه مشتری را افزایش دهد.

استفاده صحیح از پاپ آپ در وب سایت

پنجره های بازشو عناصر موجود در سایت هستند که تأثیرات متفاوتی بر تجربه کاربر یا UX وب سایت شما دارند. بیایید انواع مختلف پاپ آپ و نحوه تعامل آنها با فاکتورهای رتبه بندی سئو را بررسی کنیم.

1-استفاده از پنجره های بازشو یا میان برنامه هایی که بیشتر محتوای اصلی وب سایت شما را شامل می شود خودداری کنید.

2-محتوای پاپ آپ را ساده ، جذاب و مرتبط کنید. عملکرد مورد نظر تجارت خود را به طور خلاصه در آن به معرض نمایش بگذارید.

3-زمان نمایش یک پاپ آپ را تعیین کنید و مطلع باشید پس ازمطالعه ی محتوا توسط کاربر, پاپ آپ رو به او نمایش دهید.

4-پاپ آپ را زمانی به کاربر نمایش دهید که تقریبا تا حدی محتوای شما را اسکرول کرده باشد و یا تا انتهای مطلب شما را خوانده باشد.

5-POP-UP ها را اصولات برای تشویق

6-به منبع ترافیکی که بازدید کنندگان را به سمت وب سایت شما هدایت میکند نگاه کنید  ، سپس POP-UP را با توجه به ویژگی های منبع و اهداف تجاری خود نمایش دهید.

7-مورد ارزشمندی را در پاپ آپ ارائه دهید الف) مثلا اگر هدف شما فروش محصولاتتان است , کاربر را به صفحه ی محصولات تخیف دار و یا محصولات ارزشمندتان هدایت کنید. ب)و یا اگر مدت زمان ماندن کاربر در وب سایتتان برایتان مهم است و در زمینه فروش محصول فعالیت نمیکنید, مطلب و یا محتوای مرتبط و ارزشمند دیگری که در ارتباط با محتوای انتخابی کاربر است را به او پیشنهاد دهید.ج)اگر جمع آوری بانک اطلاعاتی از کاربران هدف شماست به راحتی می توانید با اهدای کتابی الکترونیکی و یا هدیه ای با ارزش در ازای تکمیل اطلاعات را از او بخواهید.

هدف موتور جستجوگر گوگل همیشه بهبود تجربه کاربر در وب سایتها است.اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنید، می توانید از ماژول های بسیار عالی که سازگار و مطابق با قوانین گوگل هستند مانند  Popupsmart برای نمایش پاپ آپ های خود استفاده کنید.

نتیجه گیری

پاپ آپ ها مانند شمشیر دو لبه هستند ,در عین حالی که راهی عالی برای بهینه سازی وب سایت و افزایش نرخ تبدیل کاربران وب سایت به روش دلخواه شما هستند, می توانند برای کاربران آزاردهنده و مزاحم تلقی شوند و به سرعت از وب سایت شما خارج شوند. پس بهترین روش استفاده از این پاپ آپ ها دانسته استفاده کردن از آنهاست. بایستی دانش استفاده از آنها و زمان, شیوه و هدف استفاده از آن را به درستی تحلیل کرده و سپس از آنها استفاده کنید. با مشاوره و کمک گرفتن از یک شرکت برنامه نویسی که در زمینه خدمات سئو فعالیت می کند به راحتی می توانید به درستی نرخ تبدیل مشتریان خود را در وب سایت بالا ببری

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.