مقالات آموزشی

مشخص شدن اهداف ارتباطی برند و سنجش آن

مفید بود؟

آیا پوشش مناسب مطالب و پیوندهای باکیفیت بالا برای شما اهمیت دارد؟ در این مقاله چگونگی افزایش اسپانسر مالی برای کمک به شما در دستیابی به اهداف بازاریابی محتوا و سئو ارائه شده است.

شما به یک جلسه دعوت می‌شوید و از شما درخواست می‌شود برای صرف پول، یک قرارداد اسپانسری را امضا کنید. ابتدا خوشحال می‌شوید اما به زودی نا امید می‌شوید زیرا به شما گفته می‌شود توافق 99 درصد کامل است. شما هیچ فرصتی برای مشارکت واقعی ندارید، فقط این توافقنامه شامل ارائه یک لینک در دارایی وب‌سایت حمایت  شده است. این نوع قرارداد بدترین حالت در بازاریابی محتوا است.

حتماً چنین تجربه ای را بسیاری از شما در طول کار در حوزه بازاریابی محتوا و سئو داشته اید. کار با یک شریک اسپانسر مالی باید بسیار بیشتر از این حد باشد، بنابراین در این مقاله در مورد چگونگی افزایش اسپانسر مالی برای کسب اهداف بازاریابی محتوا و سئو بحث خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: هزینه سئو

باید درباره دارایی و سطح دسترسی به دارایی شریک حمایت شده تحقیق کنید

کسب لینک وب‌سایت در مثال فوق حداقل کاری است که در چنین قراردادهایی انجام می‌شود. به احتمال زیاد لینک دریافت شده باید از یک وب‌سایت معتبر باشد و دسترسی به آن نیز برای رقبای شما غیرممکن باشد؛ اما به عنوان بازاریاب محتوا، باید به فرصت‌های گسترده تری فرصت فکر کنید؛ که اگر قرارداد اسپانسر مالی به درستی انجام شود نتایج کسب شده به گونه ای خواهد بود که تعداد کمی از کسب و کارها می‌توانند با آن رقابت کنند. قبل از پرداختن به جزئیات، باید حتماً به اهمیت عضویت در تیم تولید محتوا به عنوان حقوق اصلی شما  برای موفقیت، توجه کنید. اگر در هنگام مکالمات هنگام انجام توافقنامه حضور نداشته نباشید، احتمالاً بر اساس محتواها و دسترسی‌هایی که خودشان برای شما در نظر گرفته می‏گیرند، نادیده گرفته خواهید شد.

درحالی‌که این مقاله به جزئیات نحوه انجام این کار نمی‌پردازد، این مثال خوب نشان دهنده آن است که چرا باید ارزش خود را برای افراد مناسب تبلیغ دهید. برای بسیاری از کسب و کارها و افراد، زمانی که فرصتی را از دست می‌دهند، متوجه می‌شوند که تبلیغ کار آن‌ها بسیار ارزشمند است.

 

میزان دارایی و سطح دسترسی برای موفقیت در یک فعالیت اسپانسر مالی ضروری است. این دارایی و سطح دسترسی یا توجه به نوع اسپانسر و شریکی که از آن حمایت می‌کنید متفاوت است و می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • بلیط‏ها
 • کالا
 • دسترسی به مکان‌های منحصر به فرد (پشت صحنه، استفاده از ورزشگاه و غیره)
 • دسترسی به اینفلوئنسرها و سلبریتیها (ستاره های ورزشی، افراد مشهور و غیره)
 • پوشش وب‌سایت
 • تبلیغات در رسانه های اجتماعی

در این مرحله  خیلی واضح  نیست که از هر دارایی،به  چه مقداری نیاز دارید. توصیه می‌شود که به سه دلیل نیازهای خود را بیش از حد ارزیابی کنید:

 • موارد درخواست شده شما در مقایسه با حقوق نام‌گذاری که بخش اصلی توافق است، هزینه نسبتاً پایینی دارند. به دلیل افزایش هزینه کلی، نگران بیان نیازهای خود نباشید.
 • طرف حمایت شده با هر درخواست شما مذاکره خواهد کرد. این امر اجتناب‏ناپذیر است.
 • هر نیاز یا درخواستی که پس از اختصاص دارایی ها به برنامه بازاریابی شما باقی می‌ماند، همیشه در جای مناسبی استفاده می شود، چه  از طریق دادن هدایا به کارکنان، چه با کمک‌های خیریه و یا سایر رقابت‏ها.

در کنار این دارایی‌های ملموس، شما به دارایی‌های نامشهود طرف حمایت شذه نیز دسترسی خواهید داشت، مانند دسترسی به نظرات و جایگاه فرهنگی آن‌ها در بین مخاطبان. دسترسی به این نوع دارایی، پایه و اساس تعیین استراتژی موقعیت‌یابی و لحن بیان شما خواهد شد.

اهداف ارتباطی برند را مشخص کنید و بسنجید

رویدادها، تیم‌ها و شخصیت‏های برند اسپانسر به خاطر ایجاد ارتباط می‌توانند ذهن مخاطب را تحریک کنند. هر اسپانسر مالی موفق، ارزش‌ها و دیدگاه‌های طرف حمایت شده را به سمت برند منتقل می‌کند. این امر هدف اصلی هر برند است که در زمینه اسپانسر مالی سرمایه گذاری می‌کند. محتوای برند دار شیوه ای برای تقویت ایجاد آگاهی در ذهن مخاطب است. فقط چاپ آرم برند روی پیراهن کافی نیست. عامل اصلی کار با اسپانسر مالی از منظر محتوای برند دار این است که باید مشخص کنید قصد دارید چه ارزش‌هایی را از شریک خود دریافت کنید.

 

همیشه، برند می‌خواهد احساس خاصی را از طرف شریک خود انتقال دهد؛ مثلاً:

 • یک برند جدید برای ایجاد اعتماد با یک موسسه قابل اعتماد همکاری می‌کند.
 • یک برند کوچک با یک سازمان بزرگ همکاری می‌کند تا اعتبار کسب کند.
 • برندی که سعی می‌کند بیشتر با مخاطبان جوان ارتباط داشته باشد، با افراد، رویدادها و سازمان‌هایی که در جامعه هدف آن‏ها چنین افرادی هستند، مشارکت می‌کند.
 • برندی که می‌خواهد با یک سبک زندگی خاص جذاب شود با شرکتی که ویژگی‌هایی چنین سبک خاصی را تعریف می‌کند، شریک می‌شود.

پس از توافق بر سر نوع احساسی که می‌خواهید منتقل کنید، شما متعهد به ایجاد محتوا با دارایی ها و دسترسی‌های ارائه شده توسط شریک خود هستید تا مخاطبان را متقاعد کنید که یک برند نشان دهنده احساسات خاصی است.

نکته ای که باید در این مرحله به آن توجه کنید این است هنگام ایجاد ایده های محتوا، باید به عاملی که موجب شده است یک نام تجاری معتبر باشد، توجه کنید و به درستی آن را منتقل کنید و راهی را پیدا کنید تا اسپانسر بتواند از آن به عنوان وسیله ای برای انتقال پیام معتبر خود استفاده کند. مردم مستقیماً از طریق محتوا برند، آن  را به صورت غیر واقعی تجسم می‌کنند. GoPro با این کار در رئال مادرید به این هدف مهم دست یافت، محصول آن‌ها محتوا را بدون هیچ مشکلی ارتقا کرد.

به همین دلیل است که بسیاری از مردم برندهایی مانند کوکاکولا که اسپانسر رویدادهای ورزشی هستند را بی اهمیت می‌دانند؛ زیرا چنین برندهای بزرگی، از این مسیر دور شده اند، از طرف دیگر این شیوه یک استراتژی برای تقلید از سایر برندها نیست. بسیاری از برندها حقوق اسپانسر مالی خود را صرف محتوای ضعیفی می‌کنند که ممکن است میلیون‌ها بازدیدکننده داشته باشد؛ اما برند موجود در محتوا، در ذهن مخاطب باقی نمی‌ماند.

از مطالعات ارتقا  برند و برانگیختن احساسات برند برای سنجش اثربخشی کمپین بازاریابی محتوای خود استفاده کنید.

 

شما باید بدانید:

 • آیا مخاطب از محتوا استفاده کرده است؟
 • چگونه آن را پیدا کرده است؟
 • تصور قبلی او از برند چگونه بود؟
 • آیا محتوای ارائه شده این تصور را تغییر داده است؟
 • چگونه محتوا برند را برای یک فرد علاقمند به آن توصیف می‌کند؟
 • آیا محتوا برای مشاهده و دریافت دیدگاه‌های احساساتی مخاطبان در مورد برند، عالی است؟

بهترین راه برای انجام این کار، بررسی نتایج قبل و بعد از کمپین‌های تبلیغاتی است. با سنجش تغییرات ایجاد شده در آگاهی و احساسات، شما می‏توانید ارزیابی کنید که آیا تصور و ارزش‌های شرکت حمایت شده، به برند شما منتقل شده است یا خیر. هر نوع فعالیت اسپانسری باید به دنبال این هدف باشد.

یک کلمه تعیین کننده موقعیت و لحن بیان است

محتوای برند دار مانند تبلیغات سنتی نیست. محتوای برند موفق ازلحاظ لحن بیان و سبک ارائه، کاملاً مشابه مقاله است. از طریق کار با یک شریک اسپانسر اجازه ورود به جامعه آن را دریافت خواهید کرد. با ارائه محتواهایی که مخاطبان خواهان آن هستند به آن با احترام بگذارید. برای جلب توجه مخاطبان با شریک خود وارد رقابت نشوید. سعی کنید تجربه مخاطب را از شریک حمایت شده ارتقا دهید. اگر بتوانید به این هدف دست یابید، احساسات بسیار مثبت و در نتیجه تعامل بسیار بیشتری را کسب خواهید کرد. ناشران نیز این پویایی را درک خواهند کرد. اگر آن‌ها بدانند شما را محتوایی ایجاد می‌کنید که مخاطبان از آن استفاده می‌کنند، تمایل بیشتری برای توزیع محتوای شما و لینک دهی به آن خواهند داشت.

حداکثر استفاده از اسپانسر مالی مستلزم مدیریت روابط قوی است

اینکه شما قرارداد را امضا کرده اید به این معنی نیست که بخش سخت کار به پایان رسیده است؛ درحالی‌که شما احتمالاً از مزایای درخواست “هزینه کمتر ” خوشحال هستید، ممکن است اکنون معایب کار مشخص شود.

فرض کنید قرارداد بیشتر برای حقوق نام‌گذاری ( در پیراهن، استادیوم، نام رویداد) بسته شده است. دسترسی شما به آن در اولویت دوم است. این یک چالش بالقوه است؛ زیرا شما طرف مقابل طرف حمایت شده هستید و حقوق نام‌گذاری برای شما بیش از سایر نیازهای شما در اولویت قرار دارند. علاوه بر این، این احتمال وجود دارد که شما در میان تعداد زیادی از برندها یکی از برندهایی باشید دارای توافقنامه هستید و بدتر از همه، ممکن است جزء برندهای رده بالای اسپانسر شده نباشید.

بنابراین کار با یک طرف حمایت شده اغلب می‌تواند شبیه یک نبرد باشد. این عدم اطمینان را از طریق با همکاری افراد مشهور، ورزشکاران و رویدادهای لایو ایجاد، ترکیب کنید. در چنین ترکیباتی هم عوامل قدرتمندی وجود دارند که می‌توانند حتی بهترین برنامه ها را نابود کنند.

در این بخش نحوه کاهش خطرات ارائه شده است:

 • ارتباطات نزدیک و جلسات منظم را با مدیر قراردادهای خود داشته باشید.
 • اطمینان حاصل کنید که آن‌ها دقیقاً می‌دانند حقوق شما چیست؛ زیرا اغلب آن‌ها نمی‌دانند چه توافقاتی را با هر برند انجام داده اید.
 • فعالیت‌های را از قبل برنامه ریزی کنید و برنامه خود را با توجه به طرف‌های حمایت شده در نظر بگیرید. دانستن زمان مشغله کاری یا زمان‌هایی که احتمال دسترسی به آن‌ها کمتر است، بسیار مهم است.
 • خطرات را ارزیابی کنید. در صورت لغو یک برنامه به هر دلیلی، همیشه یک برنامه پشتیبان داشته باشید
 • مرحله ایده پردازی محتوا باید به صورت مشارکتی باشد. این کار نه تنها باعث ایجاد رابطه ای بازتر می‌شود، بلکه احتمال وتوی ایده های شما توسط طرف حمایت شده نیز کاهش می‌یابد.
 • در مورد اهداف آن‌ها سؤال کنید و مشخص کنید که چگونه برنامه های شما می‌توانند به آن‌ها کمک کنند. سؤالاتی از قبیل استراتژی تعامل آن‌ها چیست، چه محتوایی برای آن‌ها بهتر عمل می‌کند، معمولاً طرفداران آن‌ها چگونه واکنش نشان می‌دهند و غیره.
 • درباره جامعه آن‌ها سوال بپرسید؛ زیرا طرفداران می‌توانند افراد بی ثباتی باشند. طرف حمایت شده احتمالاً به خوبی می‌داند که طرفداران او با چه موضوعاتی ناراحت می‌شوند و چگونه به وجد می ‌آیند. به این توصیه ها توجه کنید.
 • نتایج و موفقیت‌های خود را با طرف حمایت شده به اشتراک بگذارید؛ زیرا او می‌خواهد بداند مخاطبان به محتوا چه واکنشی نشان داده اند البته اگر محتوا، برای حفاظت از برند است. به روز رسانی‌های منظم را به اشتراک بگذارید و همیشه موفقیت خود را به دلیل تلاش تیمی، اعلام کنید.

طرف‌های مقابل شما در حال محافظت از دارایی‌های ارائه شده هستند. با کار سخت در جهت آگاهی برند و دستیابی به اهداف مشارکت ، آشنایی با فشارها طرف مقابل و پیچیدگی‌های کار سازمان‌های عمومی، اطمینان حاصل می‌کنید که وارد یک  قرارداد  اسپانسری کامل شده اید.

چگونه می‌توانید فرصت‌های کسب لینک را از طریق اسپانسر مالی به حداکثر برسانید؟

بسیاری از شما نه تنها بر روی محتوای برند دار کار می‏کنید بلکه مسئولیت دستیابی به اهداف سئو را نیز در اختیار دارید. در ادامه این بخش قصد داریم به شیوه های بسیار کاربردی که به شما در ایجاد لینک کمک می‌کنند، بپردازیم.

1. قالب‌های محتوای خود را آگاهانه انتخاب کنید

معیار اصلی برای انتخاب قالب محتوا، سطح دسترسی شما به آن است؛ اما فقط انواع خاصی از فرمت‌ها برای به اشتراک گذاری ضروری هستند؛ بنابراین اغلب محتواها در دو قالب اصلی ارائه می‌شوند:

 • ویدئو: ساده ترین قالب برای توزیع محتوا است. ایجاد و انتشار ویدئو با شرکای اصلی رسانه ای و تشویق به اشتراک گذاری آن در رسانه های اجتماعی از ابزارهای اصلی برای تقویت استراتژی بازاریابی محتوای شما هستند.
 • محتوای تعاملی: محتوای تعاملی کانون مکانیسم‌های بازاریابی ویروسی مانند ارسال ایمیل به علاقمندان برند و به اشتراک گذاری امتیازها یا نتایج شما در رسانه های اجتماعی است. از سایر دارایی‌های اسپانسری مانند بلیط و کالا به عنوان جایزه برای تشویق به اشتراک گذاری محتوای تعاملی استفاده کنید.

2. در مورد نحوه انتشار محتوا، از دارایی‏های اسپانسر اطلاعات کسب کنید

کار با یک سازمان بزرگ مانند یک تیم ورزشی است که شما را قادر می‌سازد تا نحوه جریان انتشار اخبار و وقایع را در اینترنت مشاهده کنید. هدف شما از کسب اطلاعات، درک نحوه انتشار و گسترش محتوا برای یک سازمان است. پس از کسب اطلاعات لازم باید سعی کنید این الگوهای شناخته شده را در کمپین توزیع محتوای برند دار خود مجدد بکار بگیرید. اغلب روزنامه نگاران برای سازمان‌های خاصی کار می‌کنند. این افراد را پیدا کنید و آن‌ها را بشناسید. شریک شما باید بتواند به شما اجازه دسترسی به این افراد را بدهد. همین اصل باید در مورد طرفداران شریک نیز اجرا کنید. طرفداران را پیدا کنید و ویژگی‏های آن‌ها را بشناسید.

اغلب جامعه حرفه ای یا نیمه حرفه ای اینلوئنسرها در حول یک سازمان ایجاد می‌شوند. به عنوان مثال بسیاری از سایت‌های طرفدار اپل را در نظر بگیرید. روابط در این جوامع بسیار مهم است. بهترین راه برای ایجاد چنین روابط و گسترش ایجاد یک دیدگاه جایگزین برای عرضه دارایی ها و دسترسی‌هایی است که اینفلوئنسرها و روزنامه نگاران به آن دسترسی ندارند.

به عنوان مثال، بسیاری از روزنامه نگاران ورزشی برای وقت گرفتن از بازیکنان تلاش می‌کنند. این کار خود را به آن‌ها ارائه دهید؛ در نتیجه آن‌ها بسیار تمایل خواهند داشت که محتواهای برند شما را در زمان مناسب به اشتراک بگذارند. شاید تمام اخبار توسط شریک شما در وب‌سایت خودش منتشر شود. به این ترتیب این وب‌سایت‌ها محلی برای مراجعه مخاطبان و رسانه ها به مطالعه داستان‌های جدید و نو مناسب است.

3. به نحوه استفاده محتوا توسط مخاطبان از رسانه ها توجه کنید

هنگام تدوین استراتژی توسعه، درک محل حضور مخاطبان در فضای آنلاین بسیار مهم است. به عنوان مثال در ورزش فوتبال یک گفتگوی فوتبالی در وب‌سایت‌های خبری بزرگ، وبلاگ‌های تیم، توییتر و فیس‌بوک منتشر می‌شود. در esports مخاطبان به سمت Twitch، Reddit و YouTube گرایش دارند. آگاهی این امر برای برنامه انتشار محتوای شما بسیار مهم است.

درحالی‌که توسعه اجتماعی به طور مستقیم منجر به کسب لینک‌های موردنظر شما نمی‏شود، اما محتوا را در اختیار مخاطبان مناسب قرار می‌دهد، همین امر موجب انتقال محتوا در وب‌سایت‌های روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان می‌شود.

نکته مهمی که باید در این بخش به آن توجه کنید این است که هیچ‌کس اهمیت نمی‌دهد که یک برند چه کاری انجام می‌دهد یا چه چیزی می‌گوید، اما هرکسی در درون یک جامعه خاص به کارهایی که یک شریک، تیم، رویداد یا افراد حمایت شده انجام می‌دهند، علاقه زیادی دارد و بنابراین به احتمال زیاد هرگونه محتوای مرتبط منتشر خواهد شد.

4. فعالیت‌ها نزدیک به رویدادهای مهم را انجام دهید

علاقه به شریک اسپانسر مالی شما در طول سال به بالاترین حد خود می‌رسد. از اطلاعات در این زمینه برای برنامه ریزی فعالیت‌های کمپین بازاریابی محتوای خود استفاده کنید. کمپین‌ها باید نزدیک و هنگام رویدادهای مهم موردعلاقه افراد که به طور طبیعی اتفاق می افتدند، اجرا شوند. در این زمان‌ها تقاضا افزایش می‌یابد و امکان ایجاد فرصت‌های بیشتر برای دستیابی به ارتباط و ایجاد لینک بالا می‌رود. به عنوان مثال، اگر اسپانسر مالی یک جشنواره موسیقی هستید، طبیعی است که نزدیک به انتشار بلیط، ارائه اطلاعیه ها و از طریق خود جشنواره (قبل، حین و بعد از اجرا) فعالیت بازاریابی خود را اجرا کنید.

صرف‌نظر از نوع حمایت مالی خود، چند اصل را باید رعایت کنید تا لینک‌های خوبی را کسب کنید:

ایجاد “لحظات هیجان انگیز و عجیب “: هر رویداد مهم نشان دهنده اشتیاق و علاقه جامعه به آن است. شما در یک موقعیت عالی قرار دارید به طوری که می‌توانید که تجربیات فوق العاده و استثنایی را به آن‌ها نشان دهید. در چنین موقعیت‌هایی، به تجربه اصلی و محوری جامعه توجه کنید، سپس کمپین‌هایی مرتبط را حول آن رویداد ایجاد کنید.

منحصر بودن: با طرف حمایت شده مذاکره کنید تا به برند اجازه انتشار اخبار را دهید. یا از طریق کانال‌های خود و با محتوای منحصر به فرد، اخبار را در وب‌سایت خود منتشر کنید تا افراد به آن‌ها لینک دهند یا در ازای یک لینک، اخبار یا محتوا را به یک شریک رسانه ای منحصر به فرد منتقل کنید.

دسترسی: اجازه دسترسی مستقیم به تولیدکنندگان محتوای اینفلوئنسرهایی که نمی‌توانند چنین دسترسی داشته باشند، راهی مطمئن برای جلب افراد علاقمند و لینک‏ها است. برای یک اسپانسر ورزشی، این دسترسی می‏تواند  ایجاد یک فرصت برای دیدار با تیم باشد.

 

5. مذاکره برای دسترسی برای انتشار مطالب

یکی از تاکتیک‌های اصلی در اجرای کمپین‌های بازاریابی محتوا در حوزه ورزشی، مذاکره با ناشران برای دریافت محتوا (و لینک) در ازای دسترسی انحصاری به بازیکنان و مدیران تیم است.

با قرار دادن ویدیوها در مصاحبه بعدی، مشخص شد که بسیاری از ناشران ملی بخش‌هایی از وب‌سایت را برای رسانه های اجتماعی مخاطب محور اختصاص داده اند. اغلب در چنین جاهایی پتانسیلی برای مشاهده جدیدترین فیلم‌های تبلیغات ویروسی وجود دارد. بهتر است مقاله مصاحبه را منتشر نکنید. با انتشار ویدئوها در میکروسایت‌های اجتماعی، محتوا در دسترس مخاطبان مناسب قرار می‌گیرد و قطعاً اعضای بیشتری از جامعه به آن دسترسی خواهند داشت.

6. توجه به هدف اصلی انتشارات مطبوعاتی

پوشش مطبوعات ملی قابلیت دسترسی زیادی دارد. آن‌ها تشنه محتوا هستند؛ زیرا مدل درآمد آن‏ها به وجود محتوای جذاب و باکیفیت متکی است. این ویژگی به نفع شماست. آن‌ها می‌خواهند ویدئوها را منتشر کنند زیرا می‌توانند تبلیغات را پیش از پخش برنامه ها ارائه دهند و از این طریق درآمد بالاتری را نسبت به تبلیغات استاندارد دریافت می‌کنند.

اکثر نشریات رسانه ای، ویدئوی مخصوص خود را نمی‌سازند، بنابراین برای تولید و به اشتراک گذاری محتوا به برندهای تجاری وابسته هستند. آن‌ها اجازه انتشار ویدیوهای سایر شرکت‏ها را در پلت فرم ویدئویی خود می‌دهند تا به آن‌ها امکان نمایش تبلیغات خود را بدهند؛ اما اجازه ندهید این کار از اشتراک گذاری ویدیو جلوگیری کند.

7. توجه به نحوه ارائه مطالب از طریق پوشش رسانه ای

اگر از ناشران برای تبدیل منشن‏ها به لینک درخواست کنید، بخش اصلی یک کمپین سئو به خوبی اجرا شده است. این امر در مورد فعالیت‌های اسپانسر مالی نیز قابل اجرا است؛ زیرا منشن کردن برندها نشان دهنده اعلام مشارکت آن‌ها به طور عمومی است. اگر محتوای شما جذاب باشد و باعث جذب مخاطبان شود، قطعاً توسط روزنامه نگاران جمع آوری می‌شود. بدون ارتباط قبلی با این روزنامه نگاران، فرصتی برای درخواست لینک نخواهید داشت.

فراموش نکنید که نام کمپین محتوای برند دار خود و طرف حمایت شده را در محتوا قید کنید؛ زیرا ناشران اغلب نام برند را حذف می‌کنند. گزارش‏ها را به طور منظم ارائه دهید و این مسیر جدید دسترسی را جز فرآیندهای عادی خود قرار دهید تا لینک بیشتری را دریافت کنید.

8. به حداکثر رساندن ارزش ویژه پیوندها

بسیاری از فعالیت‌های اسپانسر مالی از یک صفحه لندینگ در دامنه برند سرچشمه می‌گیرد. این روش بسیار معقول است؛ اما چند نکته را باید در نظر بگیرید.

مشخص است که هدف اصلی، رتبه بندی محتوای کمپین بازاریابی محتوا نیست. هدف شما این است که از لینک‌های ایجاد شده برای بهبود رتبه بندی صفحات مهم تجاری خود استفاده شود.

 • از یک میکرو سایت در دامنه جدید یا زیر دامنه استفاده نکنید. بسیاری از برندها هنوز این اشتباه را انجام می‌دهند.
 • محتوا را در دامنه اصلی بنویسید، به عنوان مثال، example.com/awesome-content-campaign/.
 • به صفحه یا صفحه های تجاری خود با متن مناسب از داخل بدنه صفحه سایت، لینک دهید.
 • اکثر اوقات کمپین‌های تحت رهبری برند، لینک‌های اصلی صفحه را ایجاد می‌کنند.

کمپین‌ها با اجرای این اقدامات ساده اما مهم، در بهبود رتبه بندی و افزایش بازده تجاری بسیار موفق عمل خواهند کرد.

 

نکات کلیدی نهایی

 • اجرای محتوای برند دار موفق به موقعیت‌یابی مناسب شریک تجاری و انتخاب استراتژی توزیع هوشمند وابسته است. با انتخاب درست هر دو عامل، به اهداف برند و سئو دست خواهید یافت.
 • هنگام مذاکرات برای قرارداد در حاشیه نباشید و در مرکز توافقات قرار بگیرید. برای اطمینان از دارایی ها و سطح دسترسی مورد نیاز از قبل برنامه ریزی کنید. خواسته های بلند پروازانه داشته باشید. آن‌ها هزینه کم و تأثیرگذاری بالایی خواهند داشت.
 • اطمینان حاصل کنید که در متن محتوا از طریق ارزش‌ها و جایگاه فرهنگی شریک، داستان برند شما ارائه  شده است.
 • محتوایی را ایجاد کنید که مخاطبان طرف حمایت شده به آن نیاز داشته باشند؛ زیرا محتوایی که فقط یک پیام تجاری تبلیغاتی را منتشر کند، مخاطبان را جذب نخواهد کرد.
 • در مورد نحوه انتشار محتوا در مورد طرف حمایت شده و محل انتشار آن تحقیق کنید.
 • با روزنامه نگاران برجسته و تولیدکنندگان اصلی محتوا در یک جامعه ارتباط برقرار کنید تا محتوای شما را منتشر کنند.
 • از دارایی ها و قابلیت دسترسی‌ها استفاده کنید تا موفقیت خود را افزایش دهید.

میزان تغییر در اطلاع رسانی و احساسات را قبل و بعد از اجرای کمپین بازاریابی محتوا اندازه گیری کنید.

با استفاده از نکات ارائه شده در این مقاله به عنوان یک چک لیست باکیفیت، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که در استراتژی خود بهترین نتایج را از قرارداد اسپانسری خود دریافت می‌کنید و به شما این امکان را می‌دهد تا پوشش و لینک‌های باکیفیت بالا را داشته باشید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.