مقالات آموزشی

نکته موثر در بازاریابی موتورهای جستجو

مفید بود؟
بازاریابی موتور جستجو با پرداخت پول (SEM) ، شیوه ای سریع و راحت است تا بتوانید با کلمات کلیدی مرتبط با نوع کسب و کارتان، در لیست موتورهای جستجو همچون گوگل قرار بگیرید. متأسفانه باید گفت که بازاریابی با پرداخت پول، بسیار هزینه بر میباشد.
بهینه سازی موتور جستجو (سئو) میتواند با پس انداز پول به شما کمک کند تا در یک زمان بازدیدکننده بیشتری داشته باشید.

تفاوت میان بازاریابی موتور جستجو و سئو ( بهینه سازی موتور جستجو) چیست؟

سئو یا همان بهینه سازی موتور جستجو روی نتایج ارگانیک موتورهای جستجو همچون گوگل، بینگ، یاهو و سایر موتورهای جستجو تمرکز میکند. اگر وب سایت شما در لیست نتایج منظم قرار دارد، شما مجبور نیستید برای هر کلیک مبلغ قابل توجهی پرداخت کنید.
اگر شما از طریق بازاریابی جستجو با پول برای وب سایت خود در موتورهای جستجو مبلغی پرداخت میکنید، وب سایت شما در بخش نتایج اسپانسر در هر صفحه جستجو ظاهر میشود.

اولین مزیت سئو: بهینه سازی موتورهای جستجو، آخرین نتایج را ارائه میکند.

بازاریابی جستجو با پول عالی است چرا که نتایج سریع را برای شما به همراه دارد. شما از این طریق بیشترین بازدید را خواهید داشت و بازدیدکننده در همان دقیقه اول از سایت شما بازدید خواهد کرد. در این شیوه متأسفانه، شما پس از توقف پرداخت، هیچ بازدیدکننده ای نخواهید داشت.
برای رسیدن به رتبه بالا در نتایج جستجو، می بایست صفحات وب سایت خود را ارتقا دهید و لینک های خوبی داشته باشید که کاربران از آن طریق وارد وب سایت شما بشوند. در این صورت زمان بیشتری نیاز است تا با سئو رتبه بالایی به دست بیاورید.
خوشبختانه بسیاری از وب سایت ها از این طریق رتبه خود را به مدت طولانی تری حفظ میکنند. در دراز مدت، مزیت سئو بسیار بیشتر از روش اول مشخص میشود.
اگر شما صاحب کسب و کاری هستید که میخواهید ادامه بدهید، سئو مسیر شما را هموار میکند.

دومین مزیت سئو : ارتقا اجتناب ناپذیر است.

در این شیوه شما ناگزیر هستید تا وب سایت خود را ارتقا بدهید. اگر شما از بازاریابی جستجو با پول بهره بگیرید، قطعاً بازدیدکننده خواهید داشت چون برای این کار هزینه کرده اید. با سئو هم بازدیدکننده خواهید داشت، چون وب سایتتان از نظر ظاهری و محتوایی خوب است.
در صورت استفاده از سئو برای بهبود رتبه وب سایتتان، مجبور هستید سایت خود را از جمله محتوا، قابلیت ها، تصاویر و …. بهینه نمایید.
اگر چه این امر مستلزم کار بیشتر میباشد ولی مطمئن باشید وب سایت شما و البته درآمد شما با این تغییرات به طرز قابل توجهی بهبود خواهد یافت.

مزیت سوم سئو: ادغام با شبکه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی به شما کمک خواهند کرد تا با لینک سایر سایت ها، آمار بازدید از سایت خود را افزایش دهید که به دنبال آن در گوگل رتبه بهتری خواهید داشت.
یک صفحه جدید در وب سایتتان ایجاد کنید و سپس در سایت های بزرگ به آن اشاره کرده و لینک بدهید. از طریق سایت های شبکه های اجتماعی بازدیدکننده بیشتری خواهید داشت که از طریق لینک های موجود وارد سایت شما شده اند و این موضوع قطعاً تأثیر مثبتی در سئو وب سایت شما دارد.
همانطور که گفتیم در صورتی که پول دارید و در حال حاضر به بازدیدکننده سایت نیاز دارید، بازاریابی جستجو با پول بسیار مناسب است.
ولی چنانچه میخواهید بدون پرداخت برای هر کلیک، رتبه بالایی به دست بیاورید از سئو برای ارتقا سایتتان بهره بگیرید.
در پایان باید گفت، سئو برای بازگشت سرمایه، بهترین انتخاب است.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.