مقالات آموزشی

بررسی چند راه‌کار برای رفع مشکل ورود به گوگل آنالیتیکس

مفید بود؟

آیا شما یا یکی از کاربران شما دچار مشکل ورود به گوگل آنالیتیکس شده اند؟ گوگل آنالیتیکس یکی از ابزارهای مفید برای بهبود عملکرد سایت‌ها است، زیرا اطلاعات با ارزشی از میزان بازدید از صفحات سایت، جستجوی کلمات کلیدی، نرخ تبدیل، ترافیک ارگانیک و سایر موارد مهم مربوط به عملکرد سایت را در اختیار شما قرار می‌دهد.

مشکل ورود به گوگل آنالیتیکس

اما گاهی اوقات کاربران با مشکل ورود به گوگل آنالیتیکس مواجه می‌شوند. ما در این مقاله با توجه ابعاد مختلف این مشکل راه‌های مختلفی را برای رفع آن ارائه کرده ایم. اگر شما هم دچار مشکل ورود به گوگل آنالیتیکس شده اید همراه ما در این مقاله باشید.

اولین مشکل ورود به گوگل آنالیتیکس: نمی‌دانید که از آدرس ایمیل صحیح استفاده کرده اید یا خیر

برای حل این مشکل ورود به گوگل آنالیتیکس شما می‌توانید یک آدرس ایمیل را که مربوط به حساب گوگل شما است به حساب Analytics خود اضافه می‌کنید. این آدرس می‌تواند یک آدرس جیمیل یا هر آدرس دیگری باشد که از طریق سایر ارائه دهنده های ایمیل ساخته اید؛ اما باید با حساب گوگل شما لینک شده باشد. شما باید اطمینان حاصل کنید که آدرس ایمیل خود را به طور کامل وارد کرده اید. به عنوان مثال آدرس ایمیل شما باید به صورت username@example.com باشد.

 

شما باید به این نکته دقت کنید که اگر در آدرس ایمیل لینک شده به حساب گوگل خود، تغییری ایجاد کرده اید یا حساب گوگل خود را پس از اضافه کردن آن به گوگل آنالیتیکس، حذف کرده اید، دیگر نمی‌توانید وارد حساب گوگل آنالیتیکس خود شوید.

 تغییر آدرس ایمیل

در صورت تغییر آدرس ایمیل لینک مرتبط با حساب گوگل خود، تلاش کنید آن را به همان آدرس ایمیل اصلی برگردانید. اگر آدرس ایمیل قبلی را فراموش کرده اید، با سرپرست (administrator) گوگل آنالیتیکس خود تماس بگیرید تا شما را با یک آدرس ایمیل جدید به عنوان یک کاربر جدید آنالیتیکس اضافه کند.

  •  اگر حساب گوگل خود را حذف کردید، باید یک حساب جدید در گوگل ایجاد کنید و آدرس ایمیل جدید را به عنوان حساب اصلی تعیین کنید.
  •  اگر حساب گوگل حذف شده مربوط به آدرس جی میل است، مجدداً حساب جدیدی را در گوگل ایجاد کنید. سپس آن را به عنوان آدرس ایمیل اصلی حساب گوگل خود تعیین کنید. شما نمی‌توانید آدرسی مشابه آدرس جی میل حذف شده را ایجاد کنید.
  • اگر کاربر گوگل آنالیتیکس هستید اما حساب آن متعلق به شما نیست، با یکی از مدیران حساب Analytics تماس بگیرید تا به عنوان کاربر آدرس ایمیل جدید شما را به آن اضافه کند.
  •  اگر حساب گوگل آنالیتیکس متعلق به شما است مالکیت سایت‌ها و یا اپلیکیشن‏هایی را که پیگیری می‌کنید، تأیید کنید.

دومین مشکل ورود به گوگل آنالیتیکس: نمی‌دانید که از رمز عبور درست صحیح کرده اید یا خیر

اگر از صحیح بودن آدرس ایمیل خود مطمئن هستید، اما رمز عبور را فراموش کرده اید، روی forgot password کلیک کنید. برای بازیابی رمز عبور طبق دستورالعملها عمل کنید.

سومین مشکل ورود به گوگل آنالیتیکس: از صحیح بودن ایمیل و رمز عبور خود مطمئن هستید اما هنوز نمی‌توانید وارد گوگل آنالیتیکس شوید.

برای حل این مشکل ورود به گوگل آنالیتیکس می‌توانید با یکی از مدیران حساب خود که در نقش Administrator است، تماس بگیرید. اگر آدرس ایمیل و رمز عبور دیگری دارید، می‌توانید از آن برای ورود به گوگل آنالیتیکس استفاده کنید و از اعتبارنامه آن‌ها در نقش Administrator استفاده کرده و مشکل را پیدا کنید. همچنین می‌توانید این آدرس ایمیل را اضافه کنید، زیرا به عنوان کاربر جدید آنالیتیکس شناخته نمی‌شوید.

چهارمین مشکل ورود به گوگل آنالیتیکس:

  • 1. نمی‌توانید Administrator آنالیتیکس را پیدا کنید.
  • 2. Administrator شما دیگر در این شرکت فعالیت نمی‌کند.
  • 3. نمی‌توانید به Administrator دسترسی داشته باشید.
  • 4. می‌خواهید سطح دسترسی خود را ارتقاء دهید.

اگر حساب گوگل آنالیتیکس متعلق به شما است یا یکی از کاربرانی هستید که یک حساب آنالیتیکس را مدیریت می‌کنید، شما باید مالکیت سایت‌ها و اپلیکیشن‏هایی را که داده ها را به گوگل آنالیتیکس ارسال می‌کنند، تأیید کنید. پس از تأیید مالکیت سایت‌ها و یا اپلیکیشن‏ها، فرم مربوط را پر کرده و ارسال کنید، می‏توانید این مشکل ورود به گوگل آنالیتیکس را حل کنید.

چگونه می‌توانید مالکیت سایت‌ها و اپلیکیشن‏ها را تأیید کنید؟

برای تأیید مالکیت سایت‌ها و اپلیکیشن‏ها، ابتدا باید مطمئن شوید که مجوزهای مربوط را مرور کرده اید.

نحوه تأیید مالکیت سایت

برای تأیید مالکیت سایت باید مطمئن شوید که فرمت و عبارت نمایش داده شده را دقیقاً وارد کرده اید. اگر این موارد را ناقص یا نادرست وارد کنید درخواست تأیید شما انجام نمی‌شود.

1. یک فایل analytics.txt را با اطلاعات زیر ایجاد کنید:

GooGhywoiu9839t543j0s7543uw1 – pls add {INSERT EMAIL ADDRESS} to GA account {INSERT UA-ID} with ‘Manage Users and Edit’ permissions – date {INSERT DATE}.

 

2. فایل analytics.txt را به دامنه اصلی اضافه کنید

به عنوان مثال، example.com/analytics.txt. اگر URL سایتی که داده‌ها را به گوگل ارسال می‌کند، یک دامنه فرعی است، می‌توانید analytics.txt را در دامنه فرعی یا دامنه اصلی آپلود کنید، برای مثال:

sales.example.com/analytics.txt یا example.com/analytics.txt

3. باید مالکیت این حساب‌ها را نیز تأیید کنید.

اگر حساب‌های Google Ads یا AdSense لینک شده به حساب گوگل آنالیتیکس خود دارید، باید مالکیت این حساب‌ها را نیز تأیید کنید.

اگر نمی‌توانید مالکیت تمام سایت‌هایی را که جز URL های پیش‌فرض حساب گوگل آنالیتیکس شما هستند تأیید کنید، نمی‌توانید به حساب خود دسترسی داشته باشید.

اگر وب‌سایت شما امکان آپلود فایل‌ها را نمی‌دهد، می‌توانید یک متا تگ را با اطلاعات زیر به صفحه URL پیش فرض تأیید شده خود در گوگل آنالیتیکس اضافه کنید:

GooGhywoiu9839t543j0s7543uw1 – pls add {INSERT EMAIL ADDRESS} to GA account {INSERT UA-ID} with ‘Manage Users and Edit’ permissions – date {INSERT DATE}.

نحوه تأیید مالکیت اپلیکیشن

1. برای اپلیکیشن‏های اندروید اطلاعات زیر را به توضیحات پابلیک برنامه Google Play Store اضافه کنید:

GooGhywoiu9839t543j0s7543uw1 – pls add {INSERT EMAIL ADDRESS} to GA account {INSERT UA-ID} with ‘Manage Users and Edit’ permissions – date {INSERT DATE}.

2. برای اپلیکیشن‏های iOS اطلاعات زیر را به توضیحات پابلیک برنامه اپل استور خود اضافه کنید:

GooGhywoiu9839t543j0s7543uw1 – pls add {INSERT EMAIL ADDRESS} to GA account {INSERT UA-ID} with ‘Manage Users and Edit’ permissions – date {INSERT DATE}

اگر نمی‌توانید مالکیت تمام اپلیکیشن‏هایی را که داده‌ها را به Analytics ارسال می‌کنند تأیید کنید، قطعاً اجازه دسترسی به حساب گوگل آنالیتیکس خود داشته باشید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.