مقالات آموزشی

بررسی اهداف ولاگ و مزایای ولاگ در دنیای امروزی

مفید بود؟

اهداف ولاگ ها

ساخت وبلاگ های ویدئویی یا ولاگ ها تا آنجا محبوب شده است که کار بسیاری از افراد است و اهداف ولاگ، گسترده تر از قبل شده است. اگر نگاهی به زمان شروع همه چیز و زمان ورود به ایجاد ولاگ با غلبه بر وب بیندازیم، به نظر می رسد که تغییر در سال 2005 و هنگام ایجاد پلتفرم ویدیویی یوتیوب آغاز شده است. هر روز تقریبا 5 میلیارد فیلم در یوتیوب مشاهده می شود، که باعث می شود ولاگینگ یک کار پر سود باشد و یکی از اهداف ولاگ نیز، کسب درآمد است.

روز به روز مردم ترجیح می دهند محتواهای صوتی و تصویری مانند موشن گرافیک، کلیپ و فیلم های بیشتری تماشا کنند. به گونه ای محبوب شده است که وقتی از بچه ها سوال می شد که وقتی بزرگ می شوند می خواهند چه شوند، آنها پاسخ می دهند که میخواهند ولاگ انجام دهند.

به چه صورت می توان ولاگینگ را شروع کرد؟ به شما پیشنهاد می شود تا مقاله ” آموزش ساخت ولاگ به صورت کامل- چگونگی جذب مخاطب برای ولاگ” را مطالعه کنید.

این همه محبوبیت و اشتیاق بیشتر نسبت به ولاگینگ و اهداف ولاگ باعث تعجب فرد می شود که چه چیزی در آن وجود دارد که مردم اینقدر به آن وسواس دارند؟ ایجاد و ضبط ولاگ چه فایده ای دارد؟ چرا مردم هر روز 5 میلیارد فیلم تماشا می کنند و این فقط در یوتیوب است. چرا مردم آن را جالب می دانند؟ اهداف ولاگ چیست؟

در ادامه، برای شما چندین نکته درباره اهداف ولاگ ذکر شده است که با مطالعه آن، می توان به طور کلی دانست که چرا باید ولاگ انجام داد و اهداف ولاگ به طور کلی چیست.

1. ایجاد فرهنگ یکی از اهداف ولاگ!

ولاگینگ باعث آشنایی بیشتر فرهنگ می شود. از طریق ولاگ ها، مردم می توانند فرهنگ کشورهای مختلف را درک کنند و این یکی از اهداف ولاگ است. به نظر می رسد شوک های فرهنگی یا موانع فرهنگی در مقایسه با زمانی که هیچ ولاگ وجود ندارد، کمتر است.

وقتی یک  ولاگر، روزانه کار ولاگ را انجام می دهد و سبک زندگی خود و اینکه در چه کشوری زندگی می کند را به نمایش میگذارد، مردم سایر کشورها می توانند به راحتی فرهنگ کشور آن ولاگر را درک کنند. این امر به درک دیگران و اخلاق آنها کمک می کند و همانطور که ذکر شد، ایجاد فرهنگ و آشنایی با فرهنگ یک کشور / شهر، یکی از اهداف ولاگ می باشد.

در مجموع، ولاگینگ کمک می کند تا افراد از کشورهای مختلف به هم وصل شوند. این راهی برای کاهش سوء تفاهمات ناشی از اختلافات فرهنگی است. ترسیم فرهنگ به بهترین وجه در ولاگ های روزانه دیده می شود.

2. آموزش

تا سال 2017، حدود 7 میلیارد فیلم در یوتیوب موجود بود. در حالی که بسیاری از فیلم ها فقط برای اهداف سرگرمی ساخته می شوند، تعداد شگفت انگیزی از فیلم ها وجود دارد که به اهداف آموزشی نیز کمک می کنند.

بسیاری از ولاگ کاران برای کمک به بینندگان از یک راه یا روش دیگر فیلم می سازند. آنها یا مخاطبان را در موضوعات مختلف آکادمیک آموزش می دهند یا سعی می کنند چیز دیگری را به آنها بیاموزند. یکی از مواردی که یوتیوب را غافلگیر می کند ژانر عکاسی است. عکاسی به یکی از سرگرمی های بسیاری از افراد تبدیل شده است و یوتیوبر هایی که اطلاعات زیادی در مورد عکس دارند، آنچه را که در این راه آموخته اند در مشاغل خود به اشتراک می گذارند و یکی از اهداف ولاگ، به اشتراک گذاشتن دانش و ارائه آموزش به باقی افراد در سراسر دنیا است. برخی از کانال های رایج متمرکز بر آموزش عبارتند از:

English with Lucy، Minute Physics، Asap Science، Peter Mckinnon، Brandon Woelfel و غیره

3. سلامتی

اگر در یوتیوب به اطراف خود نگاه کنید، بسیاری از سازندگان فیلم وجود دارند که یا از انواع مختلف بیماری ها رنج می برند و یا توانایی های مختلفی دارند. برخی از نام های برجسته مولی بورک، جوردن و همچنین کلر واینلند است که وی در 2 سپتامبر 2019 درگذشت و بنیانگذار بنیاد Claire’s Place بود.

 

همه این ولاگ کاران با به اشتراک گذاشتن زندگی خود و اثبات نادرست بودن افسانه ها، از هر طریقی یا دیگری تغییر ایجاد می کنند. برخی از افراد مبتلا به اوتیسم و اختلال چند شخصیتی نیز هستند و همچنین زندگی خود را به صورت آنلاین به اشتراک می گذارند. ولاگ میتواند به سلامتی افراد کمک کند و این یکی از اهداف ولاگ است.

همه این کانال ها به درک افراد با نیازهای مختلف و نیازهای آنها کمک می کنند. افسانه های زیادی درباره برخی بیماری ها در جامعه وجود دارد که مربوط به گذشته یا تعامل کمتری با افرادی است که از این بیماری رنج می برند. اما ولاگینگ به افراد با توانایی متفاوت و افراد مبتلا به بیماری کمک می کند. اکنون افراد علائم را تشخیص داده و پاسخ را بر اساس نیاز ارائه می دهند.

4. سرگرمی

همه کمی سرگرمی را دوست دارند. ولاگینگ به شما امکان می دهد در مدت 5-6 دقیقه سرگرم باشید یا استراحت کنید. در گذشته، برای سرگرمی یا استراحت، مردم فیلم تماشا می کردند که ممکن است یک ساعت تا دو ساعت از وقت فرد بگذرد. اما ولاگ کاران به طور کلی فیلم های کوچکتری می سازند. طول عادی یک فیلم ولاگ 4 الی 5 دقیقه است و این به بینندگان این آزادی را می دهد که فیلم های کوتاه را تماشا کنند و به راحتی از پس کار بر بیایند. پس، یکی از اهداف ولاگ، سرگرم کردن افراد در سراسر دنیا می باشد.

چند کانال بزرگ در یوتیوب وجود دارد که در ساخت فیلم های سرگرم کننده واقعا موفق هستند. برخی از نام های مشهور عبارتند از:

• PewDiePie

• The Ellen Show

5. ارائه اطلاعات مفید به عنوان اهداف ولاگ

ولاگینگ به اطلاعات مردم، ارزش افزوده می کند. ولاگ کاران زیادی هستند که فیلم های آموزنده می سازند و همانطور که ذکر شد، این یکی از اهداف ولاگ است که اطلاعات مفید و موثر به افراد ارائه دهد. اکنون افراد از موتورهای جستجو برای جستجوی فیلم های آموزنده استفاده می کنند. ولاگ کاران از ویدیوها برای گسترش آگاهی در مورد دلایل مختلف استفاده می کنند، برخی از این موارد اذیت شدن، انجمن LGBT و… است.

 

6. همه چیز را انسانی تر می کند

در گذشته، مردم نمی دانستند که مشاغل چگونه اداره می شوند و در پشت صحنه کار چگونه انجام می شود. اما، ولاگینگ باعث شده است که سازندگان یا کارآفرینان سفر خود را با مخاطبان سهل کنند. با این کار، آنها نه تنها با مخاطب ارتباط برقرار می کنند بلکه کل سفر را برای مخاطب واقعی تر می کنند. مخاطب ارتباط واقعی با سازندگان را احساس می کند و به همین دلیل بیشتر تمایل به حمایت از سازندگان پیدا می کند. شرکت های مختلفی در یوتیوب و یا دیگر پلتفرم ها، کانال مخصوص خود را دارند که این نوع اطلاعات را به اشتراک می گذارند. یکی از اهداف ولاگ، انسانی کردن مسائل است که دنیا را به جای بهتری تبدیل می کند.

7. جامعه ای از افراد همفکر

یکی از مزایای ولاگینگ این است که به محض شروع به ایجاد مخاطب، جامعه ای از افراد همفکر را شکل می دهند. آن دسته از افرادی که به موضوعات مشابه علاقه مند هستند و موارد مشابه را دوست دارند دور هم جمع می شوند و از ولاگر پشتیبانی می کنند. این جامعه از افراد همفکر جو شگفت انگیزی را ایجاد می کند. این نظرات به ارتباط افراد با یکدیگر کمک می کند و همچنین سازنده نظرات، پسندیدن ها و دوست نداشتن های بینندگان را می شناسد. پس، یکی از اهداف ولاگ، جمع کردن جامعه همفکر است.

8. ارتباط با مردم به عنوان یکی از اهداف ولاگ

ولاگینگ به شما کمک می کند تا با افراد از سراسر جهان ارتباط برقرار کنید. ویدیوهای ایجاد شده توسط خالق در سراسر جهان به مخاطبان می رسد و از این طریق به افراد کمک می کند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این امر همچنین در معرض دید قرار گرفتن کمک می کند و باعث برجسته شدن سازندگان در جامعه می شود.

 

9. ایجاد تفاوت

ولاگینگ همچنین به مردم اجازه می دهد تا تفاوت ایجاد کنند و این یکی از اهداف ولاگ می باشد. مردم نظرات خود را در مورد بسیاری از موارد مختلف به اشتراک می گذارند، و در نتیجه آن، تغییراتی در جهان ایجاد می کنند. همچنین به مردم کمک می کند تا تبعیضی را که برای آنها یا شخص دیگری رخ داده است به اشتراک بگذارند که به نوبه خود به آنها کمک می کند تا عدالت را به دست آورند.

10. درآمد

یکی دیگر از مزایای ولاگینگ این است که باعث ایجاد درآمد برای سازنده می شود. درآمد نیز یکی از دلایلی است که ولاگینگ برای بسیاری از افراد به شغل تبدیل شده است. درآمد به اشکال مختلف، از طریق بازاریابی وابسته، از طریق حمایت مالی و از طریق تبلیغات به دست می آید.

پس، بحث درآمد، یکی از اهداف ولاگ می باشد و از این طریق، شما می توانید با ساخت ولاگ، کسب درآمد داشته باشید.

اگر به دنبال کسب درآمد از طریق ولاگ هستید، پیشنهاد میشود حتما مقاله “چگونه می توان شغل ولاگری را توسعه دهد؟ – آموزش توسعه شغل ولاگری” را مطالعه کنید.

تمام نکاتی که در بالا ذکر شد برخی از مزایای ولاگینگ است و همه این موارد ولاگینگ را به عنوان یک کار رویایی در نسل جوان تبدیل می کند. یکی از مواردی که ولاگینگ را از وبلاگ نویسی متمایز می کند، این است که در این جهان پر سرعت مردم وقت خواندن ندارند. گرایش مردم به تماشای فیلم های کوتاه و مهم نیز بسیار بیشتر از قبل شده است.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.