مقالات آموزشی

بررسی نکاتی از طراحی کارت ویزیت رابیتس کاری و توضیحاتی در این خصوص

مفید بود؟

طراحی کارت ویزیت رابیتس کاری ؛ مقدمه

سالهای بسیار زیادی از زمان هایی که انسان ها در غار ها زندگی می‌کردند می‌گذر و شاید بتوان گفت تقریبا هر سال ما انسان ها پیشرفت های بیشتری در صنعت ساختمان سازی داشته‌ایم حتی در سال های اخیر برخی از شرکت های چینی با استناد به ویدیو هایی ثابت کرده‌اند که می‌توانند در عرض فقط چند روز یک ساختمان چندین طبقه با تمامی امکانات را بسازند!!

طراحی کارت ویزیت

ما به گونه‌ای در صنعت ساختمان سازی پیشرفت کرده‌ایم که اگر بخواهید لیستی از اقدامات مورد نیاز ساخت یک ساختمان معتبر و کامل را بنویسید احتمالا این لیست شامل 300 مورد بشود!! و یکی از این موارد به احتمال زیاد رابیتس کاری ساختمان است!

اگر نمی‌دانید رابیتس کاری چیست باید به شما بگوییم که جنس رابیتس ها از ورق گالوانیزه است که برای بهبود پیوستگی سطوحی مانند دیوار، سقف و فراهم کردن بستری مناسب برای نصب تجهیزات الکتریکی است (در پایین عکسی از رابیتس کاری برایتان قرار داده شده است) این احتمال وجود دارد که در محل کار یا خانه شما رابیتس کاری اعمال شده باشد اما شما هرگز آن را ندیده باشید چرا که رابیتس را معمولا با گچ می‌پوشاند و کاربرد های فراوانی دارد از جمله در ساخت سقف کاذب، دیوار، نور مخفی، ساخت سردر در فضای خارجی و ….
اگر شما یک رابیتس کار هستید، یا سقف کاذب اجرا می‌کنید، یا طراحی داخلی ساختمان را بر عهده دارید و یا کسب و کاری دارید که به چنین مواردی مربوط است پس یکی از بهترین ابزار های به اشتراک گذاری اطلاعات و تبلیغات را نباید فراموش کنید و آن طراحی کارت ویزیت رابیتس کاری است! طراحی کارت ویزیت رابیتس کاری یک ابزار برندسازی، بازاریابی و تبلیغاتی بسیار مناسب است که در حوزه شغلی شما می‌تواند نقش حیاتی ایفا کنید و حتی مشتریان و اعتبارتان را چند برابر افزایش دهد!

مطالعه مقاله طراحی کارت ویزیت  کناف و اهمیت آن را به شما پیشنهاد می کنیم

در ادامه این مقاله قرار است پرده از نکاتی مهم راجع به طراحی کارت ویزیت رابیتس کاری برداریم پس اگر مشتاق چنین بحث هایی هستید در ادامه مقاله ما را همراهی کنید.

فایده اصلی طراحی کارت ویزیت رابیتس کاری چیست؟!

شاید بتوان گفت مهم ترین فایده طراحی کارت ویزیت رابیتس کاری جدا از بحث اشتراک گذاری اطلاعات تماس تان این باشد که اینکار شما مشهور تر می‌کند مخصوصا اگر بصورت محلی فعالیت می‌کنید (کار در حوزه رابیتس کاری معمولا به کسب و کار های محلی مربوط می‌شود) تصور کنید که به دنبال یک طراح داخلی خوب هستید که یکی از آشنایان شما یک کارت ویزیت شیک با طراحی مناسب، جنس خوب که حتی تعدادی از نمونه کارهایشان روی آن قرار دارد به شما می‌دهد مسلما هم کنجکاو می‌شوید درمورد آنها بیشتر بدانید و هم جهت پرسیدن شرایط با آنها تماس می‌گیرید و یا وقت می‌گیرد که کار شما را ببینند!!

این یکی از مهم ترین فایده های طراحی کارت ویزیت رابیتس کاری است شما را سریع پیدا می‌کنند و تا حدودی مشهورتر نیز می‌شوید! و اگر طراحی کارت ویزیت رابیتس کاری شما واقعا مناسب باشد پس کسب و کارتان به برندی قدرتمندتر نیز تبدیل می‌شود.

قیمت طراحی کارت ویزیت رابیتس کاری چقدر است؟

در حالت عادی کارت ویزیت یکی از آن ابزار های مهم و زیبای تبلیغاتی است از تمامی دیگر ابزار های دیگر ارزان تر نیز است! اگر چاپخانه طراحی را انجام دهد و نزدیک به 1000 کارت ویزیت استاندارد، جنس مقوایی و با کیفیت برایتان چاپ کند هزینه‌اش چیزی حدود 150 هزار تومان می‌شود که در این روزگار قیمت بسیاری پایین به حساب می‌‌آید اما توصیه ما این است که اصلا و ابدا طراحی کارت ویزیت رابیتس کاری را سرسری نگیرید! و به طراح گرافیک یا چاپخانه گوشزد کنید که مهم نیست قیمت بالاتری مطالبه کنند اما کارت ویزیت شما خاص، اصولی و با رنگ های درست چاپ شود (طراحی کارت ویزیت دو رو بهتر از طراحی کارت ویزیت تک رو است!).

در بحث هزینه طراحی کارت ویزیت باید بگوییم اگر بخواهید جنس کارت ویزیت های شما مقوا نباشد و استحکام و دوام بیشتری بخواهید (اینکه کارت ویزیت شما دوام بیشتری داشته باشد بسیار بهتر است چرا که یکی از قول های شما به مشتری ساخت دیوار، دکوراسیون و سقف های محکم و با دوام است!! و حال بهتر است که حتی کارت ویزیت شما نیز این نکات یعنی دوام استحکام را در خود داشته باشد!) باید هزینه بالاتری بپردازید مثلا کارت  ویزیت های جنس پی وی سی هم جنس باکیفیت و با دوامی دارند و هم زیباتر نیز هستند! و یا برخی افراد کارت ویزیت فلزی می‌سازند که چیزی جدید و قابل توجه است که البته باز هم هزینه تان از کارت ویزیت مقوایی بیشتر می‌شود در مقیاس هزار عدد کارت ویزیت!!

طراحی کارت ویزیت پی وی سی چگونه است؟

برای چنین جنس هایی از کارت ویزیت باید سعی کنید نزدیک 1 میلیون تومان برای هر 1000 عدد کنار بگذارید! (البته این قیمت میانگین است). در کل اگر بخواهید در معمولی ترین حالت اقدام به چاپ کارت ویزیت بکنید باید بدانید که قیمت آن بستگی به عوامل بسیاری زیادی دارد مثل براق یا مات بودن، جنس های مختلف کاغذ و … اما در کل طراحی کارت ویزیت رابیتس کاری هزینه زیادی رو دست شما نمی‌گذارد!

طراحی کارت ویزیت رابیتس کاری باید شامل چه مواردی شود!؟

در بالاتر گفتیم که بهتر است که کارت ویزیت شما دو رو باشد چرا که یک کارت ویزیت زیبا، اصول و استاندارد دو رو است! در طراحی کارت ویزیت رابیتس کاری خلاقیت ها فراوانی می‌توانید اجرا کنید که این بستگی به کار و فکر شما دارد اما کارت ویزیت تان مثل دیگر بازاریان نباشد بهتر است!! و بهتر است بجای اینکه از طرح های آماده استفاده کنید و خود چاپخانه را مسئول اینکار بکنید با یک طراح گرافیک خوب صحبت کنید (معمولا طراحین گرافیک با قیمت کمی طراحی کارت ویزیت مناسب شما را برایتان انجام می‌دهند) که کار طراحی را انجام دهد و خودتان نیز سعی کنید با دانستنی های این مقاله و دیگر مقاله برخی موارد را به این طراح گرافیک گوشزد کنید!

تولید محتوای خوب

بیاید به بحث طراحی کارت ویزیت رابیتس کاری چگونه باید باشد برگردیم. در اینجا با دو قسمت جلو و پشت کارت ویزیت طرف هستیم که هر کدام از اینها نسبت به کسب و کارتان باید شکل و حالت خاصی داشته باشد که البته قوانین کلی پشت این قضیه وجود دارند!

1. طراحی قسمت جلویی کارت ویزیت رابیتس کاری

اگر یک رابیتس کار یا مجری سقف کاذب مستقل یا سیار هستید پس قسمت جلویی کارت ویزیت بهتر است شامل عکس پرسنلی از خود شما، نام، نام خانوادگی و مختصری از سوابق کاری باشد حتی قادر هستید شعار کارتان را اینجا قرار دهید و یا قسمت پس زمینه را با یکی از نمونه کار های خود پر کنید!!
اگر کسب و کاری در زمینه هایی چون رابیتس کاری، سقف کاذب موارد مربوطه دارید پس قسمت جلویی کارت ویزیت باید شامل لوگوی کسب و کارتان (اگر لوگو ندارید باید بگوییم که حتما اقدام به طراحی یک لوگو بکنید چرا که هیچ چیز مهم تر از یک لوگوی خوب برای شروع برندسازی یک کسب و کار وجود ندارد!)، شعار کسب و کارتان، رنگ برندتان (رنگی که طبق اصول روانشناسی رنگ انتخاب شده است و برای بیشتر ابزار های تبلیغاتی که دارید همین رنگ را استفاده می‌کنید)، تصویر مناسب پس زمینه و نام کسب و کارتان باشد!

2. طراحی قسمت پشتی کارت ویزیت رابیتس کاری

می‌رسیم به قسمت پشتی کارت ویزیت رابیتس کاری در این قسمت شما باید اطلاعات تماس خودتان را با مردم به اشتراک بگذارید.
اگر یک رابیتس کار مستقل هستید پس در قسمت پشتی کارت ویزیت باید اطلاعات تماسی که می‌توانید جواب دهید را بگذارید مثل شماره تلفن، یک کانال تلگرامی (جهت بازدید از نمونه کار های شما)، آدرس محلی که بتوانند بصورت حضوری با شما مذاکره کنند، آدرس پیام رسان های محبوبی چون تلگرام و واتساپ جهت جوابدهی به سوالات شان. یا هر اطلاعات دیگری که فکر می‌کنید می‌توانید روی کارت ویزیت شما قرار گیرد.
اگر یک کسب و کار در زمینه رابیتس کاری یا موارد مربوط به آن هستید پس اطلاعات معتبر و کامل باید در پشت کارت ویزیت شما قرار گیرد، مثل آدرس وبسایت (طراحی وبسایت نیز می‌توانید برای شما و گسترش خدمات تان مفید باشد)، آدرس ایمیل اختصاصی، آدرس مکان فیزیکی، شماره تلفن، آدرس حضور در شبکه های اجتماعی و هر اطلاعات دیگر که کسب و کار شما می‌تواند از طریق آن با مشتریان و افراد مشتاق در ارتباط باشد!

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.