مفید بود؟

پست مهمان چیست؟

پست مهمان ایده کاملاً ساده ای است. شما محتوای خود را در یک سایت خارجی به اشتراک می گذارید و در ازای آن یک لینک دریافت می کنید. در حقیقت، شما در حال تبادل محتوای خوب در ازای یک لینک با کیفیت هستید.

در نگاه اول فوق العاده به نظر می رسد، اما آیا حقیقتاً یک روش مقرون به صرفه برای دریافت لینک است؟ بر اساس تجربه من، پست خوب یک شبه نوشته نمی شود. شما برای نوشتن یک محتوای خوب نیاز به صرف زمان و منابع (ویراستار، کارشناسی موضوعی) و غیره دارید.

 

 انتشار محتوای با کیفیت هزینه بر است:

اگر به دنبال نوشتن محتوای با کیفیت از طریق انتشار پست مهمان بنویسید، باید بدانید که هزینه لینک سازی ممکن است به سقف برسد. علاوه بر این، به این فکر کنید که قرار است چه تعداد پست در طول یک ماه بنویسید؟ ۵ پست، ۱۰ پست؟ حتی اگر بتوانید روزانه یک پست منتشر کنید، این استراتژی باز هم با دشواری روبرو است.

حال تصور کنید که بخواهید صدها لینک به دست آورید؛ آنگاه باید صد پست بنویسید. بنابراین، چیزی بیشتر از تولید محتوای انبوه نیاز است. علاوه بر این که باید یک پست وبلاگ عالی بنویسید، لازم است وقت خود را صرف طرح ایده به سردبیران کنید. هر ماه با سردبیران جدیدی روبرو می شوید.

بنابراین، در سایت های مختلف پست مهمان قرار می دهید و تنها به چند مورد محدود نمی شوید. همانطور که میبینید، در پس نوشتن پست مهمان کارهای نهفته زیادی وجود دارد. در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه از این استراتژی حداکثر استفاده را برده و بتوانید از طریق تولید محتوا و انتشار منظم در صنعت خود لینک های با کیفیت به دست آورید.

 

 سه روش برای تقویت پست مهمان یا استراتژی وبلاگ نویسی مهمان 

اولین قاعده وبلاگ نویسی مهمان، نوشتن محتوای با کیفیت است. هیچ کس به دنبال پست مهمان ضعیف و کسل کننده در سایت خود نیست. زمانی که اطمینان یافتید می توانید محتوای با کیفیت بنویسید، آنگاه به این فکر کنید که چگونه می توانید با هر پست مهمان لینک های بیشتری به دست آورید. در اینجا چند ایده خوب برای شما داریم.

پس از خواندن این پست پرده از راز این معامله برمی داریم و به شما می آموزیم که چگونه به بهترین نحو استراتژی وبلاگ نویسی مهمان خود را پیاده سازی کنید.

  •  به سایت هایی لینک دهید که به شدت درگیر پروژه لینک سازی هستند

سایت های زیادی وجود دارد که به دنبال معرفی هرچه بیشتر  برند خود هستند. این گونه سایت ها هدف مناسبی به حساب می آیند. آنها مدام در حال جستجوی روش های جدید برای لینک سازی هستند و از این رو علاقه وافری برای مشارکت با شما دارند.

با قرار دادن یک لینک در پست مهمان خود به اینگونه سایت ها می توانید روابط دو طرفه سودمند با آنها ایجاد کنید و در نتیجه با سرعت بیشتری لینک به دست آورید. این استراتژی به طور چشمگیری هزینه وبلاگ نویسی مهمان را کاهش می دهد.

 حال سوال این است که چگونه این سایت ها را بیابیم؟

متاسفانه، به همین سادگی نیست. ممکن است مدت زمانی به طول بیانجامد، مخصوصاً اگر ندانید چه سایت هایی پست های مهمان شما را در صنعت خود می پذیرند. در اینجا می توانید با سرچ کلمات کلیدی مرتبط با صنعت خود شروع کنید. به عنوان مثال، اگر به دنبال سایتی هستید که محتوای مربوط سئو می پذیرند میتوانید از یک کوئری مانند زیر کمک بگیرید.

“کلمه کلیدی”، “برای ما بنویسید” یا “برای من بنویسید” یا “نویسنده”

“سئو”، “برای ما بنویسید” یا “برای من بنویسید” یا “نویسنده”

این یک روش سرچ ساده برای یافتن سایت هایی است که پست مهمان می پذیرند. اما روش کاملاً تکراری است. اگر شما نیز مانند من از سرچ کردن مداوم خسته هستید، یک راه میانبر سریع وجود دارد. در این زمینه ابزارهایی مانند BuzzSumo  وجود دارد که تنها با جستجوی ساده کلمات مرتبط می توانید لیست مولفان برتر صنعت خود را بیابید.

 به عنوان مثال:

در شکل زیر مولفان برتری که در زمینه سازی محتوا تولید می‌کنند نمایش داده شده است. زمانی که به این لیست دست یافتید به قسمت گزارش BuzzSumo  با نام Web content Analyzer  در زیر بخش Content  بروید و تمام پست های مولفان را سرچ کنید. در نهایت به یک لیست بلند بالا از وبلاگ هایی که مولفان برتر در آن پست مهمان قرار می دهند دست می یابید.

 

این یک نقطه شروع مناسب برای یافتن فهرست سایت هایی است که پست مهمان می پذیرند. در قدم بعد فهرست پست هایی که در چند ماه گذشته و یا اخیراً این وبلاگ ها منتشر شده است را استخراج کنید. در بخش گزارشContent  همچنین یک ستون مجزا وجود دارد که در آن نام مولف جهت ارجاع ذکر شده است.

 

باید بگویم به دست آوردن لیست مولفان پست های مهم در صنعت شوخی بردار نیست، اما یک خبر خوب برای شما داریم. تنها لازم است این کار را یک بار انجام دهید.

نکته:

اگر به دنبال امتحان این استراتژی هستید، پیش از صرف وقت برای تحقیق، با افرادی شروع کنید که در وبلاگ های مشابه با شما پست قرار می دهند. شانس بزرگ شما با این نویسندگان این است که چیزهای مشترک زیادی با یکدیگر دارید و در نتیجه آنها تمایل بیشتری به پاسخگویی دارند.

عالی شد. تا اینجا به لیستی از مولفان دست یافته اید که میخواهند در صنعت شما برند خود را شناخته تر سازند. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که با آنها ارتباط برقرار کنید و از آنها بپرسید آیا مایل به مشارکت با شما برای به دست آوردن لینک هستند یا خیر.

 

به پستهای وبلاگ هایی لینک دهید که قصد دارید پست مهمان بعدی خود را قرار دهید

این ایده واضحی است، اما در کمال تعجب افراد کمی از این استراتژی استفاده می کنند. لینک دادن به وبلاگ ها تاثیر زیادی بر آنها می گذارد و نشان می دهد که شما علاقه مند به همکاری با آنها هستید. چه چیزی بهتر از یک لینک با ارزش و با کیفیت می تواند اثبات کننده این قضیه باشد؟

با این کار میتوانید به اصطلاح یخ آنها را بشکنید. با این حال نباید زیاد عجله کنید و به هر وبلاگی که وجود دارد لینک بفرستید. توصیه ما این است که از قبل با سردبیر وبلاگ صحبت کنید و بعد یک لینک برای آنها تولید کنید.

با این کار موارد زیر تضمین می شود :

• با تولید یک لینک ارزشمند برای آنها کمک می کنید تا محتوای آنها در بالای صفحه نتایج گوگل قرار گیرد. بنابراین این لینک بیشتر از هر لینک دیگری مورد استقبال قرار می گیرد.

• شانس بیشتری دارید که از آنها پاسخ دریافت کنید.

• به ایجاد روابط مستحکم پیش از نوشتن پست مهمان کمک می کنید. بنابراین، شانس این که محتوای شما در آینده مورد استقبال بیشتری قرار بگیرد بیشتر می شود.

پیش از اینکه با سردبیر صحبت کنید، مطمئنا آنها خوشحال می شوند که از پست مهمان شما در وبلاگ خود استفاده کنند.

 

  •  از سردبیر بخواهید شما را با دیگر سردبیران و سایت های پست مهمان مرتبط سازد

این گام شما را به یک سطح کاملاً جدید هدایت می کند. همانطور که قبلاً نیز گفتیم، با ایجاد لینک برای وبلاگ ها می توانید از روابط سودمند متقابل بهره ببرید. بنابراین، در یک برهه زمانی میتوانید از آنها درخواست کمک کنید.

نکته بسیار عالی این قضیه این است که با معرفی خود به دیگران وبلاگ نویس ها و یا وبلاگ های پست مهمان می توانید شبکه روابط و همکاری های خود را گسترش دهید.  علاوه بر آن، به جای اینکه به دنبال فرصت برای انتشار پست مهمان باشید آنها به دنبال شما هستند.

 دریافت لینک به کمک دیگران

پست مهمان نه تنها یک روش عالی برای به دست آوردن لینک باکیفیت است، بلکه روشی موثر در ایجاد روابط با سردبیران و بلاگرها است. شاید در ابتدا کمی به زمان نیاز داشته باشید. اما هرچه پیش می روید اوضاع بهتر می شود، به خصوص اگر از استراتژی های این پست استفاده کنید.

اساساً، هرچه افراد بیشتری در صنعت خود بشناسید، به لینک های بیشتری نیز دست می یابید. به عنوان یک قاعده کلی، همیشه سعی کنید مفید باشید. در عوض مردم خوشحال می شوند که لطف شما را جبران کنند.

برای مشاهده هزینه تولید محتوا و هزینه سئو در رایا مارکتینگ به منوی هزینه و زمان مراجعه کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.