مقالات آموزشی

توضیحاتی درباره اتصال دامنه به هاست

مفید بود؟

اتصال دامنه به هاست

پس از تهیه دامین و هاست، باید ترتیبی اتخاذ کنید تا زمانی که یک کاربر نام دامنه شما را در مرورگر اینترنت خود وارد نمود، به سرور میزبان وب سایت شما هدایت شده و محتویات آن را مشاهده نماید. در صورتی که برای تهیه هاست سردرگم هستید می توانید مقاله انواع هاست چیست انواع هاست چیست را مطالعه کنید.

اتصال یک دامنه با هاست آن از طریق Name Server ها صورت می پذیرد. وب سایتها با استفاده از نام سرورها، امکان استفاده از Domain Name ها را به جای آی پی آدرس ها می دهند. درواقع DNS نشان دهنده یک تکنولوژی قدرتمند اینترنت برای تبدیلنام دامنه به آدرس IP است. وظیفه اصلی آن، یک رابط بین آدرس IP، نام سیستم کاربران وب سایت ها و حوزه های مربوطه می باشد.

اغلب شرکت های ارائه دهنده دامنه، پس از ارائه دامین به کاربران خود، یک پنل مدیریتی نیز در اختیار آنها قرار می دهند که امکانات این پنل ها بسته به شرکت ارائه دهنده این خدمات متفاوت می باشد. در این کنترل پنل مدیریتی، اغلب امکان ثبت Name Server ها و همچنین تغییر آنها به کاربران داده می شود.

 

برنامه کار DNS مانند این است که هر بار شما نام یک دامنه را در مرورگر خود وارد می نمائید به طور خودکار در سرور DNS تبدیل به آی پی آدرس دامنه می شود، به عنوان مثال شما نام دامنه poonehmedia.com را در مرورگرتان وارد می نمائید و این در حالی است که این نام توسط سیستم DNS به IP آدرس 37.59.255.244 تبدیل می شود، در واقع با این کار از به خاطرسپردن اعداد پیچیده و همچنین ترکیبات گیج کننده برای کاربران جلوگیری می شود.

نحوه ست کردن Name Server های دامنه را می توانید در آموزش ارائه شده در لینک زیر مطالعه نمایید :

https://cp.poonehmedia.com/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=13

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.