مقالات آموزشی

بیان چند توصیه برای طراحی سایت اینترنتی

مفید بود؟
طراحی سایت اینترنتی با قیمت مناسب توسط گروه متخصص وب وان انجام می شود. نکاتی در رابطه با ساخت سایت در سال 2018 را مورد بررسی قرار دادیم.

در هنگام طراحی سایت اینترنتی باید خودتان را جای کاربر قرار داده و در تمامی مراحل کنارش باشید.
اگر می‌خواهید تبادلات وب ‌سایتتان افزایش پیدا کند، باید وب سایت یا برنامه‌ای کاربر‌پسند داشته باشید که بتواند اطلاعات کافی برای تکمیل تراکنش در اختیار کاربر قرار دهد.
اگر به دنبال راهی برای پیشروی از رقبای خود هستید، می‌خواهید اعتبار و اعتماد کسب‌ و کارتان را افزایش دهید، در این‌جا 10 روند برتر طراحی رابط کاربری(UX) در سال ۲۰۱۸ را به شما معرفی می‌کنیم تا هنگام ارتقاء کسب و کارتان به آن‌ها توجه کنید.


1.طراحی صفحاتی مربوط به اطلاعات کاربر

روندی که به نظر می‌رسد در طول زمان محبوب‌تر شده است، داشتن وب سایتی است که اکثر اطلاعات بازدیدکنندگان در یک صفحه قرار دارد.
بنابر‌این، دیگر بازدیدکنندگان مجبور نخواهند بود بین صفحات مختلف بگردند، در عوض می‌توانند یک صفحه را از بالا تا پایین بخوانند‌.


2.استفاده از تصاویر جدید و منحصر به فرد

۲۰۱۸ سالِ پیدا کردن تصاویر منحصر به فرد و انتزاعی برای قرار دادن در وب‌سا‌‌یت‌تان است. تصاویری که برای بازدید خود انتخاب می کنید باید کیفیت بالایی داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که قادر به نمایش محصولی با کیفیت بسیار بالا هستید.


3.توانایی ادغام درست گرافیک سه بعدی با وب‌ سایت

با توجه به میزان پیشرفت های تکنولوژیکی در سال‌های اخیر، در طراحی سایت اینترنتی ، ترکیب گرافیک سه بعدی با وب سایت یا برنامه‌هایتان از رویا به واقعیت تبدیل شده است.
مهم‌ترین بخش انجام این کار، این است که اطمینان حاصل کنید هر گرافیکی که برای کامل کردن انتخاب می‌کنید، زمان بارگذاری وب سایت یا برنامه‌تان را خیلی تحت تاثیر قرار ندهد.


4.از رنگ‌های گرادینت استفاده کنید

دوران داشتن وب سایتی ساده و بدون رنگ به سر آمده است. تغییر رنگ وب سایت را در برنامه طراحی سایت اینترنتی خود قرار دهید.
با استفاده از تغییر رنگ در وب سایت خود می توانید بخش های سایتتان را زیبا تر کنید.
هنگامی‌ که چارچوب اصلی وب سایت تان را طراحی می ‌کنید، می توانید از رنگ‌ های گرادینت استفاده کنید.


5.حروف ‌نگاری خودتان را بهتر کنید

هیچ چیزی نیرو بخش ‌تر از حروف ‌‌گذاری خاص نیست. حتماً هنگام برنامه‌ریزی برای ارتقاء طراحی وب سایت خود، چند عنوان بزرگ‌ تر را قرار دهید.
چنانچه از فونت‌ های مختلف استفاده می کنید، باید دقت کنید که خوانا باشند.
از آن‌جایی که نباید فضای خالی زیادی در طراحی سایت اینترنتی جدیدتان باشد، نحوه قرار دادن متن و سایر موارد را باید به دقت برنامه ریزی کنید.


6. محتوی ویدئویی راه‌حل اصلی است.

آمار دریافت شده از فیس ‌بوک نشان می‌دهد که تا سال 2020، 80 درصد از داده‌های تلفن همراه کاربران به ویدئو اختصاص خواهند یافت. این فرصتی عالی برای پیش ‌روی از رقیبانتان است که با پیدا کردن راهی برای اضافه کردن ویدئو به وب‌ سایتتان به دست می‌آید. این نشان دهنده‌ی این است که باید اطلاعات زیادی را در یک ویدئو خلاصه کنید.
باید زمانی را به هم ‌فکری با تیم تجاری و محتوی خود اختصاص دهید تا مطمئن شوید ویدیوهایی که به وب سایت آپلود می‌کنید منحصر به‌فرد هستند و به پیشنهاد کسب‌وکار شما مرتبط هستند. باید سخت تلاش کنید تا بتوانید در سه ثانیه‌ی اول ویدئو توجه بینندگان را جلب کنید.


7. اطمینان از دسترسی وب سایت از طریق تلفن همراه

اطمینان از این که وب‌ سا‌یت‌ تان از طریق تلفن همراه قابل دسترس است، موضوعی است که هرگز قدیمی نخواهد شد. از آن‌ جا که اکثر مردم به طور مداوم در حال حرکت هستند، برای اطمینان از اینکه قادر به مخاطب قرار دادن گروه بزرگ ‌تری هستید، داشتن وب سایتی که از طریق تلفن همراه قابل دسترس نیست باعث ضرر خودتان می‌شود و امکان دارد بینندگان بیشتری را از دست بدهید.
شرکت‌ ها باید به طور مداوم روی توانایی خود کار کنند تا بتوانند وب سایتی که از طریق تلفن همراه قابل دسترس باشد را داشته باشند.
با معرفی تصاویر و گرافیکی با کیفیت بالاتر به وب‌سایت، باید آزمایشهایی انجام دهید تا بررسی کنید زمان بارگذاری وب سایت بیش از حد طول نکشد و وب سایت پاسخگو باشد.


8. وب ‌سایت تان را توضیح دهید

برای اینکه رابط کاربری موفقی داشته باشید، باید زمانی را صرف ارتقاء و تجزیه و تحلیل تجربه‌ای که بازدید‌کنندگان دارند؛ کنید. حتماً وب‌ سایتتان را تا حد ممکن مرتب نگه دارید و هر چیزی که لازم نیست را پاک کنید.
همان ‌طور که تعداد مراحل را کاهش می‌‌دهید، این کار زمان لازم برای شروع گفت‌ و ‌گوها را به شما می دهد.


9. رابط‌های فعال شونده با صدا

گوگل یکی از پیشروان بازار بود که رابط‌های فعال شونده با صدا را معرفی کرد. این ویژگی اجازه می دهد تا افراد بتوانند بدون نیاز به تایپ کردن چیزی که می‌خواهند را جستجو کنند، همان‌طور که برخی از شرکت‌ها از این ویژگی استفاده می‌کنند.
با استفاده از سرویس‌های تشخیص صدا، هنگامی که چیزی را جستجو می‌کنید، این رابط‌ها تقریباً 90٪ دقیق شده‌اند.


10. ویژگی چت را در وب سایت خود ارتقاء دهید

این روند را مخصوصاً می توان به عنوان پیشرفتی در خدمات شخصی که به بازدیدکنندگان خود ارائه می دهید، در نظر گرفت. اگر آنها دچار مشکلات فنی شدند، داشتن گزینه‌ای برای بلافاصله صحبت کردن با کسی، باعث می شود سایتتان جذاب تر شود.
شرکت‌ها باید به خواسته‌ی مصرف ‌کننده‌هایشان توجه کرده و این امکان را در سایت خود فراهم نمایند.
باید به ساعات کاری خود توجه داشته باشید و ارتباط خودکار برقرار کنید تا بازدیدکنندگان را مطلع سازند. برخی از مسائل را می‌توان بدون نیاز به صحبت با کسی حل کرد، بنابراین مطمئن شوید برای هر شرایطی آماده خواهید بود.


این‌ها فقط ۱۰ روند از روندهایی هستند که باید در سال ۲۰۱۸ منتظرشان باشید. با سرعتی که پیشرفت‌های تکنولوژیکی را تجربه می‌کنیم، شکی نیست که در ادامه‌ی سال، این روندها بیشتر هم خواهند شد.
اگر به دنبال روش‌هایی هستید که بتوانید از رقبای خود پیشروی کنید، پس باید یک یا دو عدد از این روندها را در وب سایت یا برنامه‌تان انجام دهید.

دیگر مقالات

نکاتی در رابطه با طراحی سایت فروشگاهی

انتخاب تصاویر مناسب برای بنر در طراحی وب سایت

ده نمونه ازبهترین ها در طراحی سایت مدارس در دنیا (قسمت دوم)

برترین های طراحی سایت فروشگاهی در سال 2018(قسمت دوم)

شش روند طراحی سایت اینترنتی برای سال 2018

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.