مقالات آموزشی

آشنایی با طراحی کارت ویزیت پی وی سی

مفید بود؟

طراحی کارت ویزیت پی وی سی ؛ مقدمه

در دنیایی زندگی می‌کنیم که سرعت رشد تکنولوژی و علوم مختلف به حد فوق العاده زیادی رسیده است. دیگر هیچکس نمی‌تواند ادعا کند یک رشته از یک علم را کامل می‌داند!! رقابت بین کسب و کار های مختلف به شدت بالاست و هر کسی سعی می‌کند ارزش هایی را به مشتری نشان دهد که فقط در کسب و کار خودش وجود دارد در این میان ابزار ها و شگرد های تبلیغاتی جالبی وجود دارد که هر یک وظیفه‌اشان را در امر بازاریابی انجام می‌دهند.

یکی از این ابزار ها کارت ویزیت یا بیزینس کارت و یا کارت تجاری است احتمال زیاد آن را می‌شناسید و یکی از این کارت ها را داشته باشید معمولا روی این کارت ها اطلاعات تماس کسب و کار ها قرار می‌گیرد، در جیب جا می‌شود و در ایران محبوبیت دارند!! کارت ویزیت مانند هر شی دیگری انواع مختلفی دارد با قیمت های مختلف!! یکی از موارد بسیار شیک و مقاوم طراحی کارت ویزیت پی وی سی است! معمولا طراحی کارت ویزیت ها را با استفاده از مقوا می‌سازند شاید هزینه‌اش پایین باشد اما خیلی زود خراب می‌شوند و به هیچ در برابر رطوبت دوام ندارند که این برای اعتبار کسب و کارتان خوب نیست!!

طراحی کارت ویزیت پی وی سی شاید هزینه‌اش بیشتر از کارت ویزیت مقوایی باشد اما اگر قرار است ارزش کارتان را اثبات کنید باید روی این گزینه بیشتر فکر کنید. وقتی مخاطب شما می‌بیند که برای او ارزش قائل بوده‌اید و کارت ویزیتی دارید که بسیار زیبا و مقاوم با جنسی اصیل است مطمئن باشید که به این فکر خواهد کرد که به احتمال زیاد کسب و کارتان نیز کسب و کاری جدی و باارزش است!!

هزینه طراحی کارت ویزیت

خودتان قضاوت کنید وقتی کارت ویزیت در دست دارید که مانند کارت ملی اتان مقاوم و انعطاف پذیر است و نه شکنندگی دارد و نه در برابر رطوبت خودش را می‌بازد به چه چیزی فکر می‌کنید!؟؟ آیا به این که حتما این کسب و کار، کسب و کاری ارزشمند است که هیچ چیز را سطحی نمی‌گیرد فکر نمی‌کنید!؟
در ادامه این مقاله می‌خواهیم بیشتر از طراحی کارت ویزیت پی وی سی برایتان بگوییم و نکاتی مهم از این نوع طراحی را برایتان روشن کنیم اگر علاقه مند به چنین موضوعاتی هستید با ما همراه شوید.

انواع طراحی کارت ویزیت پی وی سی

کارت ویزیت پی وی سی انواع مختلفی دارد مثلا اگر خیلی خیلی عجله دارید می‌توانید از مدل طراحی کارت ویزیت پی وی سی فوری استفاده کنید که معمولا برای چاپ کارت ویزیت در تیراژ پایین مثل 100 عدد استفاده می‌شود و زمان تحویل چیزی بین 1 تا 2 ساعت است (به این روش چاپ کارت ویزیت چاپ دیجیتال می‌گویند)

اما اگر عجله‌ای ندارید بهترین نوع چاپ کارت ویزیت افست است که هم کیفیت خوبی دارد و هم به صرفه است و برای تیراژ های بالای 1000 عدد استفاده می‌شود!! از نظر شکل ظاهری طراحی کارت ویزیت پی وی سی، شما معمولا دو انتخاب عمده دارید یک اینکه طراحی کارت ویزیت پی وی سی شما با روکش لمینت مات ساخته شود و یا اینکه طراحی کارت ویزیت پی وی سی شما با روکش لمینت براق ساخته شود! که نسبت به سلیقه‌تان می‌توانید یکی را انتخاب کنید.

اگر روی زیبایی طراحی کارت ویزیت حساس هستید باید به شما بگوییم که در کل طراحی کارت ویزیت PVC زیباست و نیازی نیست زیاد دغدغه‌ای در مورد زیبایی داشته باشید. از نظر انواع کارت ویزیت پی وی سی نیز کارت ویزیت پی وی سی به دسته های کارت ویزیت پی وی سی شفاف، نیمه شفاف، طلایی، نقره‌ای و …. تقسیم می‌شود.

ضخامت طراحی کارت ویزیت پی وی سی

چیزی که معلوم و مسلم است اینکه هر چقدر کارت ویزیت ضخیم تر باشد کمتر در تهدید شکنندگی قرار دارد و البته انعطاف پذیری آن کمتر می‌شود اما در کل از نظر ضخامت کارت ویزیت های پی وی سی به سه دسته تقسیم می‌شوند که در کل ضخامت آنها تفاوت چندانی با هم ندارند این سه دسته شامل کارت ویزیت 300 میکرونی، 500 میکرونی و 750 میکرونی می‌شود که هر چقدر مقدار میکرون بیشتر باشد ضخامت بیشتری دارد.

طراحی کارت ویزیت پی وی سی چگونه باید باشد؟

می‌رسیم به موضوعی بسیار مهم که ممکن است ذهنتان را مشغول کند اینکه طراحی کارت ویزیت پی وی سی چگونه باید باشد؟! در اینجا بصورت خلاصه نکاتی مهم را برایتان بازگو می‌کنیم که در طراحی کارت ویزیت پی وی سی بسیار مهم هستند.

طراحی کارت ویزیت کابینت سازی

1. بهتر است که طراحی کارت ویزیت پی وی سی شما دو رو باشد

گفتیم که کارت ویزیت پی وی سی زیبایی و استحکام خاصی دارد اما نکته‌ای که باید به یاد داشته باشید این است که طراحی کارت ویزیت پی وی سی تقریبا هزینه‌ای دو برابر یا بیشتر از کارت ویزیت مقوایی برای شما در پی دارد پس وقتی قرار است این هزینه را متحمل شوید هیچگاه نباید کارت ویزیت شما تک رو باشد چرا که چنین کارت ویزیتی حرفه‌ای نیست و گاها این کارت ویزیت ها را برای امور شخصی استفاده می‌کنند!!

این نکته فوق العاده مهم است که سعی کنید کارت ویزیت پی وی سی شما دو رو باشد معمولا در طرف جلویی کارت ویزیت تصویر لوگو، نام کسب و کار و شعار آن قرار دارد و در قسمت پشتی کارت ویزیت نیز اطلاعات تماس معتبر قرار می‌گیرد.

 

2. قوانین طراحی کارت ویزیت پی وی سی

کارت ویزیت را باید در نرم افزار های کامپیوتری طراحی کنید (البته اگر یک طراح گرافیک هستید دست به این کار بزنید وگرنه در نهایت صاحب یک کارت ویزیت پی وی سی غیر اصیل یا غیر حرفه‌ای خواهید بود!!) بهترین نرم افزار ها برای طراحی کارت ویزیت های حرفه‌ای ایلوستریتور و فتوشاپ هستند (من به شخصه فتوشاپ را انتخاب می‌کنم چرا که کار با طرح ها آماده در فتوشاپ ساده تر است همچنین طراحی از صفر در ایلوستریتور ساده تر است).

به یاد داشته باشید که در طراحی کارت ویزیت حتما لبه خالی را رعایت کنید (یک حاشیه خالی را انتخاب می‌کنید که باید بخش های مهم کارت ویزیت در این حاشیه قرار نگیرد!! چرا که در حین برش کارت ویزیت این قسمت کاملا از بین می‌رود) در ایلوستریتور شما به سادگی می‌توانید این حاشیه را رعایت کنید اما در فتوشاپ گزینه‌ خاصی دم دست برای این کار نیست!! و باید خودتان این حاشیه را تعیین کنید. کارت ویزیت های پی وی سی معمولا لبه گرد هستند و جنس های شفاف یا رنگی آنها بی نهایت زیبا و البته محکم است.

از دیگر قوانین طراحی کارت ویزیت پی وی سی این است که باید مد یا حالت رنگی آن را CMYK قرار دهید! در حالت عادی این مد رنگی RGB است که با وجود اینکه رنگ های بسیار خوبی در این مد رنگی وجود دارد (یا بهتر است بگوییم رنگ ها به خوبی در این مد رنگی نمایش داده می‌شوند) اما این مد رنگی مناسب چاپ نیست و در واقع وقتی در کامپیوتر با این مد رنگی تصویر می‌سازید زمان چاپ رنگ های تغییر کرده‌ است!! و به همان شکل نیستند! مثلا اگر آبی بسیار پر رنگ انتخاب کرده‌اید ممکن است در زمان چاپ سرمه‌ای تحویل بگیرید!! اما مد رنگی CMYK بسیار مناسب چاپ است و مشکلی در این حالت نخواهید داشت فقط کافی است به طراح گرافیک بگویید که مد رنگی را CMYK قرار دهد و یا فایل لایه باز به چاپخانه تحویل دهد.

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله تدوین استراتژی محتوا را مطالعه نمایید

دیگر قانون طراحی کارت ویزیت پی وی سی اینکه سعی کنید حتما رزولوشن یا وضوح تصویر طراحی کارت ویزیت را 300dpi تعیین کنید چرا که بهترین رزولوشن همین است (تعیین رزولوشن هم در فتوشاپ و هم در ایلوستریتور بسیار ساده است).

سخن پایانی

در پایان باید به شما بگوییم طراحی کارت ویزیت پی وی سی ویژگی هایی دارد که به سادگی نمی‌توان آن را از ذهن بیرون کرد هم زیبایی و هم دوام این نوع کارت ها کاری می‌کنند اصلا به قیمت تقریبا بالای آنها فکر نکنید البته از نظر من اگر یک کسب و کار پردرآمد دارید و یا برندی معتبر اقدام به ساخت چنین کارت هایی بکنید چرا که اگر قرار باشد بخواهید هر ماه کارت ویزیت پی وی سی سفارش دهید در کنار دیگر هزینه‌ ها حتما به مشکل می‌خورید! اما اگر هزینه بالاتر این نوع کارت ویزیت در مقابل کارت ویزیت های مقوایی برای شما مهم نیست پس گزینه‌ی عالی برای اعتبار برندتان همین طراحی کارت ویزیت پی وی سی است.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.