مفید بود؟

اگر شما به خوبی با انواع تکنیک های فروش آشنایی داشته باشید می توانید درآمد بیشتری کسب نمایید. برای کسب درآمد بیشتر باید تکنیک های مربوط به فروش حرفه ای را یاد بگیرید و آنها را در کسب و کارتان پیاده سازید. تکنیک فروش با فرایند فروش فرق می کنید.

فرق این دو در این است که فرایند فروش مسیر موفقیت برای فروش می باشد. ولی تکنیک فروش، روشی است که کمک می کند سود و درآمد بیشتری به دست آورید. راهکارهایی که مربوط به فروش بیشتر می باشد را در این مطلب می خواهیم به شما یاد دهیم. برخی از مهمترین این راهکارها را برای فروش بیشتر در ادامه معرفی می کنیم.

آشنایی با انواع تکنیک های فروش

برخی از انواع تکنیک های فروش(Sales Techniques)  که باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید  برای فروش بیشتر آنها را در نظر بگیرید عبارت است از :

1. سریعا باید با مشتری تماس بگیرید

در واقع شما باید به خوبی بدانید اگر زمان بیشتری از آغاز بررسی مشتری بگذرد احتمال خریدش کاهش پیدا می کند. در تکنیک فروش باید بدانید هر دقیقه ای که شما صبوری می کنید میزان علاقه مشتری به خرید محصول کمتر می شود. اگر شما از جمله افرادی هستید که به علاقه مشتری خود دامن نمی زنید، باید بدانید که اشتباه می کنید.

زمانی که متوجه شدید مشتری درگیر محصول شما شده است باید سریعا با او تماس بگیرید و ارتباط برقرار کنید. اگر بتوانید در کمتر از 5 دقیقه با مشتری ارتباط برقرار کنید تا پاسخ او را بدانید کمک می کند موفقیت تان 100 درصد شود.

2. تلاش برای ارتباط با مشتری

دیگر تکنیک فروش که باید به آن اهمیت دهید این است که با مشتریان خود ارتباط برقرار نمایید. باید به خوبی آنها را آگاه سازید که در مورد محصول چه مزیت هایی وجود دارد. زمان پیگیری های لازم برای جلب نظر مشتری را باید برنامه ریزی کنید.

بسیاری از افراد ممکن است برای فروش محصول خود تلاش نکنند که با مشتری ارتباط برقرار نمایند. آنها باید بدانند که در این صورت نمی توانند مشتریان بیشتری به دست آورند. برای جلب نظر مشتری باید با او ارتباط برقرار شود و به صورت دائم خواسته های مشتری را بررسی گردد.

 

3. فروش بیشتر با تماس به موقع

یکی از دیگر تکنیک های فروش این است که با مشتری خود در بازه زمانی درست و اصولی تماس بگیرید. به طور معمول بهتر است که صبح زود و یا سر شب با مشتری تماس بگیرید. در این صورت بهتر می توانید نظر او را جلب کنید. در روزهای یکشنبه و دوشنبه بهتر است که با مشتری ارتباط برقرار نمایید.

ارتباط با مشتری از طریق تماس تلفنی در بازه زمانی مناسب کمک می کند که بتوانید روی ذهن مشتری تاثیر بگذارید. پیش از اینکه مشتری خود را انتخاب کنید باید به خوبی در مورد زمان خالی مشتر اطلاعات بیشتری کسب نمایید. بهترین زمانی که می توانید برای تماس با مشتری انتخاب کنید، به صنعت فعالیت تان بستگی دارد.

4. همیشه لبخند داشته باشید

شما برای فروش بیشتر محصولات خود باید همیشه لبخند به لب داشته باشید و به مشتری انرژی مثبت دهید. باید به خوبی بدانید که چه صحبتی می خواهید با مشتری خود انجام دهید. حرف هایی که می خواهید بزنید را باید برنامه ریزی نمایید. هر حرفی که شما می زنید روی فروش محصول تان تاثیر زیادی می گذارد. بنابراین باید همیشه صحبت تان سرشار از انرژی مثبت باشد. اینکه مشتری با لبخند و خوشرویی شما مواجه شود بسیار مهم است. در این صورت می تواند ارتباط بهتری با شما پیدا کند.

5. برای فروش بیشتر در مورد رقبا حرفی نزنید

یکی از مهمترین تکنیک های فروش این است که پشت سر رقبای خود اصلا حرف نزنید. در واقع باید بدانید که این ویژگی موجب می شود به کسب و کار خود لطمه وارد نمایید. اگر شما در مورد فروشندگان دیگر بدگویی کنید، مشتریان این خصلت بد را در شما مشاهده می کنند و دیگر طرفدار شما نخواهند بود. تجربه نشان داده است که بدگویی از فروشندگان دیگر، تاثیر بدی روی فروش محصول می گذارد.

 

6. قدرت زبان را در نظر بگیرید

شما به عنوان مسئول فروش باید حسابی حرف هایتان را از نظر درست و مناسب بودن بررسی نمایید. شما باید به خوبی برخی از نکات ضروری را در نظر داشته باشید تا بتوانید به خوبی صحبت کنید. تکنیک فروش در مورد قدرت زبان را در نظر بگیرید و به آن اهمیت دهید.

در این صورت می توانید رشد بیشتری را برای کسب و کار خود رقم بزنید. ارتباط کلامی در صورتی با مشتری به بهترین نحو ممکن برقرار می شود که مشتری از شما صحبت های مناسبی به گوشش بخورد. اگر بتوانید قدرت کلام خود را تقویت کنید، بدون شک با هر مشتری به راحتی قادر خواهید بود ارتباط برقرار نمایید.

7. استفاده از شبکه های اجتماعی برای فروش بیشتر

یکی از دیگر تکنیک های فروش که اهمیت زیادی دارد این است که بتوانید از شبکه های اجتماعی به صورت اصولی استفاده کنید. امروزه بسیاری از افراد در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییتر و …. عضو هستند. در صورتی که شما محصولات و خدمات تان را در این شبکه ها معرفی کنید مشتریان بیشتری به دست می آورید.

در واقع باید بدانید که دیگر افراد ماند گذشته برای پیدا کردن محصول خود مغازه به مغازه را نمی گردند. آنها ترجیح می دهند در منزل خود با گوشی شان به دنبال محصول مد نظرشان باشند. بهتر است که به سئو و بهینه سازی وب سایت خود اهمیت بیشتری دهید، در این صورت رتبه بالاتری کسب می کنید. به دنبال آن می توانید مشتریان بیشتری داشته باشید.

8. خوش بین باشید

خوش بین بودن یکی از دیگر انواع تکنیک فروش می باشد که باید به آن اهمیت دهید. بسیاری از فروشندگان شاید به دلیل شرایط وخیم بازار برای فروش بیشتر خوش بین نباشند. هر یک از فروشندگانی که خوش بین هستند نسبت به فروشندگان دیگر که بدبین می باشند فروش بیشتری می توانند داشته باشند. آنها با دید مثبت به دنبال مشتری بیشتری می باشند و در این مسیر خسته نمی شوند. با نگاه بدبین اگر فروش محصول را انجام دهید نمی توانید به موفقیت لازم برسید.

 

9. برای فروش بیشتر میانه رو باشید

بهترین فروشندگان درون گرا و برون گرا نیستند، آنها به صورت میانه رو کار خود را انجام می دهند. بنابراین یکی از تکنیک های فروش این است که شما میانه رو باشید. در این صورت می توانید شانس بیشتری برای فروش محصولات خود داشته باشید. فردی که میانه رو است از بودن در کنار دیگر افراد لذت می برد.

اگر فروشنده درون گرا باشد به هیچ وجه نمی تواند با مشتری ارتباط برقرار نماید. در این صورت فروش محصولاتش را نمی تواند انجام دهد. فروشنده که برون گرا است نیز بیش از اندازه با مشتری صحبت می کند و او را خسته خواهد کرد. اما میانه رو بودن بهترین ویژگی فروشنده برای فروش بیشتر می باشد.

10. تنها یک گزینه ارائه ندهید

شما چندین گزینه را باید برای خرید مشتری آماده کنید. در این صورت مشتری می تواند بین آنها بر اساس نیاز و سلیقه خود یکی را انتخاب کند. در واقع اگر شما به خوبی تکنیک فروش را بدانید، متوجه می شوید که هر مشتری به چه محصولی نیاز دارد و سریعا آن را برایش آماده می کنید. 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.