مقالات آموزشی

آشنایی با سرویس ‌های میزبانی پادکست برتر جهان

مفید بود؟

سرویس‌های میزبانی پادکست برتر 2021 

اگر رویای ساخت و انتشار پادکست‌های خود را در دنیای اینترنت، در سر می‌پرورانید؛ بدون شک باید فکر انتخاب سرویس‌های میزبانی پادکست هم به ذهنتان خطور کرده باشد! زمانی‌که قصد دارید عده‌ی زیادی را به محتواهای صوتی خود جلب نمایید، اول از همه باید به دنبال جایگاه امن و معتبری برای آن باشید.

اینجاست که سرویس‌های میزبانی پادکست در فضای اینترنت، جلوی شما ردیف می‌شوند و می‌بایست یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید. برای انتخاب بهتر این سرویس‌ها باید چه کرد؟ اصلا سرویس‌ میزبانی پادکست یا هاستینگ چیست؟

 چگونه می‌توان یک هاستینگ پادکست معتبر را در فضای اینترنت، پیدا و خریداری کرد؟ بسیارخب؛ در قدم اول باید بدانید که ساخت پادکست، تنها در ضبط یک ویدیو و آپلود کردن آن در آیتونز خلاصه نمی‌شود.

بلکه می‌بایست ابتدا سری به سرویس‌های میزبانی پادکست بزنید و یکی از آن‌ها را برای ذخیره‌سازی انتخاب کرده و از دیتا سنترهای آن، به عنوان فضای امنی برای نگهداری فایل‌های خود بهره ببرید. حال که با مفهوم سرویس‌های میزبانی پادکست آشنا شدید؛ حتما این پرسش در ذهنتان جولان می‌دهد که “چگونه باید بهترین سرویس میزبانی پادکست را انتخاب کرد؟”

بهترین سرویس‌های میزبانی پادکست شامل چه سایت‌هایی‌ست؟ 

سرویس‌های میزبانی پادکست، در زمینه‌های متعددی دسته‌بندی می‌شوند. باید حین انتخاب هاستینگ پادکست، ضمن دقت به قیمت و صرفه‌ی اقتصادی اشتراک آن، اعتبار و امنیت، پشتیبانی فنی، میزان بارگذاری ماهانه، در دسترس بودن، قابلیت ذخیره‌سازی آسان و سهولت در استفاده، انطباق آن با دیجیتال مارکتینگ پادکست‌ها، قابلیت ادغام آن با سایر برنامه‌ها و بسیاری موارد دیگر، مورد بررسی و آنالیز دقیق قرار بگیرد.

این مقاله به دقت، سرویس‌های میزبانی پادکست را دسته‌بندی کرده و با تفصیل به توضیح و شرح هر یک می‌پردازد.در پایان این مقاله، شما قادر خواهید بود که با توجه به شرایط خود، یکی از این سرویس‌ها را برگزینید.  حواستان باشد که هاست منتخب، می‌بایست با شرایط فعلی شما برای بارگذاری دیتا منطبق باشد.

عدم هماهنگی و تطابق این سرویس با انتظارات شما، ممکن است در آینده شما را با مشکل مواجه نماید. پس حتما ضمن دقت به قیمت هر سرویس، به سایر موارد ذکر شده هم دقت نمایید؛ سپس اقدام به انتخاب یک سرویس به عنوان میزبان نهایی خود کنید. حال به بررسی سایت‌های برتر میزبان پادکست می‌پردازیم.

بهترین سرویس‌های میزبانی پادکست در سراسر دنیا

1-Buzzsprout

یکی از سرویس‌های میزبان پرمخاطب که از سال 2009 در زمینه‌ی تجارت هاستینگ فعالیت دارد و بیش از 100 هزار پادکستر به آن اعتماد کرده‌اند. این سرویس، یکی از آن دست شرکت‌هاست که خدمات کاملا رایگان و نامحدودی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. البته در صورت رغبت، می‌توانید با خرید اشتراک آن، از خدمات بسیار حرفه‌ای بهره‌مند گردید. اشتراک این سایت به صورت ماهانه 12 دلار پرداخت می‌شود و در اولین خرید، یک کارت هدیه‌ی 20 دلاری آمازون نیز به شما تعلق می‌گیرد. اما این، پایان جذابیت‌های این سرویس نیست!

Buzzsprout به شما امکان می‌دهد که پخش‌کننده‌ی پادکست را به راحتی در وب‌سایت خود اجرا کنید:

 این قابلیت چه برای یک اپیزود وچه یک پلی‌لیست کامل پشتیبانی شده است. این سرویس، کاملا مناسب کسانی‌ست که به تازگی شروع به ساخت و انتشار پادکست نموده‌اند.

• داشبورد قابل تجزیه و تحلیل این سرویس، دارای الگوریتم خاصی‌ست که به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید تخمین بزنید در 90 روز اول، چند شنونده پای پادکست‌های شما نشسته‌اند:

 علاوه بر این، می‌توانید ملیت شنونده‌های خود را تشخیص دهید، تا در محتواهای بعدی بهتر بتوانید روی علایق آن‌ها تمرکز کنید. کیفیت صدای فایل‌های شما نیز عالی‌ست و می‌توانید برای صدای بهتر آن را به استریو k128 ارتقا دهید.

• سرویس رایگان این سایت، تا 90 روز به شما اجازه‌ی آپلود ماهانه‌ی فایل‌های پادکستی تا مرز 2 ساعت را می‌دهد:

 اشتراک 12 دلاری ماهانه‌ی Buzzsprou، دسترسی شما را به حجم نامحدود این سایت باز می‌کند و می‌توانید ماهانه تا مرز 3 ساعت پادکست آپلود کنید. این درحالی‌ست که اشتراک 18 دلاری این سایت، ضمن برخورداری از شرایط بالا، به شما اجازه‌ی آپلود پادکست‌هایی تا مرز 6 ساعت را می‌دهند. بعلاوه این سایت یک اشتراک 24 دلاری ماهانه هم دارد؛ که ضمن برخورداری از ویژگی‌های بالا، تا مرز 12 ساعت به شما دسترسی بارگذاری می‌دهد.

2-Spreaker

Spreaker از آن دست سرویس‌های اختصاصی و حرفه‌ای‌ست که تقریبا هیچ پادکستری دست رد به آن نمی‌زند. ضمن آن‌که این سایت، کاملا مناسب تازه‌کارهای صنعت پادکست‌سازی‌ست؛ یا پادکسترهایی که به دنبال یک سرویس نامحدود و راه‌حلی کاربردی برای حجم بالا و ساعات طولانی‌ فایل‌های خود می‌گردند.

• از جمله خدمات ویژه‌ی این بستر، این است که به شما قابلیت چشم‌گیرِ مدیریت محتوا هایتان را می‌دهد:

هر پادکستری، از هر سطح تجربه می‌تواند فایل‌های پادکست خود را در هر پلتفرمی، به این سرویس متصل کند و بتواند به طور همزمان، چند پادکست را مدیریت و برای انتشار در زمان‌های مختلف، برنامه‌ریزی کند.

• با این سایت، می‌توانید به صورت ویژه و از طریق درج تبلیغات، درآمدزایی کنید:

 ضمن آن‌که میزان این تبلیغات کاملا قابل تنظیم است و توسط شخص شما مدیریت خواهد شد.

• از دیگر ویژگی‌های Spreaker این است که می‌توانید از طریق آن، افراد دیگری را نیز به جمع همکاران خود اضافه کنید:

سرویس رایگان ماهانه‌ی این سایت، تا مرز 5 ساعت و 10 اپیزود، شما را پشتیبانی خواهد کرد. این در حالی‌ست که اشتراک‌های ماهانه‌ی 5.50 دلاری با 500 ساعت قابلیت ذخیره سازی، اشتراک 16.50 دلاری با 500 ساعت قابلیت ذخیره‌سازی پادکست و اشتراک 41.25 دلاری، ماهانه 1500 ساعت را در اختیار شما قرار می‌دهد. 

 

3- Transistor

سومین غول سرویس‌های میزبانی پادکست در جهان را می‌توان Transistor دانست. یک سرویس حرفه‌ای، با کیفیت و عالی که میزبان بسیاری از پادکست‌های معروف مانند Cards Against Humanity، Honeybadger و Drift بوده است. این سرویس خدماتی، به قابلیت محشر تجزیه و تحلیل مخاطب و تمام اطلاعاتی‌ که شما را در جهت گسترش فعالیت‌تان یاری می‌کند، مشهور است.

• میزبانی از برنامه‌های نامحدود

• قابلیت پشتیبانی از چند کاربر در یک حساب

• قابلیت توزیع پادکست در وب‌سایت‌های معتبر پادکست‌ها، آن هم با نام دامین خود شما!

• حرفه‌ای‌ترین داده‌های تجزیه و تحلیلی و گزارشات مفید و موثری برای بهبود و ارتقای فعالیت

اشتراک 19 دلاری و ماهانه‌ی این سرویس، اپیزودهای نامحدودی از پادکست‌ها را در برابر شما ردیف می‌کند:

در این اشتراک، دو کاربر به طور همزمان می‌توانند از حساب استفاده کنند و تا مرز 10 هزار دانلود ماهانه را نیز پشتیبانی می‌کند. اشتراک تخصصی 49 دلاری و ماهانه‌ آن نیز تمامی مشخصات گزینه‌ی اول را داراست.

با این تفاوت که به جای دو کاربر، در این اشتراک 5 کاربر به طور همزمان می‌توانند از حساب استفاده کنند و تا 50 هزار دانلود ماهانه را تجربه نمایند. از سویی، اشتراک تجاری ماهانه‌ی این سایت با قیمت 99 دلاری خود، تا مرز 10 کاربر تیمی را در یک حساب کاربری جای می‌دهد و به طور ماهانه 150 هزار دانلود را در اختیار شما قرار می‌دهد.

4- PodBean

بیش از 10 سال است که در زمینه‌ی میزبانی سرویس‌های پادکست تجربه دارد و بیش از 540 هزار پادکستر به آن روی آورده‌اند. این سایت، یکی از راحت‌ترین گزینه‌های هاستینگ پادکست در میان سایر گزینه‌هاست.

• از جمله خصوصیات حرفه‌ای این سایت، قابلیت پشتیبانی از بارگذاری تا مرز 5 ساعت برای حساب‌های رایگان است:

با خرید اشتراک 9 دلاری و ماهانه‌ی PodBean، می‌توانید از فضای نامحدود ذخیره سازی بهره‌مند شوید.

• قابلیت درج تبلیغات پویا و تنظیم آن‌ها

• بارگذاری خودکار در یوتیوب و استفاده از برنامه‌ی Patreon برای کسب درآمد از طریق حق عضویت شنوندگان

• ارسال خودکار به شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توییتر.

• حساب رایگان این سرویس به مدت 5 ساعت، به طور ماهانه ذخیره‌سازی دیتای بالغ بر 100 گیگابایت را برای شما ممکن می‌سازد:

اشتراک 9 دلاری و ماهانه‌ی این شرکت، با فضای ذخیره‌سازی و پهنای‌ باند نامحدود، تم‌های تخصصی، طراحی پیشرفته و زمینه‌ای برای درآمدزایی از طریق دیجیتال مارکتینگ، بسیار محبوب می‌باشد. از سویی، نسخه‌ی 29 دلاری و ماهانه‌ی این سرویس، قابلیت دسترسی به Patreon را برای شما باز می‌کند.

بعلاوه می‌توانید از تبلیغات پویای این سرویس هم استفاده نموده و درآمدزایی کنید. این شرکت یک اشتراک تجاری 99 دلاری نیز دارد؛ که در کنار دامین گوناگون و گسترده، قابلیت ارسال پادکست‌های خصوصی، دسترسی به داده‌های آماری پیشرفته و پشتیبانی از چت آنلاین را نیز برایتان باز می‌گذارد. 

 

5- Simplecast

Simplecast با قابلیت‌های ویژه‌ی خود شناخته شده است که تنها با 15 دلار، بیشترین خدمات را به شما عرضه می‌دارد. این وب‌سایت به معنای واقعی ابزاری کاربردی و ویژه را در اختیار کاربران می‌گذارد. این سرویس 6 سالی‌ست که پایه ثابت پادکست‌های معتبر و معروفی هم‌چون برندهای پادکست‌سازی Kickstarter، Nike، Facebook و HBO می‌باشد.

• انتشار ساده و آسان پادکست

• استفاده از چند پلیر وب و پادکست گوناگون و همزمان

• استفاده از داده‌های آماری و تجزیه و تحلیل پیشرفته از مخاطبان

• یک وبسایت همه‌کاره

• همکاری همزمان با چند عضو از تیم ساخت و انتشار پادکست، آن هم تنها در یک اکانت

• یک ویژگی خارق‌العاده‌ی این سایت، این است که می‌توانید با کمک قابلیت ™Recast این سایت، کلیپ‌های پادکستی خود را در شبکه‌های اجتماعی خود برنامه‌ریزی و ارسال کنید:

 اشتراک ماهانه 15 دلاری این سرویس، فضای ذخیره‌سازی نامحدودی در اختیار شما قرار می‌دهد. بعلاوه تا دو نفر می‌توانند به طور همزمان از یک حساب استفاده کنند. در هر ماه تا حدود 20 هزار دانلود را تجربه نمایند و علاوه بر پخش‌کننده‌های فایل‌های صوتی حرفه‌ای، نمای زیبایی به وب‌سایت خود ببخشند. از سویی اشتراک ماهانه و 35 دلاری این سرویس، تمامی قابلیت‌های مذکور قبلی را برایتان ایفا می‌کند.

با این تفاوت که دو نفر دیگر هم می‌توانند به جمع کاربران حساب اضافه شوند، به تجزیه‌ و تحلیل داده‌های مربوط به کاربران بپردازند، ماهانه از 50 هزار دانلود مختلف لذت ببرند و قابلیت چت را نیز به وب‌سایت خود بیفزایند.  اشتراک 85 دلاری ماهانه‌ی آن نیز، به 5 نفر دیگر دسترسی به حساب می‌دهد و ضمن استفاده از داده‌های آماری تخصصی‌تر، تا 120 هزار دانلود ماهانه را پشتیبانی می‌کند.

دیگر سرویس‌های میزبانی پادکست 

Captivate

Castos

Podcastics

Fusebox

Podcast Websites

Libsyn

در صورت تمایل می توانید مقاله ی ” باید و نباید های گوش دادن به پادکست ‌های اسپاتیفای که نیاز است بدانید! ” را نیز مطالعه کنید. همچنین برای اطلاع هزینه تولید محتوای صوتی

توسط وبتو به منوی هزینه ها مراجعه کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.