مقالات آموزشی

آشنایی با انواع مدل های قالب‌های تولید محتوا برای سایت و شبکات اجتماعی

مفید بود؟

قالب‌های تولید محتوا متفاوت هستند و از این جهت میتوان به روش‌های مختلفی اقدام به تولید محتوا برای سایت و دیگر شبکات اجتماعی کرد. ممکن است یک روزی برسد که شما نیاز داشته باشید تا برای سایت خود اقدام به تولید محتوا متنی کنید و روز دیگر نیاز است تا در کنار تولید محتوا متنی، اقدام به تولید محتوا تصویری و یا پادکست کنید.

 محتوا برای سایت خود تولید کنید!

مخاطبین شما قرار نیست تا همیشه صرفا متن بخوانند، برخی اوقات مخاطب دوست دارد تا در پلتفرم شما / وب سایت اقدام به تماشا ویدیو و یا حتی شنیدن پادکست کند و بیشتر با شما آشنا شود. بنابراین شما نیاز دارید تا انواع قالب‌های تولید محتوا برای سایت خود تولید کنید تا حمایت همگانی به شما برسد.
یک نظریه دیگری وجود دارد که مخاطبین باید بیشتر با کسب و کار شما آشنا شوند، ممکن است در متن وب سایت، رسمی صحبت کنید و مخاطب نتواند با شما احساس راحتی کند و از این جهت نیاز دارید تا به قالب‌های تولید محتوا روی بیاورید.

 ولاگ

بنابراین، نیاز دارید تا با ضبط ویدئو از خود به صورت ولاگ و یا یک بیانیه رسمی / صمیمی اقدام به صحبت با مخاطبین خود و عرض خوش آمدگویی به آنان کنید.مخاطبین بسیار حساس هستند و تحمل خشک بودن پلتفرم را ندارند، از این جهت نیاز است تا قالب‌های تولید محتوا را به صورت متفاوت در سایت خود درج کنید.

قالب‌های تولید محتوا

یک شخص 20 ساله، درک درستی از متن‌های سنگین و رسمی ندارد، البته به این صورت نیست که هیچ شخص 20 ساله ای علاقه مند به مطالعه مطالب رسمی نیست، بلکه سن آنان، متن صمیمی می‌پسندد. بنابراین، با وجود قالب‌های تولید محتوا متفاوت در سایت خود، میتوانید نظر همگان را به خود جلب کنید.
با ما همراه باشید تا بدانید که چگونه می‌توان اقدام به ساخت تولید محتوا متفاوت برای کسب و کار کرد و از این جهت مخاطب بیشتری جذب کرد.

تغییرات در سایت با وجود قالب‌های تولید محتوا متفاوت

دیگر وقت آن است تا تغییراتی را در سایت خود ایجاد کنید و مخاطبین به رضایت حداکثری برسند.
چرا اینستاگرام جذاب است؟ چرا از توییتر بسیار زیاد استقبال میشود؟ دلیل آن چیست؟
به این دلیل که در این شبکات اجتماعی، همه نوع افرادی وجود دارد و تمام قالب‌های تولید محتوا به درستی در این سایت‌ها پیاده سازی میشود.

اینستاگرام و توییتر

شما به دنبال مطالب طنز و خنده دار هستید؟ به راحتی می‌توانید در اینستاگرام پیدا کرده و آنها را دنبال کنید. آیا به دنبال این هستید تا مطالب سیاسی مطالعه کنید؟ این موضوع خوراک اینستاگرام و توییتر است. پس چه بهتر در این شبکات اجتماعی فعال باشید و مطالب مختلف سیاسی را مطالعه کنید.
آیا به دنبال آن هستید تا مطالب اجتماعی را مطالعه کنید؟ هیچ اشکالی ندارد، در instagram  و توییتر، پر از پروفایل‌های اجتماعی هستند که همیشه علاقه مند هستند تا منابع و مطالب مختلف اجتماعی را جهت دیده شدن بیشتر، در اختیار همگان قرار دهند.

قالب‌های تولید محتوا را برای موضوعات مختلف استفاده  کنید

همانطور که میبینید، در اینستاگرام و دیگر شبکات اجتماعی، همه نوع قالب‌های تولید محتوا به وفور یافت میشود. چرا شما از این موقعیت استفاده کنید و در وب سایت خود و برای رشد کسب و کار، اقدام به تولید قالب‌های تولید محتوا برای موضوعات مختلف کنید.

 

اگر قرار است تا درباره بیت کوین صحبت کنید، مقداری آن را به سیاست و جامعه ربط دهید.
اگر قرار است تا درباره مد روز و دنیای فشن صحبت کنید، به شما پیشنهاد می‌شود سلیقه جامعه ایرانی امروزی را در نظر بگیرید و پس از آن اقدام به ایجاد مطالب برای سایت خود کنید.

ساخت قالب‌های تولید محتوا

اگر قصد دارید تا درباره یک آمار توضیحاتی ارائه دهید، میتوانید از مسائل اجتماعی سیاسی بهره مند شوید و در قالب‌های تولید محتوا به صورت ویدیو و اینفوگرافیک آن را ارائه دهید.
همانطور که میبینید، ساخت قالب‌های تولید محتوا، آنچنان که فکرش میکنید سخت نیست، فقط کافی است تا اقدام به ساخت آن کنید و پس از آن همه چیز به درستی پیش خواهد رفت.

ویدیو به عنوان یکی از قالب‌های تولید محتوا

پیش‌تر، درباره فواید آپلود ویدیو در سایت گفتیم. زمانی که شما اقدام به ایجاد یک ویدیو به عنوان یکی از قالب‌های تولید محتوا میکنید، در واقع مخاطبین به این موضوع دست پیدا خواهند کرد که میتوانند راحت تر از قبل با شما ارتباط برقرار کنند. زمانی که شما یک ویدیو از خودتان ضبط میکنید، قرار است تا با مخاطب خیلی راحت حرف بزنید و نیازهای مخاطبین و همچنین سوالاتی که در ذهن خود را دارند، به راحتی دست پیدا کنند.

ویدیوهای تحلیل بازار

یادتان می‌آید، یک زمانی که بازار بورس به خوبی پیش میرفت، همه علاقه مند بودند تا ویدیوهای تحلیل بازار بورس را تماشا کنند؟ چرا کسی علاقه مند به خواندن متن نبود؟ البته بودند افرادی که متن را ترجیح می‌دادند، اما مردم به طور کلی دوست داشتند ویدیو تماشا کنند.حال شما می‌بینید که مردم چقدر علاقه مند هستند تا ویدیو تماشا کنند، چرا هیچ اقدامی به ساخت ویدیو برای کسب و کار خود نمی کنید؟

پادکست؛ شیوه جدیدی از ارائه اطلاعات به مخاطب

ما همه، علاقه مند هستیم تا داستان‌های جذابی را مطالعه کنیم و یا بشنویم و وبمستران موفق، از وجود قالب‌های تولید محتوا توانستند به درآمد بسیار زیادی برسند. من خیلی علاقه مند هستم تا درباره بیت کوین و پول داستان‌های جذابی را بشنوم. من علاقه مند هستم تا درباره دیجیتال مارکتینگ، داستان‌های موفقیت آمیز را بشنوم. دوست دارم بدانم که یک محتوا / یک موضوع به چه صورت پیش رفته است.

تولید محتوا صوتی

همه اینها، در پادکست میتوان ذکر کرد. قالب‌های تولید محتوا، یکی از زیرشاخه‌های آن، پادکست است. شما میتوانید در پادکست، اقدام به تولید محتوا صوتی کنید و مطالب جدیدی را به مخاطبین خود ارائه دهید.
آیا علاقه مند هستید تا داستانی را تعریف کنید؟ راه پادکست جلوی شما باز است!
آیا علاقه مند هستید تا مخاطبین احساس راحتی نسبت به شما و کسب و کار کنند؟ بسیار عالی، در پادکست به خوبی میتوانید این جنبه را دریافت کنید.

ساخت پادکست

برای مثال، ممکن است بخواهید یک داستانی از بیت کوین و یا دیگر موضوعات را که فنی میباشد، به مخاطب توضیح دهید.اما نمی دانید دقیقا چطور آن را بنویسید و ترجیح میدهید آن را بگویید و یا اینکه موضوع آن بسیار طولانی است که مخاطب حوصله نمی کند آن را کامل بخواند و آنجاست که شما باید دست به کار شوید و اقدام به ساخت پادکست به عنوان یکی از قالب‌های تولید محتوا کنید.

 فروش محصولات

زمانی که مخاطبین صدای شما را شنید، احساس راحتی نسبت به قبل به شما دارند و این موضوع باعث میشود تا کم کم فروش محصولات شما بیشتر شود.زمانی که مخاطب به شما اعتماد میکند و با شما وارد یک فاز می‌شود، مطمئن باشید علاقه مند است تا با شما ارتباط بیشتری بگیرد و از این جهت، محصولات شما نسبت به قبل در گذر زمان، بیشتر فروش خواهد رفت.

آموزش ساخت پادکست

قدرت اینفوگرافیک نباید دست کم گرفته شود – اینفوگرافیک به عنوان یکی از قالب‌های تولید محتوا!
چه خوشتان بیاید یا نه، مردم به اینفوگرافیک علاقه مند هستند. مطلبی که قرار است در طول 5000 کلمه نوشته شود، در یک صفحه اینفوگرافیک خلاصه میشود.اینفوگرافیک به عنوان یکی از قالب‌های تولید محتوا، در طول این مدت زمان بسیار موفق بوده است و توانسته نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند.
شما میتوانید در اینفوگرافیک آمار و ارقام یک موضوع را به مخاطب نشان دهید.

اینفوگرافیک‌ها

برای مثال، بیت کوین، یکی از جذاب ترین اینفوگرافیک‌ها را تولید میکند.معمولا اینفوگرافیک‌هایی که برای کریپتوکارنسی تولید میشود، در واقع نشان دهنده قیمت ارز دیجیتال در گذر زمان است.
مثلا میتوانید اینفوگرافیک را تولید کنید و به مخاطب بگویید که در گذر زمان یک محصول چه تاثیری بر روی فرد میگذارد و… که از این نوع مثال‌ها بسیار زیاد است.

 رایا مارکتینگ

در واقع نیاز است تا بدانید که کسب و کار شما راجع به چه مسئله ای است و پس از آن اقدام به ساخت اینفوگرافیک برای کسب و کار خود کنید.شرکت دیجیتال رایا مارکتینگ، آماده است تا به کسب و کار شما روش‌های نوینی را ارائه دهید و همچنین با استفاده از وب سایت رایا مارکتینگ، می‌توانید اقدام به ثبت سفارش تولید محتوا متنی، اینفوگرافیک، پادکست، تولید محتوا تصویری و… کنید.

عملیات ساخت قالب‌های تولید

در این مقاله به شما انواع قالب‌های تولید محتوا معرفی شد و با استفاده از آن میتوانید مخاطبین بیشتری را جذب کنید.
قالب‌های تولید محتوا، زیرشاخه‌های بسیار زیادی دارد. شما میتوانید برای اینکه عملیات ساخت قالب‌های تولید محتوا متفاوت را انجام دهید، اقدام به ساخت تولید محتوا متنی، تولید محتوا تصویری، اینفوگرافیک، پادکست و… کنید.
در واقع با استفاده از قالب‌های تولید محتوا، مخاطب با شما احساس راحتی میکنید و در نتیجه اعتماد بین مشتری و صاحب کسب و کار بیشتر میشود.زمانی که شما بتوانید اعتماد مشتری را جذب کنید، به زودی شاهد کسب درآمد خود خواهید بود.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.