مقالات آموزشی

نحوه تولید محتوا در اینستاگرام و علت اهمیت کیفیت آن

مفید بود؟

چگونه تولید محتوا در اینستاگرام انجام دهیم که حساب ما رشد کند؟ اگر می خواهید کسب و کار خود را با اینستاگرام توسعه دهید، ایجاد محتوای جذاب و باکیفیت اینستاگرام بیش از هر زمان دیگری مهم است.
چرا؟ زیرا نه تنها در دنیای اینستاگرام رقابت بیشتری وجود دارد، بلکه مخاطبان ما محتوای را که بیشتر دوست دارند

در زمینه پیج خود مشاهده می کنند و بر اساس علایق آن ها محتوا در صفحه شان ظاهر می شود. به ‌علاوه، الگوریتم اینستاگرام باعث می‌ شود که برجسته شدن برندها سخت ‌تر شود.
این بدان معناست که برای تولید محتوای با کیفیت بالا، باید یک برنامه عملیاتی و استراتژی برای برنامه ریزی، تصویربرداری، ویرایش و ارسال محتوای خود داشته باشید.

چرا کیفیت تولید محتوا در اینستاگرام اهمیت زیادی دارد؟

بیایید در مورد الگوریتم اینستاگرام صحبت کنیم. درک این نکته مهم است که الگوریتم مانع رشد شما نمی شود، بلکه فقط نحوه رشد شما را تغییر می دهد.
تولید محتوای اینستاگرام با کیفیت عالی بیشتر از هر زمان دیگری اهمیت دارد. اگر به سال های اولیه اینستاگرام فکر کنیم، افزایش فالوور با تصاویر کم کیفیت و پست های پراکنده بسیار آسان تر بود.

 

نظم محتوایی

اما در حال حاضر، شما باید بتوانید به طور منظم محتوایی را تولید و ارسال کنید که مخاطبان شما دوست دارند و با آن درگیر هستند.هنگامی که الگوریتم تشخیص داد که شما در حال تولید محتوایی هستید که با مخاطبان خود ارتباط برقرار می کند، شما و پست هایتان را در موقعیت بهتر و در مقابل مخاطبان جدید قرار می دهد.
دلیل دوم اهمیت تولید محتوای اینستاگرام با کیفیت بالا این است که به شما فرصت دیگری برای کسب درآمد از حساب خود می دهد.

حساب اینستاگرام

بسیاری از برندها و کسب و کارها می خواهند با اینفلوئنسرها و وبلاگ نویسان اینستاگرام در تولید محتوا برای وب سایت یا حساب اینستاگرام خود همکاری کنند. بنابراین، اگر بتوانید بهترین کار خود را در حساب اینستاگرام خود به نمایش بگذارید، به یک نمونه کار عالی برای مهارت ‌های شما تبدیل می شود. در نتیجه فرصت‌هایی را برای کار با برندهای بزرگ، همکاری در پروژه‌های رسانه‌های اجتماعی و دریافت پول برای محتوای اینستاگرام شما باز می کند!

تولید محتوا در اینستاگرام

اما تولید محتوا در اینستاگرام که عالی باشد فقط یک شبه اتفاق نمی افتد! صرف مقداری زمان، تلاش و خلاقیت در محتوای اینستاگرام شما نتیجه می دهد.
در اینجا طرح 4 مرحله ای ما برای کمک به شما در راه اندازی استراتژی تولید محتوای اینستاگرام آمده است:
مرحله اول: برنامه ریزی تولید محتوای اینستاگرام

قبل از شروع برای تولید محتوا در اینستاگرام، باید دو سوال از خود بپرسید:

اولا، چه نوع محتوایی با برند شما همخوانی دارد؟ و مخاطب شما چه چیزی را می خواهد ببیند؟
اینکه بتوانید دقیقا چه کسی، چه چیزی و چرا را در مورد برند اینستاگرام خود مشخص کنید، یک گام واقعا مهم برای برنامه ریزی تولید محتوای شما است. اگر بدانید نام تجاری شما در مورد چیست و مخاطبان شما دوست دارند در چه محتوایی شرکت کنند، می‌توانید از همان ابتدا محتوای مناسب را ایجاد کنید.

ارسال محتوای خارج از محدوده 

پیدا کردن جایگاه برند خود و وقف تلاش های خود به آن جایگاه، نتیجه خواهد داد. بسیاری از حساب‌های اینستاگرام با ارسال محتوای خارج از محدوده مخاطب و جایگاه هدف خود منحرف می‌شوند و این رشد شما را کند می کند.بنابراین اگر یک تجارت مواد غذایی هستید، تولید محتوا در اینستاگرام را طوری برنامه‌ریزی کنید که 100% بر اساس غذا باشد (و نه سلفی از تعطیلات شما!). اگر می‌خواهید اکانت اینستاگرام خود را رشد دهید، این سطح از هدف‌گذاری و دور نشدن از جایگاه برند شما بسیار مهم است.

 

 برنامه ریزی تولید محتوای خود 

هنگامی که به این دو سوال پاسخ دادید، می توانید به برنامه ریزی تولید محتوای خود برای هفته آینده بپردازید.
با تهیه لیستی از همه چیزهایی که می خواهید در صفحه اینستاگرام خود در این هفته پست نمایید، شروع کنید. تنها مطمئن شوید که محتوای هفته شما متنوع است. به عنوان مثال، اگر شما یک وبلاگ نویس مد هستید، ممکن است بخواهید در این هفته 4 عکس لباس و 3 لنگه تخت داشته باشید که آن ها را ترکیب و هماهنگ کنید.

برای محتوای اینستاگرام

یکی از بهترین نکات برای صرفه جویی در زمان این است که عکس های خود را برای یک روز خاص برنامه ریزی کرده و برای پست های اینستاگرامی چند روزه محتوا دریافت کنید. به عنوان مثال، در روز دوشنبه، تصمیم بگیرید که برای لباس خود عکس بگیرید و سپس در روز جمعه، زمان خود را به تصاویر تخت اختصاص دهید.
این که بتوانید عکس‌هایتان را به صورت دسته‌ای با هم بچینید، در درازمدت در وقت شما صرفه‌جویی می‌کند. زیرا می‌توانید محتوایی را جمع‌آوری کنید که شاید هفته ‌ها بعد از آن پست شود!هرچه وقت خود را سازماندهی کنید، برای محتوای اینستاگرام شما بهتر خواهد بود.

عکس های محتوای اینستاگرام خود را بگیرید

یکی از چیزهایی که برای تولید محتوا در instagram به آن نیاز دارید دوربین است. اما اگر یک دوربین DSLR فانتزی (و تمام لوازم جانبی همراه آن مانند جعبه نور، سه پایه و لنزها!) در بودجه شما نیست، نگران نباشید.
تصاویر بسیاری از پیج های اینستاگرام معروف با دوربین گوشی عکس ‌برداری شده اند. دلیل اینکه آن ها یک حساب کاربری واقعا موفق هستند این نیست که از گران‌ترین دوربین موجود استفاده می‌کنند!

خلاقیت

آنچه مهم تر است تولید محتوا و ترکیب عکس های شماست. بنابراین اگر امکان پذیر نیست، نگران سرمایه گذاری روی کیت خود نباشید، اما همیشه برنامه ریزی کنید که عکس های شما چگونه به نظر می رسند. شروع کنید به زوایایی که عکس از آن ها گرفته می شود، موقعیت شما در رابطه با دوربین، نور و ترکیب بندی، فقط خلاقیت خود را در هنگام گرفتن عکس های خود تقویت کنید.

 پست کردن در اینستاگرام 

نکته ای که باید در عکس بعدی خود امتحان کنید این است که تا حد امکان عکس بگیرید. به تغییر ترکیب بندی، فاصله از دوربین، ژست، داشتن یک نمای نزدیک یا تغییر زاویه از جایی که عکس گرفته می شود فکر کنید. همه این تغییرات جزئی باعث می شود که شما تنوع خوبی از عکس ها دریافت می کنید.
این نه تنها به این معنی است که می توانید بهترین ها را برای پست کردن در اینستاگرام انتخاب کنید، بلکه محتوای بیشتری برای آینده خواهید داشت.

وبلاگ نویس

به عنوان مثال، اگر یک وبلاگ نویس مواد غذایی هستید، ممکن است بخواهید عکسی از دستور غذای شگفت انگیزی که در این هفته ایجاد کرده اید، ارسال کنید و بعد از چند هفته، ممکن است بخواهید همان دستور غذا را به دنبال کنندگان خود یادآوری کنید. بنابراین داشتن انواع عکس های مختلف از آن دستور غذا، به این معنی است که می توانید این کار را بدون تکرار محتوا انجام دهید!

نکته 3: محتوای خود را ویرایش کنید

اگر به برخی از موفق ترین اکانت های اینستاگرام نگاه کنید، متوجه خواهید شد که همه آن ها صرف نظر از اینکه در چه صنعتی هستند یک چیز مشترک دارند.
داشتن یک نگاه ثابت کلید کمک به مخاطبان شما در شناخت برند و زیبایی شناسی کلی شما است. یک بیننده جدید تنها در 3 ثانیه درباره تولید محتوای شما تصمیم می گیرد. بنابراین اگر می‌خواهید در اولین نگاه تاثیر خوبی از خود به جای بگذارید، ایجاد یک ظاهر و احساس ثابت در همه عکس‌هایتان کمک خواهد کرد.

 زیبایی اینستاگرام

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای رسیدن به این هدف از طریق Adobe Lightroom است. این یک نرم‌افزار عالی (و اپلیکیشن رایگان موبایل) است که به شما امکان می‌دهد از پیش تنظیمات لایت روم روی عکس‌های خود استفاده کنید.
این نرم افزارها ابزارهای ویرایش عکس با یک کلیک هستند که اغلب در بسته‌هایی با کیفیت‌های رنگی مشابه یا ظاهر زیبایی‌شناختی در دسترس هستند و فرایند ویرایش شما را سرعت می بخشند. اگر می‌خواهید عکس‌های خود را حرفه‌ای‌تر جلوه دهید و زیبایی اینستاگرام قوی‌تری ایجاد کنید، پیش تنظیمات لایت روم کمک می کند.

 تولید محتوای هفته 

یکی دیگر از نکات عالی برای صرفه جویی در زمان این است که تولید محتوای هفته را در یک جلسه ویرایش کنید. اختصاص زمان صرفا برای ویرایش، نه تنها به شما کمک می‌کند ببینید عکس‌های آخر هفته شما چگونه خواهد بود، بلکه به شما کمک می‌کند تا برای مرحله 4: پست کردن سازماندهی بیشتری داشته باشید!
مرحله چهارم: محتوای خود را ارسال کنید اکنون که تولید محتوا در اینستاگرام را برنامه ریزی کرده اید، از آن عکس گرفته اید و آن را ویرایش کرده اید، وقت آن است که پست کنید!

اکانت اینستاگرام خود

اما، اگر می‌خواهید اکانت اینستاگرام خود را بسازید، باید در مورد پست خود نیز استراتژیک باشید. هنگامی که محتوای خود را برنامه ریزی می کنید، از ارسال عکس هایی که خیلی شبیه به هم یا حتی خیلی نزدیک به یکدیگر هستند، خودداری کنید. در غیر این صورت، ممکن است فالوورهای شما از دیدن مکرر مطالب مشابه خسته شوند.
هنگامی که از ظاهر پست های آینده خود راضی هستید، زمان برنامه ریزی و ارسال پست فرا رسیده است!

اما اگر می‌خواهید اکانت اینستاگرام خود را رشد دهید، کار به همین جا ختم نمی‌شود؛ شما نیز باید درگیر شوید. برای هر نظری که روی عکس خود می‌گیرید، مطمئن شوید که به آن کاربر پاسخ می‌دهید، از اکانت او بازدید می‌کنید و پست‌های او را لایک کرده و با آن ها درگیر می‌شوید.

الگوریتم اینستاگرام

این کار دو هدف را دنبال می کند: اولا به الگوریتم اینستاگرام می گوید که با این فالوور رابطه دارید و محتوای یکدیگر را دوست دارید. این به محتوای شما کمک می کند در فید فالوورهای شما بالاتر ظاهر شود.
ثانیا، همچنین به شما کمک می کند فالوورهای خود را بشناسید و با آن ها روابط قوی و وفاداری ایجاد کنید.

 

سخن آخر

در این مقاله به بررسی 4 مرحله آسان تولید محتوا در اینستاگرام پرداختیم. می توانید از امروز شروع به کار روی آن ها کنید تا محتوای اینستاگرام با کیفیت بالا ایجاد کنید.با صرف زمان برای برنامه ریزی، عکسبرداری، ویرایش و ارسال محتوای خود، رشد واقعی را در حساب اینستاگرام خود مشاهده خواهید کرد!

اما اگر زمان لازم را برای این کار ندارید یا نمی توانید تولید محتوای باکیفیت داشته باشید، می توانید این کار را به تیم حرفه ای شرکت رایا مارکتینگ بسپارید. این تیم تولید محتوای اینستاگرام را برای شما آسان تر می کند و راهکارهایی خلاقانه برای رشد حسابتان در اختیار شما قرار می دهد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.