مقالات آموزشی

نحوه فعال کردن تایید دو مرحله ای گوگل 

مفید بود؟

من در این قسمت به صورت مرحله به مرحله نحوه فعال کردن تایید دو مرحله ای گوگل را به شما آموزش خواهم داد. پس همراه با من این مراحل را دنبال کنید.

نحوه فعال کردن تایید دو مرحله ای گوگل

در ابتدای کار وارد جیمیل خود بشوید و روی عکس خود در سمت راست صفحه کلیک کنید. سپس گزینه Manage your Google Account را انتخاب کنید.
در صفحه ای که برای شما باز میکند در منوی سمت چپ گزینه Security را انتخاب کنید.

 

سپس کمی پایین بیایید و در قسمت Signing in to google روی گزینه 2-Step Verification کلیک کنید.

نکته : اگر شما از قبل این قسمت را فعال کرده باشید در اینجا این گزینه “On” خواهد بود.

 

همانطور که زیر میبینید گوگل دلایل فعال کردن تایید دو مرحله ای را برای شما آورده است. دلیل اول برای اضافه کردن یک لایه امنیت است و دلیل دوم فعال کردن این کد تایید این است که اگر کسی به رمز گوگل شما دسترسی پیدا کرد باز هم نتواند به حساب شما وارد بشود.

حالا بیاید با هم مراحل اصلی فعال کردن کد تایید را ادامه بدهیم.

در پنچره ای که برای شما باز میشد رمز جیمیل خود را وارد کنید.

مانند عکس زیر شماره تلفن خود را وارد کنید. در زیر قسمت شماره تلفن شما دو گزینه برای انتخاب دارید “پیامک” و “تماس تلفنی” . گوگل از طریق این گزینه ها کد تایید را برای شما ارسال خواهد کرد.

ما در عکس زیر روش پیامک را انتخاب کرده ایم.

 

برای اینکه گوگل شماره تلفن شما را ثبت کند کدی که از طریق پیامک برای شما ارسال شد را در زیر وارد کنید.

 

اگر کد خود را صحیح وارد کنید به مرحله اخر میرسید. در حال حاضر تایید دو مرحله ای گوگل برای من فعال شد.

 

پس از این قسمت شما به صفحه ای منتقل خواهید شد در این صفحه کمی به پایین اسکرول کنید. گزینه های زیر را مشاهده خواخید کرد. شما میتوانید برای بالا بردن امنیت موارد دیگری را نیز برای حساب خود فعال کنید.

 

1. Backup Code: شما با فعال کردن این گزینه میتوانید در مواقعی که در سفر هستید و به تلفن خود دسترسی ندارید به حساب گوگل خود وارد بشوید.
2. Google prompts: وقتی که شما رمز خود را وارد کنید google prompts به تمام تلفن هایی که با استفاده از آنها وارد ایمیل خود شده اید یک تاییدیه میفرستد. و این تلفن نیز برای تایید دو مرحله ای شما اضافه خواهد شد.
3. Authentication app: شما با استفاده از این اپلیکیشن میتوانید در زمانی که گوشی شما افلاین است نیز کد تاییده گوگل ار دریافت کنید.
4. Backup Phone: با اضافه کردن یک شماره تلفن دیگر اگر شما زمانی تلفن خود را گم کردید میتوانید با استفاده از این تلفن کد تایید دریافت کنید.
5. Security key: به شما اجازه میدهد با امنیت بالا وارد حساب کاربری خود بشوید شما میتوانید با استفاده از بلوتوث و یا به طور مستقیم از پورت USB کامپیوتر خود این گزینه را فعال کنید.
حالا بیاید نحوه فعال کردن بعضی از این گزینه ها را با هم دنبال کنیم.

Backup codes:

در قسمت یک که روی عکس بالا برای شما نشان داده شده است گزینه Set Up را انتخاب کنید. برای شما یک لیست کد ارائه داده میشود این کدها را دانلود یا در مکانی سئو کنید تا در صورتی که به تلفن خود دسترسی نداشتید بتوانید از آنها استفاده کنید.

توجه داشته باشید که این کدها کاملا سری هستند  و شما نباید آنها را در اختیار فرد دیگری قرار دهید.

 

 Google prompts:

برای فعال کردن این قسمت اول روی Add Phone کلیک کنید. و در صفحه ای که برای شما باز میکند get started را انتخاب کنید.

 

در این قسمت شما در گوشی خود به قسمت تنظیمات بروید در قسمت account یک اکانت جدید گوگل اضافه و در آن sign in کنید.

پس از اینکه در گوشی خود اطلاعات را وارد کردید. به صورت خودکار گوشی شما در این قسمت اضافه خواهد شد. مثل عکس زیر.

 

Authenticator app:

با استفاده از این گزینه میتوانید اپلیکیشن تایید صحت گوگل را برای گوشی اپل یا اندروید خود دانلود کنید و در مواقعی که به انترنت درسترسی ندارید از این طریق کد تایید دریافت کنید.

 

 

شما میتوانی این اپلیکیشن را از گوگل پلی استور دانلود کنید سپس در قسمت set up account روی گزینه scan a barcode کلیک کنید و بار کدی که برای شما ارائه شده را اسکن کنید. سپس کدی که در اپلیکیشن به شما نشان داده میشود را در صفحه جدید وارد کنید.

 

غیر فعال کردن تایید دو مرحله ای گوگل

در صورتی که تصمیم گرفتید تایید را غیرفعال کنید کافیست به صفحه امنیت اولیه بروید و گزینه 2-step verification را انتخاب کنید.

 

در صفحه جدید روی گزینه turn off کلیک کنید و تایید نهایی را انجام دهید. به یاد داشته باشید که با خاموش کردن کد صخت امنیت حسابهای شما پایین خواهد آمد.

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.