مقالات آموزشی

نحوه قرار دادن اطلاعات در طراحی سایت اختصاصی

مفید بود؟

در طراحی سایت اختصاصی اطلاعاتی که مشتریان به شرکت طراحی سایت ارائه می دهند از اهمیت بالایی برخوردار است. بهتر است محتوا خود را مطابق با اصول، نوشته و ارسال نماییم.

بیشتر شرکت طراحی سایت روند مشابهی را در مورد محتوا دنبال می کنند. مشتری (شما) محتوا را ارائه می دهد، سپس شرکت (ما) وبسایت را می سازد. منطقی تر است که کار به این شیوه صورت گیرد. ما بر اساس آنچه شما ارائه می دهید، طراحی سایت را انجام می دهیم.
به این معنا که الزاماً در برهه ای از این پروسه، شما باید محتوای خود را به طراح وبسایت خود ارسال کنید که معمولاً در فرم یک سند محتواست. راه های پیشرفته تری (در واقع پیچیده تری) برای جمع آوری و تولید محتوا وجود دارد، اما بیشتر مواقع، این روش ها صرفاً ارزش صرف زمان یا انرژی شما را ندارند. یادگیری یک سیستم جدید مشکل است. افراد معمولاً گزینه ای را انتخاب می کنند که از قبل با آن آشنایی دارند. بیشتر مواقع، انتخاب آن ها مایکروسافت ورد است. با خواندن مطالب زیر می توانید اطلاعات لازم و کافی را برای شرکت های طراحی سایت تهران ارسال کنید.

چطور باید سند محتوای خود را آماده کنیم؟

در اینجا به چند نکته اشاره می کنیم که قبل از ارسال به آن ها دقت کنید!

1. اطمینان حاصل کنید که نسخه نهایی باشد.

هیچ چیز به اندازه اعمال تغییرات عمده پس از ساخت سایت روند کار را به تعویق نمی اندازد. دستکاری های کوچک در اینجا و آنجا مشکلی ندارد، اما ساخت صفحات جدید یا جابجایی بخش های کامل زمان بر است که ما برای آن از شما هزینه می گیریم. اعمال تغییرات بزرگ روی یک سند ورد ساده است. اعمال تغییرات بزرگ روی وبسایت زمان بر است. بسیار زمان بر. محتوای خود را پیش از ارسال، نهایی کنید تا از دردسرهای بعدی در روند کار، جلوگیری شود.

2. هر صفحه سایت را روی یک صفحه جدید شروع کنید.

ممکن است خیلی مهم به نظر نرسد. اما هر صفحه روی سایت شما باید در صفحه ای جدید از سند شما آغاز شود. وبسایت به صفحات جدا تقسیم می شود. بنابراین منطقی است که سند محتوای شما به شیوه ای مشابه تقسیم شود. این کار مرور صفحات وقتی به دنبال صفحه ای خاص در سند شما می گردیم را بسیار ساده تر می کند.

3. حداکثر از دو رنگ استفاده کنید.

از رنگ تیره (مشکی یا خاکستری تیره) برای همه چیز استفاده کنید و از یک رنگ روشن تر (برای مثال آبی) برای یادداشت های خود استفاده کنید. همین! بیشتر از این نیاز ندارید. سردرآوردن از شمای رنگ عجیب و غریب فردی دیگر زمان بر است. اگر سند محتوای شما نیاز به شرح یا کلید داشته باشد یعنی یک جای کار ایراد دارد.

4. سعی نکنید طراح باشید.

تنها چیزی که شرکت طراحی سایت می خواهد متن شماست. اگر سعی دارید عنصری پیچیده مانند یک اسلایدر یا پاپ آپ باکس را توصیف کنید، صرفاً بنویسید «پاپ آپ: این متن روی پاپ آپ است». سعی نکنید با ابزار نقاشی نه چندان عالی ورد طراحی کنید. شما کارهای مهم تری برای انجام دارید. پس وقت خود را برای طراحی تلف نکنید. این کاری است که به ما پول می دهید برایتان انجام دهیم! اشکال، نمودارها، و دیگر اشیاء نویز بصری ایجاد می کنند که خوانش سند شما را مشکل می سازد. اگر برای توصیف یک عنصر با مشکل مواجه شدید، به مثالی از آن لینک بدهید یا با ما تماس بگیرید تا درباره آن حرف بزنیم.

5. هرچه کمتر بهتر.

تنها محتوای سایت خود و یادداشت های مربوطه را بیاورید. نه چیز بیشتر.

6. یکدست باشید.

سبک تمام انواع عناصر را یکسان نگه دارید. سبک تمام عناوین را یکی کنید. سبک کل شرح متن را یکسان قرار دهید. سبک تمام لیست ها را یکسان قرار دهید. یکدستی بسیار موثر است خصوصاً در اسناد حجیم.

7. تصاویر را جدا ارسال کنید.

تصاویر را در سند خود کپی پیست نکیند. این کار دردسر اضافه برای شما (پیست کردن آن ها) و ما (ذخیره آن ها خارج از متن) خلق می کند. به علاوه، ورد تصاویر شما را فشرده می سازد بنابراین آن ها در حجم اصلی به دست ما نمی رسند. تصاویر را با ایمیل یا هر ابزار مبتنی بر ابر دیگر مانند دراپ باکس یا گوگل درایو ارسال کنید.

Webone تیم کاملی از طراحان وب باتجربه دارد که تمام دوران کاری خود را صرف طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی کرده اند. عملکرد فوق العاده و برجسته آنان با مشتریان، باعث شده هر کسب و کاری که برای طراحی سایت جدید به ما مراجعه کرده به نتایج درخشانی برسد. حالا، ما قصد داریم به شما هم برای رسیدن به چنین نتایجی کمک کنیم.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.