مقالات آموزشی

نکات قابل توجه درباره الگوریتم جدید اینستاگرام و به کارگیری آن

مفید بود؟

اینستاگرام در الگوریتم جدیدی که ارائه داده علاوه بر ترتیب کامنت ها در اینستاگرام به رتبه بندی پست های اینستاگرام هم تاثیر گذاشته است. بعد از ارائه این الگوریتم جدید دیگر لازم نیست مثل گذشته چیدمان نمایش کامنت ها بر اساس تاریخ و زمان باشد. مواردی که در ترتیب کامنت ها در اینستاگرام در روش جدید، در چیدمان و رتبه بندی کامنت تاثیر گذار هستند به شرح ذیل می باشند:

1. در ترتیب کامنت ها در اینستاگرام، کامنت هایی در رتبه بندی بالاتری قرار می گیرند که ارتباط بیشتری با کپشن پست داشته باشند.

2. کامنت هایی در ترتیب کامنت ها در اینستاگرام  رتبه بالاتری نسبت سایر کامنت ها قرار می گیرند که تعداد لایک های بیشتری دارند.

3. افرادی که دارای تعداد فالوور واقعی بالایی هستند، کامنت های آن ها در رتبه بندی بالاتری قرار خواهند گرفت.

4. کامنت افرادی در ترتیب کامنت ها در اینستاگرام در اولویت بالاتری قرار می گیرند که در بخش نظرات باهم در تعامل باشند.

دسترسی به تنظیمات ترتیب کامنت ها در اینستاگرام 

در تنظیمات ترتیب کامنت ها در اینستاگرام برای ایجاد تغییر باید نخست به منوی این قسمت وارد شوید. برای این کار، برنامه اینستاگرام را باز کنید. در منوی پایین صفحه آیکون پروفایل که به شکل آدمک است را انتخاب نماید. سپس در بالای صفحه گوشه سمت راست بر روی آیکون سه نقطه کلیک کرده با انجام این کار منوی تنظیمات اینستاگرام را مشاهده خواهید کرد. اکنون برای تنظیمات ترتیب کامنت ها در اینستاگرام وارد اکانت خود شده اید.

ترتیب کامنت ها در اینستاگرام ، پیدا کردن کامنت های خودم

ترتیب کامنت ها در اینستاگرام، گاها برای شما هم پیش آمده است که در زبر پستی کامنت گذاشته اید و بعد قصد دارید کامنتی که گذاشته اید را پاک نماید. یکی از روش هایی که اینستاگرام در اختیار کاربران خود قرار داده است، داده هایی می باشد که برنامه اینستاگرام می دهد. برای اینکه به این داده ها دسترسی پیدا کنید مراحل زیرا باید انجام دهید.

1. نخست به پروفایل خود در اینستاگرام وارد شوید.

2.در بالای صفحه بر روی آیکون سه خط کلیک کنید.

3. به پایین صفحه به قسمت تنظیمات بروید.

4. روی گزینه Security کلیک نماید.

5. سپس در قسمت دیتا روی گزینه download data کلیک کنید.

6. پس از انجام این مراحل برای اینکه لینک داده ها را دانلود کنید احتیاج به یک ایمیل دارید.

7. روی گزینه request download کلیک کنید.

8. اکنون باید پسورد اکانت خود را وارد نماید.

9. در پایان روی گزینه انجام شد ( done) بزنید.

10. در این مرحله جیمیل خود را وارد نماید.

11. پس از وارد شدن به جی میل  پیامی برای شما ارسال می شود و بر روی گزینه download data کلیک کنید.

12. شما در این مرحله به شکل خودکار وارد صفحه ای می شود که باید نام کاربری و پسورد اکانتی که می خواهید داده هایش را download کنید، وارد نماید.

13.شما الان وارد صفحه download data شده اید و بر روی گزینه download data کلیک نماید.

14. در پایان فایل داده بارگیری می شود.

تمامی داده های شما الان در دسترستان است و به آسانی می توانید آنها را مشاهده نماید.  ببینید زیر چه پست هایی کامنت گذاشته اید و این پست ها را به آسانی پیدا نمائید و کامنت خود را پاک کنید.

مخفی کردن کامنت ها یا قابلیت Limits

ترتیب کامنت ها در اینستاگرام قابلیتی که در چند وقت اخیر به اینستاگرام اضافه شده است قابلیت Limits است. قابلیت Limits این امکان را برای شما فراهم نموده است تا کامنت ها و پیام های نامطلوبی که افراد ناشناس برای شما فرستاده اند را مخفی کنید.  ترتیب کامنت ها در اینستاگرام با قابلیت Limits، مانند دیگر شبکه های اجتماعی همیشه در حال تغییر، تحول و عرضه ابزارهای تازه برای آپدیت نگهداشتن کاربران است.

فیسبوک یک قابلیت به اینستاگرام افزوده است که می توانید هرزنامه ها، اکانت های جعلی و افرادی که به شما پیام های نامربوط ارسال می کنند را مخفی کنید. این اقدام حاوی مخفی نمودن کامنت های نامطلوب و پیام هایی که از طرف افراد غریبه مستقیما به شما ارسال می شوند خواهد شد.

کاربرد Limits در ترتیب کامنت ها  

کاربرد قابلیت instagram limits یا Limits در ترتیب کامنت ها در اینستاگرام، این امکان را به شما می دهد که به طور اتوماتیک درخواست ها و نظراتی که از طرف اشخاصی که در inbox طی یک هفته گذشته شما آن ها را فالو یا دنبال نکرده اید، از نظرها مخفی خواهند شد. اینستاگرام در وب سایت خود در مورد قابلیت Limits گفته است که این ویژگی، برای افراد محبوب تا حد بسیار زیادی کاربرد دارد.

این افراد در بسیاری مواقع با کامنت های ناخوشایند و زشت مورد هجوم بعضی از افراد قرار می گیرند. مدیران این پلتفرم در مورد افزوده شدن این قابلیت به اینستاگرام، مدعی شده اند که قابلیت Limits به این خاطر توسعه پیدا کرده است، که افراد مشهور و تولید کنندگان محتوا، رشد ناگهانی درخواست پیام ها مستقیم ارسالی و کامنت هایی از طرف افرادی که آنها را نمی شناسند دریافت می کنند.

پنهان کردن کلمات و ایموجی ها در اینستاگرام 

قابلیت Hidden Worlds در ترتیب کامنت ها در اینستاگرام، این قابلیت به این شکل است که شما یک سری از ایموجی ها و عباراتی که از طرف شما زشت و نامناسب شناخته شده اند به شکل اتوماتیک از نظرها مخفی شوند. محتواهایی که حاوی ایموجی ها و عبارات انتخاب شده در فولدری Hidden ( مخفی) سیو می شوند شما می توانید هرگز این فولدر را باز نکنید.

اینستاگرام همچنین به افرادی که کامنت های توهین آمیز ارسال می کنند، نسبت به آن ها واکنش بسیار شدید نشان می دهد و نسبت به گذشته هشدارهای جدی تر می دهد. اینستاگرام به کاربران که کامنت های توهین آمیز ارسال می کنند یک پیام هشدار ارسال می نماید و به آن ها در این پیغام هشدار می دهد که کامنت آنها از نظر سایرین پنهان خواهد ماند و در صورت تکرار این گونه کامنت ها که با قوانین اینستاگرام همخوانی ندارند، اکانت کاربر خاطی حذف ( delete) خواهد شد.

در گذشته این نوع اخطارها در پس ارسال چندین کامنت توهین آمیز به کاربر داده می شد. اما در حال حاضر با ارسال اولین کامنت نژادپرستانه یا توهین آمیز، مدیران اینستاگرام از آن آگاه می شوند. گزارش هایی که از اینستاگرام دریافت شده است نشان می دهد که در طول یک هفته به طور میانگین یک میلیون مرتبه این گونه اخطارها به کاربران داده شده است. پلتفرم اینستاگرام 50 درصد از کاربران را مجبور می کند که کامنت ها و محتوای توهین آمیز خود را پاک کنند.

آموزش Limits در ترتیب کامنت ها در اینستاگرام 

برای شروع آموزش Limits در ترتیب کامنت ها در اینستاگرام، ابتدا به پروفایل ( Wall) اینستاگرام خود وارد شوید، بعد از ورود به wall در قسمت بالا سمت راست بر روی سه خط کلیک کنید. Settings ( تنظیمات) را انتخاب نموده و بعد از آن وارد Privacy شوید. در بخش تعاملات یا Interactions گزینه Limitations را تماشا کنید.

شما بعد از اینکه به این قسمت وارد شدید، تنها کافی است انتخاب کنید که قصد محدود کردن به صورت موقتی اکانت هایی را دارید که شما را دنبال نکرده اند یا اخیرا جز دنبال کنندگان شما نبوده اند. پس از این مرحله شما تعیین می کنید که این اکانت ها تا چه زمانی محدود باشند.

این محدودیت بین یک روز تا 28 روز متغیر است. پلتفرم اینستاگرام پس از اتمام این مرحله، به شما در قالب یک یادآوری خواهد گفت که اقدام به لغو یا تمدید محدودیت کنید. تمامی این اقدامات برای این است که، از کاربران در برابر اذیت ها و آزار های اینترنی، سرقت اطلاعات، فیشینگ، حملات سایبری و دیگر اقدامات محافظت کند.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.