مقالات آموزشی

ترفند های مهم بازاریابی اینترنتی با انجام هزینه کم

مفید بود؟

با استفاده از بازاریابی اینترنتی می توانید به هر آن چیزی که فکر می کنید دست یابید.  فرقی نمی کند که شما برای کسب و کارتان وب سایت دارید یا ندارید. (اگر ندارید توصیه میکنم اقدام کنید) در هر شرایطی که باشید می توانید برای کسب و کار خودتان از بازاریابی اینترنتی استفاده کنید. برای اینکه بتوانید از بازاریابی آنلاین بهره ببرید، نیازی نیست که بودجه های سنگینی را هزینه کنید. اگر زیرکانه عمل کنید با بودجه کم همه می توانید نتایج عالی دریافت کنید. ۴ استراتژی بازاریابی اینترنتی را می خواهم با شما در میان بگذارم. با من همراه باشید ????

۱- از حمایت یک فرد مشهور محلی استفاده کنید.

۲- از وبلاگ های هدف استفاده کنید

۳- ویدئوهای خودتان را در آپارات آپلود کنید

۴- یک ایبوک در مورد بزرگترین مسائل و مشکلات موجود در صنعت خود بنویسید

 

در دنیایی که پول به کانون توجهات تبدیل شده، به سختی می توانید توجهات بازار هدف خودتان را جلب کنید. در شرایط موجود نه تنها باید با شرکت های بزرگی در رقابت باشید، بلکه باید با شبکه های اجتماعی هم رقابت کنید! اما این به این معنی نیست که برای بازاریابی باید هزینه های زیادی صرف کنید تا بتوانید در این همهمه، توجه مشتریان را به خودتان جلب کنید. در این مقاله ۵ روش ارزان وجود دارد که از طریق آن می توانید در دنیای دیجیتال، برای کسب و کار خودتان بازاریابی انجام بدهید.

 

۱- از حمایت یک فرد مشهور محلی استفاده کنید

بسیاری از صاحبان کسب و کار آرزو دارند که بتوانند حمایت یک فرد مشهور را برای محصولات یا خدمات خودشان داشته باشند. اما شما می توانید به جای تلاش برای جلب حمایت یک سوپراستار، از یک فرد مشهور محلی استفاده کنید. افراد مشهور محلی کسانی هستند که مجلات و روزنامه های محلی شما در مورد آن ها مطلب می نویسند، یک معلم یا فردی که فعالیت مثبتی دارد، می تواند جزء افراد مشهور محلی حساب شود. از آن جایی که این افراد در نزدیکی شما زندگی می کنند، برقراری ارتباط با آن ها کار ساده ای است.

 

۲- از وبلاگ های هدف استفاده کنید

اگر بخواهید روزی بر روی جلد مجلات، خبری از شما منتشر شود باید مسیر بسیار سختی را طی کنید، ولی می توانید استراتژی های بازاریابی و فرصت های کسب و کار خودتان را در وبلاگ های هدف پیاده سازی کنید. ۳ تا ۵ وبلاگ پیدا کنید. با صاحبان آن ها صحبت کنید و بگوئید که چگونه می توانید برای خوانندگان وبلاگشان مفید باشید. بگوئید که محصولات و خدمات شما چه ارزش هایی برای بازدیدکنندگان آن ها دارد. با ارائه رایگان مقدار کمی از محصولات و خدمات خود به صاحب وبلاگ هدف، حسن نیت خودتان را به او نشان بدهید. ایده های خودتان را برای قرارگرفتن در وبلاگ، برای آن ها بفرستید و توضیح دهید که چرا این مطلب، می تواند برای خوانندگان مفید باشد. در صورت امکان برای سایت خود، با آن ها مصاحبه کنید. این کار باعث می شود که طرف مقابل جذب شود و محتوای شما را ارتقا بدهد، برای اینکه از این طریق دارد کسب و کار خودش را برجسته می کند.

 

۳- ویدئوهای خودتان را در آپارات آپلود کنید

آپارات با داشتن کاربران میلیونی در ایران، فضای بسیار خوبی را برای ارتقای کسب و کار شما فراهم می کند. محصولات و خدماتتان را در آپارات معرفی کنید. افراد زیادی ویدئوهای شما را می بینند. رایگان است. ضرری ندارد! امتحان کنید. من مشتریان زیادی از آپارات دریافت کردم. به شما هم توصیه میکنم از این بسیتر مناسب و رایگان استفاده کنید. در فیلمی که می سازید به این نکات توچه داشته باشید. سریع به سراغ اصل مطلب بروید. از بیننده بخواهید که مثلا در کانال شما عضو شود و یا آن را با دیگران به اشتراک بگذارد. اگر می خواهید افراد بیشتر از طریق ویدئوی شما جذب کانال شما بشوند باید وعده چیزی را به آن ها بدهید. برای فیلمبرداری به هیچ عنوان نیازی نیست از یک دوربین خیلی گران استفاده کنید. می توانید با موبایلتان یک فیلم خوب تهیه کنید.

 

۴- یک ایبوک در مورد بزرگترین مسائل و مشکلات موجود در صنعت خود بنویسید

یک ایبوک ۷ صفحه ای بسازید و آن را در سایت های دانلود کتاب قرار دهید. توصیه میکنم تعداد صفحات ایبوک شما زیاد نباشد. تصور نکنید که اگر یک ایبوک ۱۰۰ صفحه ای داشته باشید از ید مردم ارزشمندتر است، خیر اصلا چنین اشتباهی نکنید. هیج فردی امروز حوصله این را ندارد که ایبوک ۱۰۰ صفحه ای شما را بخواند. اگر از ۱۰۰ خواننده ایبوک شما، ۵ نفر آن را تا آنتها مطالعه کنند فرد بسیار خوش شانسی هستید. پس به فکر نوشتن کتاب سنگین نباشید. با توجه به تجربه ای که داشتم به نظرم همان ۷ صفحه گزینه مناسبی است. مجاز هستید تا از این تعداد صفحه هم عبور کنید اما هرچه جمع و جورتر باشد درصد دیده شدن کامل ایبوک افزایش پیدا می کند.

 

صحبت پایانی

شما صاحب هر مدل کسب و کاری که باشید می توانید از بازاریابی اینترنتی استفاده کنید. همیشه خیلی از دوستان با من تماس می گیرند و درخواست دارند تا آن ها را در زمینه بازاریابی اینترنتی کمک کنم. متاسفانه مشکلی اینجاست که اکثر دوستانی که صاحب کسب و کار هستند، ابتدایی ترین مسائل را هم اجرایی نمی کنند و تصور می کنند همیشه بازاریابی اینترنتی چیزی فرارتر از مباحثی است که در سایت صحبت می شود. بازاریابی اینترنتی یعنی همین! فقط نباید از ساده ترین نکات، ساده عبور کنید! باید هر آن چیزی که به شما می گویم را انجام بدهید. قرار نیست در این راه کارهیا شعبده بازی انجام بدهید تا به نتیجه برسید. بازاریابی اینترنتی سرشار از نکات ساده است و شما باید همین نکات به ظاهر ساده و کوچک را اجرایی کنید. قرار گرفتن این نکات ساده کنار هم است که نتایج بزرگی را برای شما به همراه دارد.

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.