مقالات آموزشی

بررسی اینستاگرام از قابلیت هایپرلپس رونمایی کرد

مفید بود؟

اینستاگرام امروز در اعلانی بیان کرد، یکی از اولویت‌های همیشگی‌اش ، توسعه ابزارهای ساده و قدرتمندی است که به کاربران برای ثبت لحظات و نمایش خلاقیت‌ها کمک کند. برای تحقق این ماموریت، اینستاگرام از برنامه جدیدی با نام هایپرلپس رونمایی کرد. با استفاده از قابلیت هایپرلپس کاربران می‌توانند حتی در حین حرکت فیلم‌های تایم لپس با کیفیت بالا ضبط نمایند.

معرفی قابلیت هایپرلپس

فیلم‌های تایم لپس به حالت سکون در حال فیلمبرداری وابسته هستند. اما  قابلیت هایپرلپس تکنولوژی جدیدی برای ثبات داخلی است که این امکان را به کاربر می‌دهد در حین حرکت فیلم‌های تایم لپس خود را ضبط کند.
Instagram قول داده است که این قابلیت ویدیوهایی را تولید می‌کند که در ظاهر، کیفیت و حس مانند فیلم‌های سینمایی هستند. این در حالی است که این ادعا تا پیش از این تنها با تجهیزات گران قیمت قابل دسترس بود.
این ویژگی برای شما بسیار جالب خواهد بود و کار با آن بسیار ساده است. حتی برای استفاده از آن نیاز به ثبت نام نخواهید داشت.

نحوه استفاده از Hyperlapse

ابتدا وارد برنامه شوید و فیلم مورد نظر خود را ضبط کنید. برای شروع ضبط باید یکبار ضربه بزنید و برای توقف دوباره ضربه بزنید. در ادامه سرعت پخش مدنظر خود را بین 1 تا 12 انتخاب کنید و روی علامت سبز رنگ ضربه بزنید تا در رول دوربین شما ذخیره شود.

فروشگاه Google Play

حال به راحتی می‌توانید ویدیو ساخته شده را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.این قابلیت در حال حاضر تنها برای دستگاه‌های IOS ارتقا داده شده است. به عبارتی تاکنون دستگاه‌های اندرویدی از این قابلیت بی بهره اند. همچنین توسعه دهندگان آن هیچ اشاره‌ای به نسخه اندروید نکرده‌اند. با این حال من به عنوان یک صاحب گوشی اندرویدی، امیدوارم هر چه زودتر این قابلیت را در فروشگاه Google Play مشاهده کنم.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قابلیت هایپرلپس و همنین نحوه کار با آن، می‌توانید فیلم زیر را مشاهده کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.