مفید بود؟

گوگل ادز(اد وردز) چیست؟

گوگل ادوردز سرویسی است که توسط شرکت گوگل طراحی شده است و دراصل به معنای تبلیغات کلمه ای می باشد و به شما اجازه می دهد که در ازای پرداخت هزینه در صفحه نتایج گوگل ظاهرشوید.

فرض کنید شما برای کسب و کار خود سایتی طراحی کرده اید که جهت جذب مشتری های بیشتر نیاز به یک سیستم تبلیغاتی دارید که اولا هزینه بالایی نداشته باشد ثانیا کاملا هدفمند باشد یعنی حتما مشتریان مرتبط با کسب و کار شما را جذب کند برای این منظور گوگل ادز گزینه بسیارحرفه ای و مناسب و پرطرفداری است.

در گوگل ادز(اد وردز) این امکان برای شما وجود دارد که مخاطبان خود را براساس معیارهای زیر مشخص کنید:

1-براساس رده سنی:اشخاصی که در بازه سنی مورد نظر شما هستند.

2-براساس جنسیت :میتوانید تعیین کنید که مخاطبانتان مونث باشند یا مذکر.

3طبق علایق:اشخاصی که به موضوع مشخصی علاقه دارند.

4-مکان:اشخاصی که در مکان های مختلف مانند کشور، شهر و یا حتی محله موردنظر شما سکونت دارند.

5-دستگاه مورداستفاده:اشخاصی که از موبایل یا کامپیوتر یا تبلت استفاده میکنند.

گوگل دو بستر تبلیغاتی دارد:

1-شبکه جست و جوی گوگل:این شبکه به رسانه هایی (سایت گوگل وسرویس های همکار گوگل و جستجوی نقشه گوگل ) اطلاق می شود که در آن هامیلیون ها کاربر روزانه عبارات مختلف را جستجو میکنند.

2–شبکه نمایش گوگل:این شبکه از میلیون ها سایت و اپلیکیشن موبایل و ویدیو تشکیل شده است که شما میتوانید تبلیغات خود را در آن ها به نمایش بگذارید.تبلیغات دراین شبکه اکثرا بصورت ویدویی و بنر می باشد اما به این معنی نیست که امکان تبلیغات متنی وجود ندارد.

برای نمایش تبلیغاتتان در این شبکه های اجتماعی، گوگل روش های متفاوتی  را در اختیارشما قرار میدهد.

گوگل متناسب با هدف شما از تبلیغات ، مثلا اینکه جهت افزایش فروش یا تقویت برندتان می باشد روش تبلیغاتی مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.

به این روش های تبلیغاتی در گوگل ادز،کمپین گفته می شود که شامل تنظیمات (مخاطبین موردنظر،مکان و زمان نمایش تبلیغات و… و همچنین محتوای تصویری و متنی تبلیغاتی) می باشد.

چه کمپین هایی از کمپین جستجوی گوگل استفاده می کنند؟

با استفاده از این کمپین که از پرطرفدارترین کمپین هاست قادر خواهید بود تبلیغ خود را توسط موتورجستجوی گوگل به نمایش بگذارید.

دراین روش زمانی که کاربری کلمه یا عبارتی که با خدمات شما مرتبط می باشد را جستجو کرد این کمپین آگهی شما را در یکی از فضاهای زیر نشان می دهد:

1-سایت های جستجوی گوگل : در این روش تبلیغ شما در گوگل پلی،موتور جستجوی گوگل،نقشه گوگل و گوگل شاپینگ نشان داده می شود.

2-سایت های همکار گوگل: گوگل تعداد بسیاری همکار دارد که حاضر هستند تبلیغات مختلف را در جستجوهای خود نشان دهند اما استفاده از این روش برای صاحبان کسب و کار ایرانی مناسب نمی باشد چون مخاطبان این سایت ها معمولا غیرایرانی هستند بنابراین تاثیر چندانی در جذب مخاطب ندارند.

کمپین شبکه نمایش گوگل: این روش به این صورت عمل میکند که زمانی که کاربران در حال بازی با گوشی خود و درحال چرخیدن در اینترنت هستند و یا درحال چک کردن جیمیل خود هستند و یا قصد دیدن ویدیویی را دارند یک تبلیغ برایشان به نمایش درمی آید.بنابراین حتی قبل ازاینکه کاربری کسب و کار یا هدف موردنظر شما را جستجو کند تبلیغ شما را می بیند.

این کمپین ها دو نوع هستند:

1-کمپین نمایشی استاندارد:این کمپین امکان نمایش تبلیغ شما را در همه رسانه های نمایشی گوگل میدهد.به این ترتیب که اگر مثلا دررابطه با هدف خود بنر تبلیغاتی داشته باشید آن را در کانال های یوتیوب واپلیکیشن ها و سایت های مرتبط با هدف شما نمایش می دهد.

2-کمپین جیمیل:در این روش زمانی که کاربری درجیمیل خود است تبلیغاتی برایش به نمایش درمی آید.این روش به این صورت عمل میکند که شخصی که میخواهد سایت خود را تبلیغ کند از مخاطبین سایت و ایمیل آن ها لیستی تهیه کرده و به گوگل میدهد تا گوگل در ایمیل یا جیمیل آن ها تبلیغ را به نمایش بگذارد.

دراین روش به ازای هر کلیک کاربر،بر روی بنر تبلیغاتی و واردشدن به سایت شما،گوگل مبلغ مشخصی را از شما دریافت خواهد کرد.

به چند روش می توانیم در شبکه نمایش گوگل تبلیغ ایجاد کنیم:

1-تبلیغ نمایشی واکنش گرا:دراین روش متن تبلیغ و تصاویر و لوگوی خود را به گوگل می سپاریم و گوگل تبلیغ شما را با توجه به سایز دستگاه کاربر به بهترین شکل نمایش می دهد و دیگر نیازی نیست که نگران این باشید که آیا اندازه بنرشما متناسب با همه نوع دستگاه کاربر می باشد یا خیر؟

2-بارگذاری محتوای تبلیغاتی:در این روش گوگل یک لیست از اندازه ها و فرمت های مجاز در اختیارتان قرار میدهد که شما محتوای تبلیغاتی خود را با توجه به آن ها ایجاد کنید و بعد از اینکه تصاویر با فرمت png   یا jpg  ایجاد کردید می توانید آن ها را در گوگل ادز بارگذاری کنید.

در این روش حتی امکان این را دارید که محتوای تبلیغاتی خود را با رعایت استانداردهای گوگل درآورده و به نمایش بگذارید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.