مقالات آموزشی

معرفی انجمن های فارسی و انگلیسی بهینه سازی سایت

مفید بود؟

سئو یک دنیای همیشه در حال تغییر است که هر لحظه ممکن است به طور اتفاقی در آن به یک مشکل یا موقعیت نامعین بر بخورید. یافتن راه حل های مناسب از منابع معتبر، کلید حرکت رو به جلوست. خوشبختانه انجمن های سئوی زیادی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند تا بهترین راه حل را پیدا کنید. در این نوشته ما برخی از بهترین انجمن ها سئو را معرفی کرده و توضیح می دهیم چرا پیوستن به آن ها مفید است. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سئو و شغل های مرتبط با سئو از جمله تحلیلگر سئو با دیگر مقالات پونه مدیا همراه باشید.

چرا باید به انجمن های سئو بپیوندیم؟

پیوستن به انجمن های سئو می تواند روشی برای جستجوی راه حل های مربوط به سئو باشد. مزیت های پیوستن به انجمن سئو عبارتند از: رایگان بودن اطلاعات، ایجاد فرصت های برندینگ و گسترش دادن شبکه. در صورتی که خواهان کسب اطلاعات در باره سئو تضمینی سایت هستید با کارشناسان پونه مدیا تماس بگیرید، مشاورین ما با کمال میل اطلاعاتی کامل در زمینه قیمت سئو و جزئیات آن در اختیار شما قرار خواهند داد.

کدام انجمن های سئو بهترین هستند؟

هنگام پیوستن به یک انجمن سئو باید سه نکته را مد نظر قرار داد:

 1. فعال بودن انجمن: اگر همه ی اعضای انجمن مشارکت کنند، احتمال ضعیفی برای این وجود دارد که سوالی بدون جواب باقی بماند. در نتیجه همه ی پست ها فارغ از اینکه در چه دسته بندی قرار می گیرند، باید مهم و قابل بحث قلمداد شوند.
 2. ساختار بندی درست انجمن: دسته بندی های مشخص در انجمن به اعضا کمک می کند تا راه حل مورد نظر برای مشکل خاص خود را راحت تر پیدا کنند.
 3. وجود اعتدال و میانه روی در انجمن: اعتدال نه تنها به اعضا کمک می کند تا مشکلات خاص خود را حل کنند بلکه از سوء استفاده از انجمن نیز پیشگیری می کند.

لطفا به این نکته توجه داشته باشید که نیازی نیست تمام اطلاعات موجود در انجمن ها را بردارید، به خصوص اگر با لینک ها و اسپم مواجه هستید.

بهترین انجمن های بهینه سازی سایت

حال نگاهی بیاندازیم به بهترین انجمن های انگلیسی و فارسی بهینه سازی سایت:

1. Google Webmaster Help Community

 

تعجبی ندارد که این انجمن در ابتدای لیست ما آمد. انجمن Google Webmaster Help Community تحت مالکیت گوگل بوده و ماهانه بیش از 1000 موضوع تولید می کند.
در این انجمن می توانید در مورد تمام محصولات و خدمات گوگل از جمله سئو بحث و گفتگو کنید. در صفحه ی اصلی انجمن می توانید به دسته بندی های مشخص شده مانند crawling، indexing و ranking بروید یا می توانید مساله ی خود را در فیلد جستجو تایپ کنید.

مزایا:

 • مالکیت و اداره توسط شرکت گوگل
 • ویژگی های عالی برای جستجو

معایب:

 • دارای تنها 4 دسته بندی از پیش تعریف شده

2. Warrior Forum

 

Warrior Forum یکی از بزرگ ترین انجمن های بازاریابی موجود است. این انجمن دسته بندی های بسیار متعددی دارد، از بازاریابی اینترنتی گرفته تا سئو. همچنین بیش از 200000 موضوع در این انجمن موجود است.
می توانید به صورت رایگان و با استفاده از ایمیل یا حساب کاربری گوگل تان به این انجمن بپیوندید.
در این انجمن وقتی موضوعی را انتخاب می کنید به طور پیش فرض جدیدترین موضوعات مرتبط برایتان نمایش داده می شود.

مزایا:

 • محدوده ای برای تازه کاران در این انجمن موجود است.
 • یک انجمن همه جانبه است.

معایب:

 • برای دسترسی های بیشتر لازم است پول پرداخت کنید.

3. Seo Chat Forums

می توانید به طور رایگان به انجمن SEO Chat Forum بپیوندید. پس از ثبت نام، به بیش از 400000 موضوع دسترسی خواهید داشت.
این انجمن از Google Webmaster Help Community دسته بندی های بیشتری دارد. همچنین مسیریابی میان دسته بندی های مختلف و دسته بندی های زیر آن ها مقداری سر راست تر است. همچنین پست کردن موضوع در این انجمن ساده است. فقط کافی است به زیردسته بندی های مشخص رفته و دکمه ی نارنجی را برای پست کردن بزنید.

مزایا:

 • دسته بندی های بی نقص
 • مسیر یابی سرراست

معایب:

 • اگر حریم خصوصی برایتان اهمیت دارد، علامت Not Secure درج شده در انجمن ممکن است شما را پس بزند.

4. V7N Webmaster Forum

V7N یک انجمن توسعه ی وب می باشد که انجمن های بسیاری با موضوعات متنوع از توسعه ی وب گرفته تا بازاریابی را مدیریت می کند. انجمن سئو یکی از زیر مجموعه های انجمن بازاریابی در V7N است که بیش از 20000 موضوع مختلف در آن وجود دارد. می توانید به صورت رایگان به این انجمن بپیوندید.

مزایا:

 • رایگان

معایب:

 • چون زیر سئو هیچ دسته بندی وجود ندارد، کار مقداری سخت می شود.
 • مانند SEO Chat Forum هشدار Not Secure در این انجمن نیز به چشم می خورد.

5. Wicked Fire

 

این انجمن یکی از بهترین انجمن های سئو و مارکتینگ با بیش از 20000 عضو و 140000 مقاله است. این انجمن نیز دارای دسته بندی های متعددی است. اما با اینکه بحث های سئو در این انجمن به وفور مطرح می شود، دسته بندی خاصی برای آن وجود ندارد.

مزایا:

 • نشانگر آیکن انجمن برای پست های جدید

معایب:

 • بحث های سئو در دسته بندی های مختلف پخش شده اند.

6. انجمن سئو موز فارسی

یکی از بهترین انجمن های سئو، سئو ماز فارسی است. این انجمن شامل دسته های: آموزش سئو، سئو کلاه سیاه، اصول و مبانی سئو و مقالات پیشرفته ی سئو است. ثبت نام در انجن سئو موز فارسی رایگان بوده و این انجمن دارای اتاق های زیادی برای بحث و تبادل نظر در مورد مسائل سئو است.

7. انجمن سئوی ایران

این انجمن، سال ها به طرح موضوعات تازه و مبتکرانه در زمینه ی سئو می پرداخت و بحث ها و تبادل نظرهای داغی بین اعضا در جریان بود. اما متاسفانه پس از گذشت مدتی، وبسایت ارائه دهنده ی هاستیگ این انجمن که یک وبسایت معتبر کانادایی بود به دلایل مختلف از پشتیبانی این انجمن کناره گیری کرد.
پس از مدتی این انجمن این بار در یک هاستیگ ایرانی راه اندازی شد اما تب فروم های اینترنتی فروکش کرده بود. به همین خاطر تصمیم بر این شد که محتوای شایسته ی ایرانیان و وبسایت های فارسی در یک گروه تلگرامی انتشار یابد. اکنون در این گروه تلگرامی بحث هایی مفید توسط سئوکاران مطرح می شود.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.