مقالات آموزشی

معرفی مزایا و معایب مشاغل خانگی و نمونه هایی از آن

مفید بود؟

در این مقاله با معرفی مشاغل خانگی همراه شما هستیم. اگر شما هم به فکر کسب درآمد در منزل هستید مطالعه ادامه این مقاله برای تان مفید خواهد بود. تعریف وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی از کسب و کارهای خانگی بیان میدارد که مشاغل خانگی فعالیت هایی هستند که توسط یک یا چند نفر از اعضای خانواده در فضای مسکونی انجام میشوند.

این مشاغل نباید مخل آسایش واحدهای مسکونی همجوار و همسایه ها شوند؛ نتیجه این فعالیت ها کالا یا خدمات قابل ارائه خواهد بود. مشاغل خانگی عموما با استفاده از یک طرح کسب و کار پیش میروند.
در معرفی مشاغل خانگی سعی بر معرفی کارهایی داریم که برای شروع و کسب درامد از طریق آن ها به سرمایه اولیه زیادی نیاز ندارید.

برای شروع مشاغل خانگی چه نکاتی باید در نظر گرفته شوند؟

معرفی مشاغل خانگی میتواند مفید باشد اما پیش از آن باید در نظر داشته باشید که چه نوع شغلی برای شما مناسب است. عدم توجه به این موضوع میتواند سبب به هدر رفتن زمان و انرژی تان شود. شغل خانگی شما باید در حوزه تخصصی تان باشد. یعنی در رابطه با آن اطلاعات داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است با ضرر مالی مواجه شوید. اگر در زمینه به خصوصی اطلاعات ندارید میتوانید از فیلم، کتاب و دوره های آموزشی موجود در سطح اینترنت کمک بگیرید.

 

مشاغل کم ریسک

بهتر است با مشاغل کم ریسک شروع کنید. همچنین باید بدانید که چه نوع شغلی برای تان مناسب است. برخی ترجیح میدهند مشاغل خانگی زود بازده را انتخاب کنند در حالیکه ممکن است عده ای عجله ای برای رسیدن به سود و درآمد نداشته باشند.نکته دیگری که در مقاله “معرفی مشاغل خانگی و نمونه هایی از آن” باید بیان شود توجه به حوزه علاقه مندی تان است. صرف وقت برای کارهایی که به آن ها علاقه ندارید بسیار عذاب آور خواهد بود.

اصول بازاریابی

آشنایی با اصول بازاریابی در هر کسب و کاری کمک کننده است. پس پیش از شروع در این باره تحقیق کنید. همچنین باید اطلاعات لازم را درباره مشتریان تان به دست آورید. برای فروش محصولات و یا ارائه خدمات الزامی به استفاده از روش های سنتی نیست. امروزه سایت ها و شبکه های اجتماعی به یاری شما آمده اند. کافی است نحوه کار با آن ها را بیاموزید تا از ظرفیت ها موجود به نحو احسن بهره مند شوید.

مزایا و معایب این کسب و کارها

در معرفی مشاغل خانگی خاطر نشان نمودن مزایا و معایب آن ضروری به نظر میرسد. چرا که دید درستی در رابطه با این شغل ها به شما میدهد و کمک میکند تا اطلاعات بیشتری در این باره داشته باشید. در نتیجه تصمیم شما در رابطه با شغل خانگی تان از اطمینان و اعتماد بیشتری برخوردار خواهد بود.

ارتباط شما با فرزند یا فرزندان

اگر شما مادر و صاحب فرزند باشید احتمالا از اهمیت تربیت فرزندان و حامی آن ها بودن آگاهی دارید. مسلم است که تربیت حاصل شده توسط پرستار و یا مربی مهدکودک تمام و کمال مورد تایید شما نخواهد بود. با داشتن یک شغل خانگی ارتباط شما با فرزند یا فرزندان تان حفظ میشود و میتوانید در آموزش و تربیت آن ها بکوشید.

کسب و کارهای خانگی

مشاغل خانگی در مقایسه با سایر شغل ها ریسک پایین تری دارند و درصد شکست در آن ها کم است. همچنین سبب میشود تا در حین کار بیشتر با چم و خم های آن آشنا شوید و امکان توسعه کسب و کارتان را داشته باشید.
کسب و کارهای خانگی همانند سایر کسب و کارها مشکلاتی دارند. از جمله آن ها میتوان به کمبود فضا و ادغام فضای کار و فضای خانه اشاره کرد. همچنین بازار رقابت در این فضا بسیار داغ است. تولید کم است و این مسئله میتواند سبب از دست دادن مشتریان شود.

نمونه هایی از مشاغل خانگی 

بازاریابی یکی از شغل هایی است که در معرفی مشاغل خانگی باید به آن توجه ویژه ای داشت. بازاریابی بخش های مختلفی را شامل میشود. مشاوره و راهنمایی کسب و کارها، همکاری در فروش و دریافت حق کمیسیون، تبلیغ و معرفی محصولات از جمله کارهایی هستند که یک بازاریاب میتواند حتی در منزل از طریق آن کسب درآمد کند.

تولیدات مطمئن

آشپزی دنیای بسیار گسترده ای دارد و خوراک یکی از نیازهای اجتناب ناپذیر مردم است. به همین علت کسب و کارهایی که با تهیه غذا و خوردنی در ارتباط هستند در دسته کسب و کارهای کم ریسک قرار میگیرند. انواع نان و شیرینی، ترشی، مربا، میوه خشک، وعده های غذایی و … مواردی هستند که میتوانید با تولید و فروش شان به کسب درآمد بپردازید. البته پیش از شروع بهتر است درباره بازار هدف تان نیز تحقیق کنید تا از به فروش رفتن تولیدات مطمئن شوید.

 تایپ کردن

بسیاری از شرکت های بزرگ به کسانی نیاز دارند که پاسخگوی مشتریان شان باشند. شما میتوانید در قامت یک نماینده خدمات مشتریان به کسب در آمد بپردازید. همچنین کارهایی مثل ثبت و وارد کردن اطلاعات از جمله دیگر کارهایی است که برای به سرانجام رساندن آن ها به اطلاعات چندانی نیاز ندارید. کارهایی مثل تایپ کردن و یا تولید محتوای متنی برای وب سایت ها هم در دسته کارهای ساده با درآمد کم قرار میگیرند.

کسب درآمد از طریق ساخت صنایع دستی از جمله دیگر کارهایی است که به عنوان یک شغل خانگی پیشنهاد میشود. صنایع دستی به دلیل زیبایی، کیفیت و دوام بالایی که دارند میتوانند درامد خوبی را برای شما به ارمغان بیاورند.

سئوی سایت

برنامه نویسی و بهبود سئوی سایت از جمله حرفه هاییست که نیاز به آن در همه کشورهای دنیا و ایران احساس میشود. اگر دانش برنامه نویسی دارید بهتر است با انتشار آگاهی در وب سایت های مختلف کارفرمایان را از دانش خود مطلع کنید. در صورتی که دانش لازم را در زمینه برنامه نویسی ندارید هم میتوانید با استفاده از فیلم های موجود در یوتیوب و صرف زمان و انرژی آموزش دیده و در قالب یک برنامه نویس کسب درآمد کنید.

کسب درآمد از طریق شبکه های مجازی

اگر بخواهیم در معرفی مشاغل خانگی از فضای سنتی فاصله بگیریم باید به ظرفیت های موجود در شبکه های مجازی بپردازیم. اینستاگرام یکی از معروف ترین شبکه های اجتماعی در ایران است. اینستاگرام مخاطبان زیادی در سراسر جهان دارد. این مسئله سبب شده است تا بتوانید از ان به عنوان یک فروشگاه آنلاین استفاده کنید.

 

تولید محتوای ویدیویی 

به علاوه کارهایی مثل تولید محتوای ویدیویی و فعالیت در قالب یک بلاگر هم میتواند درامد خوبی برای شما به همراه داشته باشد. شبکه اجتماعی دیگری که تولید محتوای با کیفیت و کاربر پسند در آن میتواند شما را به درآمد بالایی برساند یوتیوب است. یوتیوب بسته به تعداد بازدیدها مبلغی را به حساب منتشر کننده ویدیو واریز میکند. با توجه به اینکه این مبلغ به صورت دلاری است، درآمد قابل توجهی عایدتان میشود.

حساب اینستاگرام

بسیاری از کسب و کارها به دنبال افرادی هستند که مدیریت حساب اینستاگرام آن ها را برعهده بگیرد. ادمینی پیج های اینستاگرامی از جمله کارهایی است که نیاز به دانش و تجربه خاصی ندارد و درآمد مناسبی را برای شما به ارمغان میاورد. در پایان امیدواریم معرفی مشاغل خانگی برای شما مفید واقع شده باشد و شغل مورد نظرتان را از میان موارد یاد شده پیدا کرده باشید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.