مفید بود؟
هر فردی که به طراحی علاقه دارد، چه طراح وب باشد و یا طراح گرافیک باید در رابطه با قوانین کرنینگ آگاهی داشته باشد.

هر فردی که به طراحی علاقه دارد، چه طراح وب باشد و یا طراح گرافیک باید در رابطه با قوانین کرنینگ آگاهی داشته باشد. این عنصر یکی از جنبه های تایپوگرافی است که در صورت عدم آشنایی با آن به سختی قابل تشخیص می باشد. اما در صورتی که شما با این مقوله آشنایی داشته باشید، در نظر شما بسیار واضح، شفاف و قابل تشخیص است. یادگیری استفاده از کرنینگ می تواند به طرز موثری موجب شود که چشم های شما برای مشاهده جزئیات دقیق تر شوند.

اما کرنینگ چیست؟ کرنینگ به مفهوم فاصله میان دو حرف در تایپوگرافی می باشد. حروف می توانند به شیوه های گوناگونی دارای فاصله باشند. از بالا، پایین و گوشه ها، بنابراین فاصله  صحیح میان هر دو حرف یک معمای بسیار پیچیده می باشد.

در صورتی که در فونتی کرنینگ وجود نداشته باشد، حرف بعدی بدون هیچگونه فاصله ای پس از حرف قبل نوشته می شود. به ویژه در نوشتار لاتین این موضوع می تواند تاثیر بسزایی در خواندن متن داشته باشد و مفهوم کلمات را به درستی نشان ندهد.

پیش از آن که فردی قصد داشته باشد شروع به طراحی فونت کند، باید با کرنینگ آشنایی پیدا کند. در صورتی که در این موضوع دانش و آگاهی نداشته باشد ممکن است در زمینه طراحی فونت به مشکل برخورد و حتی متوجه نشود که اشکال کار از کجاست. چرا که همانطور که گفته شد در صورتی که در این مقوله آگاهی و آشنایی وجود نداشته باشد، به سختی می تواند وجود آن را تشخیص داد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.