مقالات آموزشی

ساختن ویدیویی برای درآمد از آپارات

مفید بود؟

مقدمه

همانطور که به احتمال زیاد آگاه هستید، امروزه یکی از بهترین منابع درآمدی، درآمد از اینترنت و کمک گرفتن از تکنولوژی برای پولسازی است! (فراموش نکنید که تکنولوژی صنعتی است که ثروتمندترین انسان های کنونی با آن ثروتمند شده اند!) در این مقاله قرار است از درآمد از آپارات و جزئیات آن بگوییم.
آپارات یکی از سرویس های اشتراک گذاری ایرانی است که رقیب نسخه خارجی خود یعنی یوتیوب است و به دلیل فیلتر بودن یوتیوب بسیاری از مردم برای دیدن ویدیو و اشتراک گذاری آن آپارات را ترجیح می دهند!
درآمد اینترنتی از طریق آپارات را می توان از بهترین منابع اینترنتی موجود در وب دانست، جهت راهنمایی بیشتر با ما همراه شوید.

در ادامه پیشنهاد میکنیم با مقاله ای با موضوع گوگل آنالیتیکس را بیشتر آشنا شوید

درآمد از آپارات شوخی یا جدی؟!

امروزه دیگر درآمد زایی از پلتفرم های ارائه دهنده محتوای ویدیویی چیز عجیب و غریبی نیست! و حتی برخی بجز درآمد از آپارات به دنبال درآمد دلاری از طریق youtube.com هستند. اما برای اینکه بتوانید درآمد از آپارات را تجربه کنید و به مشکل نخورید مسائلی هستند که باید رعایت کنید. ما اینجاییم تا این نکات را به شما بیاموزیم.

قوانین آپارات برای درآمد از آپارات

زمانی که حساب کاربری خودتان را در آپارات ساختید حال شما باید به تولید ویدیو بپردازید و کاری کنید تا آپارات شما را به عنوان همکار بپذیرد! از قوانین مهم درآمد از آپارات این است که باید شما حداقل 200 نفر دنبال کننده داشته باشد (حساب کاربری تان) و در 3 ماه اخیر حدود 3 هزار ساعت ویدیو های شما بازدید داشته باشند! (با توجه بازدید کنندگان زیاد آپارات این رقم، رقم زیادی نیست!!).
اگر این شرایط را داشتید می توانید درآمدزایی از آپارات را شروع کنید، نکته مهم دیگر قبل از شروع کار با آپارات این است که نباید با کپی کردن ویدیو توقع داشته باشید که آپارات برای شما سودآور باشد!!
شما باید خلاق باشید، مونتاژ را یاد بگیرید، از زندگی روزمره، مسائل خنده دار و مسائل جزئی ویدیو تهیه کنید و در حساب خود بگذارید.
از دیگر موارد بسیار مهم برای شروع کار با آپارات این است که بدانید چگونه آپارات قرار است به شما پرداختی داشته باشد.

 

نحوه درآمد از آپارات

قوانین آپارات در این زمینه واضح است زمانی که حساب تان به مقدار مناسبی کاربر و بازدید کننده رسید، در حین ویدیو های شما تبلیغات مناسب پخش خواهد شد و اگر حداقل 4 ثانیه از تبلیغ توسط کاربران مشاهده شود، این تبلیغ نمایشی موفق داشته است و جز درآمد های شماست، که نصف هزینه تبلیغ ویدیو را آپارات به شما می دهد (گاهی این مقدار بیشتر از 50 درصد است).

گزارش تلاش ها و وضعیت فعلی

درآمد از آپارات یک چالش خواهد شد اگر پنلی برای شما موجود نباشد که دقیقا به شما بگوید چه اقداماتی انجام شده، وضعیت فعلی تان چیست، چه کار باید بکنید و یا چقدر از ویدیو های بازدید شده است!!
خوشبختانه آپارات در این زمینه خوب عمل کرده است و پنل همکاری قوی به شما می دهد که در آن می توانید تخمین درآمد نهایی خود را ببینید، از بازدید ویدیو ها مطلع شوید و از وضعیت درآمدی خود یا امکان درخواست تسویه بهره مند شوید. تسویه حساب آپارات به گفته خودشان بسیار سریع خواهد بود.
 

خب حال برویم سراغ اینکه برای درآمد از آپارات و موفقیت در این راه باید چه نوع ویدیو هایی ساخت؟!

چه نوع ویدیویی برای درآمد از آپارات بسازم؟

1. خلاقانه باشد

قبل از هر چیز ویدیو های تولیدی شما باید خلاقانه و ناب باشند! قرار نیست با کپی کردن ویدیو های دیگران به جایی برسید و خود آپارات هم روی این موضوع حساس است. اما ایده های جالب، صحبت از برخی مشکلات مردم، خلاقیت های کوچک مثل صداگذاری حیوانات بصورت طنز و … برای مردم جالب هستند و قطعا در این حوزه به درآمد خواهید رسید.

2. ویدیو باید همراه با مونتاژ خوب منتشر شود

برای تولید ویدیو های خوب نیاز ندارید که افتر افکت را یاد بگیرید یا چندین سال در این حوزه باشید فقط و فقط سعی کنید موارد از مونتاژ ویدیو با نرم افزار های پیشرفته را یاد بگیرید تا ویدیو های شما حداقل موزیک جالبی داشته باشند و همه چیز بصورت عادی پیش نرود!

3. از استعداد خود در آپارات ویدیو بسازید

برای درآمد از آپارات حتما مجبور نیستید که به علاقه همه افراد توجه کنید (البته اگر چنین چیزی باشد) به طور نمونه اگر موسیقی دان هستید، خب یک قطعه بنوازید! اگر گیمر هستید، به طور جدی یک بازی جدید را معرفی کنید و گیم پلی آن را نمایش دهید، اگر مهندس هستید، مشکلی که همه به دنبال راه حلش هستند را بصورت ویدیوی حل کنید و انتشار دهید.
اینکه از استعداد، هنر یا علم خود در آپارات ویدیو بسازید ایده واقعا جالب و پر بازدیدی خواهد بود! فقط سعی نکنید که همه را راضی نگه دارید به هر حال همه قرار نیست مخاطب شما شوند.

 

4. از حیوانات مختلف ویدیو بگذارید

بحث حیات وحش، دنیای جانداران مختلف و نحوه زندگی آنها بسیار جالب است شما می توانید مستند های کوتاهی از زندگی جانداران مختلف بسازید یا آنها را معرفی کنید، به طور نمونه مردم دوست دارند از انواع مختلف شیر، سن آنها، علایق و غذایی که دوست دارند آگاه شوند!!
اگر هم اینکار را دوست ندارید می تواند با صداگذاری خنده دار ویدیو های حیوانات نیز به مخاطبین زیادی دست یابید!!

5. مسابقات و چالش ها

برای درآمد از آپارات باید سرسخت باشید و ببینید مخاطبین فعلی شما چه علایقی دارند، یکی از علایق مردم کنونی جامعه ما مسابقات، چالش ها و بازی های فکری خلاقانه است که ایده بدی برای ساخت ویدیو های شما نیست. در نتیجه شما باید از مسابقات مشهور خارجی تدوین های خوبی بگیرید، ترجمه یا زیرنویس کنید و آنها را انتشار دهید یا خودتان مسابقات آنلاین برگزار کنید و بصورت ویدیویی برگزار کنید.

سخن نهایی

در کل برای موفقیت در درآمد از آپارات باید خلاق، سرسخت و باهوش باشید. سعی کنید که یا یک دوربین خوب (دوربین گوشی هم با تنظیم کیفیت بد نیست) و یا لپ تاپی قوی برای تهیه ویدیو، فراهم کنید. از چیزی نترسید و همین الان شروع کنید برخی موارد فقط به تجربه مرتبط است و بس! یعنی شما قرار نیست سال ها علم کسب کنید و سپس وارد دنیای ویدیو ها شوید، بلکه همین الان حساب کاربری آپارات را بسازید و اولین ویدیو یک دقیقه ای خود را بسازید و نشر دهید. سپس از بازخورد مردم برای ویدیو های بعدی یا ایده هایی که در این راه به ذهنتان می رسد استفاده کنید.
فراموش نکنید که یک کسب و کار خوب یک روزه ساخته نشده و نخواهد شد و برای درآمد از آپارات باید کمی صبور باشید و تجربه کافی بدست آورید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.