مقالات آموزشی

ذکر نکات و بررسی اهمیت شبکه های اجتماعی

مفید بود؟

مقدمه

امروز در خدمت شما هستیم تا درمورد یک دوره تولید محتوای ویدیویی برای شبکه های اجتماعی خوب صحبت کنیم. در واقع قرار است به شما بگوییم چرا بازاریابی در شبکه های اجتماعی و چنین دوره ای مهم هستند.

همراه مان باشید چرا که دیر یا زود مجبور خواهید بود برای کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی حساب بسازید! یا به گونه ای به فکر پول در آوردن از این شبکه های اجتماعی می افتید.

 

چرا شبکه های اجتماعی مهم است؟!

اگر بخواهیم به تمامی دلایلی که چرا شبکه های اجتماعی و دوره تولید محتوای ویدیوی برای شبکه های اجتماعی مهم هستند بپردازیم، باید یک کتاب بنویسیم!.

اما در ادامه به طور مختصر به برخی از دلایلی که اساسا چرا شبکه های اجتماعی مهم هستند خواهیم پرداخت.

توصیه میکنیم مطالعه مقاله دوره بازاریابی و اهمیت آن

را از دست ندهید

بحث های آنلاین فوری ترتیب می دهید!

شبکه های اجتماعی رسانه ای برای تعامل مردم هستند. کارکنان، دانشجویان، دانشجویان آینده نگر، فارغ التحصیلان، ذینفعان و جامعه گسترده ای از تمامی مشاغل، همگی قادر به همفکری با افراد مرتبط هستند. همچنین می توانند به سؤالات آنها پاسخ دهند، دوست شوند و شبکه سازی کنند.

روابط

دانشگاه و کارکنان آن می توانند از شبکه های اجتماعی برای ارتباط با دانشجویان، دانشجویان فعال، محققان و سایر سازمان ها استفاده کنند. اما در اصل، شبکه های اجتماعی برای ایجاد رابطه پایدار با افرادی مانند من و شما است.

شبکه های اجتماعی بستری را فراهم می‌کنند که در آن می‌توانید دانش و نمونه کار های خود را به اشتراک بگذارید.  در زمینه ها یا تخصص های انتخابی خود اعتبار کسب کنید. در یک جامعه آنلاین، همچنین می‌توانید اطلاعات و بینش‌هایی را از افرادی که قبلاً در جایی که اکنون قرار دارید یا تحقیقات مشابهی را انجام داده‌اند، نیز کسب کنید.

 

کم هزینه

از خوبی های شبکه های اجتماعی این است که با وجود میلیون ها کاربر و مشتری که می توانید جذب کنید، هم برای شما و هم برای مشتریان اکثر آنها رایگان هستند. نه تنها می توانید از آن برای برقراری ارتباط استفاده کنید، بلکه یک ابزار تبلیغاتی عالی برای مواردی مانند رویدادها، دوره های جدید و پیشرفت های تحقیقاتی است.

در هر زمان متصل شوید

شبکه های اجتماعی هرگز به خواب نمی روند. و همیشه در خدمت مردم هستند! همین مورد باعث شده در عصر ما دوره تولید محتوای ویدیویی برای شبکه های اجتماعی مهم و حیاتی باشد. حتی می توانید میزبان مشتریان خارجی در ساعات غیر عادی از بامداد باشید! و این قدرت اینترنت را نشان می دهد.

 

نام تجاری

بسیاری از مردم به طور فزاینده ای زمان زیادی را در شبکه های اجتماعی صرف می کنند. شبکه های اجتماعی باید به‌عنوان ابزاری گسترده برای دستیابی به مخاطبان زیادی در نظر گرفته شوند، بنابراین انتشار نام خود، نام دانشگاه یا کسب و کارتان به طور گسترده در اینترنت بسیار مهم است. ممکن است میلیارد ها تومان به ارزش کسب و کار شما اضافه کند.

آیا بازاریابی در شبکه های اجتماعی درست است؟!

البته که درست است و حتی برخی منابع قوی تاکید دارند که تنها راهی که اکنون در دنیای بازاریابی دیجیتال واقعا سودآور است همین بازاریابی در شبکه های اجتماعی است.

در شبکه های اجتماعی بصورت رایگان به میلیون ها کاربر و مشتری مشتاق طرف هستید که باید اعتمادشان را جلب کنید! به همین خاطر است که این مقاله اصرار دارد که شما حتما از ویدیو های جذاب در محتوای شبکه های اجتماعی تان استفاده کنید. و در ادامه ویژگی های یک دوره تولید محتوای ویدیویی برای شبکه های اجتماعی را بیان میکنیم. با استفاده از یکی از این دوره ها و به راحتی خودتان می توانید برای اکانت هایتان محتوای ویدیویی بسازید.

 

چرا به دوره تولید محتوای ویدیویی برای شبکه های اجتماعی نیاز دارم؟!

امروزه پلتفرم هایی مانند اینستاگرام با وجود اینکه قرار بود فقط مکانی برای تبادل عکس باشند، پر از ویدیو شده است. حتی برخی متخصصین بازار پیشنهاد می دهند که بجای تصاویر خسته کننده از محتوای ویدیویی جذاب استفاده کنیم. در ادامه 2 نرم افزار مهم برای تولید و ویرایش ویدیو در کامپیوتر به شما معرفی خواهد شد. که اگر قرار است خودتان اینگونه محتوا ها را تولید کنید حداقل با مهمترین ابزار های آنها آشنا شوید.

نکته: ذهنتان محدود نباشد و دائما در حال جستجو در گوگل باشید تا با ابزار های هوشمند، آنلاین و رایگان بتوانید بهترین نتیجه را در ساخت محتوای شبکه های اجتماعی تان بگیرید.

حال به دلایلی که چرا به دوره تولید محتوای ویدیویی برای شبکه های اجتماعی نیاز دارید به طور مختصر خواهیم پرداخت.

1. محتوای ویدیویی باعث جلب اعتماد بیشتر کاربران می شود مخصوصا اگر این محتوا در محل کار و توسط تیم شما ساخته شود.

2. محتوای ویدیوی مناسب تمامی افراد با هر درجه سنی و هر نوع تحصیلاتی است!

3. محتوای ویدیویی می تواند در قلب مخاطب بنشیند، امروزه هر طراح گرافیک و طراح انیمیشنی می داند که احساسات مخاطبین، خنداندن آنها و افزایش تمایل آنها در بازاریابی مدرن چقدر مهم است!!

4. محتوای ویدیویی در معرفی محصولات و سرویس ها نقش اساسی دارد!!

5. امروزه حتی موتور های جستجو نظیر گوگل نیز به شرکت هایی که در بازاریابی ویدیویی فعال هستند، امتیاز بیشتری اختصاص می دهند (سئو بهتر).

6. و …

 

ویژگی های دوره تولید محتوای ویدیویی برای شبکه های اجتماعی مناسب

دوره تولید محتوای ویدیویی برای شبکه های اجتماعی باید جامع و ساده باشد، به طوری که مخاطب با هر دانشی بتواند با آن موارد مهم را یاد بگیرد.

در ادامه به طور مختصر به ویژگی هایی یک دوره تولید محتوای ویدیویی برای شبکه های اجتماعی می پردازیم:

• کار با یک نرم افزار گرافیکی و یک نرم افزار ساخت یا ویرایش ویدیو حداقل پوشش داده شده باشد.

• از دانش رنگ شناسی بحث شده باشد.

• راهنمای یافتن علایق مردم و ترند های ویدیویی

• تکنیک های پرده سبز و صدا گذاری

• استفاده از ابزار های مختلف برای ساخت ویدیویی قوی

• زیرنویس دار کردن ویدیو

• راز های ویدیوی های پر بازدید فاش شود.

• و …

نرم افزار های مناسب دوره تولید محتوای ویدیویی برای شبکه های اجتماعی

اگر قصد دارید به صورت آنلاین برای شبکه های اجتماعی ویدیو بسازید در کنار چندین منبع داخلی وبسایت Invideo بد نیست!

اما اگر قصد دارید اصولی تر کار کنید و با کمک نرم افزار های کامپیوتری ویدیو های خود را بسازید به نرم افزار های فتوشاپ، ایلوستریتور، ادوبی پریمیر و ادوبی افتر افکت نیاز پیدا خواهید کرد.

به یاد داشته باشید که لازم نیست تمامی 4 نرم افزار بالا را یاد بگیرید بلکه برای شروع اگر کار با فتوشاپ را بلد باشید و نرم افزار ویرایش ویدیویی مانند ادوبی پریمیر را بدانید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.