مقالات آموزشی

بررسی بهینه سازی در موتور جست‌وجوی Bing

مفید بود؟

هدف از این مقاله آشنایی با دو ویژگی جدید اضافه شده به Bing Webmaster Tools است. اولین ویژگی Geo Targeting است که باعث می شود موتور جست‌وجوی بینگ ارائه اطلاعاتی که برای یک منطقه جغرافیایی خاص مشخص شده را برای کاربران همان ناحیه نمایش دهد.

این ابزار از زیر بخش Configure my Site قابل تنظیم است. دومین ویژگی ابزار Malware که به شما کمک می کند تا سایت خود را از لحاظ وجود بدافزارها ارزیابی و پاک سازی کنید. این ابزار از بخش Reports & Data قابل دسترسی می‌باشد.حالا به بررسی هرکدام می‌پردازیم.

Geo Targeting

از ویژگی جغرافیایی می‌توان با هدف نمایش تمام و یا بخشی از وب سایت برای مخاطبین در یک کشور خاص استفاده کرد که این کار علاوه بر رشد تجارت، یک سیگنال قوی برای بینگ محسوب می شود و در رتبه بندی نقش مهمی دارد.

این ابزار باعث می شود تا بینگ باتوجه به محل جغرافیایی کاربر٬ آنها را به بخش خاصی از سایت شما هدایت کند. درصورتی که دیگر ابزارهای مدیریتی فقط می‌توان سطح اصلی سایت خود را برای این کار سفارشی کرد اما بینگ اجازه می‌دهد برای ملیت های گوناگون بخش‌های مختلفی از سایت را در نظر گرفت.

می توانید Geo-Targeting را برای سطوح زیر خود تنظیم کنید:

  • domain : این امکان را می دهد تا کل دامنه را برای یک کشور خاص درنظربگیرید. توجه داشته باشید این فقط برای دامنه های سطح بالا مانند com, .org, .net. در دسترس است.
  • subdomain : این گزینه اجازه می دهد کل یک زیردامنه را برای منطقه جغرافیای خاص مشخص کنید.
  • directory: در این سطح قادر هستید دایرکتوری تعیین شده ای را برای افراد یک ملیت نمایش دهید.
  • page level: تعیین منطقه جغرافیایی حتی برای صفحاتی خاص نیز امکان‌پذیر است. با این گزینه می توانید صفحات landing page را با توجه به هر ملیت طراحی و نمایش دهید.

 

 Malware

مدتی پیش گزارشی در مورد نمایش ۵ برابری تروجان ها درنتایج بینگ نسبت به گوگل منتشر شد و مشخص شد کاربرانی که ازموتور جست‌وجوی بینگ استفاده می‌کنند با احتمال بیشتری در معرض خطر قرار دارند. این مطلب می‌تواند برای مایکروسافت خیلی بد باشد اما آنها خیلی زود به فکر افتادند و ابزار Malware را برای مقابله با این مشکل و همچنین تامین امنیت سایت‌ها در اختیار مدیران سایت‌ها و وبلاگ‌ها قرار داده اند.

هرلحظه هزاران وب سایت و وبلاگ مورد تهاجم بدافزارها قرار می‌گیرند. حتی ممکن است توزیع کننده تروجان یا هکر کنترل سایت را بدست گیرد که این موضوع برای بازدیدکنندگان بسیار خطرناک است. به همین دلیل بینگ با اسکن صفحات آلوده شده که در خدمت بدافزارها قرار دارند تلاش می‌کند تا نتایج خود را براساس سایت‌های سالم نمایش دهد.

اگر در بخش اطلاع رسانی، پیامی مبتنی بر وجود بدافزار در سایت خود مشاهده کردید به‌سرعت اقدام به درخواست ارزیابی malware re evaluation کنید تا بینگ سایت شما را بررسی و مشکلات امنیتی شما را گزارش کند. در صورت بی‌تفاوتی به این هشدارها به سادگی از نتایج جست‌وجوی بینگ حذف خواهید شد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.