مقالات آموزشی

طراحی سایت با برنامه نویسی استاتیک و داینامیک

مفید بود؟

طراحی سایت، برنامه نویسی استاتیک، برنامه نویسی داینامیک، مزایای برنامه نویسی داینامیک

زبانی که موتورهای جستجو آن را میفهمند و از طریق آن داده های هر صفحه از وب را به کاربر نشان میدهند زبان HTML است که خاصیت استاتیک دارد یعنی تنها زبان نمایش کاربر است و از طریق آن میتوان برنامه نویسی استاتیک وب سایت یا سمت کاربر را انجام داد. طراحی وب سایت استاتیک امروزه با محدودیت های زیادی همراه است به همین دلیل هم این روش در طراحی سایت به ندرت استفاده میشود.
از زمانی که وب سایت ها منابع و پایگاه هایی برای ارتباط افراد با شرکت ها شده اند برنامه نویسی پویا یا داینامیک هم به سرعت فراگیر شده است. برنامه نویسی داینامیک برای وب سایت که در طراحی سایت استفاده میشود صفحات ساده HTML را به صفحات داینامیک و پویا تبدیل میکند.
زبان های برنامه نویسی در طراحی وب سایت عبارتند از:

  • ASP
  • PHP
  • JSP

هر کدام از این زبان ها را که انتخاب کنید میتوانید صفحات وب که به صورت داینامیک هستند را تولید نمایید. یعنی کدهایی که سمت سرور هستند را ایجاد کنید.

حال به بررسی برخی از علت های روی کار آمدن برنامه نویسی داینامیک می پردازیم:

1- برنامه نویسی شیء گرا و اصول شی گرایی:

با مطرح شدن شیء گرایی دیگر برنامه نویسی استاتیک جوابگو نبود زیرا وراثت که از اصول پایه ای شیء گرایی میباشد، در برنامه نویسی استاتیک تعریف نشده بود.

2- تعامل با کاربران:

در برنامه نویسی استاتیک هیچ تعاملی بین کاربران و سایت وجود ندارد اما توسط برنامه نویسی داینامیک کاربران میتوانند تعامل بیشتری با سایت داشته باشند به عنوان مثال ثبت نام، درج مطلب در سایت، امکان واریز پول به حسابی خاص و …

3- امکان تقسیم برنامه به زیر برنامه ها:

از طریق این امکان میتوان برنامه ها را به زیر برنامه ها تقسیم کرد و از هر کدام بارها و بارها در هر جای برنامه استفاده کرد.
 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.