مقالات آموزشی

محتوای آسمان خراش و بررسی ۷ نکته اساسی در این خصوص

مفید بود؟

تهیه محتوای آسمان خراش می تواند یک تکنیک عالی برای بهبود وضعیت سایت شما از دید موتورهای جستجو باشد. محتوای آسمان خراش در همه جا وجود دارد. اما آیا مخاطبان شما به آنها نیاز دارند؟ در زیر نحوه تهیه محتوای آسمان خراش که برای وب سایت شما بسیار سودمند است، آورده شده است.

محتوای آسمان خراش چیست؟

محتوای آسمان خراش محتوایی است که برای طولانی مدت باقی بماند. هر تصویر و محتوایی که بیش از +10K بازدید داشته باشد، جز این دسته از محتواها قرار می گیرد. برخی از بازاریابان ایده انتشار محتوای طولانی مدت را کاملاً دوست دارند. گوگل (گاهی) این پست ها را به خوبی رتبه بندی می کند (نه همیشه). اکثر این آسمان خراش ها مملو از کپی های بسیار زیبا هستند. اما تکنیک های تهیه محتوای آسمان خراش ماندگار می تواند به یک وب سایت کمک شایانی نماید.

 

تهیه محتوای آسمان خراش

تهیه محتوای آسمان خراش می توانید ترافیک سایت شما را افزایش دهد. ترافیک برای سئو خوب است. اما فقط زمانی که به خریدار تبدیل شود می تواند باعث درآمدزایی گردد. این بدان معناست که به طریقی ، شما باید محتوای آسمان خراشی بسازید که برای خواندن آنها چندان انرژی و زمان نیاز نیست

تحقیقات و آماده سازی پشت تهیه محتوای آسمان خراش شگفت انگیز است. اما بازدیدکنندگان به هیچ کدام اهمیت نمی دهند. زیرا آنها فقط به فکر خودشان هستند. بنابراین در زیر هفت نکته برای بهبود خوانایی محتوای آسمان خراش ارائه شده است.

  • 7 Tips to Instantly Improve Skyscraper Content

7 نکته اساسی برای تهیه محتوای آسمان خراش:

1. سرفصل ها باید بیشتر جذاب به نظر برسند:

در تهیه محتوای آسمان خراش همه درباره سرفصل ها صحبت می کنند. تقریباً هیچ کس روی سرفصل های فرعی تمرکز نمی کند. کلمات اهمیت دارند. آنها راهی برای اشاره یا پیشنهاد نکات جدید به خواننده هستند. این مورد بیشتر اوقات خوب است کلمه یا عبارت مناسب در زمان مناسب می تواند به شما این امکان را بدهد که توضیحات کمتری بگویید.با این حال، از طرف دیگر می تواند نتیجه معکوس نیز داشته باشد که اغلب در زیر فصل ها نشان داده می شود. مثال:

آموزش تهیه محتوای آسمان خراش

در تهیه محتوای آسمان خراش، موضوع را با نوشتن عناوین فرعی مانند سرفصل ها کنار هم قرار دهید. برای شروع، عنوان فرعی “محصولات خود را بازاریابی کنید” بسیار مبهم است. در این سناری ، “بازار” به “ارتقاء” اشاره دارد. اما از نظر فنی، این موضوع نادرست است. مشکل این است که “ارتقاء” فقط یکی از زیرمجموعه های “بازاریابی” در گذشته بوده است. اخیراً ما “بازاریابی” را با تبلیغات یا روابط عمومی اشتباه می گیریم. لازم است که در تهیه محتوای آسمان خراش توجه داشته باشید اکثر بخش ها بر روی SEO تمرکز می کنند. از نظر فنی، این مورد زیر مجموعه ای از “ارتقاء” است.

آیا تهیه محتوای آسمان خراش گیج کننده است؟

برای توضیح دادن موضوع، توجه داشته باشید که رتبه بندی SEO مانند تبلیغات در رسانه های اجتماعی “فعال” نیست بنابراین احتمالاً بهترین مثال برای “تبلیغات بازاریابی” (که یک تاکتیک پیشگیرانه را ایجاد می کند) نیز نمی تواند باشد. این یک مسئله کوچک است. با این حال این نوع تفاوت و اهمیت زمانی مهم است زیرا با مخاطبان پیچیده تری صحبت می کنید. آنها هنگام خواندن مطالب شما بلافاصله قطع ارتباط را احساس می کنند و نویسنده پشت آن را نیز زیر پا می گذارند.
در این مورد، اگر از نکاتی با محوریت SEO پیروی می کنند، استفاده نمایید، بازخورد بهتری دارد.

 

جمله ای مثل:

“صفحات محصول خود را بهینه کنید تا نظر مطلوب مخاطبان خود را به دست آورید”
این جمله اگرچه کامل نیست اما کمی مفهوم تر از مفهوم است. بسیار دقیق تر و جذاب تر از “محصول خود را به بازار عرضه کنید” می تواند عمل نماید.

2. موضوعات پیچیده را بدون گول زدن مخاطب توضیح دهید:

اینترنت اشیا (IoT) یک روند بزرگ و قابل توجه است. بقیه جهان ممکن است به کمی کمک نیاز داشته باشند تا بفهمند دقیقاً چگونه یا کجا در خانه خود با این محیط ارتباط برقرار کنند اما برای کسی که اقدام به تهیه محتوای آسمان خراش می نماید، این کار آسان است. ترفند این است که مطلب را بدون خفه کردن یا استفاده از 500 کلمه برای توصیف یک موضوع توضیح دهید. یک ترفند ساده این است که به سادگی یک مثال قابل تشخیص ارائه دهید. با استفاده از مثال های خاص، نام های تجاری که افراد می شناسند و پیوند متنی، می توانید مطالب گویاتری را بیان دارید.

مانند:

“این مشکل دستگاه های اینترنت اشیا (IoT) است که نمی تواند ارتباط برقرار کند، مانند یخچال هوشمند سامسونگ یا دوربین امنیتی Nest.”
اکنون،همه خوانندگان دقیقاً می دانند منظور شما چیست. شما مجبور نیستید توضیحات اضافی دهید یا از کلمات زیاد برای توضیح استفاده کنید.

3. موضوعات خسته کننده لازم نیست کسل کننده هم باشند.

در تهیه محتوای آسمان خراش، اکثر موضوعات آنلاین چندان جالب نیستند. موارد جالب در حال حاضر فیلم، تصویر یا موارد جنسی می باشند. بقیه موارد به متن های طویل و طولانی نیاز دارند. با این حال، فقط به این دلیل که یک موضوع خسته کننده است به این معنی نیست که باید کسل کننده باشد.

نحوه تهیه محتوای آسمان خراش

حوصله سر بر! مردم دارای شخصیت های گوناگون هستند. آنها افراد رنگارنگی هستند. با این حال، وقتی نوبت نوشتن هستید باید تمام این شخصیت ها را در نظر بگیرید.
بله، شرکت ها بدون شک کسل کننده هستند. نوشتن درباره شرکت قطعا یک کار کسل کننده می باشد. اما شما در تهیه محتوای آسمان خراش می توانید از کمی طعم دراماتیک و توضیحات غیر منتظره استفاده کنید:
“این شرکت تازه ترین شرکت در گروه شرکت های بزرگ میزبانی بین المللی استقامت (EIG) می باشد. لذا به راحتی می توان دریافت که میزبانان خوب کجا می میرند. ”

 نکات اصلی

در این متن کوتاه صدا قطعا غیرفعال است. اما شما متوجه نکته می شوید. هیچ کس در ذهن خود نمی خواهد بیش از 10000 کلمه بخواند. به خصوص در صفحه نمایش تلفن همراه دو اینچی این کار بسیار خسته کننده است. بنابراین باید نکات اصلی را بیرون بکشید تا با زبان زنده ای که از صفحه خارج می شود، آنها را به مخاطبان خود منتقل سازید.

 

4. خودتان را از چارچوب های فعلی بیرون بیاورید

خوانندگان به یک دلیل می خوانند: برای یافتن راه حلی جهت رفع مشکل خود. شرکت ها برای تهیه محتوای آسمان خراش، یک دلیل دارند: ارائه راه حل به خوانندگان خود. با این توضیح شاید بیان دارید که SEO/نویسنده باید عملاً وجود نداشته باشد.اما همیشه اینطور نیست. این کار موجب منحرف شدن از مسیر می شود.

“منظور از ما چیست؟”
“معنی از تو چیست؟”

خود را از متن بیرون بیاورید. شما برای به دست آوردن دیدگاه خواننده خود می نویسید لذا متن برای شما نیست شما برای جلب توجه یک شرکت یا محصول می نویسید. لذا باید تلاش نماید که توجه را به خود جلب کنید.انحراف از مسیر فقط باعث ایجاد حواس پرتی می شود. با تمرکز بر روی آنچه خواننده از اتمام این مطلب می خواهد به دست می آورد، شروع به تهیه محتوای آسمان خراش کنید.

5- با “کمترین جملات” بیشترین سخن را بگویید

تهیه محتوای آسمان خراش به تعداد کلمات زیاد نیاز دارند. اما باید توجه داشته باشید که آنها نیاز به گزافه گویی ندارند. سعی کنید همانند یک وبلاگ نویس شروع به نوشتن نمایید:

نکات مهم در تهیه محتوای آسمان خراش 

کمتر گفتن با بیشترین معنا به معنی استفاده از کمترین کلمات ممکن برای توضیح یک مطلب جدید است. شروع آن به صورت “یکی از بهترین راه ها” می تواند انتخاب هوشمندانه ای باشد.از یک سو، عبارات کوچکی مانند مثال فوق می تواند به افزودن لحن مکالمه ای کمک کند. از سوی دیگر، زیاده روی نیز محسوب نمی شوند.

در زیر لیستی کوتاه از چند عبارت کاربردی وجود دارد:

“یکی از بهترین راه ها…”
“همانطور که می دانید…”
“این هیچ رازی نیست …”
“قبلاً اشاره کردم…”
“در صورتی که قبلاً نمی دانستید …”
“یکی از ساده ترین راه ها”
“یکی از محبوب ترین و ساده ترین منابع”
تقریباً در نیمی از موارد فوق می با قاطعیت صحبت کنید و در تهیه محتوای آسمان خراش، این مورد مهم است. اگر “مخفی نیست”، آن را نگویید. اگر “قبلاً ذکر شده است” ، چیز دیگری را ذکر کنید این کار از تکرار کلمات می کاهد. یک جمله مختصر و هشت کلمه ای باید بتواند بیش از یک جمله 27 کلمه ای دیگر مفهوم را منتقل سازد:

6. نشان دهید، نگویید

به طور خاص، چگونه می توان کمتر حرف زد؟ راه حل عملی، نشان دادن است.اگر به مردم می گویید که باید XYZ را انجام دهند، باید دلیل آن را توضیح دهید و نحوه انجام x ، y و z را نشان دهید.
در زیر یک مثال خوب وجود دارد که در مورد حاشیه سود صحبت می کند:

تهیه محتوای آسمان خراش به صورت گام به گام

به آنها نشان دهید که نتایج چگونه می شود، مانند کسری آن را تجزیه کنید یا با نمونه های خاص تشریح کنید. این خط جداکننده نازک چیزی است که 10 درصد محتوای برتر را از 90 درصد دیگر محتوای نویسندگان بد جدا می کند. به جای جمله های پرکننده مانند، مستقیماً به اصل مطلب بپردازید. به عبارت دیگر: نشان دهید، نگویید. به مردم دلیلی بدهید که باید آنچه را که می گویید انجام دهند. در غیر این صورت، آنها از آن پیروی نمی کنند.

7. طول جمله و ترتیب آنها مهم است زیرا حکم قدم زدن دارد:

شما باید میزان مصرف سریع اطلاعات افراد را کنترل کنید. به طور مثال شما مطلب را می نویسید در صورتی که خواننده سریعا پس از مطالعه آن بیان می دارد که این قرار بود برای مخاطبان مبتدی نوشته شود. فوق العاده فنی است و از آن دست می کشد. با این حال، بهتر است که سه جمله ساده به ترتیب پشت سر هم استفاده شوند و هر کدام یک جزء فنی متفاوت از یک سیستم بسیار بزرگتر (و پیچیده تر) را توصیف می کنند. به همین دلیل خواننده را از دست نمی دهید. با مطالعه متن شما، چشمان آنها برق می زند و به خواندن ترغیب می شوند:

 همه چیز در مورد تهیه محتوای آسمان خراش

بله، جملات باید به صورت کلی کوتاه باشند و به افراد کمک کنند تا سریعتر آنها را اسکن کرده و بخوانند. اما همیشه یک استثنا در این قانون وجود دارد.
زمان های خاصی وجود دارد که می خواهید سرعت کار را کم کنید. هنگامی که به نقطه اوج خود می رسید، مقداری سرعت ارائه مطالب را کم کرده و به اضافه گویی بپردازید. در این حالت بهتر است جملات فنی را پیچیده تر کنید، عبارت “و”، “اما” و “یا” را وارد کنید. شما همچنین باید از پاراگراف های سه و چهار و پنج جمله ای بیشتر در این حالت استفاده کنید. این کار به شما زمان بیشتری برای توضیح می دهد و خواننده را مجبور می کند تا سرعت خود را کاهش دهد.

 

جملات پیچیده یا پاراگراف های چند جمله ای

یک ثانیه به آهنگ مورد علاقه خود فکر کنید.  آهنگ ها به آرامی ساخته می شوند. آنها در ابتدا از توالی های کوتاه برای جذب شما استفاده می کنند. در ادامه مسیرهای طولانی تر و کندتری را با هم مخلوط می کنند تا در وسط کار تنش ایجاد نمایند در تهیه محتوای آسمان خراش نیز به همین شکل است.
اما به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که کوتاه، ساده و مختصر بنویسید تا بستر را برای افزایش سرعت فراهم آورید. از ساختار جملات پیچیده یا پاراگراف های چند جمله ای برای کند کردن سرعت مخاطبان خود نترسید. این راهکار به شما اجازه می دهد تا بتوانید اطلاعات پیچیده ای را منتقل کنید.

نتیجه

تهیه محتوای آسمان خراش قبل از انجام به پروسه آماده سازی و تولید زیادی نیاز دارند. اما از نوشتن صرف نظر نکنید. تمام این موارد دارای اهمیت است و برای سایت شما مفید تلقی می شود. این ها مواردی هستند که فهرست بندی و رتبه بندی می شوند.

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.