مقالات آموزشی

سایز استاندارد تصاویر در طراحی سایت

مفید بود؟

هنگام ساخت سایت باید حتماً در مورد اهمیت سایز تصاویر و چگونگی قرار گرفتن عکس هایی که می خواهید در وب سایتتان به کار ببرید، فکر کنید. تصاویر در وب سایت ممکن است به معنای نمودارها و یا نقشه ها همانند عکس های استاندارد باشد.تمامی اینها در قالب دیجیتالی در کامپیوتر شما وجود دارد و می تواند برروی وب سرور ذخیره شود.به یاد داشته باشید ممکن است که هنگام استفاده با مشکلات خاصی روبرو شده و این امر موجب می شود که بازدیدکنندگان در وب سایت شما با اختلافاتی در تصاویر روبرو شوند.
تصاویر و یا عکسها می تواند در اشکال و سایزهای متفاوتی باشد. به عنوان مثال دوربین های پیشرفته دیجیتالی که در دسترس اکثر افراد می باشد، دارای سایزهایی از ۱ مگاپیکسل تا ۱۰ تا ۱۲ مگاپیکسل و یا بیشتر می باشد که در نتیجه سایز تصاویر در هر یک افزایش می یابد.ممکن است این تجربه را داشته باشید و بدانید چه اتفاقی می افتد، هنگامی که یکی از دوستان شما به شما ایمیلی می فرستد که حاوی عکس بوده که با دوربین جدید خود گرفته است!
فایل پیوست احتمالاً خیلی بزرگ و حجیم می باشد و دانلود آن خیلی طول می کشد؛ حتی اگر اینترنت شما پر سرعت باشد! حال فرض کنید هنگام ساخت سایت بخواهید از چنین عکسهای حجیمی در وب سایت خود استفاده کنید. دقیقاً همان اتفاق برای شما می افتد، مدت زیادی طول می کشد تا آن عکس که در وب سایت شما وجود دارد دانلود شده و در مرورگرتان باز شود.
اما کاری که شما هنگام ساخت سایت و بهینه سازی وب سایت باید در نظر داشته باشید این است که تصاویر و عکسهای مورد نظر را حتماً به وسیله ی نرم افزار ویرایشگر عکس،resize نمایید.بدین صورت:
نرم افزار ویرایشگر را باز نمایید،روی منوی آن کلیک کنید و عکس مورد نظر را مشخص نمایید.کاری که باید انجام دهید تغییر تعداد پیکسل های عرضی(افقی)عکس متناسب با صفحه ی وب سایتتان می باشد.اجازه دهید که نرم افزار ویرایشگر به صورت خودکار طول و حجم عکس را تغییر دهد. سپس گزینه “حفظ نسبت” یا maintain aspectratio یا عباراتی مشابه این را اعمال نمایید.
هنگامی که عکس را ذخیره می نمایید،گزینه ای در ذخیره سازی خواهید داشت که می تواند در آن کیفیتها و یا رزولوشن های مختلفی در سطوح بالا و پایین داشته باشید.مگر در مواردی که هدف شما ساخت سایت های “هنری” است و در غیر این صورت رزولوشن پایین برای وب سایت های معمول کافی خواهد بود. بعضی از ویرایشگرهای عکس به شما گزینه های خاص تری برای ذخیره سازی عکس با رزولوشن مناسب در وب سایت ارائه می نماید.در نهایت گزینه ی ذخیره یا همان “save as” را انتخاب نموده تا عکس ویرایش شده ی شما با نام دیگری برروی نسخه ی اصلی ذخیره نشود.
هنگامی که در ساخت سایت خود از تصاویر و عکسها در صفحات وب سایت استفاده می کنید، مسئله بسیار مهمی است که طول و عرض داده ها ارائه شود.همچنین باید توجه داشته باشید که ارائه ی این اطلاعات از هنگامی ارزشمند خواهد بود که شما سایز عکسها را تغییر داده باشید.با فراهم آوردن و ارائه ی اطلاعات در واقع به مرورگرها به صورت اختصاصی در تخصیص فضای صفحات کمک زیادی می کنید.
اگر این تعاریف را در برنامه نویسی و ساخت سایت مشخص نکرده باشید، مرورگرهای قدیمی تر نمی توانند فرمت این متنها را بخوانند و یا عکس ها و تصاویر آن وب سایت و بررسی ابعاد مختلف ناشناس مانده و متوقف می شود. اگر این نکات را در ساخت سایت و بهینه سازی وب سایتتان در نظر بگیرید، می توانید سرعت دانلود صفحات وب سایتتان را بالا ببرید.این امر در راحتی بازدیدکنندگان وب سایت شما و میزان رضایت آنها بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.