مفید بود؟

جاوا اسکریپت یکی از محبوب ترین زبان ها در جهان است و React و Vue هردو ازمحبوب ترین چارچوب ها برای JS هستند. اما کدام یک برای شما بهتر است ،اکنون در این مقاله به مقایسه بین react js و vue js میپردازیم تا مقایسه جامعی بین این دو فریمورک کارآمد را مورد بررسی قرار دهیم پس با ماهمراه شوید.دنیای JavaScript سریعتر از هر زمان دیگری در حال توسعه وحرکت است بنابراین ،ما به شما کمک خواهیم کرد تا با مقایسه بین React.JS و Vue.JS بهترین چارچوب را با توجه به جوانب مثبت و منفی هر یک ، همراه با روند و بینش بازار انتخاب کنید.

React چیست؟

React توسط انجمن فیس بوک پشتیبانی می شود و ساخت UI های تعاملی را بسیار آسان می کند ویک چارچوب MVC نیست،React کتابخانه ای برای ایجاد componentsمولفه های UI قابل استفاده مجدد و جذاب است و برای اجزای سازنده داده هایی که مرتباً تغییر می کنند بسیار مناسب است. با React ، می توانید به جای استفاده از الگوها یا HTML ، رابط های کاربری قابل استفاده مجدد ایجاد کنید و آنها را به قطعات تبدیل کنید.

 Vue.js چیست؟

Vue.js یک چارچوب جاوا اسکریپت منبع باز است که توانایی توسعه برنامه های تک صفحه ای را دارد ، همچنین می تواند به عنوان یک چارچوب برنامه وب با هدف ساده سازی توسعه وب مورد استفاده قرار گیرد.Vue یا Vue.js یک چارچوب مترقی برای ایجاد UI های چشم نواز برای وب است. دلایل زیادی برای محبوبیت آن وجود دارد و یکی از مهمترین دلایل توانایی آن در ارائه مجدد بدون هیچ گونه اقدامی است به گونه ای که این امکان را به شما می دهد تا اجزای قابل استفاده مجدد ، کوچک و در عین حال قوی بسازید و از این رو ، یک چارچوب قابل ترکیب را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد هر زمان که لازم بود ، componentsمولفه هایی را اضافه کنید.

مقایسه بین React.JS و Vue.JS

جوانب مثبت React.js:

1-انعطاف پذیری و پاسخگویی: حداکثر انعطاف پذیری و پاسخگویی را ارائه می دهد.

2-VirtualDOM: همانطور که بر اساس مدل شی document سند است ، به شما اجازه می دهد اسناد با فرمت HTML ، XHTML یا XML به صورت مرورگر تنظیم شوند.

3-کتابخانه غنی جاوا اسکریپت: از سراسر جهان تلاش می کنند حتی ویژگی های بیشتری اضافه کنند.

4-مقیاس پذیری: به دلیل ساختار انعطاف پذیر و مقیاس پذیری ، ثابت شده است که React برای برنامه های بزرگ مقیاس بهتر است.

5-به طور مداوم در حال تحول: React توسط توسعه دهندگان حرفه ای فیس بوک پشتیبانی می شود که به طور مداوم به دنبال راه هایی برای بهبود آن هستند.

6-بستر های نرم افزاری وب یا تلفن همراه: React بستر React Native را فراهم می کند که می تواند برای توسعه برنامه های ارائه شده بومی برای iOS و Android از طریق همان مدل جز Re React استفاده شود.این یک توسعه وب یا تلفن همراه بومی باشد ، React برای اکثر سیستم عامل ها برای طراحی رابط کاربر ایده آل است.

موارد منفی React.js:

منحنی یادگیری شیب دار: با توجه به مراحل پیچیده تنظیمات ، خصوصیات ، توابع و ساختار ، برای ساخت یک برنامه نیاز به دانش عمیق دارد.

حال ، اجازه دهید به Vue.js برویم و در مورد مزایا و معایب آن صحبت کنیم:

در مقایسه بین React.JS و Vue.JS  بارگیری کمتری دارد و عمدتا برای ساخت برنامه های جذاب تک صفحه ای و وب کاربردهای محبوب است. با این حال ، Vue.js دارای معماری سازگار است که آن را به یکی از چارچوب های بسیار پرکاربرد با کتابخانه ها و بسته های به روز تبدیل می کند.

جوانب مثبت استفاده از Vue.Js

1-سهولت استفاده: Vue.js از الگوی استاندارد مبتنی بر HTML استفاده می کند که استفاده از آن را آسان تر می کند و برنامه جدید را اصلاح می کند.

2یکپارچه سازی نرم و صاف: چه یک برنامه تک صفحه ای باشد و چه یک رابط وب پیچیده ، Vue.js ادغام روان تری از قطعات کوچکتر و بدون تأثیر بر کل سیستم را ارائه می دهد.

3-عملکرد بهتر ، اندازه کوچکتر: فضای کمتری را اشغال می کند و تمایل دارد عملکرد بهتری نسبت به سایر چارچوب ها ارائه دهد.

4-مستندات مدون: این یک منحنی یادگیری آسان را از طریق مستندات دقیق فراهم می کند و به دانش اضافی نیاز ندارد. HTML و JavaScript کار را به پایان می رسانند.

5-سازگاری: به طور کلی طراحی صدا و معماری ، آن را به یک چارچوب محبوب JavaScript تبدیل کرده است. مهاجرت بدون دردسر ، ساختار ساده و کارآمد و الگوهای قابل استفاده مجدد را فراهم می کند.

موارد منفی استفاده از Vue.js

چارچوب Vue.js هنوز در مقایسه با Angular و React سهم بسیار کمی از بازار دارد. با سرعت بالایی در حال محبوب شدن است ، اما در عین حال ، هنگام استفاده از Vue.js می توان از نظر توسعه برنامه در مقیاس بزرگ با مشکل روبرو شد.

اکنون که به مقایسه بین React.JS و  Vue.JS پرداختیم تصمیم گیری برای شما راحت تر شده است و میتواند به راحتی یکی از آنهارا انتخاب کنید.مجموعه پدیده تجارت از توسعه دهندگان ماهری تشکیل شده است که خود را از هر جنبه Vue.js و React developer به روز می کنند و با برگزاری کلاس های آموزش React Native در اصفهان  و آموزش تخصصی Vue.js اصفهان اطلاعات خود را در اختیار شما قرار میدهند و همچنین آماده اجرای هرگونه پروژه  طراحی سایت در اصفهان با چارچوب React.JS و Vue.JS میباشند،جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران ما ذر تماس باشید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.