مقالات آموزشی

تفاوت فروشگاه اینترنتی نسبت به فروشگاه فیزیکی

مفید بود؟

فروشگاه اینترنتی نسبت به فروشگاه فیزیکی دارای مزیت هایی می باشد که مفصلا توضیح داده شد. در دنیای امروز فروشگاه اینترنتی لازمه کسب و کار شما می باشد. برای حضور در میدان رقابت اولین قدم طراحی سایت فروشگاهی است.

پاسخ به عنوان “تفاوت بین وب سایت فروشگاه آنلاین و یک فروشگاه فیزیکی” بسیار واضح است.
فروشگاه های تجارت الکترونیک در فضای سایبر وجود دارند در حالیکه فروشگاه های فیزیکی به طور جامع در دنیای فیزیکی اداره می شود. آنها هر دو محصولات را به فروش می رسانند و هر دو فروشگاه هستند.

حقیقت این است که مردم فکر می کنند؛ شباهت های زیادی بین یک فروشگاه الکترونیکی و یک فروشگاه فیزیکی وجود دارد.
این دو به لحاظ فیزیکی کاملا یکسان نیستند، اما وقتی که بازدید کننده سایت را تجربه می کند، مشترکات بسیار بیشتری را مشاهده می کند.
اگر به فروشگاه های بزرگ بروید، افرادی را می بینید که بازدید کننده نیستند بلکه جزو پرسنل بوده و وظیفه راهنمایی مشتریان را بر عهده دارند. این افراد در مورد محصولاتی که برای فروش موجود هستند و قفسه محصولات، اطلاعاتی را در اختیار مشتریان قرار می دهند و احتمالا برای این شغل مقدار قابل توجهی پول دریافت می کنند. (هزینه های بیشتر فروشگاه فیزیکی)
این در حالی است که در سایت فروشگاهی شما یک بار اطلاعات محصول را به طور کامل وارد می کنید و دیگر نیازی به نیروی انسانی برای پاسخگویی وجود ندارد.
محصولات را در فروشگاه اینترنتی امکان دسته بندی محصولات به لحاظ: تاریخ مصرف – برگزیده ها – جدیدترین ها وجود دارد. می توانید با توجه به استراتژی فروش خود برای صفحه اول سایت تصمیم گیری کنید که چه محصولاتی نمایش داده شود. در واقع همه چیز به طور استراتژیک برای بهبود تجربیات بازدید کنندگان قرار می گیرد و امیدوارم شانس تبدیل (تبدیل بازدید کننده به مشتری) را بهبود بخشد.

مزایای فروشگاه اینترنتی نسبت به فروشگاه کلاسیک

به هیچ وجه منبعی برای بهینه سازی همه چیز وجود ندارد. اما در مقایسه با فروشگاه فیزیکی، فروشگاه آنلاین می تواند با تغییرات در طراحی سایت خود برای کاربر تنوع ایجاد کرده و با بالا بردن جذابیت وب سایت سبب می شود مشتریان تجربه جدیدی کسب نمایند.
هزینه ها در فروشگاه آنلاین به مراتب کمتر از فروشگاه کلاسیک می باشد و هرینه هایی از قبیل: هزینه خرید و یا اجاره فروشگاه که به ترتیب نیاز به هزینه اولیه بالا و هزینه اجاره هر ماهه دارند – هزینه مربوط به تعداد زیادی نیروی انسانی – هزینه های مربوط به گرمایش و سرمایش فضا فروشگاه در فرشگاه آنلاین اصلا وجود ندارد.
از طرف دیگر فروشگاه آنلاین به دلیل دارا بودن مزایای بسیار، رضایت بیشتر مشتری را در پی خواهد داشت. مانند: امکان دسترسی راحت در تمام ساعات شبانه روز – تمام مکان ها – با هر وسیله ای (موبایل – تبلت – لپ تاپ و …)

معایب فروشگاه اینترنتی نسبت به فروشگاه کلاسیک

یک فروشگاه اینترنتی نسبت به فروشگاه واقعی بیشتر با مشکل عدم اعتماد مشتری رو به رو می شود. به دلیل اینکه در خرید از فروشگاه اینترنتی اطمینان از کیفیت محصول دریافتی، اطمینان از تحویل کالا پس از دریافت وجه، اطمینان از خدمات پس از فروش باید حاصل شود. و با توجه به این که فروشگاه اینترنتی به صورت فیزیکی وجود ندارد، اعتماد دشوار تر می شود.

 

بهینه سازی فروشگاه آنلاین

چگونه می توانیم فروشگاه های اینترنتی متفاوتی داشته باشیم؟
صاحب وبسایت باید هر کاری برای بهینه سازی سایت خود انجام دهد. وب سایت شما در بسیاری از موارد، تنها راه ورود مشتریان به مجموعه شما است. ضروری است که یک وب سایت داشته باشید که به طور طبیعی «جریان» را برای بهبود تجربیات افزایش دهد و از این طریق تبدیل به فروش بیشتر شود. یعنی طراحی سایت فروشگاهی عالی داشته باشد.

لیست ملاحظات

فقط یک لیست از چیزهایی که باید در نظر بگیرید:
آیا بازدیدکنندگان آنچه را که نیاز دارند پیدا می کنند؟
آیا تعداد بازدیدکنندگان زیاد است؟ اگر نه، به این سوالات پاسخ داده شود:
سرعت بارگذاری صفحات وب سایت چگونه است؟
آیا صفحه فرود برای متقاعد کردن بازدیدکنندگان به ماندن و نگاه کردن به صفحات دیگر سایت مناسب است؟
دکمه ها باید چه رنگی باشد تا میزان کلیک را افزایش دهند. (مطالعات نشان داده است که بازدیدکنند گان آنلاین بیشتر بر روی دکمه های نارنجی کلیک می کنند)
آیا باید محصول X را در بالای محصول Y قرار دهم اما زیر محصول Z؟
این به هیچ وجه یک لیست جامع از چیزهایی است که باید در نظر گرفت؛ نیست.

مسلما، با توجه به فقدان نمایندگان خدمات به مشتریان، وب سایت فروشگاهی سعی دارد بلافاصله به بازدیدکنندگان آنلاین خدماتی را ارائه کند، بهبود تجربه بازدیدکنندگان آنلاین در فروشگاه های تجارت الکترونیک اهمیت بیشتری نسبت به فروشگاه های فیزیکی دارد.
و در نهایت، برای مشتری بالقوه بستن مرورگر اینترنت بسیار راحت تر است، تا اینکه از فروشگاه فیزیکی بازگردند و مقدار زیادی وقت و بنزین (در صورت استفاده از خودرو) را تلف نمایند.
Webone تیم کاملی از طراحان وب باتجربه دارد که تمام دوران کاری خود را صرف طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی کرده اند. عملکرد فوق العاده و برجسته آنان با مشتریان، باعث شده هر کسب و کاری که برای طراحی سایت جدید به ما مراجعه کرده به نتایج درخشانی برسد. حالا، ما قصد داریم به شما هم برای رسیدن به چنین نتایجی کمک کنیم.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.