مفید بود؟

تصاویر یکی از مهمترین و اصلی ترین بخش های یک محتوای آنلاین به شمار می روند. شما باید از تگ alt عکس استفاده کنید تا سئوی سایت خود را بهبود ببخشید. استفاده کردن از تصاویری که جذاب هستند روی محتوای وب سایت شما تاثیر می گذارند. حال باید بدانید که با قرار دادن آلت روی عکس تاثیر سئو عکس را چندین برابر می کنید.

در هر یک از انواع وب سایت ها تگ آلت را که زیر عکس مشاهده می کنید به عنوان توضیح دهنده تصویر می شناسند. این تگ در برخی از مواقع به عنوان متن جایگزین می باشد. برای تصاویر باید از تگ استفاده شود تا کاربران مفهوم عکس را متوجه شوند. ویژگی های مربوط به عنوان و تگ alt عکس به عنوان یک تکنیک به شمار می رود که بسیاری از افراد برای وب سایت خود در نظر می گیرند.

شما می توانید انواع تگ را روی تصاویر خود بگذارید تا وب سایت شما بهینه سازی شود. زمانی که شما می خواهید تگ آلت عکس را انتخاب کنید باید آن را با دیگر متون هماهنگ سازید. در واقع شما تصویری که در محتوا به کار می گیرید باید با تمامی بخش های متن هماهنگی داشته باشید. بنابراین نوشته زیر عکس هم دقیقا باید این ویژگی را شامل گردد.

 

تاثیر تگ alt عکس روی سئو وب سایت

گوگل برای هر یک از انواع تگ alt عکس ارزش بالایی را در نظر می گیرد. این ارزش ‌گذاری که گوگل برای این امر در نظر دارد، به دلیل فهم ساده تر تصاویر و تعیین کردن موضوع محتوای سایت می باشد. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که که این ارزش ‌گذاری گوگل به قدری زیاد است که سرویس Google Image را به نوشته زیر عکس  اختصاص داده است. همچنین سئو محتوای سایت را قبل از بارگذاری کردن بررسی می کند.

به طور معمول توصیه می شود که حداقل از یک تصویر همراه با آلت حاوی کلمه کلیدی در محتوای وب سایت وجود داشته باشد. امروزه بسیاری از افراد به فکر بهبود و بهینه سازی وب سایت خود هستند، آنها باید روش های بهینه سازی وب سایت را به خوبی یاد بگیرند. یکی از روش هایی که دارای ویژگی ها و مشخصات خاصی است، نوشته زیر عکس می باشد.

پیش از اینکه نوشته زیر عکس را بنویسید باید به مرتبط بودن عکس با محتوا دقت داشته باشید. اینکه عکس مربوط به محتوا باشد بسیار مهم است. همچنین باید به خوبی نوشته عکس را از نظر این مسئله که دارای کلمه کلیدی می باشد بررسی نمایید. اگر شما از وردپرس استفاده می کنید قابلیت های زیادی از تگ عکس دریافت خواهید کرد.

 

روش نوشتن متن در قسمت زیر تصویر وب سایت

تصویری که شما برای محتوای وب سایت خود انتخاب می کنید باید دارای تگ alt عکس باشد. ولی این مسئله که چگونه آلت زیر عکس را بگذارید و از چه روشی استفاده نمایید بسیار مهم است. در واقع برخی از افراد هستند که با این قابلیت آشنایی ندارند، به همین دلیل باید آنها را در مورد این مسئله آگاه سازیم آنها باید ابتدا تصویر انتخاب شده را در متن قرار دهند. ترجیحا تصویر بهتر است که بعد از عنوان و نوشته عنوان قرار بگیرد.

تصویر را باید در قسمت میانه متن خود قرار دهید. در واقع باید بدانید که تصویر نباید رد سمت راست یا سمت راست قرار بگیرد. بهترین جایگاه عکس محتوا در قسمت وسط است. بعد از قرار گرفتن عکس در قسمت وسط محتوا وقت آن است که نوشته زیر عکس را بنویسید. اگر عکس شما مربوط به پیتزا است باید نوشته ای که زیر متن می گذارید ارتباط با پیتزا داشته باشید.

به عنوان مثال باید فروش پیتزا، خرید پیتزا، انواع پیتزا و … باشد. در این صورت محتوای وب سایت و نوشته تصویر با یکدیگر هماهنگ می شوند. دقت داشته باشید که نوشته زیر عکس نیز باید در قسمت زیرین عکس و همچنین در میانه محتوا قرار بگیرد. در واقع نمی شود که تصویر در قسمت میانه باشد ولی نوشته آن را در قسمت چپ یا راست بگذارید.

نکاتی در مورد انتخاب بهترین نوشته در قسمت زیر عکس

شما برای اینکه تگ alt عکس را بگذارید باید به خوبی برخی از نکات را در نظر داشته باشید. در صورتی که بدون توجه به این نکات بخواهید نوشته زیر عکس را بنویسید نمی توانید تاثیر زیادی از آن دریافت نمایید. تاثیر عکس های متن و نوشته های زیر عکس بستگی به نوع نوشته ای دارد که شما برای وب سایت خود انتخاب می کنید.

برخی از نکات ضروری که زمان انتخاب بهترین نوشته در قسمت زیر عکس اهمیت دارد عبارت است از :

1. یکی از مهمترین نکات این است که از متن بلند در قسمت زیر عکس استفاده نکنید. در صورتی که نوشته زیر عکس بلند باشد تاثیر زیادی روی سئو سایت نمی گذارد.

2. از بی نظمی هایی که در مورد برخی از نوشته های زیر عکس به وجود می آید باید به طور جدی خودداری کنید. در برخی از مواقع آلت زیر عکس انگلیسی و فارسی است که باید جایگاه آنها را تنظیم نمایید.

3. اگر شما می خواهید نوشته زیر عکس را تنها برای تزئین مورد استفاده قرار دهید، باید یک کد مشخص به آن دهید. در این صورت توسط الگوریتم های گوگل این نوشته نشان داده می شود و درصد خطای آن کاهش می باید.

4. استفاده کردن از بهترین کلمات کلیدی در قسمت تگ alt عکس یکی از نکات ضروری است که اهمیت زیادی دارد. شما تنها باید از کلماتی که کلیدی هستند و با متن ارتباط دارند در قسمت زیر عکس استفاده کنید.

توصیف تصویر با تگ alt عکس

یکی از مهمترین قابلیت هایی که از نوشته زیر عکس دریافت می کنید، این است که می توانید تصویر را با آن نوشته توصیف کنید. برخی از افرادی که دارای قدرت بینایی نمی باشند به راحتی می توانند با این سیستم، در مورد عکس و محتوای آن آشنایی داشته باشند.  در واقع شما باید به خوبی بدانید که یکی از اصلی ترین ویژگی های تگ زیر عکس، برای افراد نابینا می باشد.

افرادی که نابینا می باشند با سیستم خاصی، انواع متن های وب سایت ها را می خوانند. آنها می توانند محتوای مربوط به عکس را با استفاده از آلت عکس متوجه شوند. بنابراین ضروری است که برای توصیف عکس از این قابلیت استفاده شود. بسیاری از وب سایت هایی که این قابلیت را برای وب سایت خود به کار نگرفته اند، نتوانسته اند رتبه بالایی از نظر سئو دریافت کنند.

اگر دقت کنید متوجه می شود که تمامی وب سایت های صدر گوگل دارای آلت زیر عکس هستند. بنابراین شما هم باید از این ویژگی برای وب سایت خود استفاده نمایید. تگ های آلت یک فرصت مناسب و ایده آل برای بالا بردن رتبه وب سایت هستند. اگر شما تمامی نکاتی که مربوط به بالا بردن رتبه وب سایت می باشد را رعایت کنید می توانید در کمترین بازه زمانی بهترین نتیجه را دریافت کنید.

جمع بندی

شاید تصور این مسئله که تگ alt عکس تاثیر زیادی روی سئو وب سایت می گذارد تا حدودی سخت باشد. اما باید بدانید که این قابلیت یکی از مهمترین قابلیت های وردپرس است که تاثیر زیادی روی به نتیجه رساندن وب سایت برای کسب رتبه بالا دارد. اگر شما در وب سایت خود تصویری دارید که دارای نوشته نیست، بهتر است که زمان بگذارید و نوشته های آن را بنویسید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.