مفید بود؟

نحوه فعالیت تیپاکس به گونه ای میباشد که با اولین تماس تلفنی، مامورین کارآزموده تیپاکس به محل فرستنده مراجعه نموده و پس از ارائه رسید، مرسولات را دریافت می کنند. محموله با نهایت دقت و حفاظت، بارگیری شده و در کوتاه ترین زمان ممکن در محل گیرنده در هر نقطه از کشور تحویل می گردد. (دریافت هزینه ارسال به دو صورت “نقدی” و یا “پسکرایه” بنا به درخواست مشتری انجام می پذیرد.)

 

راهنمای مطالعه متن
 • ویژگی ارسال مرسوله با تیپاکس
 • هزینه تیپاکس
 • درباره تیپاکس
 • تیپاکس چند روزه به مقصد میرسد ؟
 • تیپاکس چیست ؟
 • هزینه تیپاکس بر عهده کیست ؟
 • مقایسه هزینه تیپاکس و پست
 • نحوه ارسال با تیپاکس
 • اپلیکیشن تیپاکس
 •  سوالات متداول

 

ویژگی ارسال مرسوله با تیپاکس

 • امکان انجام امور مربوط به بسته بندی محمولات، مطابق استانداردها و ضوابط شرکت، برای شما تامین میشود.
 • مشتری این امکان را دارد که محموله خود را در مراحل مختلف، از ارسال تا تحویل پیگیری نماید
 • امکان ارسال محمولات به مناطق دور افتاده که فاقد شعبه تیپاکس هستند با تامین هزینه سرویس آن از سوی مشتری میسر می باشد
 • کلیه مرسولات شامل پوشش بیمه ای بوده و در صورت وارد آمدن احتمالی خسارت به مشتری، جبران آن تضمین شده است
 • ایجاد سرویس های اختصاصی جهت ارسال محمولات شرکت ها، کارخانجات و تجار از جمله خدمات شرکت تیپاکس می باشد

هزینه تیپاکس

هزینه تیپاکس بر اساس وزن محصول و فاصله مبدا تا مقصد محاسبه می شود و ربطی به حجم یا موارد دیگر ندارد. محصولاتی که به کمک سئو  در نتایج جستجو دارای رتبه می شوند، همگی می توانند از کانال پستی تیپاکس ارسال شوند که شامل هزینه های جانبی و بسته بندی تیپاکس می شود که نخست ۵ درصد تخفیف به تعرفه حمل محاسبه شده اعمال می شود سپس قیمت فروش کارتن به عدد محاسبه شده اضافه می شود. اگر وزن کالا به صورت اعشاری باشد معمولا رند می شود و کرانه بالای آن برای محاسبه هزینه در نظر گرفته می شود . هزینه تیپاکس برای شهر های مختلف متفاوت است و تیپاکس سه نوع تعرفه دارد :
1- تعرفه شهر های نزدیک
2- تعرفه شهر های دور
3- تعرفه حمل اکسپرس (بندر امام خمینی وسربندر ، ماهشهر ، کیش ، قشم ، عسلویه ، چابهار جزء شعب اکسپرس محسوب می شوند )

هزینه ارسال با تیپاکس

باتوجه به توضیحات گفته شده برای ارسال کالا با تیپاکس نمی توان مقدار مشخصی تعیین کرد و ایم هزینه بستگی به وزن کالا و فاصله ارسال دارد به طور مثال هزینه ارسال با تیپاکس برای کالای یک کیلویی و فاصله km 0 تا 100 چهارده تومان است در صورتیکه هزینه ارسال با تیپاکس برای کالای دو کیلویی و فاصله km 101 تا 250 معادل 16.800 تومان است . برای اطلاع از قیمت دقیق ارسال کالا با تیپاکس می توانید با شماره تلفن 021-8457 تماس بگیرید یا میتوانید در قسمت برآورد هزینه تیپاکس اطلاعات بسته خود را وارد کرده و حدود هزینه ارسال را محاسبه کنید . قبل از تماس حتما در خصوص موارد زیر اطلاعات دقیق کسب کنید :
• مبدأ و مقصد
• وزن حجم کالا
• ارزش ریالی کالا

 

 

درباره تیپاکس

تیپاکس بیش از شصت سال در زمینه انتقال و رساندن کالا به صاحبانشان سابقه دارد . این مجموعه با داشتن نیروهای متخصص و ماهر ، عملکرد سریع و متناسب در مدت زمان اندکی توانست اعتماد مشتریان زیادی را جلب کند و سرعت و امنیت بیشتری را برای آن ها به ارمغان بیاورد .تیپاکس دست یابی به موارد زیر را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است :
1) ارتقاء کیفیت خدمات و انجام دقیق تعهدات در راستای افزایش وفاداری و رضایتمندی مشتریان
2) آموزش و ارتقاء سطح دانش، مهارت، انگیزه و توسعه قابلیت‏های منابع انسانی
3) گسترش بازار ارائه خدمات

تیپاکس چند روزه به مقصد میرسد ؟

با وجود این که تیپاکس سرعت زیادی در ارسال کالا و رساندن آن به دست گیرنده دارد اما نمی توان زمان دقیقی برای آن مشخص کرد و بستگی به فاصله مبدا تا مقصد یا شرایط دیگر دارد .متوسط زمان ارسال کالا توسط تیپاکس بین 12 تا 48 ساعت است . تحت شرایط پیش بینی نشده ای مانند بازرسی مرسوله در گمرکات ، تأخیر در مقصد بابت تهیه اسناد مورد نیاز جهت ترخیص ، نقص نشانی گیرنده و … ممکن است مدت زمان ارسال کالا و تحویل آن به مشتری بیشتر از زمان پیش بینی شده طول بکشد . هنگام تحویل بسته خود به کارکنان تیپاکس میتوانید زمان تقریبی تحویل آن را بپرسید .

تیپاکس چیست ؟

تیپاکس یک سرویس جدید پستی است که قادر است با سیستم طراحی فروشگاه اینترنتی هماهنگ شود، که به کمک آن همه مرسولات پستی را در کمترین زمان ممکن به دست مشتریان می رساند. همه مرسولات قبل از ارسال توسط تیپاکس بیمه می شوند تا در صورت وقوع هرگونه حادثه طبیعی یا غیر طبیعی فرستنده یا گیرنده خسارت و ضرر مالی نبینند . تیپاکس امروزه بسیار فرا گیر شده و توسعه یافته به گونه ای که در اکثر شهر های ایران نمایندگی دارد.

پست تیپاکس

هر بسته برای رسیدن به مقصد می تواند مسیر متفاوتی را طی کند . برخی بسته ها ممکن است هوایی و برخی دیگر ممکن است زمینی انتقال یابند . پست تیپاکس توانسته است برای هر بسته بنا به شرایط ، نوع بسته ، فاصله و.. مسیر اختصاصی ایجاد کند و راه را برای ارسال بسته های گوناگون هموار کند .پست تیپاکس از به روزترین تکنولوژِی دنیا برخوردار است و از خدمات آن می توان به اکسپرس زمینی ، اکسپرس بین المللی ، اکسپرس هوایی ، خدمات پرداخت در محل و خدمات ویژه دسته بندی اشاه کرد .

هزینه تیپاکس بر عهده کیست ؟

هزینه تیپاکس میتواند بر عهده فرستنده یا گیرنده باشد که در زمان ارسال محصول می توانید ایم موضوع را به طور دقیق مشخص کنید . اگر قصد ارسال کالای خود با تیپاکس را دارید دقت کنید شهر گیرنده حتما نمایندگی تیپاکس را داشته باشد زیرا در غیر این صورت تمام هزینه های ارسال و دریافت کالا  بر عهده فروشنده می شود . برای اطمینان یافتن از این موضوع هنگام ارسال از شرکت تیپاکس و مامور حمل کننده بپرسید یا پشت برگه بارنامه تیپاکس را ملاحظه کنید. البته میتوانیداز صفحه لینک شده نمایندگی های شرکت تیپاکس در شهرهای مختلف را بررسی کنید.

مقایسه هزینه تیپاکس و پست

همان طور که گفته شد تیپاکس تعرفه متفاوتی در شهر های دورو نزدیک دارد . از معایب این پست می‌توان به هزینه بالای آن در مقایسه با پست پیشتاز اشاره کرد. به همین دلیل برای ارسال بسته‌های کوچک زیر یک کیلوگرم مناسب نمی‌باشد زیرا از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست. تیپاکس یک شرکت حمل و نقل خصوصی می‌باشد که با دفاتر خدمات ارتباطی هیچگونه همکاری ندارد.

نحوه ارسال با تیپاکس

برای ارسال کالا با تیپاکس می توانید با شماره تلفن نزدیک ترین شعبه این شرکت تماس بگیرید . شماره تلفن تیپاکس را می توانید از مرکز اطلاعات تلفن شهر خود سوال کنید . پس از تماس مأمور تیپاکس برای جمع آوری مرسوله مراجعه خواهد کرد هم چنین می توانید به نمایندگی های آن مراجعه کنید و کالای خود را تحویل دهید . به جز موارد گفته شده بهترین راه برای ارسال کالا با تیپاکس استفاده از اپلیکیشن مای تیپاکس است .

اپلیکیشن تیپاکس

با اپلیکیشن تیپاکس (مای تیپاکس) دیگر لازم نیست به تیپاکس زنگ بزنید یا به نمایندگی های آن مراجعه کنید . اپلیکیشن مای تیپاکس یک کانال ارتباطی آنلاین است که مخاطبان می توانند آن را بر روی گشی خود نصب کنند و تمامی خدمات ثبت ، رهگیری ، پیگیری سفارش و عملیات ارسال تا دریافت بسته را به راحتی انجام دهند . پس از وارد کردن مشخصات مانند نام گیرنده و فرستنده ، وزن کالا ، آدرس و… مبلغ کرایه به صورت آنلاین محاسبه می شود و شما می توانید با استفاده از رمز دوم آن را به صورت اینترنتی پرداخت کنید . پس از اتمام مراحل نزدیک ترین نماینده تیپاکس در کوتاه ترین زمان ممکن بسته را درب منزل ازشما تحویل می گیرد .

 

 سوالات متداول

مدت زمان تحویل کالا به گیرنده چقدر است؟

سرویس دهی تیپاکس به طور معمول یک روزه می باشد.( به استثناء شهرهای دو مسیره یا راه دور که معمولاً ظرف ۴۸ تا ۷۲ ساعت انجام می گردد.)

چگونه بسته تیپاکس را رهگیری کنم؟

برای رهگیری بسته تیپاکس خود کافیست در آدرس رهگیری مرسوله کد رهگیری که برای شما پیامک شده است وارد کنید و بسته خود را در لحظه دنبال کنید.

آیا تیپاکس محمولات را بسته بندی می کند؟

بله، در صورت درخواست مشتریان گرامی این کار صورت می گیرد. در غیر این صورت بسته بندی توسط خود مشتریان انجام می شود

من یک فروشگاه اینترنتی دارم، چگونه می توانم با تیپاکس همکاری کنم؟

باید به صورت حضوری به شعب تیپاکس مراجعه نمایید تا از شرایط همکاری با تیپاکس آگاه شوید.

شرکت تیپاکس در جهت پیشبرد اهداف فروشگاه های اینترنتی و رفع موانع موجود، اقدام به طراحی خدمات ویژه ای برای فروشگاه های اینترنتی نموده است. طراحی این خدمات در تیپاکس از یک سو باعث رونق هرچه بیشتر کسب و کار فروشگاه های اینترنتی گردیده و از سوی دیگر امنیت خرید اینترنتی را برای مصرف کننده به ارمغان آورده است.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.