مفید بود؟

وب هاست و سرور مهم ترین و اصلی ترین اجزای ارتباطی برای اتصال کاربران به یک صفحه یا وبسایت اینترنتی هستند. هاست به عنوان یک فضای ذخیره سازی شناخته می شود که قرار است تمامی داده های وبسایت بر روی آن ذخیره گردد. در نهایت، هر کاربر از طریق اینترنت به هاست متصل می شود تا بتواند به وبسایت مورد نظر دسترسی پیدا کند.
انتخاب کارآمدترین و بهترین هاست و سرور برای یک وبسایت اهمیت بسیار بالایی دارد. زیرا یک هاست و سرور خوب پیش از هر چیزی به افزایش رتبه سایت کمک می کنند. در واقع، زمانی که یک کاربر در یک زمینه خاص جستجویی انجام می دهد، درخواست کاربر به هاست وبسایت های مرتبط فرستاده می شود. اینکه کاربر چگونه به وبسایت شما دسترسی پیدا کند و داده دریافت نماید، به قدرت هاست و سرور وبسایت شما بستگی دارد. بنابراین، اگر در حوزه کاری شما رقابت بالایی وجود دارد بهتر است به دنبال یک هاست و سرور خوب و مطمئن باشید.
ایجاد بهترین هاست و سرور نیاز به پرداخت هزینه دارد. مقدار این هزینه ها به فضای دیسک، میزان محدودیت انتقال داده و موارد دیگر بستگی خواهد داشت.

 

راهنمای مطالعه متن
  • آیا هاست بر سئو سایت تاثیر گذار است؟
  • بهترین هاست برای سئو چه مشخصاتی دارد؟
  • هنگام انتخاب هاست مناسب سئو به چه مواردی دقت کنیم؟
  • مشکلاتی که به واسطه هاست برای سئو ایجاد می شوند

 

 

آیا هاست بر سئو سایت تاثیر گذار است؟

در پاسخ به این سوال با قاطعیت می گوییم بله. سرعت بارگذاری، امنیت وبسایت، محل سرور سایت و عواملی از این قبیل به هاست سایت بستگی خواهد داشت. این چند فاکتور به طور مستقیم بر سئوی سایت نیز تاثیرگذار هستند. بنابراین، انتخاب بهترین هاست و سرور برای یک وبسایت از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه به شرح تاثیر هاست بر سئوی سایت می پردازیم.
اهمیت سرعت بارگذاری وبسایت
سرعت بارگذاری از فاکتورهای موثر بر سئوی سایت و محتوا است. سروری که برای میزبانی یک وبسایت انتخاب می شود باید بتواند به تعاملات چندین کاربر به طور همزمان پاسخ دهد. در غیر این صورت، میزان ترافیک وبسایت مورد نظر کاهش خواهد یافت. کاهش ترافیک به معنای پایین آمدن رتبه سایت خواهد بود.
تامین بهترین امنیت برای وبسایت
با توجه به گسترش استفاده از اینترنت، امنیت یک وبسایت از اهمیت بالایی برخوردار است. این مساله مخصوصا در سایت هایی که کاربر به پرداخت های اینترنتی نیاز دارد، اهمیت بیشتری خواهد داشت. بنابراین، هاست و سروری که قرار است وبسایت شما را میزبانی کند، باید از فایروال ها و اقدامات امنیتی قوی برخوردار باشد.

 

بهترین هاست برای سئو چه مشخصاتی دارد؟

یک وبسایت زمانی می تواند رتبه خود را افزایش دهد که سئوی قوی داشته باشد. این مساله نیز تا حد زیادی به انتخاب یک هاست و سرور معتبر و خوب بستگی خواهد داشت. برای انتخاب بهترین هاست و سرور لازم است به ویژگی های زیر دقت کنیم.

سرعت بالا و قابل قبول

اولین فاکتوری که هر کاربر در ابتدای تعامل با یک وبسایت به آن توجه می کند، سرعت بارگذاری وبسایت است. بنابراین، داشتن یک سرعت رضایت بخش باعث می شود تا کاربر دید مناسب تری به آن وبسایت داشته باشد. یک وبسایت ایده آل باید بتواند در کمتر از دو ثانیه بارگذاری شود. اما رسیدن به این سرعت قدری سخت است. با این حال، همواره باید برای رسیدن به بهترین سرعت (از نظر گوگل) تلاش نمود. در غیر این صورت نمی توان انتظار دریافت رتبه بالایی از سوی گوگل داشت.

داشتن زمان آپتایم 99.9 درصد

در انتخاب بهترین هاست و سرور برای میزبانی وبسایت، لازم است به زمان آپتایم سرور توجه ویژه داشته باشید. اگر بخواهیم یک وبسایت با بازدهی و رتبه بالا داشته باشیم، باید بتوانیم همواره آن را آنلاین نگه داریم. در صورتی که ربات های گوگل در برخورد با وبسایت ما با خطای سرور روبرو شوند، از آن گذشته و به سراغ سایت بعدی خواهند رفت. تکرار این مساله ترافیک و در نتیجه رتبه سایت را به شدت کاهش خواهد داد.

ایجاد امنیت بالا برای وبسایت

اگر هاست و سرور وبسایت امکان تعمیر و نگهداری منظم و صحیح را نداشته باشند، ایمنی وبسایت خدشه دار خواهد شد. عیب یابی به موقع و امنیت بالای وبسایت می تواند تاثیر بسیار بالایی در سئوی سایت داشته باشد. موتورهای جستجوی گوگل همواره به دنبال یافتن وبسایت های غیرایمن و جریمه آن ها هستند. بنابراین، لازم است به دنبال ارائه دهنده هاست و سروری باشید که خدمات بررسی و نگهداری پیشگیرانه داشته باشند.

 

محل سرور میزبان مناسب باشد

مکان سروری که وبسایت شما در آن ذخیره و بارگذاری می شود، در سئوی سایت و بازاریابی محتوا اهمیت زیادی دارد. زیرا وقتی کاربر جستجوگر با سرور وبسایت شما در یک منطقه قرار داشته باشند، موتورهای جستجوی گوگل به وبسایت شما رتبه بالاتری نسبت به وبسایت های مشابه خواهند داد.

پشتیبان گیری خودکار توسط میزبان وبسایت

یک ارائه دهنده هاست و سرور زمانی می تواند بیشترین اثر مثبت را بر سئوی وبسایت ما بگذارد که پشتیبان گیری خودکار داشته باشد. در اصل، اگر هاست بتواند از اشکالات موجود در عملکرد وبسایت ما پشتیبان تهیه کند، عیب یابی و رفع مشکلات سایت ساده تر خواهد شد. در نتیجه، پیش از آن که به سئوی سایت لطمه ای وارد شود می توان آن را برطرف نمود.

هنگام انتخاب هاست مناسب سئو به چه مواردی دقت کنیم؟

انتخاب بهترین هاست و سرور برای طراحی و ساخت وبسایت، به دقت بالایی نیاز دارد. برخی از مهم ترین ویژگی هایی که در انتخاب بهترین هاست و سرور باید به آن ها توجه کرد عبارت اند از:

  • مدت زمانی که یک هاست به وبسایت های مختلف خدمات ارائه داده است
  • اعتبار بالا و داشتن شهرت در بین مشتریان
  • دارای پروتکل انتقال فایل امن
  • دارنده گواهی لایه ایمن سوکت (SSL) باشد تا امنیت بالاتری ایجاد کند.
  • مشکلاتی که به واسطه هاست برای سئو ایجاد می شوند

مشکلاتی که به واسطه هاست برای سئو ایجاد می شوند

وجود مشکلات مرتبط با هاست و سرور بر سئوی محتوای سایت و در نتیجه بر رتبه بندی آن تاثیر بسیار منفی خواهد گذاشت. وقتی ربات های گوگل در برخورد با وبسایت شما با خطای سرور روبرو شوند، از آن عبور خواهند کرد. تکرار این مساله می تواند ترافیک وبسایت را کاهش داده و در نتیجه رتبه آن را پایین آورد.
یک هاست با سرور کند، کاربر را برای ورود به وبسایت مورد نظر منصرف خواهد کرد. سرعت وبسایت از نکات مهم در سئوی محتوای یک سایت است. بنابراین، اگر سرعت سرور پایین باشد، می تواند حتی گوگل را نیز نسبت به وبسایت هدف بدبین سازد.
نداشتن امنیت کافی نیز از مهم ترین اختلالاتی است که ربات های خزنده گوگل با آن برخورد جدی خواهند داشت. وبسایت هایی که امکان هک آن ها وجود داشته باشند (مخصوصا وبسایت های تجاری و فروشگاهی) از دید گوگل و کاربر قابل اعتماد نخواهند بود. بنابراین، ترافیک این وبسایت ها به مرور کم شده و رتبه آن ها پایین خواهد آمد.

برای کسب اطلاعات بیشتر نسبت به آموزش سئو می توانید با وبتو همراه باشید و از خدمات آن استفاده کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.