مقالات آموزشی

مهم‌ترین اصول انتخاب بهترین نام کاربری را برای پروفایل اینستاگرام خود

مفید بود؟

 اولین قدم برای ایجاد یک برند در فضای آنلاین، ایجاد یک پروفایل عالی برای پیج اینستاگرام است. زیرا در حال حاضر این شبکه اجتماعی بیشترین کاربر و محبوبیت را دارد. یکی از مهم‌ترین عوامل برای ساخت برند از طریق پروفایل اینستاگرام، انتخاب اسم برای پیج اینستاگرام است. در واقع این اسم، نام کاربری پیج شما در این شبکه اجتماعی محسوب می‏شود.  تعداد زیادی پیج تجاری و  شخصی در اینستاگرام وجود دارد که قبلاً یک اسم یا نام کاربری عالی را برای خود انتخاب کرده اند.

اگر شما می‌خواهید در بین سایر کاربران متمایز باشید، در فعالیت‌های بازاریابی اینستاگرام موفق شوید، تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید و رشد کنید، باید با کمک شیوه های مناسب، فرآیند انتخاب اسم برای پیج اینستاگرام خود را انجام دهید تا بهترین نام کاربری را انتخاب کنید و در بین رقبای خود متمایز باشید. در این مقاله ما بهترین نکات و ایده ها را به منظور انتخاب اسم برای پیج اینستاگرام  جمع آوری کرده ایم که به شما کمک می‌کنند تا بهترین اسم را برای پروفایل اینستاگرام خود انتخاب کنید.

 مهم‌ترین اصول انتخاب نام کاربری برای پیج اینستاگرام

شما باید هنگام انتخاب اسم برای پیج Instagram خود به اصول اساسی زیر توجه کنید:

  • هنگام انتخاب اسم برای پیج اینستاگرام خود نباید نگران استفاده کاربران از حروف کوچک و بزرگ باشید. به عنوان مثال کاربران با تایپ STATUSBREW @ و statusbrew @ به یک صفحه هدایت می‌شوند.​
  • سعی کنید از خط کوچک (_) و اعداد زیاد و پشت سرهم استفاده نکنید (به جز در مواردی که آن‌ها بخشی از برند شما هستند).
  • همیشه در انتخاب نام کاربری برای پیج اینستاگرام خود دقت کنید تا اسم انتخاب شده، مشابه نام کاربری سایر شبکه های اجتماعی شما باشد. یعنی نام کاربری شما باید از نظر نگارش و فاصله بین حروف، مشابه نام سایر شبکه های اجتماعی شما باشد.
  • در هنگام انتخاب اسم برای پیج اینستاگرام، کوتاه بودن و یادآوری آسان آن، اهمیت زیادی دارد. به عنوان مثال، با اینکه شرکت استارباکس دوست دارد نام کاربری @ YourNumber1CoffeePlace را برای پیج اینستاگرام خود انتخاب کند، اما با در نظر گرفتن دو اصل کوتاه بودن و یادآوری آسان، starbucks@ را برای پیج خود انتخاب کرده است.

 چگونه بهترین نام کاربری را برای پیج اینستاگرام خود انتخاب کنیم؟

 همیشه انتخاب اسم مناسب برای پیج اینستاگرام چالش برانگیز است. برخی از افراد به انتخاب اسم برای پیج اینستاگرام خود اهمیت نمی‌دهند. درحالی‌که برخی دیگر خلاقیت زیادی دارند. هنگام یافتن یک نام کاربری عالی برای پروفایل اینستاگرام خود باید دقت کنید که نام انتخاب شده، هم خلاقانه و هم ساده باشد. بنابراین ما در این بخش به چند نکته مهم برای انتخاب یک نام کاربری خلاقانه و ساده پرداخته ایم که شما می‌توانید از آن‌ها برای انتخاب بهترین اسم پیج اینستاگرام استفاده کنید.

  •  اسم پیج اینستاگرام شما باید مرتبط با حوزه فعالیت شما باشد

 اگر پیج اینستاگرام شما مرتبط با عکاسی، تناسب اندام یا هنر است، کلمات موجود در نام کاربری شما هم باید مرتبط با حوزه فعالیت شما در اینستاگرام باشد. با رعایت این نکته افراد راحت‌تر می‌توانند بین اسم پیج اینستاگرام شما و برند شما ارتباط برقرار کنند. به عنوان مثال، اگر نام کاربری اینستاگرام شما “fitness است و فید شما پر از پست‌هایی است که ارتباطی با تناسب اندام ندارد، کاربران، پیج شما را فالو نخواهند کرد.

نام کاربری پیج اینستاگرام شما باید به گونه ای باشد که کاربران فقط با نگاه کردن به آن، ارتباط آن را با صفحه شما تشخیص دهند.  همچنین، در هنگام انتخاب اسم برای پیج اینستاگرام خود باید تلاش کنید، اسم موردنظر شما حرفه ای به نظر برسد و در آن از کلمات با معنی و قابل درک استفاده شده باشد. هرگز از کلمات بی ارتباط با اسم پیج خود استفاده نکنید.

زیرا چنین اسم‌هایی غیرحرفه ای به نظر می‌رسند و ممکن است فالوورهای شما ریزش پیدا کند. علاوه بر این، استفاده از کلمات بی معنی در نام کاربری اینستاگرام نشان دهنده آن است که شما به صفحه اینستاگرام خود اهمیت نمی‌دهید. از طرف دیگر، اگر از کلمات معنی دار و مرتبط با فعالیت برند  خود در اسم پیج اینستاگرام خود استفاده کنید، مخاطبان هدف فقط با خواندن نام کاربری پیج شما ترغیب می‌شوند شما را فالو کنند.

  • در هنگام انتخاب اسم برای پیج اینستاگرام نباید بیش از حد از کاراکترها استفاده کنید

شما باید تا حد امکان تلاش کنید تا اسم پیج اینستاگرام خود را ساده نگه دارید. بنابراین بهتر است از نقطه، خط کوتاه (-) یا اعداد استفاده نکنید، مگر اینکه واقعاً مجبور باشید آن را در نام کاربری اینستاگرام خود بگنجانید. یک اسم اینستاگرام عالی، یک کلمه بدون هیچ نوع کاراکتری است. هنگامی‌که مجبور هستید کاراکترهای خاصی مانند خط کوتاه یا نقطه را در اسم پیج اینستاگرام خود اضافه کنید، سعی کنید تعداد آن‌ها را به حداقل برسانید.

  •  نام کاربری را برای سئوی اینستاگرام بهینه سازی کنید

 اگر می‌خواهید جستجوی پروفایل اینستاگرام شما برای مخاطبان شما آسان باشد، باید مطمئن شوید که اسم اینستاگرام شما بر اساس اصول سئو در اینستاگرام به خوبی بهینه سازی شده است. بنابراین در هنگام انتخاب اسم برای پیج اینستاگرام خود باید اصول سئو را رعایت کنید. شما برای انجام این کار باید چند مرحله مهم را اجرا کنید:

 مرحله اول: باید اطمینان حاصل کنید که کلمه کلیدی اصلی شما، در اسم پیج اینستاگرام شما گنجانده شده است. بنابراین وقتی فردی در حال جستجوی محتوایی در حوزه فعالیت شما است، می‌تواند اکانت اینستاگرام شما را در نتایج جستجوی اکانت‏های پیشنهاد شده، مشاهده کند. به عنوان مثال، اگر کار شما فروش کاپ کیک است، می‌توانید از کلمه “” bakery  در اسم پیج اینستاگرام خود استفاده کنید.

 مرحله دوم: نام کاربری پیج اینستاگرام شما باید متمایز، کوتاه باشد و به راحتی خوانده شود. هرگز از کلماتی که بیش از حد پیچیده هستند استفاده نکنید. علاوه بر این مخاطب هدف شما باید به خوبی معنای آن را درک کند. به عنوان مثال نام کاربری اینستاگرام freshbakery @ بهتر از delectablecakes @ است. زیرا اکثر کاربران برای پیج‏های کیک به دنبال یافتن کلمه “تازه ” هستند، نه کلمه “خوشمزه “.

 مرحله سوم: در هنگام انتخاب اسم برای پیج اینستاگرام خود، هیچ وقت از کاراکترهای بی ربط مانند هشتگ، ایموجی یا اعداد غیر مرتبط استفاده نکنید. برای مثال، نام کاربری cool$$xoxogirl @ ممکن است یک اسم جدید به نظر برسد. اما چنین نام‌های کاربری، شانس زیادی برای نمایش در نتایج جستجو ندارند.

 مرحله چهارم: اسم پیج اینستاگرام شما باید بر اساس زبان مخاطب هدف شما و با کاراکترهای محدود انتخاب شده باشد.

  •  نام کاربری اینستاگرام شما باید با نام کاربری سایر شبکه های اجتماعی شما مطابقت داشته باشد

 اکثر برندها برای کسب و کار خود فقط در یک پلتفرم اجتماعی، صفحه ندارند. بنابراین هنگام انتخاب اسم برای پیج اینستاگرام خود باید بررسی کنید که اسم انتخاب شده، مشابه اسامی سایر اکانتهای شبکه های اجتماعی شما است یا خیر. اما چرا باید از یک نام کاربری خاص و ثابت در همه پلتفرم‌های شبکه های اجتماعی استفاده شود؟

– یک نام کاربری ثابت، برند شما را حرفه ای و معتبر جلوه می‌دهد.

– کاربران، هویت و محتوای شما را در سایر پلتفرم‌ها با نام کاربری اینستاگرام شما مطابقت می‌دهند.

 در پایان ذکر این نکته ضروری است که هنگام انتخاب اسم برای پیج اینستاگرام خود، باید حتماً از روش طوفان فکری استفاده کنید. این روش به شما در ایجاد نام‌های خلاقانه، جدید و مرتبط کمک می‌کند. علاوه بر این شما نباید افکار خلاقانه ذهن خود را نادیده بگیرید و از نوشتن ایده های جدید هراس داشته باشید. در نهایت شما باید مطمئن شوید که در محتوای پست شده شما دارای حداقل یک کلمه مرتبط با نام کاربری اینستاگرام شما است.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.