مقالات آموزشی

روند ساخت یک صفحه اختصاصی در گوگل پلاس

مفید بود؟

توسط این قابلیت گوگل پلاس می‌توانید همانند شبکه اجتماعی فیس‌بوک یک Page یا صفحه اختصاصی برای شرکت ، وب‌سایت یا برند خود تهیه کرده و از این طریق ارتباط بیشتری با هواداران و دنبال کنندگان خود داشته باشید.

اگر قبلا از گوگل پلاس استفاده می‌کردید یا دارای اکانت جیمیل هستید، کار شما آسان‌تر خواهد بود. در غیر این صورت ابتدا یک اکانت برای خود در گوگل درست کنید.

بعد از اینکه با اکانت جی میل خود وارد شده به این آدرس رفته و روی Create your Google+ Page کلیک کنید. در قدم بعد باید از بین طبقه بندی‌های موجود در صفحه ، مناسب‌ترین گزینه‌ای که هدف شما را از ایجاد صفحه گوگل پلاس توصیف می‌کند و بیشتر به کسب و کار شما نزدیک است را انتخاب نمایید.به طور مثال:

Local Business or Place :

مناسب برای هتل‌ها، رستوران‌ها، مغازه‌ها، خدماتی و…

Product or Brand :

مناسب برای محصولات و برندهایی همچون پوشاک، لوازم الکترونیک، خدمات مالی،وب‌سایت‌ها و…

Company, Institution or Organization :

مناسب برای شرکت‌ها موسسات و سازمان‌ها و…

Arts, Entertainments or Sports :

مناسب برای فیلم‌ها، موسیقی‌ها، ورزشی و…

Other :

در صورتی که هیچ یک از موارد بالا توضیح خوبی از هدف شما برای ایجاد صفحه نمی‌دهد این گزینه را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب مرتبط ترین دسته به سایت خود در کادر ظاهر شده باید مشخصات تکمیلی سایت یا وبلاگ خود را و البته آدرس اینترنت ( ماننhttps://webto.ir ) را وارد کنید و بر روی دکمه “ایجاد” در پایین صفحه کلیک کنید. توجه داشته باشید که می توانید برای بهتر مشخص شدن موضوع کاری خود و قرار گیری در مرتبط ترین دسته بندی در گوگل پلاس می توانید در این مرحله یک زیر دسته را نیز برای موضوع فعالیت سایت خود انتخاب کنید.در مرحله بعد که “شروع به کار” نام دارد ، شما باید یک توضیح و یا بهتر بگوییم یک شعار برای صفحه خود در گوگل پلاس بنویسید و همچنین می توانید یک تصویر را برای صفحه خود در این شبکه مجازی انتخاب کنید.

حال در صفحه بعدی می توانید به تمام افراد موجود در حلقه‌های خود درباره صفحه جدید گوگل پلاس خود بگویید. البته این امکان در آینده نیز در صفحه سایت شما امکان پذیر است و پیشنهاد می کنم در همین مرحله بر روی گزینه پایان در پایین صفحه کلیک کنید تا به صفحه سایت خود در گوگل پلاس هدایت شوید.

به همین سادگی و انجام چند مرحله بالا توانستیم یک صفحه جدید در گوگل پلاس برای سایت یا وبلاگ خود ایجاد کنیم). حال می توانیم با استفاده از آدرس این صفحه ایجاد شده که در صفحه اصلی آن به شما نمایش داده می شود به دیگر کاربران اینترنتی آن را پیشنهاد دهید.

البته ناگفته نماند که این خدمت دیگر توسط گوگل ارائه نمی‌شود.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.