مقالات آموزشی

علت جدی گرفتن اهمیت تولید محتوا در کسب ‌و کار

مفید بود؟

امروزه اهمیت تولید محتوا در کسب‌ و کار های مجازی، برای همه کارفرمایان واضح و روشن می‌باشد. تولید محتوا تنها راه ارتباطی موجود میان کسب ‌و کار های مجازی با مشتریان می‌باشد. پس اگر یک بیزینس قرار باشد به هدف اصلی خود که فروش محصولات و ارائه خدمات است برسد، باید حتما به فکر تولید محتوای سئو شده

و با کیفیت باشد. در حال‌ حاضر بخشی از روز های زندگی همه ما، مختص فضای مجازی میباشد. همین موضوع نشان می‌دهد که کسب ‌و کار های مجازی تا چه حد جای رشد و پیشرفت دارند‌. با استفاده‌ی روزافزون افراد از بستر اینترنت، غیرمنطقی نیست که ارائه خدمات حضوری نیز از طریق همین بستر به ‌طور کامل انجام بگیرد. بنابراین برای این ‌که بتوانید هم به ‌صورت مجازی و هم به‌ صورت حضوری مشتریان را به سمت کسب‌ و کار خود هدایت کنید، باید اهمیت تولید محتوا در کسب‌ و کار را جدی بگیرید.

توصیه میکنیم مقاله معرفی انواع تبلیغات خلاقانه برای بهبود کسب و کار را مطالعه نمایید

شما زمانی می‌توانید اعتماد مخاطب را به سمت خودتان جذب کنید که به تولید محتوای با کیفیت بپردازید. در ادامه تولید محتوای باکیفیت، می‌توانید آرام‌آرام برند خودتان را به مشتریان بشناسانید و از آن ‌ها بخواهید که از خدمات شما استفاده کنند و یا محصولات شما را بخرند. هنگامی که شما اهمیت تولید محتوا در کسب‌ و کار جدی بگیرید، پلی که میان کسب‌ و کار و مخاطبانتان ساخته‌اید، مستحکم‌تر می‌شود.

 

چرا باید اهمیت تولید محتوا در کسب ‌و کار را جدی بگیریم؟

برای این که شما به‌ صورت دقیق‌تر متوجه شوید که اهمیت تولید محتوا در کسب‌ و کار چه می‌باشد، بهتر است در این زمینه نکاتی را بدانید. این نکات به شما کمک می‌کنند تا به‌ صورت جزء به جزء و بخش ‌بندی شده، تاثیر و اهمیت تولید محتوا در کسب‌ و کار را متوجه شوید و با دید باز از انواع گوناگون محتوا استفاده کنید. اگر برای شما سوال پیش‌ آمده که چگونه می‌توانیم با تولید محتوا به پیشرفت ‌های مدنظر خود برسیم؛ و به ‌دنبال پاسخ‌ های منطقی و درست حسابی هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم ما را تا انتهای این محتوا همراهی کنید.

با تولید محتوا شما هویت برند خود را به دیگران می‌شناسانید 

مورد اول از لیست بررسی اهمیت تولید محتوا در کسب‌ و کار، برندینگ می‌باشد. شما برای این ‌که بتوانید فعالیت و خدمات خود را به مشتریان بشناسانید، نیاز دارید تا از محتوا استفاده کنید‌. شما می‌توانید در قالب ‌های متنی، صوتی، ویدئویی، موشن گرافیک، و … به بیان هویت برند خود بپردازید و روند برندینگ را شروع کنید. توجه کنید که مشتریان به کسب ‌و کار هایی که نمی‌شناسند، اعتماد نخواهند کرد. اگر می‌خواهید اعتماد مشتری را جذب کنید، باید تمام ویژگی ‌ها و نکات مهم برند خود را به مخاطبان اعلام کنید تا بتوانید روند اعتماد سازی را شروع کنید. در دنیای امروز که بازار رقابتی عجیبی فضای مجازی را فرا گرفته، بدون توجه به تولید محتوا، هویت برند شما برای هیچ کدام از مشتریانتان آشکار نخواهد شد. در نتیجه نیز شما نمی‌توانید انتظار پیشرفت زیادی از کسب ‌و کار خود داشته باشید.

 

با تولید محتوا به سئو سایت خود کمک می‌کنید 

مورد دیگری که می‌تواند در لیست بررسی اهمیت تولید محتوا در کسب‌ و کار مورد توجه قرار بگیرد، رتبه سایت می‌باشد. تمامی افرادی که در زمینه بازاریابی دیجیتال فعالیت دارند، قطعا حداقل یک ‌بار نام سئو‌ را شنیده‌اند. بعد از طراحی سایت، برای این ‌که رتبه سایت خود را بهبود ببخشید باید به قوانین و اصول سئو دقت داشته باشید. یکی از موارد تاثیر گذاری که می‌تواند به بهبود سئو سایت شما کمک کند، انواع مختلف محتوا می‌باشد. توجه کنید که محتوا های متنی تاثیر بسیار زیادی در بهبود رتبه سایت شما دارند. اما شما می‌توانید از انواع دیگر و متفاوت محتوا ها نیز بهره ببرید تا بتوانید سایت خودتان را به یک سایت مرجع تبدیل کنید.

با استفاده از انواع متفاوت کلمات کلیدی مناسب، شما می‌توانید یک نتیجه کافی به کاربر ارائه دهید. هنگامی ‌که کاربر در سرچ باکس گوگل کلمه کلیدی را سرچ می‌کند، اگر شما به ‌درستی این کلمه کلیدی را در محتوای متنی سایت خود به کار برده باشید، سایت شما در رتبه یک تا سه به کاربر نمایش داده می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود میزان بازدید سایت شما بالاتر برود و شما راحت‌تر بتوانید به ارائه خدمات و فروش محصولات بپردازید. پس اگر می‌خواهید توجه موتور های جستجوگر را به خودتان جذب کنید، تولید محتوا را جدی بگیرید.

محتوا باعث تولید یک مکان امن برای مخاطب می‌شود 

شما با تولید محتوا در واقع سایت خودتان را به یک بستر امن و مرجع برای مخاطبین خود تبدیل می‌کنید. این نکته از نکات موجود در لیست بررسی اهمیت تولید محتوا در کسب‌ و کار بیشتر جنبه روان‌شناختی دارد. شما برای پیشرفت، در بستر تخصصی خودتان محتوا هایی را تولید می‌کنید. اگر تلاش کنید تا یک تقویم محتوایی مناسب داشته باشید و استراتژی تولید محتوای باکیفیتی را بچینید، می‌توانید سایت خود را به یک سایت مرجع برای مخاطبین تبدیل کنید. برای مثال اگر شما به مشتریان و کاربران خود وعده انتشار هفته‌ای یک محتوا را بدهید؛ مطمئن باشید که در صورت تولید محتوای باکیفیت؛ هر هفته مخاطبین به ‌سایت شما سر خواهند زد. همین موضوع باعث می‌شود تا آن‌ ها برای کسب اطلاعات، به سراغ سایت‌ های دیگر نروند.

البته برای بالا بردن شانس موفقیت، شما نیاز دارید تا بیشتر از یک محتوا در هفته تولید کنید. اما ما به‌ هر حال برای روشن‌سازی مطلب، مثالی را خدمت شما عرض کردیم. این نکته از تاثیرات مثبت تولید محتوا باعث می‌شود که شما در کنار حفظ کاربران و مشتریان قدیمی خود، با روش ‌های بازاریابی نوین، مخاطبین بیشتری را به سمت خودتان جذب کنید. این ‌موضوع باعث می‌شود که شما روند پیشرفت را با سرعت بیشتری طی کنید و راحت‌تر مخاطبین را به مشتریان خود تبدیل کنید.

 

تولید محتوا، بازاریابی کم‌هزینه ولی تاثیرگذار 

برای کسب‌ و کار هایی که به‌ تازگی روند پیشرفت خود را شروع کرده‌اند، صرفه‌ جویی در هزینه از هر چیز دیگری مهم‌تر است. همین موضوع باعث می‌شود تا اهمیت تولید محتوا در کسب‌ و کار برای این بیزینس‌ ها بیش ‌از پیش نمایان شود. روش ‌های گوناگون و متنوعی برای بازاریابی و تبلیغ وجود دارند که هر کدام هزینه ‌های بالایی را نیاز دارند. شما می‌توانید با استفاده از بازاریابی محتوا با کمترین و حداقل ترین هزینه‌ ها، بیشترین پیشرفت را داشته باشید. شما با تولید محتوا علاوه ‌بر این ‌که روند بازاریابی خود را تسریع میکنید، می‌توانید به‌ صورت طولانی ‌مدت از محتوایی که تنها یک ‌بار آن را تولید کرده‌اید مزیت ببینید.

در بازاریابی محتوایی شما با پرداخت هزینه‌ های نسبتاً کمی، می‌توانید برای یک کلمه کلیدی محتوای متنی تولید کنید. هنگامی ‌که این کار را انجام دهید، سایت شما در رتبه ‌های مناسبی به کاربر نمایش داده می‌شود. در ادامه مشتریان بیشتر روی سایت شما کلیک می‌کنند و درصد افرادی که به مشتریان شما تبدیل می‌شوند بالاتر می‌رود. علاوه ‌بر این موضوع، محتوای شما تا زمانی ‌که آپدیت هایی روی سایت انجام نشود، دست‌نخورده باقی خواهد ماند و هر فردی که کلمه کلیدی موجود در سایت شما را سرچ کند، صفحه مقصد از سایت شما برای او نمایش داده خواهد شد. در واقع شما با تولید محتوا تنها یک ‌بار هزینه پرداخت می‌کنید اما به‌ صورت همیشگی می‌توانید از مزایای تولید محتوای خود بهره ببرید.

با تولید محتوا، اعتماد مشتریان را جلب میکنید

چرا راه دور برویم، بیایید خودمان را جای مشتری قرار دهیم. شما هنگامی ‌که قصد دارید یک محصول را به‌ صورت اینترنتی خریداری کنید چه فاکتور هایی را مدنظر دارید؟ برای مثال اگر وارد یک سایت شوید و تنها چند خط کوتاه در رابطه با توضیحات محصول بخوانید، آیا مایل هستید که از این سایت خرید کنید؟ در کنار سایت این‌ چنینی، اگر شما وارد سایتی شوید که به‌ صورت کامل و جامع در رابطه با محصول مورد نظر توضیحاتی را ارائه کرده و حتی از المان ‌های ویدئویی و تصویری نیز برای بهبود اطلاع‌ رسانی بهره برده، چه حالی به شما دست می‌دهد؟ از بین سایت اول و دوم، شما کدام را برای خرید خود انتخاب می‌کنید؟ قاعدتاً سایت دوم یک سایت مورد اعتمادتر و مناسب‌تر به ‌نظر می‌رسد.

همه افراد به‌ صورت کاملاً واضحی سایت دوم را برای خرید انتخاب می‌کنند زیرا می‌دانند که در صورت وجود مشکل، راحت‌تر می‌توانند به این سایت اعتماد کنند. همین موضوع می‌تواند جنبه دیگری از اهمیت تولید محتوا در کسب‌ و کار را برای شما روشن کند. اگر به ‌دنبال اعتماد سازی و افزایش اعتماد کاربران و مشتریان هستید، تولید محتوا ابزاری است که می‌تواند به شما کمک کند در این راه قدم بردارید. در کنار تولید محتوا، شما می‌توانید از فاکتور ها و المان ‌های دیگر بهره ببرید تا بتوانید مشتری را راحت‌تر به سمت خود جلب کنید. برای مثال از بستر فروش مناسب و پشتیبانی با کیفیت استفاده کنید.

 

محتوا به مخاطب احترام می‌گذارد 

مورد بعدی که می‌تواند اهمیت تولید محتوا در کسب‌ و کار را به شما نشان دهد، احترام به مخاطب می‌باشد. در حال ‌حاضر مخاطبین کسب ‌و کار ها معمولاً افراد تحصیل ‌کرده و صاحب‌ نظر هستند. با بالا رفتن شعور و تحصیلات اجتماعی، هوش و توقع افراد نیز بالا می‌رود. هنگامی ‌که شما می‌خواهید محصولی را به مخاطب خود ارائه کنید و یا افراد را مجاب کنید تا از بستر و سایت شما به خرید محصولات بپردازند؛ باید به نظر و سلیقه مخاطبین خود احترام بگذارید. با تولید محتوا به‌ راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. این ‌که افراد ببینند شما به‌ صورت کاملاً صادقانه و واضح با آن‌ ها صحبت می کنید و در رابطه با خدمات و مشتریان خود اطلاعاتی را به آن ‌ها ارائه میدهید، می‌تواند حس خوبی را به آن‌ ها انتقال دهد.

استفاده از کلمات زننده و غیرحرفه‌ای، و دست‌کم گرفتن هوش مخاطب؛ می‌تواند حکم شکست کسب‌‌ و کار شما را امضاء کند. اگر می‌خواهید راحت‌تر به پیشرفت‌ های مد نظرتان برسید، اطمینان حاصل کنید که احترام به مشتری و هوشش را در صدر فعالیت‌ های خود قرار داده‌اید. بدون دقت به این‌ ‌موضوع، شما نمی‌توانید انتظار پیشرفت را داشته باشید. زیرا مخاطب باهوش شما به ‌دنبال احترام است و به سراغ سایت ‌هایی می‌رود که حس کند به شعور و هوش مخاطب احترام گذاشته‌اند‌.

 با تولید محتوا از رقبای خود عقب نمی‌مانید

مورد دیگری که می‌تواند در دسته نکات مربوط به اهمیت تولید محتوا در کسب‌ و کار قرار بگیرد، عقب نماندن از رقبا می‌باشد. در حال‌ حاضر کوچک‌ترین عدم هماهنگی با تکنولوژی می‌تواند شما را از گردونه رقابت حذف کند. امروزه بازار رقابتی بسیار بزرگی در بستر کسب‌ و کار های مجازی ایجاد شده است. شما برای این‌ که از این تورنمنت عقب نمانید، باید خودتان را با تکنولوژی هماهنگ کنید. برای هماهنگ ماندن با تکنولوژی شما نیاز به بازاریابی محتوایی دارید. پس می‌توانید با تولید محتوا بازاریابی خوبی داشته باشید، در گردونه رقابت باقی بمانید و مخاطب را به سمت خودتان جذب کنید.

 

جمع‌بندی

شاید با خواندن این محتوا شما تصمیم خود را مبنی‌بر استفاده از خدمات تولید محتوا جدی کرده باشید. اما آیا بستری را می‌شناسید که باکیفیت‌ترین و ارزان‌ترین انواع محتوا را برای شما تولید کند؟ اگر بستری را در این زمینه نمی‌شناسید، ما مایلیم که به شما کمک کنیم. سایت رایا مارکتینگ یکی از سایت ‌هایی می‌باشد که در زمینه تولید محتوا به ارائه خدمات میپردازد. شما می‌توانید با کارشناسان این سایت ارتباط بگیرید و دقیقاً مطابق سلیقه خودتان انواع مختلف محتوا های متنی را سفارش دهید. در سریع‌ترین زمان ممکن، باکیفیت‌ترین محتوا دقیقاً مطابق سلیقه‌ی شما نگارش می‌شود و به دست شما می‌رسد. در ادامه با استفاده‌ از محتوا، شما می‌توانید کسب‌ و کار خود را رو به رونق و پیشرفت هدایت کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.