مقالات آموزشی

الزامات ثبت مشاغل روی گوگل و آموزش دادن ثبت آن مپ

مفید بود؟

امروزه که گسترش مشاغل و کسب و کار برای اغلب افراد اهمیت پیدا کرده است، نرم افزارهای بسیاری نیز برای توسعه و بهبود آن‌ها در دسترس قرار گرفته است. با استفاده از این نرم افزارها می‌توان به تبلیغ و بازاریابی کسب و کار خود پرداخت و از آن‌ها در جهت رشد و توسعه کسب و کار بهره گرفت.

 ابزارهای ثبت مشاغل روی گوگل

یکی از این ابزارها، ثبت مشاغل روی گوگل مپ (Record information on Google Map) است که اخیراً در دسترس افراد قرار گرفته است. بدین معنا که به طور مثال شما در یک استان سکونت دارید و به دنبال کسب و کاری مشخص در آن شهر هستید. وقتی عبارت شغل مورد نظر را در گوگل جستجو می‌کنید، اغلب نتایجی که برای شما به نمایش درمی‌آیند، از استان محل سکونت شما هستند.

 

نتایج جستجوی گوگل

در واقع افرادی که کسب و کار خود را روی گوگل مپ ثبت کرده‌اند، می‌توانند به صورت کاملاً رایگان از این امکان استفاده کنند که مشاغل آن‌ها در بین نتایج جستجوی گوگل قرار بگیرد و در دسترس کاربران باشد. بدین ترتیب با استفاده از این ابزار نوعی بازاریابی برای مشاغل آن‌ها انجام می‌شود و به اعتبار آنان نیز می‌افزاید.در این مقاله قصد داریم نحوه ثبت مشاغل روی گوگل مپ را به صورت قدم به قدم تشریح کنیم.

تأثیر رتبه کسب و کار در ثبت مشاغل روی گوگل مپ

طبق تحقیقاتی که انجام شده است، اغلب کاربران متمایل به استفاده از گوگل مپ هستند. علاوه بر این، کاربران اظهار کرده‌اند که اغلب مواقع وقتی محلی را جستجو می‌کنند، صرفاً به چندین محل ابتدایی که نمایش داده می‌شود، توجه می‌کنند.

از این نتیجه تحقیقات مشخص می‌شود که اگر فردی قصد دارد در کسب و کار خود به موفقیت دست پیدا کند، می‌تواند به واسطه سئو گوگل مپ، رتبه بالایی را کسب کند. همچنین در سئوی گوگل مپ، کلمات کلیدی بیشتر از نام شرکت و یا کسب و کار جستجو می‌شوند.

 گوگل مپ

برای اینکه بتوان در گوگل مپ رتبه بالایی کسب کرد، لازم است علاوه بر اطلاعات کلی که در بخش ثبت مشاغل روی گوگل مپ تکمیل می‌شود، سایر جزئیات مرتبط با کسب و کار را نیز با کاربران به اشتراک گذاشت. بدین ترتیب کاربران شناخت بیشتری از کسب و کار شما و جزئیات آن پیدا می‌کنند.

بنابراین کاربران بیشتر به سمت و سوی دریافت خدمات و یا خرید محصولات از شما متمایل می‌شوند. همین موضوع باعث می‌شود نوعی تبلیغ برای کسب و کار شما انجام شود و موجب ارتقا و بالاتر رفتن رتبه کسب و کار شما در گوگل مپ می‌شود.

آموزش ثبت مشاغل روی گوگل مپ

قدم اول: ثبت و راه اندازی اکانت گوگل

برای ثبت مشاغل روی گوگل مپ اولین قدم این است که به سایت گوگل مراجعه کرده و سپس با اکانت Gmail خود وارد شوید. اگر از قبل این کار را انجام داده‌اید و اکانت دارید، انجام دادن این مرحله لازم نیست. اما برای افرادی که اکانت ندارند، نحوه ثبت آن را به صورت قدم به قدم شرح می‌دهیم.

  •  در قدم اول وارد بخش ثبت نام می‌شوید و فرمی که به عنوان فرم ثبت نام برای شما نمایان می‌شود را باید کامل کنید. بعد از انجام دادن این کار و تکمیل فرم، دکمه Next  را می‌فشارید تا این مرحله ثبت شود.
  •  وقتی وارد مرحله بعد شدید، لازم است شماره تلفن همراه خود را به همراه پیش شماره کشور خود تایپ کنید. در بخش‌های دیگر این فرم از شما تاریخ تولدتان را درخواست می‌کند که باید به صورت دقیق وارد کنید. همچنین جنسیت شما را نیز سؤال کرده‌اند که باید انتخاب کنید. سپس با زدن دکمه Next این مرحله نیز تکمیل می‌شود.
  •  در این بخش ابتدا یک کد شناسایی هویت به تلفن همراه شما ارسال می‌شود که شما باید آن کد را در صفحه‌ای که در این مرحله باز می‌شود، وارد کنید. پس از انجام دادن این کار، گزینه Verify را انتخاب می‌کنید تا صفحه بعد برای شما باز شود.
  •  این صفحه که باز می‌شود، خواندن متن آن کمی زمان‌بر است و اغلب شما به کسب اطلاعات بیشتر درباره آن نیاز ندارید. بنابراین با انتخاب و فشردن دکمه Skip می‌توانید از این مرحله نیز عبور کنید.
  •  در قدم بعدی صفحه‌ای نمایان می‌شود که باید یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنید. شما تیک گزینه اول را فعال کنید و سپس با فشردن Next به سراغ مرحله بعدی بروید.

ادامه کار 

در اینجا با انتخاب و فشردن دکمه Confirm به آخرین مراحل نزدیک می‌شوید. سپس برای اینکه موافقت و تایید اطلاعات خود را اعلام کنید، می‌توانید با انتخاب I agree این کار را به پایان برسانید. اکنون که شما صاحب اکانت جیمیل شدید، قادر خواهید بود به سهولت ثبت مشاغل روی گوگل مپ را انجام دهید.

قدم دوم

برای اینکه بتوانید کسب و کار خود را در گوگل مپ ثبت و راه اندازی کنید، باید به صفحه Google Map مراجعه کنید. سپس نقشه برای شما نمایش داده می‌شود. در این صفحه بخشی به نام جستجو وجود دارد که می‌توانید آدرس محل کارتان را در آنجا تایپ کنید.

قدم سوم

در این مرحله از بالای صفحه سمت چپ، بر روی منو کلیک کنید تا گزینه‌های آن برای شما به نمایش دربیاید. در انتهای لیست منو، گزینه Add a missing place را انتخاب کنید و کلیک نمایید.

قدم چهارم

در این بخش لازم است شما با کمک بزرگنمایی نقشه، محل دقیق کسب و کارتان را توسط مکان‌نما تعیین کنید و در همان قسمت نگه‌دارید تا ثبت شود.

زمانی که گوگل این آدرس دقیق را شناخت و ثبت کرد، در قسمت آدرس آن را می‌توانید مشاهده کنید. فقط به خاطر داشته باشید، بخشی که گوگل به عنوان آدرس شناسایی و ثبت کرده را به هیچ عنوان نباید تغییر دهید.

 

قدم پنجم

در این فرمی که آدرس توسط گوگل در آن ثبت شده، اطلاعات دیگری نیز از شما خواسته شده که به ترتیب آن‌ها را برای شما شرح می‌دهیم.

  • Name: در اینجا منظور وارد کردن نام شرکت یا کسب و کار مورد نظر شما است.
  • Category: در این بخش لازم است رسته شغلی را از بین گزینه‌های ارائه شده انتخاب کنید و یا نام گروه کسب و کار خود را تایپ نمایید.
  • Phone: در اینجا از شما یک شماره تلفن به همراه پیش شماره کشور خود و همچنین کد شهر درخواست می‌کند که باید به دقت وارد کنید.
  • Website: در صورتی که برای کسب و کار خود وب‌سایتی طراحی کرده‌اید، می‌توانید آدرس آن را در این قسمت تایپ نمایید.
  • Hours: در این بخش از شما درخواست می‌کند که ساعات کاری کسب و کار خود را وارد کنید تا کاربران نیز بتوانند به آن دسترسی داشته باشند.

وقتی تمام اطلاعات درخواستی را تکمیل کردید، می‌توانید با فشردن دکمه Submit تمام آن‌ها را ثبت کنید.

حالا که مراحل ثبت مشاغل روی گوگل مپ را به طور کامل انجام دادید، حداکثر تا 24 ساعت باید منتظر بمانید تا اطلاعات وارد شده شما ثبت شود. البته لازم به ذکر است که گوگل نتایج کار را توسط ایمیل به شما اطلاع‌رسانی خواهد کرد و شما را در جریان روند کار قرار خواهد داد.

جمع بندی

گوگل مپ ابزاری بسیار کاربردی برای کاربران است که هر روز پیشرفته‌تر از قبل می‌شود و امکانات آن افزایش می‌یابد. امروزه اغلب کاربران از این ابزار برای کسب اطلاعات از کسب و کارهای مختلف استفاده می‌کنند و از نتایجی که به دست می‌آورند در خرید خود بهره می‌برند.

صاحبان کسب وکارها نیز می‌توانند از این فرصت به درستی استفاده کنند و با ثبت مشاغل روی گوگل مپ، برای کار خود نوعی تبلیغ انجام دهند و باعث شوند که بیشتر دیده شوند. همین بیشتر دیده شدن و بیشتر مطرح شدن، در واقع به معنای ارتقای رتبه در گوگل مپ است.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.