مقالات آموزشی

نکاتی در خصوص افزونه ی YOAST SEO و تاثیرات آن قسمت دوم

مفید بود؟

معرفی افزونه ی YOAST SEO و قابلیت های آن

قسمت دوم

 

قابلیت تغییر در Rss سایت و بهینه سازی آن :

افزونه yoast seo به شما امکان ایجاد تغییرات در متن و لینک های خبرخوان Rss سایت شما را می دهد.
شما به طور خودکار با افزودن یک لینک به خوراک RSS به منظور هدایت کاربر به مقاله ی اصلی، به موتور جستجو می گویید که کجا باید به دنبال منبع اصلی آن مطلب بگردد. که این روش، شانس بالاتر آمدن رنکینگ سایت را بر اساس کلمات کلیدی انتخابی افزایش می دهد.

رسانه های اجتماعی :

افزونه yoast seo با برخی ویژگی های شبکه های اجتماعی همراه شده است و شما می توانید آدرس ۸ شبکه ی اجتماعی را از طریق SEO>Social به گوگل اطلاع دهید. همچنین می توانید مشخص کنید که از چه طریقی مطالب شما در کانال های اجتماعی ظاهر شوند. شما می توانید عنوان را ویرایش کنید، توضیحات متا را بنویسید، و همچنین یک تصویر دلخواه بارگذاری کنید.

 

سیستم آنالیز برای مشاهده وضعیت سئوی پست ها :

آنالیزگر حرفه ای این افزونه با توجه به الگوریتم های سئو ، وضعیت سئوی هر نوشته را مشخص می کند. اگر سئوی یک مطلب ضعیف باشد، به شما نقاط ضعف این مطلب را بیان می کند. اگرچه این بررسی ها دقیق نیست اما می تواند یک گزینه ی مناسب برای برتر بودن این افزونه نسبت به افزونه های دیگر باشد.

عناصر پیوند و متا :

با استفاده از افزونه Yoast SEO می توانید مشخص کنید که چه صفحاتی در نتایج جستجوی گوگل نشان داده شوند و چه صفحاتی نشان داده نشوند. این پلاگین به طور پیش فرض، به موتورهای جستجو اعلام می کند که فقط صفحه ی اول آن را در نتایج جستجو نشان دهند.

 

سازگاری با چند  سایتی :

افزونه  Yoast SEO برخلاف برخی از افزونه ها، کاملاً با چند – سایتی سازگاری دارد. نقشه‌ی سایت XML با هر تنظیماتی به خوبی کار می‌کند و حتی گزینه‌ ای برای کپی کردن این تنظیمات از یک وبلاگ به یک وبلاگ دیگر یا تعیین یک وبلاگ به عنوان مرجع تنظیمات پیشفرض یک وبلاگ مشخص دیگر در بخش تنظیمات Network وجود خواهد داشت.
امیدواریم که این مقاله ی آموزشی برای شما مفید باشد.
با سپاس از همراهی شما

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.