مقالات آموزشی

نکاتی در خصوص بالا بردن سئو سایت با حذف duplicate content

مفید بود؟

چرا سئو سایت با استفاده از محتوای تکراری دچار آسیب می شود؟

به طور کلی باید به خوبی بدانید که محتواهای تکراری به سئو سایت آسیب جدی وارد می کنند. اگر شما می خواهید که وب سایت تان در صدر نتایج گوگل بیاید، باید محتوای تکراری را از وب سایت تان حذف نمایید. زمانی که چند نسخه از محتوا در وب سایت تان در دسترس باشد، موتورهای جستجو به سختی تشخیص می دهند که کدام یک را ایندکس کنند. به همین دلیل که عملکرد موتور جستجو برای انواع محتواهایی که تکراری هستند کاهش پیدا می کند. هر یک از صفحات در حال رقابت با یکدیگر هستند و باید این مشکل رفع شود.

هر یک از موتورهای جستجو برای تلفیق کردن معیارهای لینک وب سایت ها با مشکل مواجه می شوند. در اینجا باید الگوریتم های گوگل از جهات متنوع، معیارهای لینک ها را با یکدیگر تلفیق کنند. سئوکاران هر یک از نکاتی که مربوط به سئو سازی وب سایت می باشد را باید بررسی نمایند. تنها در این صورت است که لینک های تکراری در وب سایت به کار گرفته نمی شوند. زمانی که وب سایت های متنوع، بیش از چندین لینک تکراری داشته باشند، این مشکل افزایش پیدا می کند. برای رفع مشکل باید هر یک از بخش های وب سایت از نظر کارایی و ساختاری که دارند بررسی شود.

 

آیا امکان دارد که برای منتشر کردن محتواهای تکراری از گوگل جریمه دریافت کنید؟

اگر شما در سایت خود محتوای تکراری داشته باشید به سئو سایت آسیب وارد خواهید کرد. اما اگر محتواها را به صورت عمدی کپی نکرده باشید از گوگل خطایی که مربوط به محتوای تکراری می باشد را دریافت می کنید. اگر فردی صادق هستید و می خواهید وب سایت رتبه بالایی بگیرد، نیازی نیست که نگران جریمه از طرف گوگل باشید. برخی از افراد هستند که سعی نمی کنند، گوگل را فریب دهند. آنها بهتر است که چالش های فنی وب سایت خود را بشناسند و از چالش ها جلوگیری کنند.

در واقع باید بدانید که گوگل اگر متوجه شود محتوای شما تکراری است و قصد فریب آن را دارید، سریعا جریمه تان می کند. شما باید تمامی الگوریتم های سئو داخلی و سئو خارجی سایت را بشناسید و طبق آنها سئو سازی سایت را انجام دهید. اگر وب سایت تان دارای محتوای تکراری است باید یکی از آنها را در لیست جستجوی خود منتشر کنید. در این صورت می توانید اقدامات بعدی که مربوط به حذف محتوای تکراری می باشد را با دقت انجام دهید. بهتر است که جهت حذف محتوای تکراری ریدایرکت 301 را از یو آر آل هایی که اضافی هستند به یو آر آل های اصلی انتقال دهید.

دلیل اصلی منتشر کردن محتوای تکراری چیست؟

محتواهایی که تکراری هستند در برخی از مواقع به دلیل عدم تنظیمات اصولی به وجود می آیند. اگر دلیل به وجود آمدن محتواهای تکراری فی می باشد باید بدانید که این امر طبیعی است. در واقع وجود محتوای تکراری به دلایل فنی موجب جریمه وب سایت نخواهد شد. اگر می خواهید سئو سایت خود را تقویت کنید باید دلیل فنی را پیدا کنید و آن را رفع نمایید. با اینکه گوگل، محتوای تکراری شما را جریمه نمی کند ولی شما نیاز است که تنظیمات را درست کنید. تنظیماتی که نادرست هستند به رتبه بندی سایت شما آسیبی جدی وارد می کنند.

 

هر یک از تنظیمات نادرست وب سایت را باید برای سئو سازی وب سایت تشخیص دهید و آنها را به صورت اصولی تنظیم کنید. علاوه بر دلایل فنی که موجب وجود محتوای تکراری می شود، باید بدانید که دلایل انسانی هم نقش زیادی روی به وجود آمدن محتوای تکراری دارند. محتوایی که را اگر به صورت عمدی از یک سایت دیگر کپی کنید، جریمه می شود. گوگل سریعا طی فرایندهایی که انجام داده اید، متوجه عمدی و غیر عمدی بودن محتوای تکراری می شود. بنابراین سعی نکنید که با روش های متنوع گوگل را فریب دهید.

صفحات ایندکس و اهمیت آنها برای جلوگیری از منتشر شدن محتوای تکراری سئو سایت 

در برخی از مواقع امکان دارد که بدون اطلاعات تان، صفحات وب سایتی که آن را مدیریت می کنید به وسیله یو ار ال ها در دسترس قرار بگیرد. پیکربندی اشتباه یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایل به وجود آمدن این اشتباه می شود. شما برای ارائه دادن صفحه اصلی وب سایت تان باید روش دلخواه تان را جهت سئو سازی انتخاب کنید. ریدایرکت های 301 را باید برای دیگر روش ها پیاده سازی نمایید. از این طریق کاربران نمی توانند که وارد صفحه اصلی وب سایت تان شوند. شما نیاز است که محتواهای تکراری را شناسایی کنید و آنها را با استفاده از روش های استاندارد حذف نمایید.

برخی از پارامترهایی که در یو ار ال ها وجود دارند برای فیلتر کردن اطلاعات هستند. در صورتی که این مسئله برای برخی از کاربران جذاب است، اما امکان دارد موتورهای جستجو در این روند با مشکل مواجه شوند. در برخی از مواقع اگر بیشتر از یک گزینه فیلتر را مشاهده کردید باید ترکیب های بی نهایتی از آنها را برای سئو سایت ایجاد کنید. آنها را باید به شکل های متنوعی مرتب کنید تا کارایی لازم را از آنها دریافت نمایید. مدیریت پارامترها یکی از مهمترین روش هایی است که برای از بین بردن محتوای تکراری کاربرد زیادی دارد.

 

طبقه بندی های سئو سایت و محتوای تکراری

طبقه بندی های مربوط به سئو سایت را باید بشناسید تا بتوانید از محتواهای تکراری در وب سایت خود جلوگیری نمایید. هر یک از مکانیزم های دسته بندی باید روی سیستم های مدیریت مورد استفاده قرار بگیرند. در این صورت از تگ های پشتیبانی و دسته بندی های حمایت خواهد شد. دسته بندی های متنوع هر یک از وب سایت ها را باید بشناسید تا آنها را برای سئو سازی وب سایت به کار بگیرید. در این شرایط نیاز است که یکی از دسته بندی ها را به عنوان دسته بندی اصلی انتخاب کنید. سپس استانداردهای لازم را برای وب سایت به کار می گیرید تا سئو سازی سایت انجام شود و رتبه سایت بالاتر رود.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.